بروزرسانی : 9 بهمن 1396

روش های اشتباه برای یافتن شغل مناسب چیست ؟

روش های اشتباه برای یافتن شغل مناسب چیست ؟

توصیه های  اشتباه برای یافتن شغل مناسب چیست ؟

روشهای پیدا کردن برای شغل مناسب زیاد توصیه میشود ولی عده اي از این روشها مناسب برای یافتن شغل مناسب شما نیست. توصیه هایي که برای پیدا کردن شغل مناسب میشود همه ی برای هر شخصی خوب نیست.

6 توصیه نادرست در یافتن شغل مناسب

پس چطور شغل مناسب خودرا پیدا کنیم و توصیه هاي نادرست در مورد شغل مناسب را در این جا بخوانید. همیشه توصیه ها و نظرهای مختلفی در مورد کار پیدا کردن از اطرافیان، دوستان و حتی مدیران خود می‌شنویم. اما بیشتر مواردی که عموما میشنویم صحت ندارند و کاربردی نیستند. در سایت تالاب شش مورد از این توصیه هاي نادرست را نام برده ایم که نباید به آن ها توجه کنید.

1. با مدرک دانشگاهی خود میتوانید کار پیدا کنید

روش های اشتباه برای یافتن شغل مناسب چیست ؟

به دانش آموزان همیشه گفته می‌شود اگر مدرک کالج خودرا بگیرید، میتوانید کار پیدا کنید. اما متاسفانه این مساله همیشه واقعیت ندارد. دیگر مثل قدیم نیست که داشتن مدرک دانشگاهی تضمین کننده پیدا کردن شغل مناسب باشد.

اینروزها تعداد زیادی از فارغ التحصیلانی که مدارک کارشناسی و بالاتر دارند، ماه ها و حتی سال هاست شغل مناسب ندارند. بیشتر کارفرماها تمایل به استخدام افراد با تجربه دارند. این مساله باعث ناامیدی و گیج شدن فارغ التحصیل هایي میشود که تصور می‌کردند بعد از دانشگاه بلافاصله شغل مناسب می‌یابند و مشغول بکار میشوند.

2. دنبال علایق خود بروید، پول خودش می‌آید

روش های اشتباه برای یافتن شغل مناسب چیست ؟

یافتن شغل مناسب با توصیه های غلط

در واقعیت، نمیتوان دنباله رو علایق شخصی در مسیر یافتن شغل مناسب بود. بطور مثال، اگر علاقه مند به هنرهایی هم چون سفالگری یا نقاشی هستید، باید بدانید که فرصت هاي شغلی چندانی برای این هنرها وجود ندارد. در واقع، افرادی که متناسب با علاقه مندی هاي خود کار پیدا میکنند بسیار محدود و کم هستند. بهترین هدف این است که به دنبال شغلی باشید که با رضایت کامل آنرا انجام دهید، لازم نیست حتماً مطابق علاقه شما باشد.

3. اگر شغل مناسب پیدا نکردید، کسب و کار خودتان را راه بیندازید

ایجاد کسب و کار شخصی، کار ساده اي نیست ودر واقع، کار هر شخصی نیست. شما باید کالایی برای فروش داشته باشید که مردم بخواهند آنرا از شما بخرند نه از حریف شما. شما همچنین باید توانایی بازاریابی کردن برای محصولات خود، رسیدگی کردن به مشکلات مالی، داشتن سرمایه کافی و قابلیت دست و پنجه نرم کردن با صدها مشکل دیگر را داشته باشید. این روش به هیچ عنوان درمانی برای هرکسی که کار پیدا نمیکند یا از کار خود راضی نیست، نیست.

4. رشته تحصیلی شما تعیین کننده شغل شماست

روش های اشتباه برای یافتن شغل مناسب چیست ؟

روش های غلط در یافتن شغل مناسب

دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن تصور می‌کنند میتوانند دقیقا مطابق بر رشته تحصیلی خود شغل مناسب پیدا کنند. اما این مساله همیشه ممکن نیست، مخصوصا رشته هاي علوم انسانی.سایت تالاب» شما شاید مدرک زبان داشته باشید اما منشی باشید، یا مدرک جامعه شناسی داشته باشید ودر بخش بازاریابی مشغول بکار باشید. البته از طرفی باید گفت، مدارک علمی، فنی، مهندسی و ریاضی رشته هایي هستند که امکان پیدا کردن مشاغل مرتبط با انها بیشتر است.

5. اگر نمیدانید چه کار کنید، دنبال مدرک گرفتن باشید

روش های اشتباه برای یافتن شغل مناسب چیست ؟

شغل مناسب

ثبت نام در کلاس هاي متفرقه و گرفتن مدارک تحصیلی از انها زمانی مفهوم پیدا می‌کند که بخواهید کاری را آغاز کنید و به آن مدرک نیاز دارید. اما اگر به امید پیدا کردن شغل مناسب به دنبال گرفتن مدرک در رشته هاي مختلف هستید باید بگوییم اینکار هدر دادن پول و وقت است. افرادی که بدون هدف به دنبال گرفتن مدرک از موسسات مختلف هستند فقط خودرا زیر بار هزینه هاي اضافه برده اند و موقعیت شغلی آن ها تفاوتی با قبل نخواهد داشت.

6. موسسات آموزشی بشما کمک می‌کنند تا شغل خوب پیدا کنید

مدارکی که موسسه هاي آموزشی بشما ارائه می‌دهند عموما زمانی ارزش پیدا میکند که شغل مورد نظر به آن مدرک نیاز داشته باشد. در حقیقت، مشغول تحصیل بودن در رشته هاي دیگر میتواند شما را از تجربه کار دور نگه دارد و باعث شود تا به دنبال شغلی با حقوق بیشتر باشید زیرا باید هزینه تحصیل خود در آن موسسه را نیز بپردازدید. و از همه ی بدتر اگر برای کاری که هیچ ارتباطی با رشته شما ندارد، تقاضای بدهید، بیشتر کارفرماها تصور میکنند کاری که برای آن رزومه پر کرده‌اید را دوست ندارید و این به ضرر شما تمام خواهد شد.

منبع:برترین ها

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت