10 مورد برای فراموش کردن کسی که عاشقش بودید

10 مورد برای فراموش کردن کسی که عاشقش بودید

چگونه کسی که عاشقش هستیم را فراموش کنیم ؟

ما روش هایي را در نظر گرفتیم که شما بتوانید با قدرت رابطه ي نادرست قبلی خود را از ذهن پاک کنید ، برای اینکار خوب در ادامه با ما همراه باشید .

 

عشق چیزی بسیار خاص هست زیرا وقتی شکست میخورد قدرت آسیب زدن به ما را دارد. نباید این شکست را به خودتان بگیرید. هر روز روابط بسیاری با شکست مواجه میشوند و این به آن معنی نیست که دیگر عشقی وجود نخواهد داشت.

 

علت آن هر چه که باشد، اینکه یاد بگیرید چطور کسی که خیلی دوست داشته‌اید را فراموش کنید کار بسیار سختی هست و نیازمند گذشت زمان هست. به گزارش تالاب خوشبختانه، خیلی‌ها اینکار را انجام داده‌ و با موفقیت روبه‌رو شده‌اند. ما روش آن را به شما آموزش میدهیم.

 

10 مورد برای فراموش کردن کسی که عاشقش بودید

مراحل

 

بخش اول: تغییر دیدگاهتان

 

1 – بفهمید که هنوز ممکن هست این فرد را دوست داشته باشید

اگر تصور میکنید نمی توانید فراموشش کنید، احتمالاً دلیلی دارد. شما اوقات فوق‌العاده‌اي را با هم گذرانده‌اید و بخش مهمی از قلبتان را به او داده‌اید. حالا که تصمیم گرفته‌اید فراموشش کنید، دیگر به آن فرد طوریکه دوست دارید باشد نگاه نکنید و سعی کنید خودِ حقیقی‌اش را مشاهده نمایید.

 

_ اگر به شما دروغ می گوید یا فریبتان میدهد و یا احساسش نسبت به شما عوض شده هست باید بفهمید که این رابطه اصلاً رابطه سالمی برای شما به حساب نمی آید. ممکن هست برایتان سوءتفاهم شود یا عصبانی شوید. فراموش کردن این فرد ممکن هست خیلی سخت باشد اما به این معنی نیست که نمی توانید فراموشش کرده و زندگی‌تان را پیش ببرید.

 

_ همین طور درک کنید که فراموش کردن به این معنی نیست که دیگر نمیتوانید آن فرد را دوست داشته باشید. فقط به این معنی هست که عشق شما به او تغییر کرده هست. هنوز می توانید وی را مشاهده نمایید، برترین آرزوها را برایش داشته باشید و دعا کنید که خوشبخت شود. فراموش کردن به این معنی نیست که باید به طور کل نادیده‌اش بگیرید؛ یعنی باید اکثر به فکر خودتان باشید.

 

_ به خودتان باور داشته باشید. شما چیزهای زیادی دارید. عشق یعنی فهمیدن اکثر درباره خودتان از طریق دیگران. با تجربه عشق‌هاي اکثر، اطلاعات بیشتری درباره خودتان به دست می‌آورید. اگر خودتان، خودتان را باور نداشته باشید، عشق بعدی‌تان چطور میتواند باورتان کند؟

 

2 – درک کنید که آدم‌هاي دیگری هم میباشند، فقط شما نمی بینید

احتمالاً خیلی چندان این فرد را دوست داشته‌اید که شما را به نقطه‌اي رسانده هست که هیچ کس دیگری را در جهان به جز او نمی بینید. فراموش کردن سخت‌ترین قسمت کار هست و ممکن هست زمان زیادی طول بکشد اما زندگی کوتاه‌تر از آن هست که بخواهید آن را هدر دهید.

 

_ همۀ ما دوست داریم در دنیای افسانه اي زندگی کنیم که در آن همۀ چیز دقیقاً طبق برنامه‌مان پیش میرود و هیچ سختی و مشکلی وجود ندارد، اما زندگی حقیقی اینجور نیست. افراد زیادی هستد که قبل از اینکه با یک فرد خاص بمانند، در طول زندگی‌شان با آدم‌هاي زیادی رابطه عاشقانه برقرار میکنند.

 

_ سعی کنید خوش‌بین باشید. نیمه پر لیوان را مشاهده نمایید. به جای اینکه فکر کنید، «من عشقم را از دست دادم»، فکر کنید «من هم اکنون مجردم!». به جای اینکه فکر کنید «کسی که خیلی وقت بود می‌شناختم را از دست دادم»، فکر کنید «حالا باید با آدمهای زیادی آشنا بشوم». خوش‌بین بودم کمکتان می کند زودتر فراموش کنید.

 

3 – بدانید که ممکن هست شما اکثر از مقداری که طرف‌مقابلتان دوستتان داشته، دوستش داشته‌اید

این مورد شاید سخت باشد زیرا به احتمال چندان طرف مقابل نمی‌دانسته هست که شما چقدر عاشقش بوده‌اید. اما اشکالی ندارد. این به آن معنی نیست که شما فردی دوست‌داشتنی، زیبا یا فریبنده نیستید. فقط به این معنی هست که فرصت دیگری برایتان هست که کسی را پیدا کنید که درست همان اندازه که شما دوستش دارید، دوستتان بدارد.

 

_ اگر تصورتان این هست که شما اکثر از طرف مقابلتان وی را دوست داشته‌اید، از این به عنوان یک انگیزه بهرهگیری کنید. فکر کنید: ترجیح می دهید با کسی باشید که کمتر از آن مقداری که دوستش دارید، دوستتان دارد یا به همان اندازه؟

 

_ درگیر این ایده نشوید که «شاید کس بهتری را پیدا نکنم». نباید هیچوقت خودتان را اسیر کسی کنید که به دردتان نمی خورد. بیرون بروید، به استانداردهای خودتان باور داشته باشید و سعی کنید کسی که می خواهید را پیدا کنید.بهتر هست مستقل و خوشحال باشید تا در رابطه با کسی که به فکرتان نیست.

 

4 – اگر احساستان را به کسی که عاشقش هستید گفته‌اید و هیچ جوابی دریافت نکرده‌اید، درک کنید که هیچ دلیلی برای ادامه آن وجود ندارد. فراموش کردن به نفعتان هست.

_با یک فرد بی‌طرف که چنین موقعیتی داشته هست حرف بزنید. یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌تان. اگر مجبور شدید پیش مشاور هم بروید. درمیان گذاشتن فکر و احساستان با یک فرد بی‌طرف سبک‌ترتان میکند و کمک می کند زودتر فراموش کنید.

 

_ با درد به طرقی سازنده برخورد کنید. وانمود نکنید که غصه‌اي ندارید. راه‌هاي فرار خلاقانه‌اي پیدا کنید مانند هنر یا مصاحبه تا دردتان را از طریق آن بیرون بریزید. سعی کنید اکثر وقت‌ها به آن فکر نکنید زیرا فکر کردن مداوم به آن بدترش میکند.

 

5 – تصمیم بگیرید میخواهید همچنان دوست بمانید یا نه

به خودتان بستگی دارد. خیلی سخت هست که دوستی یک عشق قدیمی را با استقلال تازه‌تان در کنار هم داشته باشید. اکثر افراد تصور می کنند آسان‌تر هست که یک دوستی دور با فردمقابل نگه دارید اما تصمیم با خودتان هست.

 

10 مورد برای فراموش کردن کسی که عاشقش بودید

بخش دوم : برگرداندن استقلال شخصی

 

1 – به مسافرت بروید. لازم نیست یک سفر رویایی باشد. مهم این هست که فقط مناظر تازه مشاهده نمایید و چیزی شما را مشغول نگه دارد. افراد زیادی باور دارند که تغییر محل موقتی باعث می شود ذهنتان را پاک کنید و به اوضاع عادی برگردید.

 

_ با محلی‌ها معاشرت کنید. اگر قرار هست همۀ وقت خودتان تنها باشید چه فایده‌اي دارد که به محلی اخیر بروید؟ با محلی‌ها معاشرت کنید، به داستان‌هایشان گوش دهید و خوش بگذرانید.

 

_ زمان‌هایي را به تنهایی بگذرانید. سعی کنید از استقلال کنونی‌تان خوشحال شوید. اگر نتوانید به تنهایی خوشحال باشید، چطور فردی که قرار هست بعدها به زندگی‌تان بیاید میتواند با شما خوشحال شود؟

 

2 – به دوستان و خانواده تکیه کنید. دوستان و خانواده‌تان در هر شرایطی در دسترس شما میباشند – از انها بهرهگیری کنید! وقتی احساس ناراحتی می کنید، با اعضای خانواده وقت بیشتری را بگذرانید یا با دوستانتان قرار گذاشته و بیرون بروید. دوستان و خانواده‌تان درست به همان اندازه یک شریک عاشقانه دوستتان دارند اما به طریقی متفاوت.

_ برای اتفاقاتی که می‌افتد به نزدیک‌ترین دوستتان پناه ببرید. اگر آمادگی شنیدن نصیحت دارید، از دوستتان بخواهید اینکار را بکند. برترین دوست شما از دیدی شما را میبیند که خودتان نمیتوانید و دیدگاهی واقعاً تازه به شما خواهد داد. دوست نزدیک شما هر کاری هم که نتواند بکند، فرصتی برای بیرون ریختن حرف‌هاي دلتان در اختیار شما قرار می دهد و باعث میشود فکر کنید ارزشمندید.

 

3 – همۀ یادگاری‌هاي رابطه قبلی را از دیدرس خود دور کنید. شاید خیلی دیدنی به نظر نرسد اما لازم و ضروری هست. فراموش کردن یک عشق قبلی مستلزم این هست که در آینده زندگی کنید نه قبل. همۀ تصویر‌ها، یادداشت‌ها، فیلم‌ها، هدیه‌ها و هر چیز دیگری که به او مربوط می شود را جمع کرده و در جایی دور از دسترس و دیدتان بگذارید. کار ناراحت‌کننده‌اي هست اما روحیه‌تان را بهتر خواهد کرد.

_ به خاطر داشته باشید که برداشتن و دور کردن به معنی از بین بردن نیست. ممکن هست دوست داشته باشید که همۀ یادگاری‌هایتان را نگه دارید، درست همانگونه که ممکن هست نخواهید آن فرد را به طور کل فراموش کنید. شاید دلتان بخواهد وقتی به کل رابطه را پشت سر گذاشتید، نگاهی به آن یادگاری‌ها بیندازید.

 

4 – همانگونه که غصه می خورید، حتماً خودتان را خالی کنید. خیلی‌ها تصمیم میگیرند همۀ احساساتشان را جایی بنویسند. وقتی حوصله‌اش را داشتید، یک تکه کاغذ بردارید و افکارتان را روی آن یادداشت کنید. با این روش وقتی توانستید به خوبی رابطه را پشت سر بگذارید، با خواندن آن نوشته‌ها خواهید فهمید که چقدر قوی بوده‌اید که توانستید آن را فراموش کنید.

_ چه حسی دارید؟ پنج سال پیش اگر در چنین موقعیتی می‌بودید چه حسی داشتید؟ پنج سال دیگر در چنین شرایطی چه حسی خواهید داشت؟ به این فکر کنید که آن رابطه چه معنا و مفهومی برایتان داشته هست.

 

_ فقط از طریق نوشتن نیست که میتوانید خودتان را تخلیه کنید. نقاشی، طراحی، رقص، تولید و ساز و دویدن راه‌هاي فوق العاده دیگری برای آن میباشند. هر چه که باشد، باید از ته قلبتان باشد و چیزی که از آن به دست آید، فوق‌العاده خواهد بود.

 

5 – از جسمتان خوب مراقبت کنید. به طور مرتب ورزش کنید. اگر آن قدر از بر هم خوردن عشقتان غصه میخورید که تصور می کنید به جسمتان آسیب می زند، حتماً با یک مشاور صحبت کنید.

 

6 – وقتی آماده بودید، دوباره در جستجوی عشق باشید. این فرایند ممکن هست ماه‌ها طول بکشد یک حتی یک سال. اگر هنوز آماده نیستید، خودتان را مجبور نکنید؛ نه برای خودتان و نه آن فرد اخیر منصفانه نیست. بدانید که آدم‌هاي چندان دیگری هم میباشند که اگر به انها فرصت دهید، برایتان احترام و ارزش قائلند.

 

_ خیلی‌ها تصور میکنند که اگر وارد رابطه‌هاي سرسری شوند کمک می کند که زودتر فراموش کنند. اگر تصمیم به اینکار گرفتید، حتماً اینکار را به دلایل درست انجام دهید: اینکه مثلاً به دنبال محبت هستید، مشاهده آدم‌هاي اخیر برایتان دیدنی هست و … توجه کنید که برای جلب حسادت فرد قبلی هیچوقت وارد چنین رابطه‌هایي نشوید چون ارزشش را ندارد.

 

_ از اشتباهاتتان درس بگیرید. وقتی دنبال فرد جدیدی هستید که عشقتان را با او سهیم شوید، با انجام اشتباهات قبلی یک دل‌شکستگی دیگر را رقم نزنید. اشتباهات و تقصیراتتان در رابطه قبلی را پیدا کرده و سهی کنید دیگر انها را تکرار نکنید.

 

_ خودتان باشید. مهم نیست که با چه کسی آشنا شوید، فقط باید خودتان باشید. برای اینکه کسی دوستتان داشته باشد، باید خود حقیقی‌تان را به او نشان دهید. انها باید بپذیرند که اشتباهاتشان را بپذیرند، انها را برای پارتنر جدیدشان عنوان کنند و بدانند که پارتنرشان هم انها را قبول میکند.

 

نکات :

_ کسی که شما برایش فقط یک گزینش هستید را به اولویت زندگی‌تان تبدیل نکنید.

_ وقتتان را برای کسی که با شما وقت نمی‌گذراند تلف نکنید.

_ اگر احساس عصبانیت و افسردگی دارید، سعی نکنید انتقام بگیرید، فقط درباره آن با یکی از دوستانتان حرف بزنید. هیچکس ارزش اینهمه ناراحتی و غصه شما را ندارد.

_ یادتان باشد که بالاخره فراموشش خواهید کرد اما باید از کارهایی که شما را یاد او می‌اندازد دست بکشید. زندگی بسیار کوتاه هست و نباید خودتان را نگران این کنید. تا میتوانید از آن بهرهگیری کنید.

_ اشکالی ندارد که بعد از آن احساس ناراحتی و تنهایی کنید، فقط مطمئن شوید که نگذارید خیلی اذیتتان کند. گاهی‌اوقات احساس ناراحتی و گریه باعث میشود حالتان بهتر شود.

_ زمان برترین دارو هست.

_ به جای اینکه بخواهید فردی خاص دوباره وارد زندگی‌تان شود، عشق و خوشبختی بخواهید.

_ تلفنتان را عوض کنید تا مدام پیام‌هاي قبلی‌تان را چک نکنید.

_ فراموش کردن خیلی سخت هست اما اصلاً دلیلی ندارد که بگذارید آسیب مشاهده نمایید و یا با شما بدرفتاری شود. شما لایق برترین‌ها هستید!

جدیدترین مطالب سایت