معرفی تغییراتی که باید در سن 40 سالگی ایجاد کنیم

معرفی تغییراتی که باید در سن 40 سالگی ایجاد کنیم

معرفی تغییراتی که باید در سن 40 سالگی ایجاد کنیم 

 

اگر سن شما به 40 رسیده است باید از قبل با تجربه تر باشید در ادامه با معرفی تغییراتی که باید در سن 40 سالگی ایجاد کنیم سایت تالاب را دنبال کنید.

 

اگر به دهه چهارم زندگی خود رسیده اید باید بدانید که می توانید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید تا همچنان راه پیشرفت را طی کنید. بسیاری از افراد موفق جهان، اغلب موفقیت های بزرگ خود را بعد از ۴۰ سالگی کسب کرده اند و به همین دلیل هم هموار ساختن راه برای چنین موفقیت هایی می تواند در رسیدن به آنها موثر باشد.

 

«سم والتون»، هایپرمارکت های زنجیره ای خود را در ۴۴ سالگی به راه انداخت. خانم «جولیا چایلد» نخستین کتاب آشپزی خود را در ۶۰ سالگی به انتشار رسانید. بنابراین می توان گفت که بهترین روزهای زندگی تان هنوز در پیش روی شما قرار دارند.اگرچه گفته می شود شانس می تواند نقش فراوانی در رسیدن به موفقیت های زندگی داشته باشد

 

با این وجود، به تعویق انداختن برخی از کارها، ولخرجی و کارهایی این چنینی می تواند پشیمانی هایی را به همراه داشته باشد.در ادامه این نوشته و بر اساس جمع آوری نظرات افراد در مورد دستیابی به موفقیت های شان عواملی برشمرده خواهند شد که با انجام آنها در دهه چهارم زندگی خواهید توانست به آمال و آروزهای زندگی تان دست پیدا کنید.

 

شاید اکنون که به سال جدید نزدیک و نزدیک تر می شویم بهترین زمان برای هدف گذاری های جدید و پیش بردن روند زندگی رو به موفقیت های بزرگ باشد و موارد ذیل قطعا خواهند توانست راهگشا باشند. این موارد را با هم مرور می کنیم:

 

۱- سیگار را ترک کنید

مطالعات علمی انجام شده بر روی افراد نشان داده کسانی که در سنین زیر ۴۰ سال سیگار را ترک می کنند در سنین بالا کمتر به بیماری های کشنده مبتلا می شوند.

 

۲- شب ها در ساعت معینی خوابیده و صبح ها نیز در ساعت مشخصی از خواب برخیزید

تلاش کنید حتی در روزهای تعطیل آخر هفته نیز این کار را انجام دهید چرا که مطالعات علمی نشان داده اند به هم خوردن ساعت کار حتی به مدت چند روز می تواند باعث بر هم خوردن روند کامل خواب شما شود. با نظم دادن به این ساعات می توانید روز بعد سر حال تر باشید.

 

۳- شروع به انجام ورزش های مداوم کنید

به گزارش تالاب در دهه چهارم زندگی تان تا آنجا که می توانید فعالیت بدنی داشته باشید. این تحرک می تواند پیاده روی، دوچرخه سواری، دویدن، وزنه زدن، شنا کردن و یا هر ورزش دیگری باشد.از آنجایی که در دهه چهارم زندگی خود شروع به از دست دادن عضلات می کنید، ورزش مداوم می تواند در این روند به شما کمک فراوانی کند.

 

این را هم در نظر داشته باشید ورزش هایی را انتخاب کنید که واقعا به آنها علاقه دارید چرا که عدم علاقمندی شما سبب خواهد شد که برای مدت کوتاهی آن را انجام داده و سپس کنار بگذارید.

 

۴- اتفاقات مهم زندگی خود را یادداشت کنید

در مورد اتفاقات زندگی تان یادداشت برداری کنید. این نوشته ها بعدها می تواند برای تان خاطرات خوبی به شمار آید.علاوه بر لحظات خوبی که در آن یادداشت می کنید، می توانید در مورد افکار و احساسات تان نیز بنویسید.

 

۵- شروع به پس انداز کردن کنید

زمانی که شروع به پس انداز کردن می کنید می توانید در آینده و در روزهای سخت و پرچالش نگرانی کمتری داشته باشید.

 

۶- به آروزهای زندگی تان جامع عمل بپوشانید

هرگز رسیدن به آرزوهای خود را به عقب نیاندازید. می خواهید خانه بخرید، فرزندی بدنیا آورید یا کتابی بنویسید یا هر کار دیگری که آرزوی انجام آن را دارید، یکی را انتخاب کرده و شروع به محقق کردن آن کنید.

 

۷- یاد بگیرید با آنچه دارید احساس شادی کنید

اگر به آنچه دارید قانع باشید احساس رضایت بیشتری خواهید داشت. این موضوع در مورد روابط شخصی شما نیز صادق است. از همسرتان تشکر کنید و روح تازه ای به زندگی مشترک تان بدهید.مطالعات نشان داده زوج هایی که از یکدیگر تشکر می کنند، دوران طولانی تری را در کنار هم سپری می کنند.

 

۸- اندیشه راضی نگه داشتن تمام افراد دور و برتان را از سر خارج کنید

برخی بر این باورند زمانی که دهه چهارم زندگی شان را می گذرانند مجبور نیستند که افرادی را به عنوان دوست تحمل کنند بلکه می توانند آنها را با دقت بیشتری انتخاب کنند.همچنین لزومی ندارد که همه افراد اطراف شما رضایت کامل از آنچه شما انجام می دهید داشته باشند. حتی اگر در شبکه های اجتماعی تعدادی فراوانی دوست دارید زمان آن فرا رسیده که سرمایه گذاری زمانی هوشمندانه ای را در مورد آنها داشته باشید.

 

۹- از مقایسه خود با دیگران پرهیز کنید

اگر در مقایسه با خواهر و برادر خود موفقیت های کمتری را در زندگی کسب کرده اید زمان آن فرا رسیده که با خود در صلح و آرامش باشید و از مقایسه پرهیز کنید.مطالعات نشان داده که مقایسه خود با عکس های دیگران که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود می تواند مخرب باشد.

 

۱۰- خودتان را به خاطر اشتباهاتی که در زندگی تان مرتکب شده اید ببخشید

از آنجایی که همه ما در زندگی مرتکب اشتباهات فراوانی شده ایم بهتر است خودمان را بابت اشتباهات مان ببخشیم. در عوض از آنها بیاموزیم و به جلو حرکت کنیم.مطالعات علمی نشان داده که رضایت از خویشتن می تواند راهی به سمت موفقیت در زندگی باشد. زمانی که شکست می خورید با خودتان مهربان باشید و از آن درس گرفته و از انجام دوباره آن پرهیز کنید.با خودتان درست همان طور که با دیگران با احترام برخورد می کنید باشید.

 

۱۱- ارزش های زندگی تان را تعریف کنید

اجازه ندهید که دیگران شادی و موفقیت را برای شما تعریف کنند. برای پرهیز از این کار خودتان ارزش های زندگی تان را معین کنید و سه اولویت اول زندگی تان را برشمارید. سپس از خود بپرسید که آیا بازتاب این ارزش های برشمرده در زندگی فردی و کاری شما وجود دارند یا خیر.

 

اگر این طور نیست برای رسیدن به آنها هدف گذاری های جدیدی انجام دهید. در این مورد می توانید از کتاب ها و ورک شاپ ها نیز بهره ببرید.

 

۱۲- روزی یک ساعت کتاب بخوانید

اگر روزانه یک ساعت کتاب بخوانید در طول یک سال، ۱۵ روز را کتاب خوانده اید. اگر هم در مورد بیزنس خاصی به اطلاعاتی نیاز دارید در همان مورد کتاب بخوانید.

 

۱۳- نظم و ترتیب واقعی را به زندگی خود وارد کنید

حتما در محل زندگی تان مکان هایی وجود دارند که قابل استفاده هستند اما آن را با وسایل غیر ضروری پر کرده اید. در اسرع وقت به جمع و جور کردن آن نقاط مبادرت کنید.با کنار گذاشتن چیزهای مزاحم احساس بهتری را نیز تجربه خواهید کرد. این نظم و ترتیب برای خود و سایر اعضای خانواده تان بسیار مفید خواهد بود. همین کار را در محل کار خود نیز انجام دهید.

 

۱۴- از قضاوت کردن دیگران پرهیز کنید

دست از قضاوت کردن دیگران بردارید و کمتر آنها را مورد انتقاد قرار دهید. همه ما نقاط ضعف و کاستی هایی داریم. پس با دیگران مهربان و فروتن باشید.به امید بهترین تغییرات و بیشترین موفقیت ها برای تمام هموطنان مان در سال جدید و در تمام دهه های زندگی شان …

 

 

جدیدترین مطالب سایت