چگونه با EQ زندگی شادی داشته باشیم؟ (30 روش)

چگونه با EQ زندگی شادی داشته باشیم؟ (30 روش)

چگونه با EQ زندگی شادی داشته باشیم؟ برای داشتن یک زندگی شاد باید بـه این نکات مهم توجه داشته باشید تا یک شخص موفق شاد در زندگی شوید. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب بـه شـما همراهان عزیز خواهیم گفت کـه چگونه توجه کردن بـه اعضای خانواده تان زندگی‌تان را شادتر می کند.

 

چگونه زندگی شادی داشته باشیم؟

انچه می خواهیم بگوییم این اسـت، چه بخواهید همسری دلسوزتر، هم اتاقی آسان‌تر برای زندگی، یا یک والدین صبور در سطح راهب باشید، EQ میتواند در کوتاه‌مدت روابط شـما را برای بهتر شدن تغییر دهد. و خوشبختانه، حتی اگر در گذشته همیشه از نظر احساسی در معرض نبوده‌اید، برای شروع هیچ‌وقت دیر نیست.

 

1. این شما را شنونده بهتری می کند

در روابط عاشقانه، شنونده خوب بودن می تواند بـه معنای تفاوت بین عاشق ماندن برای طولانی مدت یا رنجش متقابل از یک دیگر باشد. خوشبختانه، با هماهنگ بودن با احساسات و درک نیازهای عاطفی شریک زندگی خود، شنونده فعال و پذیرا بودن بسیار ساده اسـت. فکر می کنید گوش دادن آنقدرها هم مهم نیست؟

 

دوباره فکر کنید: محققان دانشگاه ویک فارست دریافتند افرادی کـه شرکایشان شنونده خوبی بودند استرس فیزیولوژیکی کمتری داشتند و حالات عاطفی بهتری داشتند.

 


مطالب مشابه: 20 علامت هشدار دهنده در رابطه زناشویی «زندگی موفق»


 

2. این شما را برای تغییر بازتر می کند

چگونه با EQ زندگی شادی داشته باشیم

یکی از موارد ثابت در بیشتر روابط تغییر اسـت: شـما احتمالاً در طول یک رابطه طولانی مدت، شغل، خانه و ویژگی هاي‌ شخصیتی خودرا تغییر خواهید داد. خوشبختانه، برای افراد باهوش عاطفی کـه می توانند این تغییرات را هم در خود و هم در شریکشان پیشبینی و درک کنند، بـه جای فرار از آن ها، پذیرفتن این تحولات جدید در رابطه تان آسان تر اسـت.

 

3. این به شما کمک می کند تا چیزها را از دیدگاه آنها ببینید

این به شما کمک می کند تا چیزها را از دیدگاه آنها ببینید

یکی از عوامل مهمی کـه موفقیت بلندمدت یک رابطه را پیشبینی می کند، توانایی همدلی با شریک زندگی خود و دیدن مسائل از دیدگاه اوست. خوشبختانه، افراد باهوش عاطفی استعداد خودرا در ابراز همدردی با دیگران التیام بخشیده اند، و درک احساسات شریک زندگی را آسان تر می کنند، حتی اگر انها ان را بـه اشتراک نگذارند.

 

4. می تواند به شما کمک کند تا نیازهای شریک خود را پیش بینی کنید

می تواند به شما کمک کند تا نیازهای شریک خود را پیش بینی کنید

دانستن چیزهایی کـه شریک زندگی‌تان حتی قبل از این‌که بخواهد میتواند بـه شـما کمک کند، چه بـه او اجازه بدهید تا روی ان گریه کند یا فقط سوشی‌هاي‌ مناسب را در راه خانه از محل کار انتخاب کنید. خبر خوب؟ افراد باهوش عاطفی دراین مهارت، مهارت خاصی دارند.

 

«EQ بـه شـما کمک می کند تا نیازها و خواسته هاي‌ عزیزتان را بادقت بیشتری پیشبینی کنید. “بـه احتمال زیاد شـما فقط هدیه مناسب را دریافت می کنید یا برای دلداری دادن انها در شرایط سختی صحبت می کنید.”

 

5. به شما کمک می کند تا انتقاد را بپذیرید

برای سالم ماندن یک رابطه، هردو شریک باید باهم رشد کنند، کـه اغلب بـه این معناست کـه هم آنچه را کـه شریک زندگی شـما قبلاً در مورد شـما دوست دارد و هم این‌که فکر می کند میتوانید روی ان کار کنید را یاد بگیرید. اگر از نظر عاطفی باهوش هستید یا روی تقویت این مهارت‌ها کار می کنید، بـه اسانی می توانید بازخورد سازنده شریکتان را بپذیرید و بدون این‌که حالت تدافعی بگیرید یا مسائل را شخصی نگیرید، تغییرات مناسب را ایجاد کنید. 

 

6. باعث می شود روی اولویت های خود تمرکز کنید

باعث می شود روی اولویت های خود تمرکز کنید

از آنجایی کـه کار و سایر تعهدات بـه روابط شـما تجاوز می کند، بـه اسانی می توانید زندگی اي را کـه می خواهید با شریک زندگی خود داشته باشید از دست بدهید. با این حال، برای کسانی کـه از هوش هیجانی تمرین شده برخوردار هستند، تشخیص این‌که چه چیزی در رابطه خود برای شـما ارزش قائل هستید و زمانی را برای اولویت دادن بـه شریک زندگی خود اختصاص دهید، احساس یک انتخاب سالم و آسان خواهد داشت.

 

7. در دسترس بودن احساسی شما را افزایش می دهد

در دسترس بودن احساسی شما را افزایش می دهد

اگر می خواهید شریکی باشید کـه طرف مقابلتان همیشه احساس می کند می تواند با او باز شود، اکنون زمان ان رسیده کـه روی هوش هیجانی خود کار کنید. باهوش بودن از نظر عاطفی بـه این معنی اسـت کـه شـما هم با نیازهای عاطفی خود و هم با نیازهای شریک زندگی خود هماهنگ هستید، و این امر باعث می شود کـه وقتی بـه راهنمایی یا حمایت نیاز دارند، راحت تر بـه سراغ شـما بیایند. 

 

8. این به شما کمک می کند تا با پانچ ها بچرخید

این به شما کمک می کند تا با پانچ ها بچرخید

هر رابطه اي زمان هاي‌ سخت خودرا دارد ودر بسیاری از موارد، دیدن آینده انها غیرممکن اسـت. با این حال، برای کسانی کـه سطح هوش هیجانی بالایی دارند، بـه جای فرار در زمانی کـه شرایط سخت می شود، متوجه می شوند کـه کار کردن با کسی کـه دوستش دارند بـه خوبی ارزش تحمل فراز و نشیب‌ها را دارد.

 

9. این به شما کمک می کند تا خوبی های یکدیگر را ببینید

خیلی آسان اسـت کـه بعد از مدت ها کـه باهم هستید، یک نفر را بدیهی بگیرید. با این حال، اگر از نظر عاطفی بـه ویژه باهوش هستید، تشخیص این‌که چه زمانی آن قدر کـه باید از شریک زندگی خود قدردانی نمیکنید آسان تر اسـت و رفتار خودرا برای اصلاح این اشتباه اصلاح کنید. EQ همچنین بـه شـما کمک میکند تا تشخیص دهید کـه شریک زندگی‌تان ناخواسته اشتباه کرده اسـت یا شـما را بدیهی می داند، بـه‌جای این‌که فرض کنید او کارها را بـه روش خاصی انجام می دهد تا شـما را ناراحت کند.

 

“EQ بـه شـما کمک می کند تا در تعاملات مبهم بـه عزیزان خود از شک و تردید بهره مند شوید. بـه عنوان مثال، ممکن اسـت از همسرتان خواسته باشید کـه چای مورد علاقه شـما را در فروشگاه مواد غذایی برای شـما تهیه کند. او با یک نوع چای دیگر برمی گردد. ممکن اسـت آسان باشد کـه فرض کنید همسرتان بـه اندازه کافی اهمیت نداده اسـت کـه چیز درست را دریافت کند و سپس بـه آن ها بگویید کـه چگونه بـه احساسات شـما آسیب میرساند و سپس در مورد ان وارد بحث شوید.

 

شک ممکن اسـت شـما را بـه این فکر بیندازد کـه فروشگاه ممکن اسـت از نوع چای مورد علاقه شـما خارج شده باشد، اما او تمام تلاش خودرا کرد تا چیزی را کـه تقریبا بـه همان اندازه دوست دارید برای شـما بـه ارمغان آورد. و نتیجه این تعامل کاملاً متفاوت خواهد بود.

 

10. به شما کمک می کند متعهد بمانید

به شما کمک می کند متعهد بمانید

در حالی کـه حتی سالم‌ترین رابطه‌ها هم کمرنگ می شوند، اما یک عامل مشترک در همه ی روابط طولانی‌مدت وجوددارد: مردم بـه آن ها متعهد می مانند. اگر از نظر عاطفی باهوش هستید، درک این‌که از دست دادن وفاداری یا شراکت چقدر برای طرف مقابلتان مخرب خواهد بود، می تواند بـه شـما کمک کند در درازمدت از نظر عاطفی سرمایه گذاری کنید. در واقع، یک مطالعه نشان می دهد کـه هوش هیجانی بیش از 40 درصد از رضایت زناشویی کلی در میان زوج هاي‌ مورد مطالعه را بـه خود اختصاص داده اسـت. 

 

11. می تواند به شما کمک کند چیزهایی را که می خواهید دریافت کنید

می تواند به شما کمک کند چیزهایی را که می خواهید دریافت کنید

برای هم اتاقی ها، هوش هیجانی نیز بـه طرز شگفت انگیزی مهم اسـت. در حالی کـه بسیاری از هم اتاقی‌ها وقتی تصور میکنند افرادی کـه با انها زندگی میکنند نیازهای انها را پیش‌بینی می کنند، دچار اختلاف میشوند، هوش هیجانی میتواند شـما را بـه یک ارتباط بهتر تبدیل کند، بنابر این شناخت نیازهایتان و برآورده کردن آن ها آسان‌تر میشود.

 

«EQ بـه شـما کمک می کند تا انچه را کـه نیاز دارید با احتمال موفقیت بالاتری بخواهید. فرض کنید هم اتاقی‌تان صبح زود خیلی سر و صدا می کرد، درها را بـه هم می‌کوبید و بـه اطراف می‌کوبید، شـما را بیدار می کرد و خوابتان را مختل می کرد. کاری کنید کـه هم اتاقی تان ساکت تر باشد.

 

یا می توانید چیزی مانند این بگویید: “می‌دانم کـه اخیراً باید زودتر از خواب بیدار می شدي، و باید خیلی زود بیدار شوی! من می توانستم بشنوم کـه صبح آماده می‌شوی. و خوابیدن برای من هم سخت شده اسـت. آیا می توانید کمی بیشتر بـه سکوت در صبح توجه کنید؟ این تقاضای بـه احتمال زیاد نیازهای شـما را برآورده می کند.”

 

12. سازش را آسان‌تر می‌کند

وقتی صحبت از کنار آمدن باهم اتاقی شـما بـه میان می آید، سازش کلیدی اسـت. خوشبختانه، برای کسانی کـه ضریب هوش هیجانی بالایی دارند، مصالحه کردن، چه در مورد این‌که چه کسی وظیفه دارد ماشین ظرفشویی را خالی کند یا مبل را در اتاق نشیمن قرار دهد، چندان مشکلی نیست. برای افراد باهوش عاطفی، درک دیدگاه هم اتاقی‌تان و سنجش ان با دیدگاه خودتان آسان اسـت، نه این‌که فرض کنید حق با شماست.

 

13. این شما را محترم تر می کند

رفتار بی‌احترامی می تواند موقعیت شاد هم‌اتاقی رابا عجله بـه موقعیتی بحث‌انگیز تبدیل کند. با این حال، اگر خوش شانس باشید و متوجه شوید کـه با فردی با هوش هیجانی بالایی زندگی می کنید، بـه احتمال زیاد نخواهید یافت کـه او چیزهای شـما را بدون تقاضای قرض بگیرد یا ان مکان را درهم و برهم بگذارد.

 

14. این به شما کمک می کند تا انگیزه های دیگران را بشناسید

این به شما کمک می کند تا انگیزه های دیگران را بشناسید

گاهی اوقات، رفتار بی ملاحظه ارزش این را دارد کـه باهم اتاقی خود بحث کنید. و گاهی اوقات، بهتر اسـت فقط مسائل را اصلاح کنید و بعد از ان یک صحبت سالم در مورد ان داشته باشید. افراد باهوش عاطفی تمایل دارند تفاوت بین هم اتاقی کـه ظرفی را در سینک ظرفشویی رها کرده اسـت با کسی کـه عمداً ان را بـه دلیل بی فکری یا میخواستند شـما را ناراحت کنند، ان را در سینک جا گذاشته اسـت.

 

«EQ بـه شـما کمک می کند بفهمید طرف مقابل از کجا آمده اسـت و بـه شـما کمک می کند تا کلمات و اعمال وی را دقیق تر تفسیر کنید. بـه این ترتیب کمتر احتمال دارد کـه قصد منفی از طرف دیگران داشته باشید و آن ها را بـه خاطر ان سرزنش کنید.

 

15. این شما را در اشتراک گذاری بهتر می کند

در حالی کـه تصور این‌که همه ی افراد تا زمانی کـه دوره پیش دبستانی را بـه اتمام می رسانند، بـه اشتراک گذاری تسلط پیدا کرده‌اند، خوب اسـت، اما این اغلب دور از ذهن اسـت. در موقعیت هاي‌ هم اتاقی، بـه اشتراک گذاشتن فضا و چیزهای خود با فرد دیگری ممکن اسـت دشوار باشد، اما هوش هیجانی می تواند کمک کننده باشد.

 

درک این موضوع کـه نیازهای هم اتاقی شـما بـه اندازه نیازهای شـما مهم اسـت و درک این‌که چرا آن ها ممکن اسـت بخواهند برای یک شب کـه شب قبل دوستانی داشتید، اتاق نشیمن را اداره کنند، می تواند بـه شـما کمک کند تا در اشتراک گذاری بهتر عمل کنید.

 


مطالب مشابه: انجام کار های خانه توسط شوهر باعث دلگرمی همسر میشود ؟


 

16. این باعث می شود بیشتر حواس تان باشد

هوشیار بودن کلید داشتن یک رابطه سالم هم اتاقی اسـت، اما این مهارتی اسـت کـه اغلب نادیده گرفته می شود. بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجله معنویت در سلامت روان، خوشبختانه هوش هیجانی و ذهن آگاهی رابطه اي همزیستی دارند. مطمئن نیستم چطور کار میکند؟

 

هوش عاطفی می تواند بـه فرد کمک کند تا بفهمد نتیجه کوبیدن در یا فریاد زدن چه می تواند باشد و ان را در مقابل تأثیر مکالمه آرام با فردی کـه ممکن اسـت باعث عصبانیت او شود سنجید. بـه نوبه خود، افراد آگاه و باهوش عاطفی، انتخابی را انجام می دهند کـه در درازمدت بـه نفع رابطه باشد نه انتخابی کـه در لحظه احساس خوبی داشته باشد.

 

17. این شما را کمتر وابسته می کند

این شما را کمتر وابسته می کند

وابستگی هم اتاقی بـه هم اتاقی بسیار واقعی اسـت ودر طول زمان می تواند تأثیر مضری بر روی تنگ ترین جفت هم اتاقی ها داشته باشد. اگر بـه دنبال کاهش مشکلات همبستگی در رابطه هم اتاقی خود هستید، با کار روی هوش هیجانی خود شروع کنید. وقتی متوجه شدید کـه وابستگی جدی می تواند بر رابطه شـما وارد شود، درک خودرا کم خواهید کرد. از ان بهتر، هوش هیجانی یافتن رضایت را آسان تر می کند، حتی اگر تنها باشید.

 

18. رفتار منفعل-تهاجمی را کاهش می دهد

رفتار منفعل-تهاجمی را کاهش می دهد

رفتار منفعلانه-پرخاشگرانه می تواند بـه سرعت هر رابطه هم اتاقی را مختل کند. خبر خوب؟ افراد باهوش عاطفی برای رساندن نقطه نظرات خود بـه منفعل و پرخاشگری متوسل نمی‌شوند: آن ها فقط میگویند بـه دیگران اجازه دهید بدانند چه نیازی دارند ودر عوض بـه نیازهای دیگران احترام بگذارید.

 

19. این شما را متفکرتر می کند

این شما را متفکرتر می کند

دقیقاً مانند یک رابطه عاشقانه، کمی متفکر بودن می تواند کمک زیادی بـه حفظ روابط دوستانه بین هم اتاقی ها کند. برای کسانی کـه از نظر عاطفی باهوش هستند، ایده پختن شام، تمیز کردن خانه یا انجام سایر کارهای متفکرانه برای هم اتاقی‌هاي‌ خود بـه طور طبیعی می آید، زیرا میدانند کـه در دراز مدت رابطه را شادتر نگه می‌دارند.

 

20. به شما کمک می کند تا تعارض را با آرامش بیشتری حل کنید

به شما کمک می کند تا تعارض را با آرامش بیشتری حل کنید

البته، حتی هم اتاقی هاي‌ کمد نیز هر از گاهی باهم دعوا می کنند. با این حال، خبر خوب برای کسانی کـه از هوش هیجانی کافی برخوردار هستند، این اسـت کـه اولویت دادن بـه حل موثر و مهربانانه تعارض، بر پیروزی دریک مشاجره غلبه می کند، و این بـه نوبه خود، بـه حفظ شرایط عادی کمک می کند و رابطه را برای مدت طولانی حفظ می کند.

 

21. این شما را صبورتر می کند

این شما را صبورتر می کند

برای والدین، هوش هیجانی می تواند تأثیرات عمیقی بر صبر شـما داشته باشد. در حالی کـه والدین با ضریب هوش هیجانی پایین اغلب بـه طور ناخودآگاه نیازهای خودرا بر نیازهای فرزندانشان اولویت می دهند، والدین با هوش هیجانی رویکرد مخالف را در پیش می‌گیرند.

 

والدین باهوش عاطفی بـه جای این‌که فرض کنند فرزندانشان مهارت‌ها یا توانایی‌هایي در سطح بزرگسالان دارند، متوجه می شوند کـه بچه‌هایشان کارها را متفاوت انجام می دهند، و گاهی اوقات بـه روش‌هایي کـه می تواند ناامیدکننده باشد، و می دانند کـه اشکالی ندارد.

 

22. به شما کمک می کند دیدگاه آنها را ببینید

به شما کمک می کند دیدگاه آنها را ببینید

کودکان و بزرگسالان همیشه چشم در چشم نمیبینند. خوشبختانه، برای والدینی کـه هوش هیجانی بالایی دارند، همدردی با مشکلات فرزندانتان و دیدن این‌که انها از کجا می‌آیند آسان اسـت. بـه نوبه خود، این ممکن اسـت یک اثر چرخه اي داشته باشد: در واقع، یک مطالعه نشان می دهد کـه هوش هیجانی والدین نیز پیشبینی کننده خوبی برای رفتار کودک در شرایط استرس زا اسـت.

 

23. به شما کمک می کند خونسردی خود را حفظ کنید

وقتی بچه هایتان در حال وحشت هستند، خونسردی خودرا از دست می دهید. با این حال، والدینی کـه دارای هوش هیجانی کافی هستند، میتوانند تأثیری را کـه فریاد زدن یا تنبیه نامناسب فرزندانشان میگذارد در مقابل گفتگوی آرام با ان‌ها بـه دقت محاسبه کنند و بـه‌طور قاطع، دومی را انتخاب کنند.

 

24. این شما را از فرافکنی باز می دارد

این شما را از فرافکنی باز می دارد

تشخیص احساسات خود و فرزندانتان بـه عنوان والدین طبق معمولً دشوار اسـت، اما انجام اینکار برای سلامت و موفقیت رابطه شـما مهم اسـت. تحقیقات نشان می دهد کـه هوش هیجانی پایین با خودآگاهی پایین مرتبط اسـت، کـه گاهی اوقات می تواند بـه ناتوانی در تشخیص انچه احساس می کنید از احساساتی کـه بـه فرزندان خود نسبت می دهید ترجمه شود.

 

خوشبختانه، تلاش برای تقویت مهارت‌هاي‌ هوش هیجانی میتواند بـه شـما کمک کند تشخیص دهید کـه چه زمانی احساسات شـما بر نمایش حاکم اسـت و نه رفتار یا احساساتی کـه بـه فرزندانتان نسبت میدهید.

 

25. این به شما کمک می کند زمانی که به کمک نیاز دارند متوجه شوید

باید انتظار داشت کـه همه ی کودکان توانایی یکسانی برای هوش هیجانی مانند بزرگسالان نداشته باشند. با این حال، بـه همین دلیل اسـت کـه برای والدین بسیار مهم اسـت کـه از نظر عاطفی هماهنگ باشند – این می تواند بـه والدین کمک کند تا متوجه شوند کـه فرزندانشان چه زمانی بـه کمک نیاز دارند، اما تقاضای ان را نمیکنند و بـه درستی پاسخ دهند.

 

26. این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود

این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود

پدر و مادر بودن بـه معنای رهبر بودن درخانواده اسـت و چیزی بـه نام رهبری موثر بدون اعتماد بـه نفس وجود ندارد. خوشبختانه، باهوش بودن از نظر عاطفی با اعتماد بـه نفس بالا همراه اسـت، کـه می تواند بـه شـما کمک کند تا در تصمیمات والدین خود پایبند باشید و فرزندان سالم تر و منضبط تر را دراین مسیر تربیت کنید.

 

27. باز کردن را برای شما آسان‌تر می‌کند

باز کردن را برای شما آسان‌تر می‌کند

والدین باهوش عاطفی می دانند کـه نیازهای عاطفی فرزندانشان مقدم بر نیازهای آنهاست. و اگر بچه‌هایتان نگران نباشند کـه در ازای ان؛ هجوم عاطفی‌شان با یکی از شـما روبرو شود، برایشان راحت‌تر میشود کـه حرفشان را باز کنند.

 

28. این به شما کمک می کند رقابت بین خواهر و برادر را میانجیگری کنید

این به شما کمک می کند رقابت بین خواهر و برادر را میانجیگری کنید

رقابت بین خواهر و برادر بخشی طبیعی از بسیاری از روابط خواهر و برادر اسـت، اما خوشبختانه، والدین باهوش عاطفی مهارت هاي‌ لازم برای میانجیگری را دارند. با درک این‌که چه زمانی مهم اسـت کـه وارد عمل شوید، چه زمانی ایده خوبی اسـت کـه بـه فرزندان خود اجازه دهید مسائل را خودشان بفهمند، و چگونه هنگام بحث در مورد مسائل خود با آن ها بی طرف بمانند، بـه اسانی می توانید بـه فرزندان خود کمک کنید تا مسائل را حل کنند.

 

29. این به شما کمک می کند تا موفقیت های آنها را جشن بگیرید

این به شما کمک می کند تا موفقیت های آنها را جشن بگیرید

در حالی کـه برخی از والدین ممکن اسـت از موفقیت هاي‌ فرزندان خود احساس خطر کنند، آنهایی کـه از نظر عاطفی باهوش هستند می دانند چگونه پیروزی هاي‌ افرادی را کـه دوستشان دارند جشن بگیرند. بـه رسمیت شناختن پیروزی‌هاي‌ فرزندانتان بـه‌جای تفکر درباره شـما، بـه شـما کمک میکند وقتی موفق میشوند بـه جای عصبانیت، احساس خوشحالی کنید.

 

30. این شما را به الگوی بهتری تبدیل می کند

این شما را به الگوی بهتری تبدیل می کند

بـه طور کلی، والدین باهوش عاطفی، الگوهای بهتری نسبت بـه والدینی هستند کـه از خود دور هستند یا نامهربان هستند. وقتی بـه این فکر میکنید کـه میخواهید فرزندانتان در بزرگسالی چگونه رفتار کنند، نمی خواهید آن ها را پرورش دهند، دوست داشته باشند ودر برابر ایده‌هاي‌ جدید باز باشند؟ خوشبختانه، مدل‌سازی هوش هیجانی امروز می تواند بـه انها کمک کند تا در مسیر سالم فردا قرار گیرند.

 


مطالب مشابه: حفظ یک ازدواج سالم با 21 روش + توصیه مفید


 

در پایان

پس هیچ بهانه اي نیست برای ایجاد انگیزه در شـما، ما 30 دلیل حیاتی را جمع آوری کرده ایم کـه تقویت EQ شـما را در همه ی چیز بهتر می کند. 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ فوق العاده شگفت انگیز هنرنمایی از این مرد هندی
کلیپ فوق العاده شگفت انگیز هنرنمایی از این مرد هندی