بروزرسانی : 11 اسفند 1401

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

17 نشانه ظریف طلاق : فقط جيغ زدن كبريت نيست كه بـه معني مشكل ازدواج اسـت. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از اتفاق هایي که موجب طلاق می شوند را منتشر کرده ایم.

اتفاق هایی که نشان دهنده پایان ازدواج است

هنگامیکه بـه نشانه هاي‌ اصلی مشکلات ازدواج فکر می کنید، احتمالاً ذهن شـما بـه تصویر دعواهای شدید یا رسوایی هاي‌ تکان دهنده خیانت می رود. ودر حالیکه این چیزها مطمئناً پایان کار را برای بیش از چند اتحادیه‌هاي‌ شاد سابق نشان می دهند، آن ها تنها شاخص‌هایي نیستند که نشان میدهد مشکلی در پیش اسـت.

برعکس، اکثر ازدواج‌ها بـه دلیل اوج عواملی که دارند، ترش میشوند. فرقی نمی کند احساس می کنید که چیزی خراب اسـت یا فقط میخواهید مطمئن شوید که از هر چیزی که میتواند رابطه عاشقانه‌تان را از مسیر خارج کند اجتناب کنید، این‌ها نشانه‌هاي‌ طلاق هستند که تعداد تکان‌دهنده‌اي از مردم از دست میدهند.

بیشتر بخوانید: 23 اثر طلاق که مردم درباره آنها صحبت نمی کنند

1. رابطه پر تعارض شما به یک رابطه بدون درگیری تبدیل شده است.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

اگر قبلاً زیاد دعوا می کردید و ناگهان متوقف شده‌اید، ممکن اسـت بـه نظر آرامش برسد. اما در تعداد زیادی از موارد، این در واقع نشانه شکست ازدواج شـما اسـت. بحث کردن نیاز بـه تلاش دارد، و اگر هردو قبلاً نوشته‌هاي‌ مربوط بـه رابطه‌تان را روی دیوار می بینید – چه آگاهانه یا ناخودآگاه – ممکن اسـت فکر کنید که دیگر ارزشش را ندارد.

گاهی ممکن اسـت این احساس را داشته باشید که اگر دعوا نمیکنید، پس همه ی چیز درست اسـت. “اما اغلب، زمانی که یک رابطه از تناقض زیاد بـه عدم تعارض تغییر میکند، این نشانه این اسـت که یکی از شرکا احساس نمی کند که رابطه ارزش سرمایه گذاری را دارد.”

2. «شوخی‌ها» و انتقادات شما تا حد زیادی قطع می‌شود.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

کمی مسخره کردن می تواند در ازدواج سرگرم کننده باشد، اما اگر شوخی هاي‌ شـما در مورد این‌که چگونه همسرتان همیشه ظرف هایش را در سینک می‌گذارد بـه شوخی مبنی بر این‌که واقعاً یک فرد تنبل اسـت تبدیل شود، ممکن اسـت دستتان بـه دردسر بیفتد.

«عادی‌سازی تجاوزات کلامی بـه‌عنوان ناله‌کردن میتواند راحت باشد». در انتقاد غلط، «شخصیت شریک زندگی، و نه فقط اعمال او، موشکافی می شود».

اگر متوجه میشوید که بـه خرج همسرتان می خندید «یا احساس می کنید بـه او می خندند»؛ ممکن اسـت احترام خودرا نسبت بـه یک دیگر از دست بدهید. و این «شوخی‌ها» هم چیز ساده‌اي نیست – آن ها میتوانند منجر بـه عصبانیت فزاینده در رابطه شـما شوند ودر نهایت نشانه طلاق باشند.

3. و دعوای شما به اوج تب رسیده است.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

تحریک پذیری مداوم با شریک زندگی خود طبق معمولً نشانه چیزی عمیق تر اسـت. احتمالاً این واقعاً مربوط بـه جوراب هاي‌ روی زمین، شام سوخته یا شیر فراموش شده روی پیشخوان نیست. اگر بر سر مسائل بـه ظاهر بی اهمیت دعوا می کنید، بـه احتمال زیاد مشکل اصلی ارتباط شماست.

و مانند شوخی‌ها و انتقادهای شـما، اگر مشاجره شـما منجر بـه تجاوز بـه شخصیت شود، یقیناً ازدواج شـما خوب نیست. اگر چیزهایی میگویید که آرزو دارید بتوانید آنرا پس بگیرید، طبیعی نیست.

4. وقتی آینده را تصور می کنید، دیدن آنها در آن سخت است.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

چقدر واضح می‌توانید آینده اي را تصور کنید که در آن رابطه اي کاملاً عالی با همسرتان دارید؟ این مهمترین سوالی اسـت که از هر زوجی قبل از شروع کار با آن ها می‌پرسد. اگر پنج یا ده سال بعد از تصور کردن خود با شریک زندگی خود در کنارتان دست کشیده اید، می تواند نشانه ظریفی باشد که واقعاً آن ها را نمی‌خواهید.

5. و دیگر در فانتزی های یکدیگر ستاره نمی شوید.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

در همین راستا، وقتی خیال سفر بـه بالی را در سر می پرورانید یا در خیالات جنسی افراط می کنید، آیا همسرتان با شماست؟ اگر نه، ممکن اسـت ناخودآگاه سعی کنید بدون انها بـه دنیای خیالی “فرار” کنید. در حالی‌که هر شخصی تا حدی بـه تنهایی خیال پردازی میکند، شریک زندگی شـما باید حداقل عده اي از سناریوهای خیالی شـما را درنظر بگیرد.

6. شما به مراتب کمتر رابطه جنسی دارید.

اگر سرعت همه ی چیز در اتاق خواب کم می شود، توجه داشته باشید. داشتن رابطه جنسی کمتر می تواند نشانه اي از مشکل در رابطه باشد. “مردم خسته، مشغله و غرق می شوند و شروع بـه تلقی یک دیگر می کنند. نادیده گرفتن شریک زندگی خود در اتاق خواب طبق معمولً با نادیده گرفتن شریک زندگی خود در خارج از اتاق خواب نیز ارتباط دارد.”

در روزهای سخت، صمیمیت اغلب چسبی اسـت که زوج هاي‌ متاهل را کنار هم نگه می دارد. از خود بپرسید که آیا زندگی جنسی شـما در حال شکست اسـت یا این‌که وقتی رابطه جنسی دارید احساس ارتباط نمی کنید. اگر تا حد امکان دور از هم میخوابید یا بهانه‌هایي برای اجتناب از رابطه جنسی می‌آورید، ممکن اسـت زمان آن رسیده باشد که نگاهی طولانی و سخت بـه ازدواج خود بیندازید.

بیشتر بخوانید: 6 قدم در مورد طلاق و جدایی دائمی

7. شما در مورد پول اختلاف نظر جدی دارید.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

ممکن اسـت بحث بر سر یک تلویزیون گرانقیمت در این جا یا یک کت و شلوار گرانقیمت در آنجا عادی بـه نظر برسد. اما دعوا بر سر پول چیز ساده اي نیست – و این یکی از نشانه هاي‌ اصلی مشکل ازدواج اسـت که تعداد زیادی از زوج ها از دست می دهند.

یک نظرسنجی درسال 2017 نشان داد که مسائل مالی عامل طلاق 21 درصد از پاسخ دهندگان بوده اسـت. جدای از آسیبی که مشاجره هاي‌ مداوم شـما بر رابطه شـما و همسرتان وارد میکند، مشاجره در مورد مسائل مالی نیز نشانه اي اسـت که شـما هرگز در وهله اول اولویت ها یا اهداف مشترکی برای آینده نداشته اید.

8. احساس می کنید در حال از دست دادن بهترین دوست خود هستید.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

17 نشانه ظریف طلاق

حتی اگر هیچ نشانه آشکاری وجود ندارد که مشکلی در رابطه شـما وجوددارد، بـه حرف دل خود گوش دهید. اگر احساس تنهایی یا پوچی دارید «حتی وقتی همسرتان بـه معنای واقعی کلمه در آن جاست»؛ می تواند بـه این معنی باشد که پایه هاي‌ دوستی ازدواج شـما رو بـه زوال اسـت.

«اغلب وقتی جنبه دوستی رابطه آن طور که باید باشد، احساس تنهایی اسـت. مردم اغلب از اهمیت این دوستی بـه عنوان پایه و اساس رابطه خود آگاه نیستند.»

9. همسرتان اولین کسی نیست که وقتی اتفاق بدی می افتد با او تماس می گیرید.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

لاستیک پنچر؟ مشکل دکتری؟ مشکل با بچه ها؟ برای اکثر مردم، همسرشان همان کسی اسـت که بلافاصله بـه او مراجعه می کنند. در حالی‌که روابط عمیق و مرتبط خارج از ازدواج شـما بسیار مهم اسـت، همسر شـما بـه طور کلی باید فرد مراجعه کننده برای حمایت عاطفی و کمک در مواقع اضطراری باشد. اگر احساس نمی کنید در شرایط بحرانی نمی‌توانید بـه انها اعتماد کنید، ممکن اسـت ازدواج شـما از هم بپاشد.

و وقتی اتفاق خوبی بیفتد همین طور اسـت. اگر نخستین کسیکه می خواهید بعد از یک ترفیع بزرگ یا یک لحظه خاص با کودک نوپاتان تماس بگیرید، همسرتان نیست، شاید بخواهید دلیل آنرا درنظر بگیرید.

بـه طور کلی، همسرتان باید در لحظات بد از شـما حمایت کند ودر روزهای خوب با شـما جشن بگیرد. بنابر این اگر تمایلی بـه جشن گرفتن با آن ها ندارید، ممکن اسـت زمان آن فرا رسیده باشد که انچه را که اشتباه رخ داده اسـت بررسی کنید – قبل از این‌که منجر بـه مشکلات عمده ازدواج و حتی طلاق شود.

10. شما واقعاً به روز همسرتان اهمیت نمی دهید.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

17 نشانه ظریف طلاق

این‌که کمتر بـه چت‌هاي‌ معمولی با همسرتان علاقه‌مند باشید، نشانه مهمی اسـت که مشکلی در پیش اسـت. «وقتی یک زوج برای مدت طولانی باهم هستند، می توانند بـه هم نزدیک‌تر شوند یا بیشتر از هم دور شوند». من از این بـه عنوان «دوستی رابطه‌اي» یاد می کنم و شامل بـه‌روز ماندن با یک دیگر می شود، زیرا هردو شـما بـه عنوان مردم رشد میکنید و گسترش می دهید.

وقتی شریک زندگی تان حرف می‌زند وقتی گوش نمی‌دهید – واقعاً گوش نمیدهید – احتمال شکست ازدواج شـما بسیار زیاد اسـت. و اگر هر بار که داستانی را شروع می کنند، بی‌صدا چشم‌هایتان را می‌چرخانید، خوب، این چیزی نیست که نباید نادیده بگیرید.

11. سکوت های ناخوشایندی وجود دارد.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

سکوت طلایی اسـت – مگر این‌که ناخوشایند باشد! در حالی‌که فلات مکالمه می تواند تا دو سال بعد از یک رابطه شروع شود، این پلاتوها هرگز نباید بـه انواع سکوت هاي‌ ناخوشایند منجر شود که هنگام تلاش برای صحبت هاي‌ کوچک با یک همکار مزاحم تجربه می کنید.

اگر احساس میکنید حرف‌هایتان تمام شده اسـت، می تواند بـه این معنا باشد که دیگر همسرتان را بـه عنوان یک دوست نمیبینید و احساس میکنید که ارتباطتان قطع شده اسـت.

12. دیگر هرگز گفتگوهای عمیقی ندارید.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

17 نشانه ظریف طلاق

موضوع مشترک در این جا این اسـت که مشکلات ازدواج اغلب با قطع ارتباط شروع می شود. ممکن اسـت یکی از طرفین یا هردو در هنگام صحبت احساس نکنند که شنیده می شوند یا ممکن اسـت احساس کنند که طرف مقابل آن ها را درک نکرده اسـت.

داشتن “حرف هاي‌ کوچک” خالی بدون حفاری در موضوعات عمیق تر یا بـه اشتراک گذاشتن احساسات واقعی خود نشان دهنده این اسـت که رابطه شـما ممکن اسـت شروع بـه فروپاشی کند.

13. شما زمان زیادی را با هم سپری می کنید که ممکن است به هم وابسته تلقی شوید.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

ممکن اسـت تصور این‌که زمان زیاد باهم مشکل ساز اسـت، غیر منطقی بـه نظر برسد. اما در بیشتر روابط سالم، فاصله زمانی طبیعی اسـت. حتی اگر واقعاً عاشق بودن درکنار شریک زندگی خود هستید، طبق معمولً بـه فضایی نیاز دارید تا تنها باشید یا با سایر افراد مهم زندگی خود وقت بگذرانید.

اگر هر دوی شـما زیاده روی می کنید، بـه هم وابسته می شوید و تقریبا تمام وقت خودرا باهم می گذرانید، ممکن اسـت سعی کنید خودرا متقاعد کنید که جرقه از بین نرفته اسـت.

14. یا تقریباً همیشه ترجیح می دهید زمانی را به تنهایی بگذرانید تا با همسرتان.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

17 نشانه ظریف طلاق

البته همه ی افراد برای شارژ مجدد نیاز بـه زمان دارند. اما اگر شـما یا همسرتان اینروزها بیش از حد معمول در حال «شارژ کردن» هستید، میتواند نشانه‌اي از وجود مشکل در بهشت باشد. اگر آن ها ترجیح می دهند که اکثراً درصورت انتخاب تنها باشند، تهدیدی برای رابطه وجوددارد.

بـه عنوان مثال، وقتی همسرتان بـه خانه می آید، آیا مستقیماً بـه اتاق خواب می رود تا خودش بخواند یا بـه سمت مبل میرود تا با شـما مطالعه کند؟ اگر علاقه زیادی بـه گذراندن زمان باکیفیت باهم ندارید، ممکن اسـت دیگر یک دیگر را در اولویت قرار ندهید.

15. شما بیشتر از حد معمول به گوشی خود چسبیده اید.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

اگر توییتر ناگهان بسیار جذاب‌تر از هر داستانی اسـت که همسرتان میـــخواهد بگوید، احتمالاً مشکلی در راه اسـت. گزارشی درسال 2014 نشان داد که در حالیکه 72 درصد از کاربران بزرگسال اینترنت گزارش دادند که اینترنت «اصلاً تأثیر واقعی» بر ازدواج آن ها نداشته اسـت، از بین آنهایی که تأثیری را مشاهده کردند، 20 درصد گفتند که عمدتاً منفی اسـت و یک چهارم پاسخ دهندگان گفتند که وقتی باهم بودند حواس شرکایشان با تلفنشان پرت می شد.

همچنین رایج اسـت که زوج ها از تلفن خود بـه عنوان راهی برای پیشگیری از مشکلات ازدواج خود استفاده کنند. وقتی مردم وارد می شوند و میگویند که از هم جدا شده اند، این یکی از راه هایي اسـت که اتفاق میوفتد. “آن ها بـه جای یک دیگر روی دستگاه هاي‌ خود تنظیم شده اند.”

16. به رذایل خود به عنوان منبع آسایش روی می آورید.

برای تحمل وقت با همسرتان نباید بـه چند لیوان شراب یا یک سیگار نیاز داشته باشید. و اگر بـه این عادت‌ها افتاده‌اید – بـه‌ویژه اگر قبلاً اینکار را نکرده‌اید – بدانید که این یک شکل ناسالم فرار اسـت. اگر نمی‌خواهید با هوشیاری وقت خودرا باهم بگذرانید، ممکن اسـت ارتباطی را که در ابتدا شـما را جذب یک دیگر میکرد، از دست داده باشید.

17. شما علاقه چندانی به کار روی ازدواج خود ندارید.

17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

17 نشانه ظریف طلاق

این خبر خوب اسـت: مشکلات زناشویی، از ارتباط ضعیف و عدم صمیمیت گرفته تا تنهایی و حسادت، قابل ترمیم هستند! یک گفتگوی باز «و احتمالاً کمک یک زوج درمانگر» می تواند راه طولانی را برای التیام رابطه شـما انجام دهد. اما اگر این فکر برای شـما جالب نیست، ازدواج شـما با مشکل جدی روبه‌رو می شود – و ممکن اسـت در مسیر طلاق باشید.

بیشتر بخوانید: واقعیت های خواندنی از طلاق های عجیب خانوادگی

در پایان

وقتی کلمه “طلاق” را می‌شنوید، احتمالاً تعدادی تصویر بـه ذهنت آن می‌رسد مثل دو بزرگسال در حال بحث و جدل، یک یا دو کودک غمگین که در وسط گیر کرده اند، و شاید حتی یک دعوای جنجالی در دادگاه.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت