بروزرسانی : 29 فروردین 1397

راز های موفقیت در کار از شرکت بزرگ علی بابا

راز های موفقیت در کار از شرکت بزرگ علی بابا

راز های موفقیت در کار از شرکت بزرگ علی بابا

این گروه چینی یکی از بزرگترین شرکت های دنیا است در ادامه با راز های موفقیت در کار از شرکت بزرگ علی بابا سایت تالاب را دنبال کنید.

برای شما درس های بسیار مهم از شرکت علی بابا داریم که می توانید آن را در زیر بخوانید و راه های موفقیت را به سبک وی طی کنید. جک ما، موسس گروه چینی علی بابا روز 10 سپتامبر 2016، 52 ساله شد. ثروت او معادل 27.9 میلیارد دلار تخمین زده می شود اما زمانی که معلم زبان انگلیسی بود ماهانه 12 هزار دلار حقوق می گرفت و البته همان زمان هم از زندگی اش رضایت داشت.

با در نظر گرفتن فقر و مشکلاتی که جک ما در دوران کودکی خود با آنها دست و پنجه نرم کرده بود، دستاوردهای او باورنکردنی و قابل ستایش هستند. در طول این مسیر، او آنقدر شکست خورده که شاید باورش برای خیلی از ما سخت باشد.

1. مردود شدن در دروس بسیاری در مدرسه او را ناامید نکرد.

جک ما اصلا دانش آموز خوبی نبود. آنطور که خودش می گوید دو بار در مدرسه ابتدایی، سه بار در دوران متوسطه و دو بار هم در امتحان ورودی کالج مردود شده بود. او در این زمینه تنها نیست و می توان نام های بزرگ دیگری از جمله آلبرت انیشتین و آبراهام لینکلن را نیز در کنار او قرار داد. همه این افراد در زندگی تحصیلی و آکادمیک خود شکست های سنگینی خورده اند اما راه موفقیت همیشه از مدرسه و دانشگاه نمی گذرد.

2. او در امتحان 120 نمره ای ریاضیات، یک گرفت.

شکست خوردن یک چیز است و در امتحان 120 نمره ای ریاضیات، نمره یک گرفتن یک چیز دیگر! با وجود این که علی بابا شرکتی در حوزه تجارت آنلاین است، ریاضیات برای جک ما هیچ وقت نام خوشایندی نبود. خودش در این باره می گوید: «من در ریاضیات اصلا خوب نیستم. هیچ گاه مدیریت نخوانده ام و هنوز هم نمی توانم گزارش های حسابداری را بخوانم.» جالب تر این که او در دوران کودکی اش حتی یک بار اسم کامپیوتر را نشنیده بود.

3. او اسوه صبر و پشتکار است.

شاید با توجه به آنچه تا اینجا گفته شد، برای تان خیلی جای تعجب نباشد که جک ما 10 بار برای رفتن به دانشگاه هاردورد درخواست ارائه داد و هر 10 بار درخواستش رد شد. نکته جالب اما پشتکار اوست که برای رسیدن به هدف از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است. او می گوید: «مهم ترین چیزی که باید داشته باشید، صبر است.»

4. بعد از آن که برای 20 شغل درخواستش رد شد، همچنان امیدوار باقی ماند.

جک پس از آن که بالاخره موفق شد از کالج فارغ التحصیل شود، 30 بار برای شغل های مختلف درخواست داد و تمام درخواست هایش به در بسته خورد. او حتی می خواست پلیس شود که این درخواست نیز راه به جایی نبرد اما درست مانند قهرمان مورد علاقه اش در سینما، فارست گامپ، جک به دویدن ادامه داد: «امروز ظالم است، فردا ظالم تر ولی پس فردا زیباست.»

5. قامتی کوتاه و قیافه ای نه چندان جذاب دارد.

جک به همراه 23 نفر دیگر برای کار کردن در رستوران KFC درخواست دادند و به مصاحبه دعوت شدند. از این جمع 24 نفره همه به جز او به استخدام شرکت درآمدند اما او به خاطر قیافه نه چندان جذاب و قد کوتاهش رد شد. همسرش که قبل از ثروتمند شدن او با او ازدواج کرده بود، می گوید: «جک مرد جذاب و خوش قیافه ای نیست اما من عاشقش شدم چون می تواند کارهایی را انجام دهد که مردان جذاب از پس انجام دادنش بر نمی آیند.»

6. به شرکایش گفت نمی توانند به رده مدیریت ارشد برسند.

در یکی از بدترین تصمیمات مالی که یک مدیرعامل ممکن است بگیرد، جک ما به 18 شریکی که داشت (آورده مجموع آنها 60 هزار دلار آمریکا بود) اعلام کرد که هیچ کدام از آنها نمی توانند به رده ای بالاتر از مدیریت شرکت برسند. او خودش اعتراف می کند که این بدترین تصمیم زندگی کسب و کاری اش بوده است: «درسی که در روزهای تاریک علی بابا گرفتم این است که باید کاری کنی که اعضای تیمت احساس ارزشمند بودن کنند و چشم انداز داشته باشند.»

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت