40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

40 اشتباه ازدواج : با این نکات ازدواج با پشتوانه متخصصان، از گذشته خود بیاموزید تا آینده خودرا کامل کنید. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب ما بـه شما خواهیم گفت که چگونه رفتار کنید تا ازدواج بهتری در زندگی‌تان داشته باشید.

اشتباهات رایجی که در زندگی زناشوییتان نباید انجام دهید

دوام بخشیدن بـه یک رابطه کار ساده اي نیست، حتی برای افرادی که آماده انجام کارهای سخت برای داشتن یک ازدواج شاد و سالم هستند.

با این حال، این فقط تخلفات بزرگ مانند خیانت نیست که می تواند چیزی را که زمانی بـه نظر می‌رسید پایه اي با ثبات بود، از بین ببرد. بـه گفته کارشناسان، از تجاوز بـه حریم خصوصی یک دیگر تا عدم تعیین انتظارات روشن، این‌ها اشتباهات ازدواج هستند که هر فرد بالای 40 سال باید بداند از آن ها اجتناب کند.

بیشتر بخوانید: 65 راه برای برای بهترین همسر شدن در 40 سالگی به بعد

1. باعث نمی شود شریک زندگی خود احساس خاص بودن کند

در حالی‌که هرروز نمیتواند شبیه نخستین قرار شما باشد، اما فراموش کردن این‌که بـه همسرتان نشان دهید چقدر برای شما خاص اسـت، در نهایت بـه مرور زمان ازدواج شما را از بین می‌برد. صرف نظر از سن شما، “اگر می خواهید علاقه شریک زندگی خودرا حفظ کنید، مهم اسـت که بـه انجام کارهایی که برای جلب علاقه همسرتان انجام دادید ادامه دهید.” این می تواند بـه معنای لباس پوشیدن، معاشقه با یک دیگر یا صرف وقت برای تنها ماندن منظم باشد. 

2. نادیده گرفتن جنبه عاشقانه خود

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

گرفتار شدن در کار، بچه ها یا استرس های‌ بی شمار دیگری که همراه با زندگی روزمره بزرگسالان اسـت، آسان اسـت. با این اوصاف، اگر عاشقانه خودرا پرورش نمیدهید، آماده تماشای محو شدن ان باشید. «تخصیص زمانی برای شب ملاقات و زمان تنهایی بـه زوج‌ها کمک میکند تا در ارتباط باقی بمانند و بـه بازیابی انرژی مورد نیاز برای کارکردن یک خانه شلوغ کمک می کند و زوج‌ها را راضی نگه می‌دارد».

3. صحبت از پول نیست

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

مسائل پولی دلیل اصلی طلاق هستند. برای این‌که امروز، فردا و 10 سال بعد ازدواج خودرا روی زمین محکم نگه دارید، باید در مورد خریدهای بزرگ با یک دیگر مشورت کنید و اهداف مالی یک دیگر را برای آینده درک کنید.

4. یا اجازه دهید پول بر پویایی شما تأثیر بگذارد

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

البته، زمانی که دریک رابطه متعهد هستید، شما و شریک زندگی‌تان باید بـه پول بپردازید. اما نباید اجازه دهید امور مالی پویایی شما را دیکته کند. “زمانی که صحبت از پول بـه میان می‌آید، زوج ها اشتباه می کنند که شریک زندگی خودرا تحقیر یا ناتوان می کنند، زیرا انها بیشتر از دیگری درآمد دارند.” این یک راه سمی برای نزدیک شدن بـه ازدواج شما اسـت و احتمالاً منجر بـه شکاف عاطفی بین شما دو نفر خواهد شد.

5. عدم احترام به سبک های ارتباطی یکدیگر

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

بارها و بارها شنیده اید که کلید یک رابطه شاد ارتباط اسـت، و با این حال تعداد زیادی از زوج ها هنوز برای حفظ گفتگوی باز تلاش می کنند. شما و شریک زندگی تان باید بـه حرف های‌ یک دیگر گوش دهید و بتوانید احساسات خودرا در فضایی که احساس نمی‌کنید مورد قضاوت قرار می‌گیرند بیان کنید، توضیح دهید و بیان کنید.

«برای این‌که هردو نفر احساس شادی و رضایت داشته باشند ودر هنگام بروز چالش‌ها از پس ان برآیند، باید محیطی وجود داشته باشد که در ان ارتباطات ایمن و باز برقرار شود». 

6. زیر و رو کردن یکدیگر

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

نگاه کردن بـه ایمیل‌ها یا پیام‌های‌ شریک زندگی‌تان تجاوز بزرگی بـه حریم خصوصی و همچنین نقض اعتماد اسـت. «اگر بـه اندازه کافی سخت بگردید، چیزی را پیدا خواهید کرد که می تواند تفسیر منفی داشته باشد. اگر فکر میکنید طرف مقابل غیر قابل اعتماد اسـت، تفسیر اعمال او با این باور رنگ آمیزی خواهد شد.»

شما باید بـه اندازه کافی بـه شریک زندگی خود اعتماد کنید که نیازی بـه جاسوسی نداشته باشید و اگر اینکار را نکردید، احتمالاً وقت ان رسیده که در مورد دلیل ان صحبت کنید.

7. هنگامی که با شریک زندگی خود مشکل دارید صحبت نکنید

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

ممکن اسـت فایده اي نداشته باشد که هر کاری که شریک زندگی شما انجام می دهد و شما را اذيت می دهد، فایده اي نداشته باشد، اما زمانی که مسائل بزرگ تر شروع می شود، نگه داشتن انها تنها بـه ازدواج شما آسیب می‌رساند.

«ساکت ماندن زمانی که با همسرتان مشکلی دارید باعث ایجاد خشم و عصبانیت میشود و میتواند منجر بـه درگیری‌های‌ بزرگ شود». پیشنهاد او؟ بـه محض این‌که یک موضوع جدی مطرح شد، درباره ان صحبت کنید ودر حالی‌که هنوز در ذهن شما تازه اسـت، ان را حل کنید.

8. سعی کنید شریک زندگی خود را فردی متفاوت بسازید

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

انتظار از کسیکه دریک ازدواج کاملاً متحول شود، بـه سادگی غیرمنطقی، ناعادلانه و غیرمولد اسـت. اگر شما یا همسرتان وادار هستید موجودات اصلی خودرا تغییر دهید تا رابطه‌تان بـه نتیجه برسد، احتمالاً با شخص اشتباهی برخورد می کنید!

9. تغذیه در درام

مشاجره‌ها حتما در ازدواج پیش می آیند، اما وقتی بـه بلوغ رسیدید، باید بـه روشی منطقی‌تر بـه آن ها برخورد کنید. زوج‌های‌ جوان بـه دنبال نمایش و دعواهای غیرضروری هستند، اما این نوع رفتار احتمالاً با گذشت زمان قابل تحمل نخواهد بود. در سن 40 سالگی، فرد باید بـه‌جای خرید بلیط الکترونیکی برای سوار شدن بر ترن هوایی غیر قابل پیش‌بینی، بـه دنبال سفر بـه سال‌های‌ طلایی خود باشد.

10. یا اجتناب از درگیری به هر قیمتی

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

مقدار معینی از تعارض برای رشد یک رابطه مفید اسـت. و بـه عنوان یک بزرگسال، بـه جای تلاش برای اجتناب از رویارویی، باید بتوانید رویارویی را مدیریت کنید. “زن و شوهری را بـه من نشان دهید که دعوا نمی‌کنند و من زوجی رابا اسرار عمیق بـه شما نشان خواهم داد.” مهم این نیست که چقدر یا چند بار دعوا می کنید. مهم این اسـت که بعد از اتمام کار چقدر عشق در رینگ باقی می‌ماند. شما می‌توانید بدون بی احترامی و نامهربانی درگیری داشته باشید.

11. هم وابسته شدن

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

شما و شریکتان یک تیم هستید، اما این بدان معنا نیست که هر فرد باید برای همه ی چیز فقط بـه دیگری تکیه کند. یافتن تعادلی ضروری اسـت که در ان شما و شریک زندگی‌تان درکنار یک دیگر باشید، اما همان‌ گونه بـه عنوان افراد مستقل در جهان عمل کنید. «سالم‌ترین رابطه بین کسانی اسـت که می گویند من در زندگی بـه تو نیاز دارم، اما بـه تو نیز نیاز دارم که زندگی خودت را داشته باشی».

«داشتن و حفظ استقلالی که بـه ما امکان می دهد در افکار، فعالیت‌ها و ایده‌های‌ خود فردی باقی بمانیم، بسیار مهم اسـت – همان طور که زمان دوری از شرکا برای گرامی داشتن ان استقلال اسـت.»

12. یا اینکه اصلاً به شریک زندگی خود متکی نیستید

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

در حالی‌که وابستگی مشترک می تواند هر ازدواجی را از بین ببرد، خودکفا بودن بـه حدی که همسرتان احساس می کند بـه او نیازی ندارد می تواند بـه طور مشابه در ازدواج شما تاثیر بگذارد.

«وقتی اینکار را انجام میدهید، اساساً شانس دستیابی بـه احساس ارزش را از شریک زندگی‌تان میگیرید، یعنی این‌که چقدر او و کمک‌هایش برای شما، برای احساس کلی رفاه، شادی و رضایت شما ارزشمند اسـت». چه بـه انها برای کمک بـه نصب یک چراغ جدید نیاز داشته باشید یا یک دستور العمل بـه شما آموزش دهند، ضروری اسـت که بـه شریک زندگی خود احساس نیاز کنید، حتی اگر این فقط بـه خاطر او باشد.

13. امتناع از سازش

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

شما و شریک زندگی‌تان یک واحد هستید، اما شما نیز دو نفر هستید، بـه این معنی که کار برای خوشحال کردن هر دوی شما مستلزم سازش اسـت. و این نیاز بـه تمرین دارد، اگر چه متأسفانه تعداد زیادی از زوج ها بـه این مناسبت نمی‌رسند. وقتی از ماس پرسیده شد که اکثر افراد حتی پس از رسیدن بـه 40 سالگی چه اشتباهات کلی در روابط مرتکب می شوند، میگوید که این “عدم تمایل بـه سازش” اسـت.

14. روی خودت کار نمیکنی

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

این احساس آسان اسـت که یافتن عشق پایان یک سفر طولانی اسـت، اما کار در این جا متوقف نمی‌شود. این مهم اسـت که همیشه روی خودتان کار کنید، زیرا این را مدیون شریک زندگی خود هستید که بهترین باشید. «بعضی از مردم از نگاه کردن بـه خود و اعمالشان در روابطشان می ترسند. زمانی که فردی بیش از 40 سال سن دارد، تأمل در خود، رشد با شریک زندگی‌تان، و نشان دادن [برای] شریک زندگی‌تان بـه شیوه‌اي متفاوت و آگاه‌تر از اهمیت بیشتری برخوردار میشود.»

15. نمیدونی چی برات مهمه

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

نمی‌توان از شریک زندگی تان انتظار داشت که ذهن شما را بخواند، بنابر این باید بتوانید آنچه را که از او می خواهید و نیاز دارید بیان کنید تا در ازدواج خود احساس رضایت کنید. اگر کسی هنوز ارزش‌های‌ خود و انچه واقعاً برایش مهم اسـت را بررسی نکرده باشد، پیدا کردن یک مشارکت پایدار که عمق واقعی داشته باشد و نیازهای هردو نفر را برآورده کند، دشوار خواهد بود.

یکی از مزایای افزایش سن این اسـت که شما با انچه برایتان مهم اسـت هماهنگی بیشتری دارید. مطمئن شوید که این موضوع رابا شریک زندگی خود بـه اشتراک بگذارید تا انها بتوانند شما را در نیمه راه ملاقات کنند.

16. در اتاق خواب چیزی را که می خواهید نپرسید

ابراز احساسات جنسی برای همه ی آسان نیست، اما درگیر شدن دریک گفتگوی باز در مورد خواسته های‌ خود رضایت شما را در اتاق خواب تضمین می کند. شریک زندگی شما نمیداند که چگونه خیالات شما را زنده کند، مگر این‌که بـه او بگویید این خیالات چیست. «ارتباط آشکار در مورد خیال‌پردازی‌ها و خواسته‌های‌ یک دیگر بـه زوج‌ها امکان میدهد تا آسان‌ترین دسترسی را بـه چیزهای جذاب داشته باشند».

17. با فرض اینکه زندگی جنسی شما از بین می رود

وقتی برای نخستین بار وارد یک رابطه می شوید، طبق معمولً یک دوره اولیه وجوددارد که جرقه آن قدر شدید اسـت که بـه سختی می‌توانید از پاره کردن لباس یک دیگر خودداری کنید. “سکس بخش مهمی در هر رابطه و راهی برای ارتباط متفاوت و معنادار با شریک زندگی اسـت.”

اما زنده نگه داشتن همین اشتیاق می تواند چالش برانگیز باشد و طبیعتاً در رابطه با زندگی جنسی شما تغییراتی وجود خواهد داشت. بنابر این مهم اسـت که با شریک زندگی خود در مورد تمایلات و نیازهای جنسی خود، چه در حال اپیلاسیون یا از بین رفتن انها، صحبت کنید.

18. و نادیده گرفتن تماس غیر جنسی

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

در حالی‌که رابطه جنسی بخش مهمی از هر ازدواج اسـت، سایر اشکال تماس فیزیکی نیز هستند. در واقع، طبق مطالعه‌اي که درسال 2011؛ محبت فیزیکی بـه طور قابل توجهی با رضایت از رابطه در زوج‌های‌ میانسال و مسن‌تر مرتبط بود، بـه این معنی که نگه داشتن PDA در منو ممکن اسـت شما و همسرتان را شادتر نگه دارد. دراز مدت

19. داشتن یک جدول زمانی مشخص برای ازدواج

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

یکی از سخت ترین درس های‌ زندگی این اسـت که همیشه همه ی چیز آن طور که شما برنامه ریزی کرده‌اید پیش نمی‌رود. هنگام بررسی ازدواج خود، نباید از نظر یک جدول زمانی مشخص بـه ان فکر کنید. «”من میخواهم در 27 سالگی خانه اي بخرم، بچه اولم را تا 30 سالگی بـه دنیا بیاورم، فرزند دومم را تا 33 سالگی…”» تصمیم گیری در مورد این‌که ازدواج شما باید با سرعت خاصی پیشرفت کند، خودرا برای ناامیدی آماده می کند.

اگر شما و شریک زندگی‌تان در مورد اهداف کلان خود، مانند شغل یا بـه طور کلی بچه دار شدن، همسو هستید، میتوانید در مورد جدول زمانی دقیق ان نقاط عطف استراحت کنید. انجام اینکار در دراز مدت شما و شریک زندگی‌تان را شادتر می کند.

بیشتر بخوانید: 17 نشانه ظریف طلاق که اکثر مردم آنها را نمی بینند

21. مقایسه خود با دیگران

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

مطمئناً مجاز بـه داشتن اهداف برای رابطه خود هستید، اما این نیز مهم اسـت که کمی انعطاف داشته باشید و از شراکت دیگران بـه عنوان معیاری برای خود استفاده نکنید. مقایسه خود با دیگران اساساً خودرا برای شکست آماده می کند. “هر زوج متفاوت اسـت.” “انسانها نیازهای متفاوتی دارند که در چندین زنجیره مجزا بسیار متفاوت اسـت.”

22. عمل از روی حسادت

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

شلاق زدن بـه شریک زندگی خود در زمانی که احساس ناامنی می کنید ممکن اسـت روش کار شما در دبیرستان و دانشگاه بوده باشد، اما این نوع رفتار در آینده در زندگی غیر قابل قبول اسـت. البته احساس حسادت کاملاً طبیعی و انسانی اسـت، اما این‌که چگونه با این احساسات برخورد میکنید مهم‌تر اسـت. زوج‌ها باید تمرین کنند که صادقانه درباره حسادتی که احساس میکنند، بدون هیچگونه اتهام یا قضاوتی با یک دیگر صحبت کنند. گرایش‌های‌ غیر قابل بازرسی میتوانند دریک رابطه ویرانگر شوند.

22. افتادن به یک روال راحت

یکی از مزایای بی شمار بودن دریک رابطه متعهدانه این اسـت که دیگر وادار نیستید خودرا خسته کنید و بـه بارها بروید و سعی کنید با کسی ملاقات کنید. با این حال، اگر چه داشتن فردی که بتوانید کاملاً با او آرامش داشته باشید بسیار خوب اسـت، اما باید مراقب باشید که اجازه ندهید همه ی چیز بیش از حد قابل پیشبینی شود.

خوشگذرانی بخش بزرگی از یک ازدواج شاد اسـت و نیاز بـه کمی تلاش دارد. فعالیت‌هایي را پیدا کنید که هردو از آن ها لذت می برید تا زمان خاصی را در رابطه خود بـه اشتراک بگذارید.

23. شریک زندگی خود را مسلم بدانید

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

همان طور که شما و شریک زندگی‌تان باهم رشد می کنید، کارهای کوچکی که برای شما انجام می دهند ممکن اسـت کمتر احساس خاصی داشته باشند، و این امر باعث می شود که ان غذا های خانگی یا هدایای “فقط بـه این دلیل” را بـه اسانی درنظر بگیرید.

حتی حرکات کوچک مانند گفتن “لطفا” و “سپاسگزارم” در پیش گیری از این اتفاق مهم هستند. در اواسط زندگی بـه اسانی میتوان یک دیگر را بدیهی دانست. یادآوری قدردانی از چیزهای کوچک در زندگی مشترک نشان می دهد که بـه شریک زندگی خود اهمیت می دهید و بـه ان احترام می‌گذارید.

24. از دست دادن ارتباط با حلقه اجتماعی خود

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

تعادل بین دوستان، خانواده، همکاران و حلقه های‌ اجتماعی بـه حفظ یک رابطه سالم کمک می کند. هیچ‌کس نمی خواهد کسی باشد که وقتی با دوستانش شریک میشوند از رفت و آمد با آن ها دست می کشد. بـه علاوه، داشتن یک زندگی خارج از ازدواج بسیار مهم اسـت.

25. حل نشدن دعواها

بعد از مشاجره با شریک زندگی خود، وسوسه انگیز اسـت که صبح روزبعد طوری رفتار کنید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده اسـت، اما از بین بردن عصبانیت هرگز بـه کسی لطفی ندارد. اختلاف نظرها باید حل شود و برخورد غیر خصمانه با انها برای یک رابطه سالم ضروری اسـت.

با این حال، اگر اوضاع واقعاً داغ اسـت، یک ثانیه وقت بگذارید و زمانی که احساس آرامش کردید دوباره بـه گفت و گو بازگردید. «اگر در فضای بدی هستید، دور شوید، سگ را پیاده کنید، یک مأموریت را انجام دهید و با نیت بهتری بـه خانه برگردید». “قاب بندی کلمات خودرا بـه عنوان مثبت، حتی زمانی که اشاره بـه چیزی که شما می خواهید اصلاح شود، قدرت بیشتری در زمانی که با مثبت صحبت کنید.”

26. یا کینه توزی

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

نگه داشتن خصومت با طرف مقابلتان در نهایت رابطه شما را خراب می کند. “بخشش شما را آزاد می کند. قلب شما را باز می کند، بار شما را سبک می کند و کینه ها رابا دلسوزی جای گزین می کند.”

27. عدم اعتماد به شریک زندگی

یک مشارکت باید مبتنی بر اعتماد باشد، بنابر این شراکت بدون ان موفق نخواهد بود. اعتماد بـه کسی نیاز بـه یک جهش ایمانی دارد، اما انجام این جهش نشان میدهد که شما متعهد هستید و می خواهید قلب خودرا برای او درنظر بگیرید. اگر نتوانید بـه همسرتان اعتماد کنید، این یک خیانت بـه او خواهد بودو احتمالاً وی را از خود دور می کند. شریک زندگی‌تان فقط می تواند بـه شما خاطرجمعی‌های‌ زیادی بدهد، بقیه بـه شما بستگی دارد.

28. یا بسته به شریک خود برای تأیید اعتبار

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

در حالیکه داشتن شریکی که بـه شما احساس خوبی نسبت بـه خودتان می دهد مهم اسـت، اما اگر شریک زندگی شما تنها منبع عزت نفس شما باشد، در دراز مدت ناراضی خواهید بود.

این سال‌هایي اسـت که واقعاً شخصیت خودرا التیام می‌بخشید، هدف خودرا پیدا می کنید، وضوح را بـه دست می‌آورید و تبدیل بـه کسی می شوید که واقعاً می خواهید باشید. “برای خوشحال کردنت بـه شخص دیگری وابسته نباش. منبع تاییدیه های‌ خودت باش.”

29. بازی کردن

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

بهتر اسـت بازی ها را در حیاط مدرسه بگذارید. یکی از بهترین بخش های‌ پیری این اسـت که دیگر وادار نیستید با خرده پاها کنار بیایید. شما برای اینکار خیلی شلوغ و خسته هستید. هر رابطه‌اي که شامل بازی‌های‌ فکری باشد سمی اسـت، بنابر این یا از ان خارج شوید یا روی تغییر ان کار کنید.

30. آوردن چمدان از روابط گذشته خود به روابط فعلی

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

این یکی سخت اسـت، اما می توان از ان اجتناب کرد – یا حداقل روی ان کار کرد. سخت اسـت که بـه یک رابطه جدید با طرز فکر قبلی نزدیک نشویم، اما آن ها دو موقعیت جداگانه هستند و باید بـه این شکل با آن ها برخورد کرد. «زندگی برای از دست دادن ارتباطات با کیفیت بسیار کوتاه اسـت، زیرا در گذشته دچار سوختگی شده‌اید». آسیب پذیر بودن درکنار همسرتان ممکن اسـت دشوار باشد، اما اجازه دادن بـه خودتان در نهایت نتیجه خواهد داد.

31. صرف زمان زیادی به عنوان یک مراقب

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

چه از فرزندان خود مراقبت کنید و چه از والدین ناتوان یا مسن خود، بـه عهده گرفتن نقش مراقب برای همه ی اطرافیان خود با راه های‌ کمی برای ناامیدی شما می تواند بـه طور جبران ناپذیری بـه ازدواج شما آسیب برساند. «زمان زیاد دراین نقش می تواند منجر بـه رنجش شود». تنها مراقب بودن با تسکین اندک میتواند منجر بـه طغیان‌های‌ انفجاری شود، زمانی که «تنها تعامل بزرگسالان [با شریک زندگی‌تان] مکانی را برای بیرون ریختن احساسات دشوار ایجاد می کند».

32. مشخص نکردن مرزها

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

فقط بـه این دلیل که با کسی ازدواج کرده‌اید بـه این معنا نیست که باید هر کاری را که شریک زندگی تان انجام می دهد بپذیرید. اما مشخص نکردن مرزها – خواه این بـه معنای صریح بودن انتظارات خود از وفاداری آن ها باشد، یا این‌که فقط بـه شریک زندگی خود بفهمانید که شما دوست ندارید غلغلک دهید – می تواند باعث ازدواج شما شود.

«ضروری اسـت که مردم بدانند مرزهای محکم و سالم چیست – مرزهایی که خیلی نفوذپذیر و سفت نیستند اما از ماهیت رابطه و سن و نقش طرف مقابل مطلع هستند.»

33. عدم شرکت در مراسم عاشقانه

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

اگر عشق خودرا بـه شریک زندگی تان بـه روش های‌ کوچک نشان نمی‌دهید، تعجب نکنید اگر ازدواج شما برای مدت طولانی روی پاهای محکمی نمی‌ماند. ممکن اسـت جزئی بـه نظر برسد، اما روال بغل کردن، بوسیدن، «دوستت دارم» یا دیگر روال های‌ خاص زوج برای سلامت یک رابطه مهم هستند.

34. احساسات شریک زندگی خود را در نظر نگیرید

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

درنظر گرفتن احساسات و خواسته‌های‌ شریک زندگی‌تان کاری اسـت که باید انجام دهید اگر میخواهید همه ی چیز در ازدواج درست شود، حتی زمانی که درک دیدگاه او دشوار اسـت.

«اشتباه رایجی که افراد در روابط مرتکب میشوند این اسـت که شریک زندگی‌شان را ان‌طور که می خواهند دوست داشته شوند، بـه جای ان‌طور که میـــخواهد دوست داشته شوند، دوست دارند.» باید توجه زیادی داشته باشید تا بفهمید که شریک زندگی‌تان از شما چه می خواهد و چه نیازی دارد و متوجه شوید که ممکن اسـت ان چیزی نباشد که شما از او می خواهید و نیاز دارید.

35. افتادن در الگوهای قدیمی

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

ممکن اسـت در مورد این نظریه شنیده باشید که در نهایت با فردی مانند مادر یا پدر خود ازدواج می کنید، اما ممکن اسـت ندانید که این پدیده مشروعیت روانی دارد. از ان بـه عنوان یک پیوند فانتزی یاد می شود، این زمانی اتفاق میوفتد که افراد با انتخاب افرادی که با هویت ها و نقش های‌ قدیمی گذشته خود مطابقت دارند، بـه دنبال احساس امنیت و آشنایی هستند.

طبیعی اسـت که جذب پویایی شوید که احساس اسانی و آشنایی داشته باشید، اما مهم اسـت که مطمئن شوید این تنها چیزی نیست که بـه ازدواج شما دامن می‌زند. درک کنید که دوران کودکی شما چگونه بر عملکرد بزرگسالان شما تأثیر گذاشته اسـت، در مورد سبک دلبستگی، سبک تعارض و سبک عشق شما.

36. عدم احترام به تفاوت های همسرتان

اگر چه ممکن اسـت چیزهای مشابهی را دوست داشته باشید، دوستان مشابهی داشته باشید، یا حتی بعد از بستن عقد، شروع بـه لباس پوشیدن کنید، اما عدم شناخت همسرتان بـه عنوان یک فرد میتواند ازدواج شما را در وضعیتی متزلزل قرار دهد.

بزرگ‌ترین چالش ازدواج این اسـت که تشخیص دهید و بپذیرید که شما دو فرد متفاوت با تجارب و احساسات متفاوت در مورد همه ی چیز هستید. با اذعان و احترام بـه این واقعیت که همیشه چشم بـه چشم نخواهید بود، میتوانید بـه استحکام ازدواج خود کمک کنید، حتی زمانی که با همسرتان موافق نیستید.

37. خیلی سریع ازدواج کردن

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

«یک اشتباه رایج زوج‌های‌ مسن این اسـت که خیلی سریع جدی میشوند. شاید بـه این دلیل که اخیراً طلاق گرفته‌اند ودر حال بازگشت هستند، یا شاید بـه این دلیل که فشار پیر شدن را احساس می کنند، تمایل دارند وارد روابط شوند.»

38. تصور کنید که عروسی بزرگترین رویداد در ازدواج شماست

فکر کردن بـه عروسی بـه عنوان بزرگ ترین روز ازدواج تنها بـه مشکلاتی منجر می شود. وقتی زوج‌ها اینکار را انجام می دهند، «ان‌ها تلاش‌های‌ مشابهی را که برای نامزدی انجام دادند، برای ازدواج انجام نمیدهند». در عوض، “انها شروع بـه تمرکز روی چیزهای دیگر می کنند و ازدواج بـه مرگ هزار بریدگی می میرد.”

39. نادیده گرفتن مشاوره قبل از ازدواج

حتی اگر فکر می کنید که شما و شریک زندگی‌تان برای یک دیگر ساخته شده‌اید، دریافت نکردن مشاوره قبل از ازدواج می تواند یک اتفاق خوب را حتی قبل از این‌که از بین برود از مسیر خارج کند. مشاوره خوب قبل از ازدواج همه ی چیز را از پول گرفته تا رابطه جنسی گرفته تا تصمیم گیری در مورد مراقبت از یک دیگر درصورت بیماری پوشش می دهد – موضوعاتی که بعید اسـت در غیر این صورت بخشی از گفتگوهای معمول شما باشند.

اغلب در مرحله «ماه عسل» یک رابطه جدید، زوج‌هایي را می بینم که چالش‌های‌ اجتناب‌ناپذیر را نمی‌پذیرند. اما مشاوره قبل از ازدواج بهترین راه برای خاطرجمعی از این‌که پایگاه های‌ شما تحت پوشش اسـت.

40. قبل از دریافت کمک حرفه ای، بیش از حد انتظار می کشید

40 اشتباه ازدواج که افراد بالای 40 سال نباید مرتکب شوند

در حالیکه تماس گرفتن با یک درمانگر در زمانی که ازدواجشان بـه کمک نیاز دارد برای برخی افراد ناراحت کننده باشد، اجتناب از انجام اینکار فقط اوضاع را بدتر می کند. پیش از ایجاد عادت‌های‌ غیر مفید، اصلاح مسیر بسیار آسان‌تر اسـت.

بیشتر بخوانید: خیانت کار ترین افراد متولد چه ماهی هستند؟

در پایان

اگر می خواهید ازدواج شما بـه نتیجه برسد، باید زمان، تلاش و انرژی را صرف همسرتان کنید، مهم نیست که شراکت شما چقدر جدید یا قدیمی اسـت. حتی ازدواج های‌ پایدار نیز نیاز بـه نگهداری و مدیریت منظم دارد.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت