کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از کارها و حرف هایي کـه بهتر اسـت در روابطتان انجام ندهید تا ازدواجی سالم و آرام داشته باشید.

 

اشتباه ترین رفتارهای بین زن و شوهرها

ظروف کثیف روی سینک انباشته شده اند. مکالمات تلفن همراه با صدای بلند. امتناع از تقاضای جهت ایجاد صداهای بدنی ترسناک هر رابطه اي مملو از مزاحمت ها و دعواهایی اسـت کـه بـه مرور زمان شکل میگیرد و بـه طور بالفعل بـه یک دعوای تمام عیار تبدیل می شود. «بـه هرحال، ما فقط انسان هستیم.»

 

اما اگر اقداماتی را انجام دهید تا این بزرگ‌ترین آفت‌ها را زود تشخیص دهید و حتی در مورد آن ها با شریک زندگی خود صحبت کنید. مطمئناً از برخی مسائل و رویارویی‌هاي‌ بزرگ تر پیش گیری خواهید کرد. . . با درنظر گرفتن این موضوع، ما با چندین متخصص برتر قرار ملاقات صحبت کردیم تا 50 مورد از بزرگ‌ترین شکنجه‌ها در روابطی کـه اغلب زوج‌ها با ان‌ها سر و کار دارند، جمع آوری کنیم. آن ها را ببینید – و انها را متوقف کنید – و شریک زندگی شـما از شـما تشکر خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید: چگونه با مشکلات زناشویی مقابله کنیم؟

 

1.کاملا غیر قابل اعتماد بودن

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

سارا اي کلارک، کارشناس روابط، می گوید: «این می تواند چیزهای کوچکی مانند دیرکردن یا تماس نگرفتن، یا چیزهای بزرگ‌تری مانند انجام ندادن تعهد برای کمک بـه یک پروژه یا انجام دادن وظایف خود باشد.» بنیانگذار ایده پردازی ایجاد یک الگوی عدم پیروی، صرف نظر از این کـه وعده بزرگ یا کوچک باشد، اعتماد و امنیت رابطه را از بین میبرد.

 

2. مقایسه مداوم رابطه خود با دیگران

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

هر رابطه اي متفاوت اسـت و شنیدن شراکت شـما در مقایسه با دیگران آزاردهنده اسـت. یک مربی معتبر روابط، می گوید: «زوج‌ها باید تجارب خودشان را داشته باشند، و فقط بـه این دلیل کـه چیزی برای یک زوج دیگر کار می کند، بـه این معنا نیست کـه برای شـما هم کار خواهد کرد».

 

3. بی پاسخ بودن

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

همه ی مشغول هستند، اما پاسخ ندادن بـه تماس‌ها و پیامک‌هاي‌ شـما میتواند انها را دیوانه کند و این ممکن اسـت توضیح دهد کـه چرا بـه عنوان یکی از بزرگ ترین ناراحتی‌ها درنظر گرفته می شود. پزشک ونسا ماری پری، بنیانگذار و استراتژیست ارشد روابط توضیح می دهد: “این نشان دهنده عدم احترام و علاقه اسـت.”

 

4. بیش از حد دوستانه با افراد سابق

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

هیچ اشکالی ندارد کـه با یک فرد سابق رابطه خوبی داشته باشید – بـه خصوص اگر بچه هایي در تصویر وجود داشته باشند. اما در واقع دوستی با انها؟ این یک داستان دیگر اسـت، و مطمئناً برای شریک زندگی شـما یک اذيت بزرگ اسـت.

 

اپریل ماسینی، کارشناس روابط و آداب رفت و آمد، می گوید: «توسعه صمیمیت با کسی کـه دوست قبلی دارد، بسیار دشوار اسـت. این امر بـه ویژه در صورتی صادق اسـت کـه شخصی با چندین شریک سابق دوست باشد، نه فقط با همسر سابق خود. مسینی می گوید: «بی اعتمادی، حسادت و کنجکاوی در مورد این کـه آیا همسر سابق واقعاً در مورد شریک زندگی شماست یا نه «یا برعکس» وجوددارد.

 

5.توسل به درمان خاموش

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

همین حالا چند سال داریم؟ جاناتان بنت، مشاور خبره و کارشناس دوستیابی، خاطرنشان می کند: «در حالی کـه نیاز بـه فضا طبیعی اسـت، قطع همه ی ارتباطات واقعاً هدف دیگری جز «تنبیه» شریک زندگی خود ندارد. “رفتار بی صدا فقط حل یک دعوا را بـه تاخیر می اندازد و راه هاي‌ ارتباطی را می بندد. هیچ کدام برای یک رابطه سالم نیستند.”

 

6.عدم توجه به چیزهای کوچک

وقتی S.O شـما خیلی آزاردهنده اسـت. برای خوردن میان وعده بـه آشپزخانه میرود و نمی پرسد کـه آیا چیزی می‌خواهی. بـه گفته لیزا کانسپسیون، کارشناس دوستیابی و روابط، این موارد کوچک بی توجهی می تواند در طول زمان افزایش یابد و تبدیل بـه اذيت واقعی شود.

 

7. گفتن “من خوبم” وقتی واقعا نیستی

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

کولبی ماری زد، مربی رابطه جنسی می گوید: «وقتی بـه شریک زندگی خود نمیگویید کـه چرا عصبانی، آسیب دیده یا ناراحت هستید، این احساسات بـه طور جادویی از بین نمی‌روند. در عوض، انها در نهایت باعث رنجش می‌شوند، کـه کریپتونیت رابطه اسـت.” بعلاوه، وقتی عصبانی هستید، احتمال زیادی وجوددارد کـه شریک زندگی تان بگوید، و انکار ان احتمالاً بیش از این کـه صرفاً بـه اشتباه بودن اشتباه فکر کنید، وی را اذيت خواهد داد.

 

8. تمیز نکردن بعد از رابطه جنسی

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

لورن بریم، یک متخصص سلامت جنسی، توضیح میدهد: «وقتی مردی آگاهانه کاندوم و لفاف را دور می‌اندازد «کـه اغلب بـه دو تکه می شود»؛ بـه زن میگوید کـه بـه او احترام میگذارد، اما همچنین بـه خودش و فضای اطرافش احترام میگذارد. “این معادل کمک بـه مرتب کردن تخت صبح روزبعد اسـت کـه می گوید “ما باهم هستیم.”

 

9. همیشه دیر کردن

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

این در هیچ رابطه اي جالب نیست، اما دریک رابطه عاشقانه بدتر اسـت. پزشک وایات فیشر، روان‌شناس دارای مجوز، می گوید: وقتی بـه طور مزمن دیر می کنید، ممکن اسـت عمدی نباشد، اما می تواند شریک وقت شناس را کـه هر بار احساس می کند مورد بی احترامی قرار میگیرد، ویران کند.

 

10. راه رفتن در طول مبارزه

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

میشل مور، مشاور حرفه‌اي دارای مجوز و کارشناس روابط توضیح میدهد: هیچ دو نفری بـه طور یکسان با تعارض برخورد نمیکنند، و این می تواند بسیار فردی باشد، بسته بـه تربیت و تجربه قبلی.

 

عده اي از مردم واقعاً میخواهند مسائل رابا هم صحبت کنند، در حالی کـه برخی دیگر ترجیح می دهند قبل از این کـه درگیری را بررسی کنند، اجازه دهند کـه درگیری سرد شود. اما بالا رفتن و ترک یک بحث درست در وسط؟ باحال نبود.

 

11. رفتار متفاوت در اطراف خانواده

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

عده اي از افراد تمایل دارند بـه تمایلات دوران کودکی خود در اطراف خانواده برگردند، کـه می تواند باعث ایجاد ناراحتی شود. وقتی می بینید کـه شریک زندگیتان بـه یک کودک 12 ساله برمی‌گردد، ممکن اسـت عصبانی شود.

 

12. به اشتراک گذاشتن معایب شریک با دیگران

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

روزالیند سداکا، مربی دوستیابی و روابط، می گوید: «بـه اشتراک گذاشتن حکایت‌هاي‌ طنز در مورد مشکلات شریک زندگی‌مان با خانواده و دوستان لذت‌بخش اسـت». “اگر این یک الگوی مکرر برای شـما اسـت، بـه احتمال زیاد شریک زندگی شـما ممکن اسـت از این داستان هاي‌ “شوخ” خجالت زده، آزرده یا تحقیر شود.” بعد از مدتی، آن ها از دست و پا زدن بـه شوخی هاي‌ شـما خسته میشوند.

 

13. همیشه اجازه دادن به یک نفر پرداخت

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

بـه گفته کیمبرلی هرشنسون، LMSW، حتی اگر یک حساب بانکی مشترک داشته باشید، ممکن اسـت برای یک نفر ناامید کننده باشد کـه همیشه برگه را بدون نقص انتخاب کند. پس ادامه دهید و هر چند وقت یک بار پیشنهاد پرداخت کنید. اینکار مؤدبانه اسـت.

 

14. عدم اجازه برای فضا

یک شریک کـه بـه دیگری نیاز دارد کـه همیشه در اطراف باشد، می تواند یک دستور العمل برای فاجعه باشد. جاستین لاول میگوید: «رفتار محبت‌آمیز در برخی مواقع مهم اسـت، اما برای داشتن یک رابطه واقعاً سالم، هر دوی شـما باید بتوانید همه ی چیز را بـه رابطه بازگردانید، و این نیاز بـه زمان تنهایی یا زمانی با دوستان دارد.» 

 

15. همیشه در گوشی خود بودن

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

«چیزی آزاردهنده‌تر از بودن با کسی اسـت کـه طوری رفتار میکند کـه انگار دارد بـه شـما گوش می دهد، اما آخرین پست فیس‌بوک را می خواند یا بـه کسی پیامک میدهد.» “اگر اینکار را انجام می دهید، متوقف شوید.” “در غیر این صورت، رنجش می تواند ایجاد کند.”

 

16. شکایت از رابطه خود در رسانه های اجتماعی

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

مطمئناً ایده خوبی اسـت کـه مشکلات روابط خودرا آفلاین نگه دارید. بنت می گوید: «اگر در حال دعوا هستید یا از طرف شریک زندگیتان اذيت می دهید، اقدام باکلاس و مناسب این اسـت کـه مستقیماً بـه ان رسیدگی کنید. “با پخش لباس‌هاي‌ کثیف خود برای دیدن همه ی، نشان میدهید کـه بـه شریک زندگی و رابطه خود احترام نمی گذارید.”

 

17. به شریک زندگی خود اجازه دهید همه تصمیمات را بگیرد

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

اعمال تمام فشار بر شریک زندگی خود می تواند بـه طور جدی وی را ناامید کند. Colby Marie Z توضیح می دهد: “همیشه تن دادن بـه خواسته ها یا خواسته هاي‌ شریک زندگی خود نشان دهنده فقدان شخصیت یا نظر فردی اسـت.” “تازگی صمیمیت را افزایش می دهد، بنابر این با مشارکت در دیدگاه و افکار منحصر بـه فرد خود در هنگام تصمیم گیری، کمی بـه رابطه خود علاقه مند شوید.”

 

18. امتناع از کمک در کارها

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

“ندانستن نحوه قرار دادن ظروف در اتومبیل ظرفشویی یا محل قرارگیری خودرو لباسشویی و خشک کن در خانه” بهانه اي نیست. 

 

19. بی ادب بودن با دیگران

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

دیدن این کـه شریک زندگی تان نسبت بـه شخص دیگری بد رفتار می کند، یک مشکل بزرگ اسـت. حتی اگر برای کسی باشد کـه نمی‌شناسید، بازهم ناراحت‌کننده اسـت. آسیموس خاطرنشان می کند: «این همچنین چیزهای زیادی در مورد آینده بالفعل شـما با این شخص میگوید، کـه بـه احتمال زیاد او بـه زودی دکمه‌ي بی‌ادبانه را روی شـما می‌چرخاند».

 

20. نیاز به زمان اجتماعی خیلی کم یا خیلی زیاد

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

مور میگوید: معمولی اسـت کـه یک شریک بیشتر برون‌گرا و دیگری درون‌گرا اسـت. “راه حل این اسـت کـه از قبل در مورد این کـه تعادل ایده آل چیست بـه توافق برسیم و سپس بـه ان پایبند باشیم.”

 

21. ندانستن نحوه عذرخواهی

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

یاد گرفتن این کـه چگونه اشتباهات را دریک رابطه قبول کنید بسیار مهم اسـت. کانینگهام سامتر میگوید: شریک‌هایي کـه فقط با گفتن «تقصیر من بودو من عذرخواهی میکنم» مشکل دارند، شرکای خودرا دیوانه می کنند.

 

22. بازیگری حسود

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

هیچ چیز مانند حسادت پویایی یک رابطه را خراب نمی‌کند. پزشک سارا ویلیامز، روان شناس بالینی و مشاور حرفه اي در کلینیک بین ما، می گوید: در حالی کـه حسادت ممکن اسـت الزاماًً برای یک رابطه فاجعه آمیز نباشد، حسادت افراطی و بیش از حد می تواند خطرناک باشد و منجر بـه رفتارهای ویرانگر شود.

 

بیشتر بخوانید: مشکل ساز شدن دعواهای زن و شوهری

 

23. خود محور بودن

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

فیشر توضیح می دهد: «اگر تمایل دارید مکالمه را قطع کنید و گفت و گو را بـه خودتان بازگردانید، شریک زندگیتان بـه سرعت عصبانی میشود و احساس می کند تنها چیزی کـه بـه ان اهمیت می دهید، خودتان هستید. این نگاه خوبی نیست.

 

24. اخلاق بد روی میز

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

بعد از این کـه افراد دریک رابطه آسان میشوند، گاهی اوقات همه ی چیز را رها می کنند و با دهان باز شروع بـه جویدن می کنند، بدون این کـه قبلاً بخواهید از بشقاب غذا می‌خورند، ودر طول یک وعده غذایی همه ی چیز را میخورند. نکته: این سکسی نیست.

 

25. تلاش برای تغییر شریک زندگی

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

چرا اگر کسی را دوست ندارید در وهله اول انتخاب می کنید؟ لاول می گوید: «هیچ‌کس دوست ندارد تحقیر شود، و تلاش برای تغییر کسی، تنها یک روش پنهانی برای انجام ان اسـت. “اگر شخصی کـه با او هستید ان چیزی نیست کـه شـما می خواهید، فقط مودبانه ادامه دهید.”

 

26. بازگشت به “من فقط شوخی کردم!”

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

سداکا می گوید: «این عبارتی اسـت کـه اغلب زمانی استفاده می شود کـه شریک زندگی‌مان را اذيت میدهیم و نمیخواهیم ان را بپذیریم». “همه ی ما نقاط ضعف شریکمان را می‌دانیم و میدانیم کـه چگونه دکمه هاي‌ وی را فشار دهیم. وقتی اینکار رابا عمد انجام می دهیم، اما بـه عنوان “فقط یک شوخی” ان را کنار میگذاریم، با خود و با انها ناصادق رفتار میکنیم.”

 

27. قرار دادن دوستی بالاتر از عاشقانه

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

بـه عنوان مثال، شکایت از این کـه نمیتوانید کار را برای رفتن بـه یک استراحت عاشقانه از کار خارج کنید و سپس بـه یک سفر مردانه بروید. بـه گفته مایر، این یک راه مطمئن برای بدتر کردن شریک زندگی شـما و کمک بـه فهرست رو بـه رشدی از ناراحتی ها اسـت.

 

28. ارزان بودن

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

صرفه جویی اشکالی ندارد، اما وقتی نوبت بـه شـما می‌رسد، خسیس باشید. برای آن ها ناامید کننده اسـت. «وقتی کسی سخاوتمند نیست، سرگرم کننده یا دوست داشتنی نیست. بـه علاوه، او خاطرنشان میکند کـه افرادی کـه با پول ارزان هستند، طبق معمولً با وقت خود ارزان هستند، بـه این معنی کـه ممکن اسـت ان‌طور کـه باید شـما را در اولویت قرار ندهند.

 

29. امتناع از درخواست کمک

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

هیچکس همیشه جواب همه ی چیز را نمیداند. تقاضای کمک اشکالی ندارد، ودر واقع، اغلب ترجیح داده می شود کـه اینکار را انجام ندهید. مورد اصلی: اعتراف نکردن بـه جی‌پی‌اس یا دستورالعمل‌ها در حالی کـه واقعاً بـه وضوح نیاز دارید.

 

30. “صدای سگ”

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

می‌دانید در مورد چه چیزی صحبت میکنیم – وقتی یک سگ را دور هم جمع می کنید و “صدای سگ” آن ها شـما را دیوانه می کند. متأسفانه، کار زیادی نمیتوانید دراین مورد انجام دهید.

 

31. وقت گذاشتن برای سکس

و منظور ما فقط رابطه جنسی نیست. Colby Marie Z می گوید: “سکس می تواند شامل در آغوش گرفتن، لمس کردن، بوسیدن و غیره باشد، اما باید در اولویت رابطه باشد، زیرا احساس صمیمیت را تقویت می کند.

 

وقت گذاشتن نه تنها برای شریک زندگی، بلکه برای رابطه تان نشان می دهد کـه برای شـما مهم اسـت، احساس امنیت رابطه را افزایش می دهد و راهی عالی برای ایجاد احساس دوست داشتن، تحسین شریک زندگی شماست. خوب، شـما میتوانید انتظار اثر معکوس را داشته باشید.

 

32. اشتراک گذاری بیش از حد

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

لاول می گوید: «این ممکن اسـت غیر قابل تصور بـه نظر برسد، اما اگر نیاز دارید کـه دائماً بـه مردم بگویید کـه چقدر خوشحال هستید و طرف مقابل چقدر عالی اسـت یا چقدر عاشق هستید، ممکن اسـت در واقع در رابطه اشتباهی قرار داشته باشید. “بیشتر از احتمال، این شامل اشتراک گذاری بیش از حد با دوستان، رسانه هاي‌ اجتماعی و هر جای دیگری اسـت کـه می خواهید دیگران را متقاعد کنید کـه با فرد مناسبی هستید.”

 

و اگر شریک زندگی شـما تمایل یکسانی بـه عمومی کردن همه ی چیز نداشته باشد، نه تنها دوستان خودرا اذيت می دهید، بلکه خودرا نیز اذيت می دهید.

 

33. عملکردهای بدنی با صدای بلند

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

همه ی سر و صدا می کنند، اما اگر عاشق عطسه کردن، آروغ زدن یا گوز مداوم همسرتان نباشید، ممکن اسـت برای شـما دردسرساز شود. کانسپسیون میگوید: «شاید هنگام قرار دوست داشتنی زیبا بـه نظر میرسید، اما این عطسه‌هاي‌ بوق‌آلود و خلاص شدن از گلو میتواند باعث شود خون پنج سال بـه اتمام برسد.»

 

34. گفتن “من به تو گفتم”

حتی اگر واقعاً این کلمات را بـه زبان نیاورید، مطمئناً هر چیزی دراین زمینه شریک زندگی شـما را اذيت خواهد داد. سداکا می گوید: هیچکس از انتقام جویانه خوشش نمی‌آید، و وقتی شریک رابطه شـما باشد، منبع اختلاف و بی احترامی می شود. شریک زندگی شـما می‌داند کـه چه زمانی حق با شـما بود، همان طور کـه شـما میدانید. 

 

35. رفتار متفاوت در مقابل همکاران

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

گاهی اوقات، “شخصیت کاری” یک فرد می تواند آزاردهنده باشد. کانسپسیون خاطرنشان می کند: “هیچ چیز بیشتر از زمانی کـه شریک زندگی شـما در حال مکیدن رئیس اسـت، دور از انتظار نیست – بـه جز زمانی کـه او رئیس اسـت و غرور یا نفس متورم نشان می دهد.”

 

36. شریک زندگی خود را بدیهی بگیرید

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

افراد طبق معمولً در ابتدای یک رابطه، قدردانی از یک دیگر را عالی انجام می دهند. متأسفانه، طبیعت انسان از خود راضی شدن اسـت و این می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله تنبلی و انجام ندادن کارهایی کـه طبق معمولً برای غریبه ها انجام می دهیم، مانند گفتن «لطفا» و «سپاسگزارم» و انجام کارهای کوچک. مور می گوید، باهم، رابطه را ادامه دهید. در پایان، این عدم قدردانی یکی از بزرگ‌ترین دلخوری‌ها در روابط اسـت.

 

37. کنترل کننده بودن

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

بـه گفته هرشنسون، گفتن این کـه بـه همسرتان اجازه دارد با چه کسی رفت و آمد کند یا چگونه لباس بپوشد، یک نه بسیار بزرگ اسـت. انها ممکن اسـت یک یا دو بار اجازه دهند سر بخورد، اما بعد از مدتی واقعاً شروع بـه اذيت انها می کند.

 

38. امتناع از صحبت در مورد مسائل

سر بـه بالا: شریک زندگی شـما می تواند بفهمد کـه شـما از صحبت در مورد چیزی کـه برایش مهم اسـت اجتناب می کنید. پری می گوید: این می تواند منعکس‌کننده عدم بلوغ، عدم علاقه یا عدم احترام بـه فرد و رابطه باشد. این می تواند یک نفر را دیوانه کند زیرا یک نفر می خواهد صحبت کند و دیگری نمی خواهد.

 

39. کنار گذاشتن شریک زندگی

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

چه برای دوستان، چه تعهدات کاری یا خانواده، عادتاً کنار گذاشتن شریک زندگی خود برای برنامه ریزی با دیگران راهی مطمئن برای ناراحت کردن انها اسـت. بازهم، اگر گهگاه این اتفاق بیفتد، مشکل بزرگی نیست، اما بیشتر از ان و ممکن اسـت در نهایت با یک رفتار بـه شدت عصبانی مواجه شوید.

 

40. ارتباط دهنده بد بودن

شریک زندگی شـما نمی‌داند کـه آیا عصبانی هستید، مگر این کـه بـه او بگویید، درست اسـت؟ لاول می گوید: جارو کردن مشکلات زیر فرش راهی مطمئن برای از بین بردن یک رابطه اسـت. همه ی از نقاط سختی عبور می کنند، اما نشان ندادن این کـه شـما دریک دیالوگ هستید و امتناع از حفظ گفتگوی باز میتواند اعصاب شریکتان را بـه هم بزند.

 

41. بی توجهی به بهداشت

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

صحبت در مورد عادات بهداشتی کمتر از حد ایده آل چندان آسان نیست. خواه بـه اندازه کافی دوش نگیرید، از مسواک زدن خودداری کنید، یا ناخن هاي‌ پا را در جایی غیر از حمام کوتاه کنید، طبیعی اسـت کـه شریک زندگی در رفع این مشکل مردد باشند. اما مطمئن باشید، ویلیامز میگوید: «رعایت بهداشت نامناسب برای یک شریک زندگی آزاردهنده اسـت.

 

بیشتر بخوانید: مشکلات سردی در روابط زناشویی

 

42. خودخواه بودن

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

هرگز بـه طرف مقابل اجازه ندهید انچه را کـه قرار اسـت باهم تماشا کنید، بخورید یا انجام دهید انتخاب کند، خیلی زود پیر می شود. فیشر توضیح می دهد: “اگر بـه طور مداوم بـه خواسته هاي‌ خود فشار بیاورید بـه قیمت شریک زندگی خود، انها احساس می کنند کـه سازش با شـما غیرممکن اسـت و آن ها هیچ صدای یا قدرتی در رابطه ندارند.”

 

43. نیاز به اعتبارسنجی ثابت

هیچ اشکالی ندارد کـه هر از چند گاهی بـه کمی افزایش عزت نفس نیاز داشته باشید، اما بپرسید “آیا چاق بـه نظر می‌رسم؟” بارها و بارها هر شخصی را از دیوار بالا میبرد.

 

44. مدیریت خرد شریک شما

سداکا میگوید: «وقتی از شریک زندگیتان میخواهید کاری را انجام دهد و بعدا درباره نحوه انجام اینکار انتقاد می کنید، خودرا برای یک شریک ناراضی آماده میکنید». هیچ‌کس نمی خواهد تحت مدیریت خرد قرار گیرد، بـه‌خصوص اگر از او کمک نخواهند».

 

45. کثیف بودن

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

کانسپسیون می گوید افرادی کـه در هر اتاق دنباله‌اي از فاجعه بـه جا می گذراند، خودرا دیوانه می کنند. بـه هرحال، تمیز کردن افراد دیگر در روز کسل کننده می شود.

 

46. خرناس

مخصوصاً وقتی از انجام کاری در مورد ان امتناع می ورزی. هیچ رابطه اي ارزش این را ندارد کـه دوباره آرام نخوابید.

 

47. توجه نکردن، وقتی شریک زندگی از شما می خواهد کاری انجام دهید

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

کانینگهام سامتر میگوید: «اگر شریک زندگیتان وادار باشد بارها و بارها تقاضای‌هاي‌ یکسانی داشته باشد، مشکلاتی پیش خواهد آمد. “مهم اسـت کـه گوش کنید و شفاف سازی کنید تا شریک زندگی شـما بداند کـه شـما نیازهای وی را درک می کنید و بـه انها احترام می‌گذارید.”

 

48. منفی بودن

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

منفی‌گرایی یکی از سخت‌ترین ویژگی‌هاي‌ شخصیتی اسـت کـه می توان با ان زندگی طولانی‌مدت کرد، کـه میتواند توضیح دهد کـه چرا در نهایت بـه یکی از بزرگ ترین عصبانیت‌هاي‌ در روابط تبدیل می شود.

 

آسیموس می گوید: «این فقط یک چشم ‌انداز منفی نسبت بـه جهان اسـت، یا در مورد خودشان، این برای تعداد زیادی از ما یک نگرانی بزرگ اسـت. “چه کسی می خواهد درکنار کسی باشد کـه شـما را پایین میکشد و نیروی مثبت زندگی را از شـما بیرون می کشد؟ این قاتل تعداد زیادی از روابط اسـت.”

 

49. گفتن “این کار من نیست”

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

یک رابطه نیز یک شراکت اسـت، بـه این معنی کـه وقتی شریک زندگی بـه شـما نیاز دارد باید درکنار او باشید. Sdacca می گوید: “اعلام “اینکار من نیست” زمانی کـه بـه کمک شـما نیاز اسـت، شکاف مهمی در اعتماد و احترام در رابطه شـما ایجاد می کند.”

 

50. ترک صندلی توالت

کارهایی که باعث سست شدن ازدواجتان می شود

این احتمالاً یکی از بزرگ ترین ناراحتی ها در مورد پسرها اسـت. آقایان فقط اینکار را نکنید.

 

در پایان

برای کشف رازهای شگفت انگیز بیشتر درباره بهترین زندگی، مطالب بیشتری از مجله تفریحی تالاب را بخوانید.

جدیدترین مطالب سایت