چگونه با نوجوانمان وقت بگذرانیم؟ + 40 راه سرگرم

چگونه با نوجوانمان وقت بگذرانیم؟ + 40 راه سرگرم

چگونه با نوجوانمان وقت بگذرانیم؟ سوالی کـه خیلی از والدین در ذهن خود دارند. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب بسیاری از کارهای پیشنهادی برای برقراری ارتباط با نوجوان خود آورده شده اسـت.

 

چگونه با نوجوانمان وقت بگذرانیم؟

وقتی بچه هستند، شـما همان هوایی هستید کـه فرزندانتان تنفس می کنند. با این حال، یک دهه یا بیشتر بـه جلو بروید، و ان نگاه‌هاي‌ ستایش‌انگیز و آغوش‌هاي‌ دوست‌داشتنی با بهانه‌هایي برای انجام هر کاری بـه جز وقت گذرانی با شـما جای گزین شده‌اند.

 

تربیت یک نوجوان چالش‌هاي‌ متعددی را بـه همراه دارد و دلیل کلی این اسـت کـه شـما یاد میگیرید بین تربیت کودک بـه روشی بسیار متفاوت تعادل برقرار کنید. “خط ظریفی بین اجازه دادن بـه آن ها برای یادگیری، یافتن هویت خود، و تلاش برای چیزهای جدید و همچنین عواقب اعمالی کـه این مرز را بـه حوزه اي از زندگی میکشد کـه می تواند خطرناک، ترسناک باشد و مشکلات جدی برای نوجوان فعلی و آینده او ایجاد کند، وجوددارد.”

 

با درنظر گرفتن این موضوع، ما 40 روش سرگرم‌کننده برای برقراری ارتباط با فرزندان نوجوانتان جمع آوری کرده‌ایم، کـه هر کدام راهی عالی برای گذراندن ان زمان باکیفیت در ان سال‌هاي‌ عبوس نوجوانی اسـت کـه در غیر این صورت ممکن اسـت شـما را از دست بدهید.

 

✅ بیشتر بخوانید: دلیل پرخاشگری و عصبانیت کودکان چیست؟! | رفتار صحیح با کودک پرخاشگر

 

1. با هم شام بخوریم

با هم شام بخوریم

اگر بـه دنبال راهی آسان برای گذراندن مدتی با نوجوان خود هستید، سعی کنید شام خانوادگی را جزئی از برنامه خود قرار دهید کـه قابل مذاکره نیست. نه تنها این زمان خوبی اسـت تا با فرزندان خود در مورد انچه در زندگی آن ها می گذرد صحبت کنید، بلکه محققان دانشگاه مونترال ارتباطی بین وعده هاي‌ غذایی خانوادگی و سلامت جسمی و عاطفی کودکان کشف کرده اند.

 

2. یک تاریخ هفتگی فیلم را برنامه ریزی کنید.

یک تاریخ هفتگی فیلم را برنامه ریزی کنید

آیا می خواهید رابطه خودرا با نوجوانانتان سالم تر و شادتر کنید؟ سعی کنید با آن ها یک قرار سینمایی منظم بسازید. این نه تنها یک استراحت خوب برای شماست، بلکه فرصتی عالی برای شـما فراهم می کند تا زمانی رابا هم بگذرانید بدون این کـه احساس کنید وادار هستید تمام وقت صحبت کنید.

 

3. با هم کنسرت بگیریم

با هم کنسرت بگیریم

حتی اگر شـما بزرگ ترین طرفدار تیلور سویفت نیستید یا نمی توانید یک موزیک از ریحانا را نام ببرید، کنسرت یک تجربه پیوند عالی برای شـما و نوجوانتان اسـت. مطمئناً؛ حرکات رقص هاکی شـما ممکن اسـت وی را شرمنده کند، اما دیدن هنرمند مورد علاقه‌شان در بدن، مطمئناً تجربه‌اي اسـت کـه هرگز فراموش نمیکنند.

 

“موسیقی برای ذهن و روح بسیار خوب اسـت و راهی برای اتصال شـما بـه یک لحظه یا یک شخص دارد. بـه یک کنسرت، جشنواره و غیره بروید، جایی کـه موسیقی در حال پخش اسـت و از اوقات خوشی با نوجوان خود لذت ببرید.”

 

4. با هم کار کنید

با هم کار کنید

حتی اگر آوردن کار بـه خانه برای شـما مظهر سرگرمی بـه نظر نمیرسد، پرداختن بـه ان پروژه هاي‌ بعد از کار در حالی کـه فرزندانتان تکالیف خودرا بـه اتمام میرساند، در واقع می تواند راهی عالی برای ایجاد پیوند باشد. در حالی کـه سعی میکنید انچه را کـه دهه‌ها پیش در مورد چند جمله‌اي‌ها آموخته‌اید، بـه خاطر بسپارید، ممکن اسـت فرزندتان بتواند بینش منحصربه‌فردی در مورد مشکلی ارائه دهد کـه جلسه کارکنان صبح دوشنبه‌تان نمی‌توانست ان را بفهمد.

 

5. غذاها را به صورت تیمی آماده کنید.

غذاها را به صورت تیمی آماده کنید

از آشپزی با نوجوانتان بیشتر از صرف یک غذای عالی بهره خواهید برد. در واقع، این یکی از بهترین فعالیت هاي‌ پیوندی اسـت کـه وجوددارد. نه تنها آشپزی می تواند بـه شـما کمک کند تا یک پروژه سرگرم کننده رابا هم انجام دهید، بلکه تحقیقات نشان می دهد کـه افرادی کـه بـه طور منظم غذای خودرا تهیه می کنند، میوه و سبزیجات بیشتری میخورند و نرخ چاقی کمتری نسبت بـه افرادی کـه بـه غذای بیرون می آورند، دارند.

 

6. با هم باغچه بکارید.

با هم باغچه بکارید

چه راهی بهتر از بازدید مجدد از یکی از سرگرمی هاي‌ مورد علاقه کودک نوپا برای شناخت فرزندتان وجوددارد: حفاری در خاک؟ حتی اگر فضایی برای کاشت یک باغ در خانه ندارید، می توانید دریک باغ محلی از زمان پیوند باهم لذت ببرید. بهتر از ان؛ مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه در آشپزی خود خواهید داشت.

 

7. یک باشگاه کتاب راه اندازی کنید.

یک باشگاه کتاب راه اندازی کنید

مطمئناً؛ نوجوان شـما ممکن اسـت تمایلی بـه خواندن با شـما و دوستان بزرگسالتان نداشته باشد، اما راه‌اندازی یک باشگاه کتاب فقط برای خانواده میتواند راهی سرگرم‌کننده برای سرمایه‌گذاری فرزندانتان در فعالیت‌هاي‌ محرک فکری بدون شکستن فلش‌کارت‌ها باشد. و با توجه بـه این کـه چقدر شواهد در مورد فواید خواندن برای بچه ها و با انها وجوددارد، هرگز نمیدانید کـه آیا این فعالیت پیوندی اسـت کـه نوجوان شـما را بـه یک نابغه تبدیل می کند یا خیر.

 

8. با هم به باشگاه بروید.

آندورفین ها را پمپاژ کنید، عرق کنید، و با هم دیگر رفتن بـه باشگاه، با نوجوان خود دریک لحظه باهم پیوند برقرار کنید. حتی اگر نمی توانید فرزندتان را متقاعد کنید کـه زومبا رابا شـما بزند، حتی استفاده از بیضی‌هاي‌ کنار هم و گپ زدن درباره آخرین قسمت Chopped می تواند یک تجربه پیوندی باشد.

 

9. یک کپسول زمان دفن کنید.

یک کپسول زمان دفن کنید

اگر میخواهید هدیه‌اي را تجربه کنید کـه با بچه‌هایتان هدیه می دهد، سعی کنید یک کپسول زمان رابا هم دفن کنید. کتاب هاي‌ مورد علاقه خود، چند عکس خانوادگی و چند یادگاری از دوره زمانی کـه در ان دفن شده اسـت قرار دهید، ودر یک دهه «یا بیشتر»؛ ان خاطرات گرانبها را دوباره زنده خواهید کرد.

 

10. با هم یک پاکسازی جامعه انجام دهید.

با هم یک پاکسازی جامعه انجام دهید

با سازماندهی یا شرکت در پاک‌سازی جامعه محلی، برای جامعه و خانواده خود کارهای خوبی انجام دهید. نه تنها بـه زیباتر شدن جامعه خود کمک میکنید، بلکه بـه فرزندانتان درس بزرگی در مورد تأثیرگذاری آن ها حتی در سنین پایین می‌آموزید.

 

11. داوطلب شدن در یک آشپزخونه

داوطلب شدن در یک آشپزخونه

هیچ چیز مانند داوطلب شدن باهم نیست کـه بـه شـما کمک کند با نوجوان خود پیوند برقرار کنید. غذا دادن بـه دیگران دریک آشپزخونه محلی باهم می تواند بـه نوجوان شـما کمک کند تا بخت خوب خودرا بهتر درک کند ودر عین حال کار خوبی را انجام دهد کـه بعید اسـت توسط کسانی کـه ان را دریافت می کنند فراموش کنند.

 

12. در کلاس آشپزی شرکت کنید.

در کلاس آشپزی شرکت کنید

اگر مهارت هاي‌ آشپزی شـما محدود بـه تهیه ماکارونی و پنیر اسـت، سعی کنید با کودک خود در کلاس آشپزی شرکت کنید. نه تنها تلاش خودرا برای تهیه یک چیز خاص باهم راهی عالی برای پیوند اسـت، بلکه می تواند در کمترین زمان بـه ان وعده هاي‌ غذایی خانوادگی جان بخشد.

 

13. دوران کودکی آنها را به یاد بیاورید.

دوران کودکی آنها را به یاد بیاورید

چیزهای کمی وجوددارد کـه می تواند خانواده را نزدیک‌تر از سفر بـه خط حافظه باشد. هنگامی کـه در تلاش برای برقراری ارتباط با نوجوان خود هستید، سعی کنید خاطرات دوران کوچکی انها را بـه یاد بیاورید—حتی عبوس ترین نوجوان نیز نمیتواند از خنده بـه عکس هاي‌ والدین خود با لباس هاي‌ قدیمی خودداری کند و سعی می کند کودک خودرا در سینک حمام کند.

 

14. یک روز آبگرم داشته باشید.

یک روز آبگرم داشته باشید

چه کسی می‌گوید کـه نوازش فقط باید برای والدین باشد؟ اگر می خواهید نوجوان خودرا درمان کنید ودر زمان مناسبی باهم بگذرید، آبگرم محلی خودرا انتخاب کنید. بعدا یک ماسک گل، یک ماساژ و یک مانیکور انجام دهید و احساس کنید دوباره دوستان قدیمی هستید.

 

15. به صورت گروهی به انجام کارهای روزمره بپردازید.

40 راه سرگرم کننده برای پیوند با بچه های نوجوان خود

در حالی کـه تعداد کمی از مردم از انجام کارهای خانه لذت می‌برند، اما مرتب کردن خانه باهم راهی عالی برای برقراری ارتباط با نوجوانان اسـت. شـما نه تنها بـه عنوان مثال پیشگام خواهید بود «و امیدواریم برخی از ترفندهای نظافت حرفه اي را کـه در طول سال‌ها آموخته اید بـه شـما منتقل کنید»؛ بلکه ممکن اسـت بتوانید کودک خودرا وادار کنید تا هنگام مرتب کردن خانه با شـما صحبت کند.

 

16. با هم به خرید بروید

40 راه سرگرم کننده برای پیوند با بچه های نوجوان خود

یک خرده‌درمانی کوچک می تواند راهی عالی برای برقراری ارتباط با نوجوانان شـما باشد، مهم نیست کـه آن ها در بقیه زمان‌ها چقدر بی‌نظیر فکر میکنند. برخی از لوازم ضروری برای بازگشت بـه مدرسه را بردارید، آن ها را بـه فروشگاه کتاب هاي‌ مصور مورد علاقه آن ها ببرید، یا فقط از خرید کمی باهم لذت ببرید—از این کـه چقدر سریع باز می‌شوند شگفت زده خواهید شد.

 

17. مجلات را با هم بخوانید.

مجلات

ان دسته از کتاب ها را بیرون بیاورید و با بچه‌هایتان مطالعه کنید. حتی برای بچه‌هایي کـه حوصله خواندن رمان را در اوقات فراغت خود ندارند، خواندن مجلات باهم موضوعی برای بحث در اختیار شـما قرار میدهد و این مزیت را دارد کـه هنوز یک فعالیت مبتنی بر صفحه نمایش نیست.

 

18. برای اقامت برنامه ریزی کنید

نیازی نیست برای یک تعطیلات مجلل پول زیادی خرج کنید تا بتوانید با فرزندان خود دریک رابطه جدی قرار بگیرید. برای اقامتی برنامه ریزی کنید کـه در ان کار و تلفن را کنار بگذارید و فقط در خانه بنشینید و فیلم تماشا کنید، باهم آشنا شوید و خاطراتی را کـه دوست دارید بسازید.

 

19. وقت هفتگی خانواده را اختصاص دهید.

خانواده

یکی از ساده‌ترین راه ها برای خاطرجمعی از زمان پیوند با نوجوانان؟ برای خانواده در هفته برنامه ریزی کنید. با انجام اینکار، میتوانید از بحث‌هاي‌ مربوط بـه زمان‌بندی چشم پوشی کنید و بـه سادگی از همراهی یک دیگر لذت ببرید.

 

20. برای چت یک به یک کمی وقت بگذارید.

40 راه سرگرم کننده برای پیوند با بچه های نوجوان خود

حتی اگر خانواده بزرگی دارید، مهم اسـت کـه زمانی را برای صحبت با نوجوان خود اختصاص دهید. سال‌هاي‌ نوجوانی برای بسیاری از بچه‌ها یک انتقال بزرگ اسـت، بنابر این خاطرجمعی از این کـه زمان زیادی با آن ها دارید، میتواند بـه شـما کمک کند تا در جریان همه ی این فراز و نشیب‌ها قرار بگیرید.

 

“درباره آن ها صحبت کنید، گوش دهید و همیشه توصیه هاي‌ خودرا ندهید. مطمئناً قبلاً آنجا بوده اید و اینکار را انجام داده اید، اما صادقانه بگویم، آن ها اغلب اهمیتی نمیدهند و نمی‌خواهند ان را بشنوند. انها می خواهند در مورد خودشان صحبت کنند.” “انها اکنون در زندگی از ان عبور می کنند، و مهم نیست کـه شـما چه میگویید، احتمالاً مسائل شـما در ان زمان با آن ها «از نظر انها، یعنی» قابل مقایسه نیست.

 

✅ بیشتر بخوانید: راهکار هایی برای افزایش اعتماد بنفس در کودکان | چگونه اعتماد بنفس کودکمان را افزایش بدهیم

 

21. یک اتاق را با هم رنگ کنید.

اتاق

آیا می خواهید با فرزند خود پیوند برقرار کنید و خانه خودرا دریک مرحله آسان التیام بخشید؟ سعی کنید یکی از اتاق هاي‌ خودرا دوباره رنگ کنید. این نه تنها یک فعالیت آسان و سرگرم کننده اسـت، بلکه راهی عالی برای تغییر خانه خود بدون استخدام یک پیمانکار گران اسـت.

 

22. رانندگی را به آنها آموزش دهید.

رانندگی

دوست داشته باشید یا نخواهید، نوجوان شـما احتمالاً می خواهد رانندگی را یاد بگیرد. اگر چه ممکن اسـت در ابتدا برای هر دوی شـما ترسناک باشد، اما راهنمایی انها در زمانی کـه پشت فرمان هستند، راهی عالی برای رسیدن بـه عقب ودر عین حال آموزش یک مهارت زندگی ارزشمند بـه آن ها اسـت.

 

23. با هم کاردستی کنید.

با هم کاردستی کنید

خواه اشتیاق شـما بافندگی، سوزن دوزی یا قلاب بافی باشد، کاردستی با بچه هایتان می تواند بـه طرز شگفت انگیزی راه خوبی برای ایجاد پیوند باشد. و با درنظر گرفتن تعداد زیادی از نوجوانان کـه اینروزها در مدرسه آموزش هنر نمی‌بینند، ممکن اسـت این فقط یک خروجی باشد کـه انها دوست داشتن را یاد میگیرند.

 

“خلاق بودن یک راه عالی برای دلسرد شدن، وارد شدن بـه منطقه و چت کردن اسـت. بـه نوجوان خود اجازه دهید کاردستی مورد علاقه خودرا انتخاب کند «نقاشی، ایجاد موسیقی، کاردستی و غیره» و از او بخواهید چیزی برای شخص دیگری بسازد – پدربزرگ، خواهر و برادر یا دوست. در حین ایجاد، شـما با آن ها صحبت می کنید، درباره انها بیشتر یاد می گیرید.”

 

24. بعد از شام شبانه پیاده روی کنید.

40 راه سرگرم کننده برای پیوند با بچه های نوجوان خود

ان وعده غذایی را بسوزانید و با یک فعالیت آسان با فرزندان خود ارتباط برقرار کنید: پیاده روی شبانه. پیاده روی باهم نه تنها راهی عالی برای ورزش کردن و لذت بردن از افزایش اندورفین اسـت، بلکه بـه شـما فرصتی عالی می دهد تا در مورد انچه در زندگی تان می گذرد بدون این کـه احساس اجبار کنید صحبت کنید.

 

25. اتاق آنها را دوباره دکور کنید.

40 راه سرگرم کننده برای پیوند با بچه های نوجوان خود

ان تزیینات و وسایلی کـه کودک شـما برای همیشه در اتاق خود داشته اسـت، ممکن اسـت وقتی بـه سن نوجوانی می رسد، ان را برش ندهند. خوشبختانه، اگر می خواهید باهم ارتباط برقرار کنید و بـه ان‌ها فرصت دهید تا سبک خودرا بـه روز کنند، دکوراسیون اتاق انها فرصتی عالی برای هردو فراهم می کند.

 

26. برای امور خیریه پول جمع کنید.

برای امور خیریه پول جمع کنید

چه بچه‌هاي‌ شـما علاقه‌مند بـه رفاه حیوانات، کمک بـه پناهندگان باشند، یا فقط میخواهند برای جمع‌آوری پول برای مرکز اجتماعی محلی‌تان کمک کنند، پرداختن بـه یک پروژه جمع‌آوری کمک مالی می تواند شـما را بیش از هر زمان دیگری بـه شـما نزدیک کند.

 

27. به پروژه بهبود خانه بپردازید.

40 راه سرگرم کننده برای پیوند با بچه های نوجوان خود

اگر میخواهید خانه‌تان را بازسازی کنید و از زمان ارتباط با نوجوانتان لذت ببرید، سعی کنید باهم یک پروژه التیام خانه را انجام دهید. تعجب خواهید کرد کـه چقدر وصله کردن یک دیوار خشک یا اضافه کردن مقداری تاج قالب می تواند دو نفر را بـه هم نزدیک کند و چقدر باعث می‌شود فرزند شـما ارزش کار سخت را درک کند.

 

«با دادن هر چیزی کـه بـه نوجوانتان می خواهد، بدون این کـه او کار کند، پول خودش و/یا سرمایه‌گذاری برای ان بپردازد، نوجوانی را خواهید یافت کـه فکر می کند لایق همه ی چیز اسـت. این می تواند منجر بـه از دست دادن احترام نوجوان بـه والدین شود و حتی شروع بـه اداره خانه کند».

 

“مطمئن باشید کـه، مهم نیست کـه نوجوان شـما چقدر شگفت‌انگیز اسـت، وی را وادار می کنید برای چیزهایی کـه می خواهند کار کنند. برخی از نوجوانان ممکن اسـت وادار شوند سخت‌تر از دیگران کار کنند، اما هیچ چیز نباید رایگان باشد. بالاخره، در دنیای واقعی، هیچ چیز رایگان نیست.”

 

28. یک ساز را با هم یاد بگیرید.

40 راه سرگرم کننده برای پیوند با بچه های نوجوان خود

در حالی کـه ممکن اسـت ان درس هاي‌ ویولن فعالیت مورد علاقه شـما در مدرسه ابتدایی نبوده باشد، یادگیری یک ساز با نوجوان شـما می تواند راه بسیار خوبی برای ایجاد ارتباط با یک دیگر ودر عین حال ایجاد یک مهارت مادام العمر باشد.

 

29. با هم در کنشگری شرکت کنید.

مهم نیست کـه در کدام سمت از راهروی سیاسی قرار می گیرید، درگیر شدن دریک هدف فعال می تواند راهی عالی برای پیوند با نوجوان شـما باشد. نه تنها شرکت دریک فعالیت بزرگسالان مانند شرکت دریک اعتراض باعث می‌شود نوجوان شـما احساس احترام کند، بلکه می تواند بـه او بینش مستقیمی از قدرت صدایشان بدهد.

 

30. یک شب بازی رومیزی هفتگی بسازید.

یک شب بازی رومیزی هفتگی بسازید

سیب بـه سیب یا دستمالی را بشکنید و یک فعالیت پیوندی عالی برای خود و نوجوانانتان دارید. بالاخره چه چیزی بهتر از یک مسابقه دوستانه کوچک برای نزدیکتر کردن مردم؟

 

31. بازی “ترجیح می دهی؟”

40 راه سرگرم کننده برای پیوند با بچه های نوجوان خود

حتی اگر بازی رسمی را ندارید، چند دور از “Woud You Rather” را بازی کنید. می تواند بـه ارائه بینش بسیار مطلوبی در مورد آنچه باعث می‌شود کودک شـما تیک بزند کمک کند. و بـه هرحال، چگونه می توانید بفهمید کـه آیا آن ها ترجیح می‌دهند پاهایی از میگو داشته باشند یا موهایی از پاهای خرچنگ؟

 

32. به تعطیلات رفتن.

به تعطیلات رفتن

کمی استراحت و آرامش می تواند برای شـما و نوجوانتان مفید باشد. حتی اگر بـه یک سفر بزرگ خارج از کشور نمی‌روید، یک سفر آخر هفته بـه یک شهر یا شهر همسایه می تواند فرصت مناسبی را برای شـما فراهم کند تا با یک دیگر آشنا شوید.

 

33. یک مهمانی خواب برپا کنید.

یک مهمانی خواب برپا کنید

در حالی کـه خوابیدن فرزندان شـما در اتاق شـما ممکن اسـت در دوران کوچکی آزاردهنده بوده باشد، اما در نوجوانی راهی عالی برای گذراندن وقت باهم اسـت. یک تشک برای آن ها روی زمین قرار دهید، چند فیلم باهم تماشا کنید، چند کتاب بخوانید و صبح دوباره مثل دوستان قدیمی از خواب بیدار خواهید شد.

 

34. دوستان آنها را با خود همراه کنید.

40 راه سرگرم کننده برای پیوند با بچه های نوجوان خود

چه کسی می‌گوید کـه تنها راه برای برقراری ارتباط با فرزندان خود، یک بـه یک اسـت؟ اگر میخواهید واقعاً با نوجوان خود آشنا شوید، دوستان آن ها رابا خود دعوت کنید. بشناسید کـه با چه کسی در حال معاشرت هستند، با انها و دوستانشان شام بخورید و فوراً بینش عالی از دنیای آن ها بـه دست خواهید آورد.

 

35. با هم در کلاس نقاشی شرکت کنید.

40 راه سرگرم کننده برای پیوند با بچه های نوجوان خود

وقتی نوبت بـه پیوند با نوجوانتان می رسد، کمی خلاقیت بـه شـما کمک میکند. حتی اگر انها برای یک بعد از ظهر آماده ساختن پاپیه ماشه در خانه نباشند، شرکت در کلاس نقاشی می تواند زمان مناسبی برای پیوند شـما دو نفر ایجاد کند.

 

36. مجله با هم.

40 راه سرگرم کننده برای پیوند با بچه های نوجوان خود

بـه جای جست و جو کردن در دفتر خاطرات نوجوان خود، سعی کنید ژورنال نویسی را بـه فعالیتی تبدیل کنید کـه باهم انجام می‌دهید. در حالی کـه مهم اسـت کـه اصرار نکنید کـه همه ی چیزهایی را کـه می‌نویسند بـه شـما بگویند، همین عمل نوشتن احساسات آن ها ممکن اسـت باعث شود کـه انها نیز بـه روی شـما باز شوند.

 

37. حیاطتو تمیز کن

حیاطتو تمیز کن

برای زیباتر جلوه دادن فضای بیرونی خود در حالی کـه باهم در زمان با کیفیتی هستید، بـه انگشت شست سبز زیادی نیاز ندارید. موسیقی بگذارید، چند چنگک بردارید، و باهم تمیز کردن پاییزی را انجام دهید تا یک روش سرگرم کننده برای پیوند بدون خرج کردن پول نقد داشته باشید.

 

38. با هم به یک سفر جاده ای بروید

با هم به یک سفر جاده ای بروید

حتی اگر جای خاصی برای رفتن در ذهن ندارید، رفتن بـه جاده باز می تواند یک موهبت بزرگ برای رابطه شـما با نوجوانتان باشد. بهتر اسـت اگر گواهینامه خودرا دارند، فرمان را هم در دست بگیرند.

 

39. در کلاس دفاع شخصی شرکت کنید.

کلاس دفاع شخصی

هیچ چیز قدرتمندتر از این نیست کـه احساس کنید می توانید از خود دفاع کنید. اگر میخواهید بـه کودکتان هدیه محافظت از خودرا بدهید، کلاس دفاع شخصی ممکن اسـت راه‌حل عالی باشد.

 

40. طلوع خورشید را با هم تماشا کنید.

طلوع خورشید

در حالی کـه ممکن اسـت دوست نداشته باشید فرزندتان تا ساعت هاي‌ ابتدایی کـه در خانه دوستش می‌خوابد بیدار بماند، اما چه کسی میگوید کـه نباید هر چند وقت یک‌بار از یک شب آخر لذت ببرد؟ قبل از این کـه یکبار برای همیشه روی یونجه بزنید، مقداری براونی بپزید، چند فیلم ترسناک تماشا کنید، و طلوع خورشید رابا هم تماشا کنید.

 

✅ بیشتر بخوانید: چگونه در خواب به کودکمان دارو بدهیم؟ + راه های دارو دادن در خواب به کودکان

 

در پایان

حقیقت این اسـت کـه یافتن بهانه آسان اسـت. از دست دادن اولویت هایمان آسان اسـت. بر اساس رفتارهای گاه بی‌ثبات، غیر قابل پیش‌بینی یا «بی‌مزه» دخترانمان در نوجوانی، بـه اسانی میتوان باور کرد کـه برایشان مهم نیست، بـه ما نیازی ندارند و زمان با ما برایشان مهم نیست.

جدیدترین مطالب سایت