بروزرسانی : 3 تیر 1396

هشت کلمه ضروری برای ارتقای مالی

هشت کلمه ضروری برای ارتقای مالی

تاثیرگذاری این ۸ کلمه بر وضعیت مالی تان

دچگونه چند کلمه چهار حرفی توانسته اند در بین هزاران کلمه چهار حرفی تا این حد تاثیرگذار ظاهر شوند؟

به گزارش تالاب: چگونه چند کلمه چهار حرفی توانسته اند در بین هزاران کلمه چهار حرفی تا این حد تاثیرگذار ظاهر شوند؟

اگر بتوانید از این چند کلمه به خوبی بهرهگیری کنید، می‌توانید تغییرات بسیار مثبتی را در زندگی مالی خود ایجاد کنید. این کلمات آسیبی به کسی وارد نمی‌کنند و حتی می‌توانید انها را در برابر والدین خود به کار ببرید. چقدر دیدنی هست نه؟

چرا هشت؟ مطلب اي را درمورد اینکه ما در هنگام اعمال تغییرات، چقدر می‌توانیم سختگیر باشیم مطالعه میکردم. نویسنده مطلب معتقد بود گاهی اوقات برای اینکه ما پیامی را دریافت کنیم، باید یک تخته دو در چهار از بالا به سرمان اصابت کند. دو را در چهار ضرب کنید تا به عدد هشت برسید!

هشت کلمه ضروری برای ارتقای مالی

کلمات چهارحرفی ضروری این ها میباشند:

1. برنامه «Plan»

وقت آن رسیده که هزینه هاي ناگهانی و بدون برنامه خود را کاهش دهیم. اگر اهداف مهمی در زندگی خود دارید «که انشاالله اینگونه باشد»، با ریختن یک برنامه قبل از هزینه کردن برای انها می‌توانید در مدت زمان کمتری به اهداف خود برسید.

اگر قصد خرید لباس و مایحتاج هرروز و لوازم اساسی خانه را دارید، قبل از خرید یک لیست از این اقلام تهیه کنید. در این صورت هر چیزی که واقعا مورد نیازتان هست را به دست می آورید و خریدتان به سه بسته بزرگ کره بادام زمینی بی مصرف ختم نمیشود!

2. پخت و پز «Cook»

مطمئنا وقتی به خانه می‌آیید، سرتان شلوغ هست و خسته هستید و آخرین چیزی که به آن فکر میکنید درست کردن یک غذاست. من این را درک میکنم. در زمان بیکاری یا استراحت خود ورقی در بین کتاب هاي آشپزی بزنید و یک دستور پخت اخیر برای خود پیدا کنید. میلیونها دستور پخت وجود دارد که زمان زیادی را نمی طلبد و مواد نخست زیادی نیاز ندارد و پس ماند زیادی از آن ها باقی نمی‌ماند. سعی کنید در هر هفته حداقل به اندازه یک وعده اکثر در خانه غذا بپزید و یک وعده کمتر غذای آماده بخورید.

3. معاوضه «Swap»

آیا از پوشیدن لباسهای تکراری خسته شده اید؟ آیا وسوسه میشوید که لباسهای تازه بخرید؟ به جای آن می‌توانید یک مهمانی معاوضه برپا کنید. بسیار ساده هست. تعدادی از دوستان خود را دعوت کنید و هر کدام از انها پنج دست از لباسهای خود راکه قصد دارند برای مدتی بهرهگیری نکنند یا تعویض کنند همراه بیاورند.

اینکار می‌تواند موقتی یا دائم باشد. به خودتان بستگی دارد. به این ترتیب، بدون اینکه هزینه اي کرده باشید همگی رنگ و روی تازه اي به کمد لباس خود داده اید. این مسئله لزوما به لباس منتهی نمی‌شود. کالاهای ورزشی، لوازم خانه، لوازم آشپزخانه و لوازم برقی انتخاب هاي خوبی برای تعویض در این مهمانی ها میباشند.

4. ایمنی «Safe»

برای محافظت از انچه که دارید، از هیچ اقدامی فروگذار نکنید. اگر رمز عبور همۀ حساب هاي الکترونیکی شما از 18 سالگی تاکنون تغییری نکرده، زمان آن رسیده که آن ها را عوض کنید. مهم نیست که چقدر به عبارت «خلافکاران پشیمان میشوند» علاقه دارید. شما باید یک رمز عبور اخیر و سخت برای حساب هاي خود تعیین کنید. تنها به یک کلمه عبور برای همۀ حساب هاي خود اکتفا نکنید. برای حساب هاي گوناگون خود از کلمات عبور متفاوتی بهرهگیری کنید.

5. پس انداز «Save»

حتما می دانستید که به این کلمه اشاره می‌کنم. درست هست؟ مطمئن هستم که شما از پیش در حال پس انداز کردن بوده اید؛ بنابراین توصیه می‌کنم مقدار پس انداز کردن خود را به اندازه یک درصد افزایش دهید. کمی که پیش بروید از اینکار خود شاد خواهید شد. افزایش هاي کوچک منجر به نتایج بزرگی خواهد شد.

6. برنامه بازنشستگی «Roth»

از الان شروع کنید. یک بازنشستگی شخصی برای خود باز کنید و یک انتقال اتوماتیک وار را از حساب پس انداز یا جاری خود به این حساب برای خود تنظیم کنید. از اینکار خود بسیار شاد خواهید شد. من این را قول می‌دهم. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا نام آن Roth هست؟ دلیلش این هست که قانون آن را برای نخستین بار فردی به نام سناتور Roth معرفی کرد.

7. بدهی «Debt»

بله درست هست. این کلمه می‌تواند یک چهار حرفی بسیار مفید باشد. اگر شما هر نوعی از بدهی را داشته باشید از این نظر که یک سابقه اعتباری «History Credit» برای خود می سازید، اتفاق خیلی خوبی هست. با پرداخت به موقع قسط هاي خود آن را به یک سابقه مفید تبدیل کنید. شما برای اینکه بتوانید استحقاق بدهی بیشتری را داشته باشید، باید یک سابقه اعتباری داشته باشید.

می‌دانم شاید کمی عجیب به نظر بیاید، ولی اگر شما روزی قصد خرید یک خانه را داشته باشید، در صورتی که امتیاز سابقه اعتباری بیشتری داشته باشید، نرخ بهتری به شما تعلق می‌گیرد. این امتیاز بر زمینه این تعیین می‌شود که شما بدهی هاي خود را در قبل تا چه میزان مفید پرداخت کرده اید.

8. بخشش «Give»

تقریبا همۀ افراد سالم و ثروتمند، زمان و پول یا هر دوی انها را هزینه میکنند تا دنیا را به جای بهتری برای زندگی کردن تبدیل کنند. اگر تاکنون اینکار را نکرده اید آن را امتحان کنید. حتما آن را دوست خواهید داشت. با مقدار کمی شروع کنید و پس از آن، دیگر اینکار را رها نخواهید کرد. اگر هم قبلا اینکار را کرده اید، خود را به جلو هل داده و به اینکار خود ادامه دهید.

این هشت کلمه چهار حرفی را به خاطر داشته باشید و آن ها را به قسمتی از زندگی خود تبدیل کنید. مطمئن باشید با اینکار، شما از نظر مالی در موقعیت بهتری نسبت به اوضاع کنونی خود قرار خواهید گرفت.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت