5 ایده برای تجربه کردن یک روز کاری خوب

5 ایده برای تجربه کردن یک روز کاری خوب

یک روز کاری خوب

در خیلی روزهای کاری است که به وادار ما سر کار می رویم و این میتواند برای ما مناسب نباشد در ادامه میتوانید با 5 ایده برای تجربه کردن یک روز کاری خوب تالاب را دنبال نمایید .

 

صبح از خواب دیر بیدار می‌شوید، سرتان به شدت درد میکند، و بدن تان این حس را دارد که انگار کامیون از رویش رد شده است. کامپیوترتان قاطی میکند و فایل هایتان پاک میشود. سوپروایزر شما در محیط کار دخالت در ریز امور رابه اوج خود رسانده است. باید وقت ناهار هم کار کنید، و هنوز چندین ساعت تا پایان روز کاری باقیمانده است.

 

برای همه ی یکی از اینروزها پیش می‌آید. شاید فکر کنید که این تقصیر شماست، ولی واقعاً اینطور نیست. بیشتر اوقات، این موقعیت هاي استرس زا خارج از نظارت شما قرار دارد، ولی می‌توانید مراقب واکنش هاي خود باشید و آنها را از نو فعال کنید. برای شروع، این پنج توصیه را اجرا کنید تا بتوانید از پس یک روز بد کاری بر بیایید.

 

1. استرس مرتبط با کار را حذف کنید. 

می‌خواهید بدانید که نخستین عامل استرس زا در دنیا چیست؟ بر اساس آمار، 65 درصد مردم کشور آمریکا استرس مرتبط با کار را تجربه میکنند، و یک سوم مردم دچار استرس مزمن مرتبط با کار هستند.

 

استرس را کنار بگذارید. چه چیزی مهم است؟ چه چیزی مهم نیست؟ با ساده‌ترین وظایف شروع کنید تا اعتمادتان را مجدداً به دست آورید و وارد فاز بهره وری شوید. ددلاین هاي جدیدی ایجاد کنید که واقع گرایانه باشد و بتوانید به آنها دست پیدا کنید. و اگر کارتان بیش از اندازه زیاد است، سعی کنید که با مدیر خود در مورد کاهش حجم کاریتان صحبت کنید.

 

2. با رییس خود ارتباط برقرار کنید. 

رییس شما احتمالاً بیشترین فشار را تحمل میکند و ناخواسته استرس رابه کارکنان نیز انتقال می‌دهد. هرروز میتواند روز بد رییس شما باشد، و سبک متفاوت ارتباطی شما به رابطه کاری تان لطمه بزند. برای التیام ارتباط خود با سوپروایزتان، سعی کنید که از طریق سبک ارتباطی آنها وارد شوید. چهار نوع سبک ارتباطی وجوددارد:

 

تحلیلی: این سبک ارتباطی، اعداد واقعی و دیتای آماری را ترجیح میدهد. شما باید از استفاده از زبان مبهم خودداری کنید ودر هنگام صحبت با این شخص، صریح باشید.

 

حسی: این سبک ارتباطی روی نمای بزرگ‌تر تمرکز دارد و طبق معمولً از گیر افتادن در دام جزئیات خودداری میکند. آنها از قبل پاسخ را می‌دانند و می‌خواهند که آنرا بشنوند. مستقیم سر اصل مطلب بروید. بررسی کلی تری از شرایط را ارائه دهید و به نتیجه اي محکم برسید.

 

کاربردی: این سبک ارتباطی به جزئیات، جدول هاي زمانی، فرایندها و برنامه هاي به خوبی ساختاریافته علاقمند است. آنها نمیخواهند هیچ مرحله اي را از دست دهند، پس حتما سعی کنید که واضح و مختصر باشید.

 

شخصی: این سبک ارتباطی برای رابطه و زبان هاي عاطفی بیشتر از ارتباطات «سرد» که روی دیتا متمرکز است، ارزش بیشتری قائل است. انها دوست دارند عمیق فکر کنند و علت را پیدا کنند، و احتمالاً از شناخت همکارانشان در سطحی عمیق تر لذت میبرند.

 

با خودتان تمرین کنید تا به سبک ارتباطی رییستان صحبت کنید. شخصیت و سبک خود رابه طور کامل عوض نکنید چرا که سبک شما نقاط قوت منحصر به فردی بشما میدهد، ولی صحبت کردن به سبک ارتباطی دیگری مثل این می‌ماند که زبان دومی را یاد بگیرید و میتواند به کارتان بیاید.

 

در روزهای بد، بهتر است که سر راه رییستان قرار نگیرید، حتی اگر شما روز بدتری از او داشته باشید. صمیمی و وقت شناس باقی بمانید، و ارتباط کلامی را مختصر و حرفه اي نگه دارید. برای اطلاع رسانی، ایمیل میتواند بهترین گزینه باشد.

 

5 ایده برای تجربه کردن یک روز کاری خوب

استرس مرتبط با کار را حذف کنید‎

 

3. از کشمکش با همکاران خودداری کنید. 

سیاست ها و بازی هاي موجود بین همکاران میتواند روی بهره وری شما تأثیر منفی بگذارد. وقتی تنش به وجود می‌آید، شاید وقت آن باشد که با تیم منابع انسانی شرکتتان در مورد نگرانی هایتان و این که چگونه روی توانایی شما برای انجام کارتان تأثیر منفی میگذارد صحبت کنید.

 

در غیر این صورت، حداکثر تلاش خودرا انجام دهید تا از این تنش ها و بازی ها فاصله بگیرید، چرا که شما دیگر در دبیرستان نیستید، حتی اگر همکارانتان این موضوع را رعایت نکنند. اگر آنها تلاش می‌کنند که شما را وارد بازی هاي خود کنند، بهشان اجازه ندهید. اگر وسوسه میشوید، این توصیه ها رابه خاطر بسپارید:

 

– هنگامیکه سر کار هستید، احساسات شخصی تان را تخلیه نکنید.

 

– وقتی احساس عصبانیت میکنید، برای پاسخ دادن صبر کنید. رفتار انفعالی – تهاجمی پیدا نکنید.

 

– اگر فکر می‌کنید همکارتان با روی باز با شما برخورد می‌کند، سعی کنید با او در مورد این که رفتار منفی اش چگونه روی کار شما تأثیر میگذارد، صحبت کنید.

 

– سخن چینی را در نطفه خفه کنید. بگویید، «ببخشید، من نمیتوانم دراین مورد کاری انجام دهم.» اعلام کنید که ددلاین کارتان رو به پایان است و باید سر کار برگردید.

 

دور ماندن از بازی هاي بچه گانه همکاران همچنین بشما کمک می‌کند که روی کارتان تمرکز کنید، که باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشید.

 

4. به مشکلات شخصی خود اهمیت دهید. 

تعادل کار و زندگی در مورد این است که بتوانید زندگی حرفه اي و شخصی خودرا جدا نگه دارید، درست است؟ ولی نه دقیقاً. اخبار ناراحت کننده به اسانی این تعادل را بر هم می‌زند، و سخت است که متمرکز باقی بمانید وقتی که احساس میکنید همه ی چیز بهم ریخته است.

 

از خودتان بپرسید که آیا میتوانید به وظایفتان ادامه دهید یا این که احتیاج دارید یک روز را استراحت کنید. لازم نیست همه ی چیز را برای تیم منابع انسانی یا رییس خود تعریف کنید، ولی بپرسید که آیا امکانش هست عده اي از وظایف خودرا جابه‌جا کنید یا این که به خاطر اخبار بدی که دریافت کرده‌اید، مرخصی ساعتی بگیرید.

 

5. در هنگام بیماری، استراحت کنید. 

در فصل سردتر سال، بیماری شیوع پیدا می‌کند و خیلی آسان منتقل میشود. اگر از خودتان مراقبت نکنید، زمان بهبودی تان طولانی تر می‌شود.

 

اگر مجبورید که کار کنید، قرص ها و داروهای خود رابه همراه داشته باشید و از همکارانتان فاصله بگیرید. به انها بگویید که ممکن است باعث بیماری آنها شوید. برقراری ارتباط از طریق تلفن یا ایمیل، روش مؤثر دیگری است. تصور نکنید که رییس شما بهتان اجازه نصف روز مرخصی یا کار کردن از خانه را نمیدهد. از او بخواهید.

 

وقتی که خیلی احساس بدی دارید، مرخصی استعلاجی بگیرید. این برای سلامت شما و هر کس دیگری بهتر است.

 

یادتان باشد، بیشتر شرایطی که منجر به روزهای ترسناک می‌شوند خارج از بازرسی شماست، و روز بد برای همه ی پیش می‌آید. این موضوع را بپذیرید. یک قدم به عقب بردارید، نفسی عمیق بکشید، و روی بازگرداندن انرژی خودتان تمرکز کنید. لحظه بعدی، لحظه اي نو است.

 

جدیدترین مطالب سایت