چگونه در زندگی خود تغییر بزرگی را انجام بدهیم تا موفق شویم ؟

چگونه در زندگی خود تغییر بزرگی را انجام بدهیم تا موفق شویم ؟

راه هایی برای پیدا کردن بهترین زندگی

 

تغییر کردن در زندگی یکی از سخت ترین روشها در زندگی هست در ادامه میتوانید برای تغییر و تحول ما را در تالاب دنبال نمایید .

 

رشد و پیشرفت نتیجه ایجاد تغییر و تحول در زندگی هست. اگر همچنان در وضعیت فعلی خود باقی بمانید، هیچ گاه به رشد و تعالی نمی رسید. شیوه‌ تفکر و عملکرد خودرا تغییر دهید تا بتوانید به کلیه اهداف خود دست پیدا کنید.
چگونه در زندگی خود تغییر بزرگی را انجام بدهیم تا موفق شویم ؟

بهترین زندگی را چگونه داشته باشیم ؟

 
باید دقت داشت که تغییر و تحول از یک روال ممتد پیروی کرده و هیچ گاه متوقف نمی شود. به محض متوقف شدن تغییر و تحول، رشد و پیشرفت شما هم متوقف می گردد. ما نیت داریم تا در این مطلب مهم ترین تکنیک‌هاي موجود در اساس ایجاد تغییر و تحول در زندگی رابه شما معرفی کنیم.

ریتم زندگی خودرا آرام کنید

شما نیاز به دوران دارید تا بتوانید فکر کنید و افکار خودرا در زندگی فردی بازتاب دهید. اگر تمام مدت سرتان شلوغ باشد، وقت کافی برای فکر کردن به اهداف خود ندارید چه برسد به این که بخواهید دست به عمل بزنید و زندگی‌تان را تغییر دهید. پس ریتم زندگی خودرا آرام و ملایم نمایید و برای تغییر در زندگی خود فضا ایجاد کنید.سعی کنید آهسته به جلو پیش بروید. مشغولیت‌هاي بی‌مورد باعث می شوند که شما هیچ حسی نسبت به این که کجا هستید، به کجا میروید، و چه کاری انجام میدهید نیز نداشته باشید.

چگونه در زندگی خود تغییر بزرگی را انجام بدهیم تا موفق شویم ؟
 
خواهان تغییر باشید

«تمایل داشتن» ضروری هست. این زندگی شماست، هیچکس نمیتواند در آن تغییر ایجاد کند مگر خود شما. اگر خودتان خواهان تغییر نباشید، هیچ چیز در این جهان نمیتواند شما را وادار به تغییر کند.به این منظور در ابتدا باید بخود بگویید که با ایجاد تغییر، زندگی من از شرایط فعلی بهتر خواهد شد.

 
 
اصلا مهم نیست که زندگی شما تا چه اندازه موثر هست به هرحال بازهم جای پیشرفت و ترقی وجود دارد. از سوی دیگر اگر تصور میکنید که زندگی‌تان اصلا موثر نیست، بازهم مایوس نشوید، همه ی وقت جای امیدواری برای بهبود وضعیت وجود دارد. به خودتان بقبولانید که همه ی وقت توانایی ایجاد تغییرات مناسب در زندگی را دارید.
 

مسئولیت‌پذیر باشید

قبول مسئولیت‌هاي زندگی یک باید هست. دیگران رابه خاطر اتفاقات بدی که در زندگی‌تان رخ می دهد سرزنش نکنید. انگشت سرزنش خود رابه سوی خانواده، رفقا، کارفرما نشانه نگیرید. خوبی و بدی موجود در زندگی مستقیما به عملکرد فردی شما بستگی دارد. زمانی‌که مسئولیت این موارد را پذیرفتید، آنگاه می توانید انتظار ایجاد تغییرات شگرفی را در زندگی خود داشته باشید.باید تصمیم بگیریم که خود ما وضعیت و احوال پیرامونمان را تغییر دهیم. با این روش میتوانیم خیلی موثرتر عمل کنیم.

 

ارزش‌هاي اصلی‌تان را مرور کنید

در اعماق قلب هر فرد اصولی وجود دارد که وی به شدت به انها معتقد هست. از خود سوال کنید ارزشمندترین چیزی که در زندگی‌تان وجود دارد چیست؟ احساس میکنید برای داشتن یک زندگی پیروز باید چه اصولی را رعایت کنید؟ این‌ها ارزش‌هایي میباشند که خودتان باید نسبت به آن ها آگاهی داشته باشید. آن ها را پیدا کنید و به خودتان یادآوری نمایید.

افکار نیرو بخش را جایگزین کنید

افکار محدود کننده جزء بزرگ‌ترین موانعی میباشند که شما را از پیشرفت در زندگی محروم می کنند. ابتدا باید آن ها را پیدا کنید تا بعدا بتوانید بر آن ها غلبه کنید. به منظور تشخیص این قبیل افکار در ذهن خود به دنبال افکاری باشید که حاوی عبارات زیر میباشند:

من نمیتوانم ….

توانا نیستم که ….

من هیچ وقت نتوانستم ….

هیچ راهی وجود ندارد که ….

 

هر بار که در ذهن خود به یکی از این افکار برخورد کردید، آن را یادداشت نمایید و یک تفکر نیرو بخش را جایگزین آن نمایید. در مقابل هر جمله منفی یک جمله مثبت بنویسید.

 
عادات مفید را جایگزین عادات بد کنید

شما می‌بایست افزون بر افکار محدود کننده، عادات بد خودرا نیز پیدا کنید. بهتر هست که لیستی از انها تهیه نمایید.سپس بجای این که سعی کنید آن ها را ترک کنید، یکسری عادات مثبت برای جایگزین نمودن آن ها درنظر بگیرید. فرض کنید یکی از عادات بد شما تماشای بیش از اندازه تلویزیون هست. بجای این که مدت دوران تماشای تلویزیون را کم کنید، به انجام کاری فکر کنید که جایگزین تلویزیون شود. همچون مثال میتوانید مطالعه کردن را گزینه کنید.

 
 
چگونه در زندگی خود تغییر بزرگی را انجام بدهیم تا موفق شویم ؟

پارادیم شیفت را جدی بگیریم ؟

 
 
برای خود الگو و مربی گزینه کنید

پیدا کردن یک الگو در زندگی کمک بزرگی در راه تعالی آرمان‌ها قلمداد میشود. او میتواند شما را رهنمونی کرده و مشکلات و موانع موجود بر سر راهتان را یادآوری نماید. با اینکار میتوانید در وقت و ان‍رژی خود صرفه جویی کنید.اگرچه پیدا کردن یک مربی موثر ساده نیست ودر ابتدا شما باید به او اثبات کنید که فرد مستعد و قابلی هستید. سعی کنید درنظر او فرد مفیدی جلوه کنید.

 
 
در کارها کمکش کنید تا اثبات کنید که شاگرد زرنگی هستید و این ارزش را دارید که بر روی شما سرمایه گذاری کند.
 

انتظارات منطقی داشته باشید

باید از ابتدای راه انتظارات منطقی را در ذهن خود بپرورانید. کار شما در مراحل ابتدایی به مراتب ساده‌تر هست و هر چه جلوتر میروید موانع و مشکلات هم اکثر می شوند. تغییر و تحول نیازمند دوران هست به مخصوصاً اگر بخواهید تغییرات دائمی در زندگی خود ایجاد کنید. انتظارات منطقی، شما را در شرایط سخت همچنان پابرجا نگه می‌دارند.

 

مستمر در حرکت باشید

همه ی وقت در حال بهبود زندگی خود باشید. سعی کنید هر روزتان بهتر از دیروز باشد. تا تغییر و تحول نباشد، خبری از رشد و پیشرفت هم نخواهد بود.

 
 
جدیدترین مطالب سایت