چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

بـه تنهایی از شهود خارج نشوید و علائم مطمئن را بیاموزید. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از کارهایی کـه شریک زندگی تان انجام می دهد و نشان می دهد شـما برایش مهم نیستید را منتشر کرده ایم.

 

20 پرچم قرمز که شریک زندگی شما نمی تواند صبر کند تا شما را ترک کند

دریک نقطه خاص از هر رابطه، دوره ماه عسل کم رنگ می‌شود و استخوان هاي‌ رابطه شفاف میشود. گاهی اوقات، این منجر بـه یک تعهد ثابت و عاشقانه میشود. اما گاهی اوقات، منجر بـه عده اي از حدس زدن دوم و برنامه ریزی خروج فوری می‌شود. و اغلب، شـما ممکن اسـت از چنین افکار و احساساتی آگاه نباشید – زیرا آن ها از طرف شریک زندگی شـما می‌آیند، نه شـما.

 

بنابر این، بـه جای این کـه تنها با شهود هدایت شوید، بهتر اسـت بتوانید چشمان خودرا بـه روی عادات مهم دیگران باز کنید تا ببینید آیا انها برای مدت طولانی دراین عادت هستند یا خیر. هنگامی کـه او نمی‌تواند صبر کند تا شـما را ترک کند، چندین پرچم قرمز وجوددارد کـه بـه خروج سریع و ناگهانی در افق اشاره می کند. این جا اند. 

 

بیشتر بخوانید: 18 راهکار برای زندگی زناشویی شاد

 

1. آنها دائماً در برنامه ها وثیقه می گذارند.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

همانگونه کـه مربی روابط، سیندی سانسون براف، نویسنده کتاب چرا افراد خوب نمیتوانند روابط بد را ترک کنند، بـه باستل گفت، زمانی کـه شریک زندگی شـما بـه دنبال ترک شـما باشد، برای همیشه شـما را احساس نمی‌کند. “وقتی شخصی دیگر وقت یا تمایل بـه بودن با شـما را ندارد، می‌دانید کـه رابطه شـما در سیستم حمایت از زندگی اسـت، و ممکن اسـت شـما فقط کسی باشید کـه جرات این را داشته باشد کـه با شـما باشد.”.

 

حتی بدتر از ان؛ زمانی کـه انها این درک را نداشته باشند کـه وقتی دائماً برنامه ها را تضمین می کنند، شخصی کـه بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرد شـما هستید. 

 

2. آنها با کلیشه های عجیب و غریب در مورد رابطه شما صحبت می کنند.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

وقتی شریک زندگی شـما شروع بـه گفتن جملاتی مانند “شاید ما خیلی متفاوت هستیم” یا “شاید قرار نیست کـه باشیم” را شروع می کند، انها کلیشه هایي را برای برانگیختن پاسخ شـما بـه کار می‌گیرند. شریک زندگی شـما نکاتی را ارائه می دهد تا ببیند واکنش شـما چه خواهد بود. در واقع، آن ها بـه احتمال زیاد امیدوارند کـه شـما در مورد رابطه یکسان باشید تا وادار نباشند آن ها را بکشند.

 

3. آنها هرگز در مورد روز شما نمی پرسند.

اگر شریک زندگی شـما هرگز در مورد روز شـما نمی پرسد، این بـه عدم علاقه کلی انها بـه زندگی شـما اشاره دارد. از آنجایی کـه یکی از نشانه هاي‌ یک رابطه سالم این اسـت کـه هردو بتوانند جزئیات زندگی خودرا با یک دیگر بـه اشتراک بگذارند، وقتی صحبت کردن با شـما یا پرسیدن سوالات ساده در مورد زندگی شـما را متوقف می کنند، ممکن اسـت زمان بررسی مجدد رابطه فرا رسیده باشد. 

 

4. شب های خرما ناپدید شده اند.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

در حالی کـه همه ی آخر هفته ها بیرون نمیروند، اخیراً تقریبا هر پنجشنبه شب را بـه تنهایی روی مبل می گذرانید. حتی در ان شب هایي کـه روی کاناپه با طرف مقابلتان می گذرانید، همان‌ گونه مشتاق ان ماه هاي‌ آغازین رابطه خود هستید، زمانی کـه معاشقه و قرارهای سرگرم کننده معمول بود.

 

این شب هاي‌ قرار راهی برای شرکای طولانی مدت برای برقراری ارتباط مجدد اسـت و اگر بـه نظر می رسد کـه شریک زندگی شـما از این گریزهای عاشقانه گذشته اسـت، این می تواند نشانه اي باشد کـه آن ها از این رابطه خارج شده اند. 

 

5. یا فقط در قرارهای گروهی شرکت می کنید.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

یا، بیرون می روید، اما متوجه می شوید کـه فقط گردش‌هایي اسـت کـه دوستانتان را درگیر می کنند – هرگز یک بـه یک. در حالی کـه قرارهای گروهی در حد اعتدال خوب اسـت، اگر میبینید کـه زندگی دوستی شـما فقط بـه رفت و آمدهای چند نفره محدود می‌شود، می تواند بـه این معنی باشد کـه شریک زندگی شـما سعی دارد شـما را بـه تدریج کنار بگذارد، اما جرات جدایی از شـما را ندارد. 

 

6. آنها از برنامه ریزی برای آینده دست می کشند.

پیش از این، شریک زندگی شـما از ماه ها قبل برای ان جفت شـما بلیت هاي‌ کنسرت خریداری می‌کرد یا در مورد سفر های عاشقانه بـه مناطق دوردست صحبت می‌کرد. آن ها حتی ممکن اسـت برنامه ریزی کرده باشند کـه خانه آینده شـما چگونه می تواند باشد.

 

در حال حاضر، آن ها حتی یک هفته قبل برنامه ریزی نمیکنند و هر زمان کـه ایده هاي‌ آینده را مطرح کنید، آن ها را رد می کنند. اگر آینده با شریک زندگی تان تا این حد ناپایدار بـه نظر می رسد، ممکن اسـت وقت ان رسیده باشد کـه صمیمانه داشته باشید.

 

7. پاسخ آنها به انتقاد همیشه تدافعی است.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

هر زمان کـه هر یک از این تغییرات را در رفتار بیان می کنید، شریک زندگی شـما فورا حالت تدافعی بـه خود میگیرد و این نشانه ان اسـت کـه بـه جای این کـه بخواهند برای التیام رابطه تلاش کنند، فقط می خواهند حس بهتری نسبت بـه اعمال خود داشته باشند.

 

“اگر کسی واقعاً متوجه نشد کـه رفتارش تغییر کرده اسـت، می خواهد نگرانی‌هاي‌ شـما را بدون رد فوراً رد کند. پرهیز از گفت‌وگو یا نادیده گرفتن احساسات شـما نشانه خوبی نیست. می خواهید بـه تغییری کـه در رابطه احساس کرده اید بپردازید.”

 

8. به نظر می رسد که آنها یک میلیون مایل دورتر هستند.

حتی زمانی کـه زمان با کیفیتی رابا هم سپری می کنید، بـه نظر می رسد کـه شریک زندگی شـما کاملاً در سیاره دیگری اسـت و بین شـما دو نفر فاصله عاطفی ایجاد می کند. بیش از هر چیز، این فاصله عاطفی بزرگ ترین نشانه اي اسـت کـه نشان می دهد شریک زندگی شـما می خواهد بـه رابطه پایان دهد.

 

زمانی کـه انواع مکالمه‌اي کـه در ان شرکت میکنید کم‌معنی میشوند، یا بـه نظر میرسد دیگر هیجان‌زده نیستند کـه با شـما وقت بگذرانند، فقط برای آزاد شدن روز شماری میکنند.

 

9. آنها به آرامی از ارتباط با شما دور می شوند.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

مانند ایجاد فاصله عاطفی در رابطه، اگر شریک زندگی شـما بـه دنبال قطع رابطه با شـما باشد، ممکن اسـت شروع بـه فاصله گرفتن از ارتباط کند. اگر متوجه شدید کـه دیگر بـه‌موقع بـه پیام‌هاي‌ متنی پاسخ نمی دهند، یا جزئیات مهم زندگی‌شان رابا شـما درمیان نمی گذراند، بـه احتمال زیاد سعی میکنند شـما را آرام آرام و آهسته و دردناک ناامید کنند.

 

بیشتر بخوانید: 20 نکته مهم در زندگی زناشویی

 

10. آنها دائماً در اطراف شما بدخلق یا مشاجره هستند.

وقتی هر کار کوچکی کـه انجام میدهید یا میگویید بـه نظر می رسد آن ها را تحریک میکند، ممکن اسـت بیش از حد معمول احساس مبارزه کنند، کـه نشان ‌دهنده روند جدیدی در رفتارشان اسـت کـه می تواند بـه موضوع بزرگ‌تری درباره انگیزه‌هاي‌ انها در رابطه اشاره کند.

 

زوج‌هاي‌ شادی کـه گهگاه باهم مشاجره می کنند، باهم کار میکنند تا بـه یک راه‌حل مثبت برسند، زیرا هر دوی انها میخواهند رابطه را حفظ کنند. با این حال، وقتی یکی از اعضای یک رابطه دیگر نمیخواهد با طرف مقابل باشد، انگیزه‌اي برای رسیدن بـه یک نتیجه مثبت وجود ندارد – بنابر این بحث‌برانگیز باقی می مانند.

 

11. لحظات شیرین کمتری در طول رابطه وجود دارد.

حتی در حین رابطه جنسی، متوجه میشوید کـه شریک زندگی شـما جدا شده و روباتیک اسـت، فقط بدون این کـه واقعاً چیزی احساس کنید، حرکات خودرا انجام می دهد – کـه یقیناً نشانه بدی برای رابطه اسـت. علاوه بر این، متوجه میشوید کـه لحظه‌هاي‌ شیرین – مانند در آغوش گرفتن و بوسیدن – ظاهرا از رابطه جنسی خارج شده‌اند، و علاوه بر ان؛ شـما بـه همان اندازه کـه قبلاً داشتید رابطه جنسی نداشتید.

 

12. آن ها دیگر برای نظر شـما ارزشی قائل نیستند، زیرا بـه زندگی آن ها مربوط میشود.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

یکی از بهترین چیزها در رابطه با این واقعیت اسـت کـه شـما در نهایت برای هر تصمیمی در زندگی خود یک تابلوی حمایتی دارید. وقتی یک شریک حامی و دوست داشتنی دارید، آن ها برای نظرات شـما در مورد زندگی خود نیز ارزش قائل می شوند، حداقل قبل از تصمیم گیری آن ها را درنظر می‌گیرند.

 

با این حال، وقتی شریک زندگی شـما دیگر نظر شـما را در رابطه با زندگی اش نمی پرسد، می تواند بـه این واقعیت اشاره کند کـه او دیگر دیدگاه شـما را جدی نمی‌گیرد یا حتی برای مشارکت شـما در زندگی اش ارزش قائل اسـت.

 

13. وقتی با دوستانشان هستند خوشحال ترند.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

قبل از این، شـما دوستان و همچنین شرکای عاشقانه بودید، می‌خندید و ارتباط عمیق و معناداری را حفظ میکردید. حالا، انگار فقط میخندند و با دوستانشان ادامه می دهند، و با شـما، شخصیت انها کمتر میشود و خنده هایشان کمتر می‌شود.

 

اگر متوجه شدید کـه شریک زندگی شـما این رفتار را از خود نشان می دهد، ممکن اسـت بـه این دلیل باشد کـه دیگر وی را خوشحال نمیکنید – کـه نشانه‌اي اسـت کـه نشان میدهد رابطه در حال پایان اسـت.

 

14. آنها با افراد دیگر معاشقه می کنند.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

در طول روزهای شادتر در رابطه، ممکن اسـت زمانی کـه شـما نبودید با افراد دیگر معاشقه می کردند، اما اکنون، آن ها آشکارا در حال بررسی و معاشقه با افراد دیگر درست در مقابل شـما هستند، مثل این کـه شـما حتی در آنجا نیستید.

 

در هر صورت، این باید شـما را بـه این فکر کند کـه وقتی شـما در اطراف نیستید چه میکنند. در نهایت، این رفتار خوب نیست و باید علناً در مورد ان صحبت کرد. اگر آن ها اینکار را انکار می کنند، پس قصد توقف ندارند و شـما باید سریعا از رابطه خارج شوید.

 

15. آنها ناگهان نمی توانند چیزهایی را که شما را منحصر به فرد می کند تحمل کنند.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

در ابتدای همکاری، انها دوست داشتند کـه شـما یک آدم عجیب‌وغریب هستید، اما اکنون، دائماً از نیاز شـما بـه شستن ظرف ها بعد از هر وعده غذایی یا برداشتن لباس هاي‌ خود از روی زمین انتقاد می کنند.

 

وقتی متوجه می شوید کـه هر جنبه منحصر بـه فرد شخصیت شـما آن ها را اذيت می دهد، ممکن اسـت بـه این واقعیت اشاره کند کـه آن ها ترجیح می دهند از رابطه خارج شوند و این طغیان ها در مورد شـما می تواند نشانه اي از ناامیدی انها باشد.

 

16. آنها به شما گفته اند که شما لایق بهتری هستید.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

بله، اگر آن ها واقعاً بـه شـما گفته اند کـه شـما لایق شریک بهتری هستید، ممکن اسـت سعی کنند همه ی دلایلی را کـه چرا شریک بدی هستند دریک بشقاب نقره اي بـه شـما ارائه دهند. از این گذشته، متقاعد کردن شـما برای جدایی از آن ها آسانتر از تلاش برای پایان دادن بـه کارها با شـما بـه تنهایی اسـت.

 

17. اونا اصلا مهربون نیستن

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

در بین تغییرات کوچکی کـه در رفتارهای شریک زندگیتان متوجه شده‌اید، متوجه میشوید کـه او نسبت بـه گذشته کمتر محبت‌کننده اسـت.

 

حتی زمانی کـه در انظار عمومی نیستید، انها از دست گرفتن و بوسیدن خودداری می کنند و عصبانیت خودرا بـه دلیل استرس یا نداشتن “خلق” می‌دانند. اگر متوجه شده اید کـه بـه نظر می رسد آن ها شـما را دریک موقعیت واقعی نگه می دارند، ممکن اسـت رابطه شـما بـه اتمام برسد.

 

18. آنها از ارسال عکس شما با هم اجتناب می کنند.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

در مراحل بعدی تردید انها در رابطه، انها شروع بـه کاهش حضور شـما در صفحات رسانه هاي‌ اجتماعی خود می کنند و از ظاهر شدن در محتوای شـما نیز اجتناب می کنند.

 

اگر چه این ممکن اسـت الزاماًً نشان ‌دهنده این نباشد کـه آن ها شروع بـه قرار گذاشتن با افراد دیگر کرده‌اند، فقط میتواند بـه این معنا باشد کـه انها بـه دیگران گفته‌اند کـه بـه رابطه خود با شـما پایان میدهند، و ظاهر شدن دریک عکس خندان در اینستاگرام بـه همه ی نشان می دهد کـه اینکار را نکرده‌اند. هنوز جرات پایان دادن بـه چیزها را پیدا نکرده ام.

 

19. دوستانشان هم از هم دور شده اند.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

وقتی با کسی رابطه جدی دارید، بـه خصوص رابطه اي طولانی مدت، دوستان او نیز مال شـما می شوند زیرا حلقه هاي‌ اجتماعی شـما باهم ترکیب می شوند.

 

بنابر این اگر متوجه شدید کـه دوستان شریک زندگیتان در ماه‌هاي‌ اخیر از هم دور شده‌اند، میتواند نشانه‌اي از این باشد کـه شریک زندگیتان قبلاً آن ها را در مورد قصدشان برای ترک رابطه راهنمایی کرده اسـت. اگر دوستان انها ارتباط خودرا با شـما متوقف کرده اند یا شـما را در برنامه هایي کـه طبق معمولً جزئی از انها هستید قرار داده اند، پس زنگ خطر باید در ذهن شـما بـه صدا درآید.

 

20. وقتی صحبت از رابطه تان با آنها می شود، دائماً احساس ترس می کنید.

چگونه بفهمیم که همسرمان می خواهد ما را ترک کند؟

در پایان روز، باید بـه قلب خود اعتماد کنید. اگر احساس شادی در رابطه با شریک زندگی تان با یک حس دائمی ترس تسخیر شده اسـت، پس شهود شـما تلاش می کند چیزی بـه شـما بگوید و وقت ان رسیده اسـت کـه بـه ان گوش دهید. 

 

بیشتر بخوانید: قانون های کاربردی و مهم در زندگی زناشویی

 

در پایان

برای داشتن یک زندگی زناشویی خوب و سالم باید در زندگی مواردی را رعایت کنیم تا بتوانیم با درک یک دیگر بهتر کنار هم زندگی کنیم.

 

جدیدترین مطالب سایت