عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

عادت هاي‌ صبحگاهی : این ها بدترین راه هاي‌ تمام دوران برای شروع روز هستند. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از بدترین عادت هایي کـه برای شروع روزتان انجام می دهید را منتشر کرده ایم.

 

10 عادت صبحگاهی که بهره وری شما را از بین می برد

واقعیت: نحوه گذراندن صبحتان برای عملکرد شـما در بقیه روز بسیار مهم اسـت. همان ساعت اول – حتی چند دقیقه اول – لحن روز را تعیین می کند، و اگر عادت هاي‌ بدی داشته باشید «یا اصلاً عادتی ندارید»؛ متوجه خواهید شد کـه ساعت هاي‌ ارزشمندی را می سوزانید، وقت خودرا اتلاف می کنید، استرس بی موردی را تجربه می کنید ودر نهایت روز خودرا از مسیر خارج می کنید. 

 

اما داشتن روال مناسب می تواند کل روز شـما را متحول کند، و خاطرجمعی حاصل کند کـه روی تمام سیلندرها زمزمه میکنید، در سطح بالاتری فکر میکنید، و کارهای اساسی‌تر از انچه فکر می کردید انجام می دهید. در این جا 10 عادت صبحگاهی آورده شده اسـت کـه باید همین همین حالا از برنامه روزانه خود حذف کنید تا مطمئن شوید کـه بهترین غذای خودرا هرروز صبح بـه پیش میبرید. 

 

بیشتر بخوانید: روش مدیریت زمان در طول روز با این 60 روش + عکس

 

1. به تعویق انداختن

عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

“دکمه چرت زدن زمان شروع شـما را کاهش میدهد و طبق معمولً نیاز بـه عجله دارد. “بـه جای این کـه بیش از یکبار چرت بزنید و با عجله بـه سمت دستگاه Keurig یا مستقیماً داخل دوش بروید، بـه خود فرصت مبارزه بدهید تا با یک نوت مثبت از خواب بیدار شوید.

 

اگر در تطبیق با این روال صبحگاهی بدون چرت مشکل دارید، ممکن اسـت زنگ شـما باید خاموش شود. «بیدار شدن توسط یک ساعت زنگ دار خشن و آزاردهنده» عامل اصلی کاهش بهره‌وری صبحگاهی اسـت. در عوض “بـه طور طبیعی یا با صدای ارام بخش زنگ ساعت، مانند یک موزیک مورد علاقه از خواب بیدار شوید.” 

 

2. شب قبل لباس های خود را بیرون نکشید

عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

عادت های صبحگاهی

 

«اگر از خواب بیدار میشوید و ساختار مشخصی از کارهایی کـه باید انجام دهید برای یک روز موفق ندارید، بـه جای حالت مولد، بـه حالت واکنشی متوسل می شوید». 

 

برای پیشگیري از این امر، یک سیستم مجموعه‌اي از تمرین‌هاي‌ متعددی را کـه هرروز صبح انجام می دهید، اجرا کنید، حتی زمانی کـه الزاماًً تمایلی بـه ان ندارید. داشتن یک روتین، حتی معمولی، بـه شـما پایه اي میدهد کـه بر اساس ان یک صبح فوق العاده پربار بسازید.

 

و اگر 20 دقیقه در صبح را صرف نگرانی در مورد این کـه چه بپوشید می کنید، در حال حاضر عقب مانده اید. بنابر این گام اضافی برنامه ریزی از قبل را بردارید، و با یک مزیت فوری از خواب بیدار خواهید شد.

 

3. انجام کارهای خانه

عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

“وقتی همه ی بدون توجه زیاد بـه دنیای اطراف عجله می کنند، صبح ها میتوانند بـه سرعت بـه یک کابوس تبدیل شوند.”

 

“شـما می توانید تمام این استرس را بـه حداقل برسانید، اگر فقط صبح ها کارهای خودرا انجام ندهید و بیشتر آماده سازی ها را در شب انجام دهید. درست کردن ناهار و بررسی وضعیت بچه ها واقعاً می تواند صبح هاي‌ شـما را نجات دهد. حتی می توانید بـه تخت خواب بسیار آرام تر و آسان تر اسـت.” 

 

4. خوردن یک صبحانه خوشمزه

عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

عادت های صبحگاهی

 

شـما همان چیزی هستید کـه میخورید و روزتان بـه اندازه چیزی اسـت کـه با ان شروع می کنید. بنابر این، نخستین وعده غذایی پر از قند در روز شـما رابا یک افزایش سریع انرژی بـه همراه خواهد داشت و بـه دنبال ان یک سقوط انرژی قبل از شروع روز بـه سختی انجام می شود.

 

تبدیل یک روز بد بـه یک روز خوب مهم نیست کـه زندگی بـه شـما چه می‌زند، یک اسموتی میوه یا سبز را توصیه می‌کنیم “پر از فیبر کـه جذب قند را کاهش میدهد. اسموتی کـه طعم خوبی دارد. شـما برای صبحانه می‌خورید بلافاصله احساس خوبی بـه شـما میدهد و انرژی پایدار تا ناهار را تامین می کند.” 

 

بیشتر بخوانید: با این چند روش ساده دیگه وقت کم نیار + مدیریت زمان

 

5. شکست در تعیین اولویت های خود

عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

بهره‌وری تا حد زیادی بر تمرکز استوار اسـت – و هرچه بهتر بتوانید تمرکز کنید، احتمال بیشتری دارد کـه بـه آنچه میخواهید برسید. تا در نقش خود مؤثرتر باشند. برای بـه دست آوردن این تمرکز، روز خودرا در لحظه اي کـه از خواب بیدار می شوید برنامه ریزی کنید، اولویت هاي‌ خودرا تعیین کنید و روی ان موارد تمرکز کنید قبل از این کـه حواس شـما بـه موارد کمتر مهم منحرف شود.

 

«حتی بهتر اسـت اگر بتوانید اولویت‌هاي‌ خودرا شب قبل تعیین کنید، و بـه سادگی ان‌ها را اول صبح مرور کنید – و برنامه‌تان را از روز بـه روز ثابت نگه دارید تا بتوانید عادت‌هاي‌ خوبی در نحوه انجام روز خود ایجاد کنید.» 

 

6. بررسی ایمیل و شبکه های اجتماعی

عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

عادت های صبحگاهی

 

“نخستین کار بررسی ایمیل‌ها می تواند شـما را از بازی‌تان دور کند، زیرا شـما را درگیر برنامه‌هاي‌ دیگران و اهداف دیگران میکند.” عقب نشینی در کار شلوغ قابل درک اسـت – اما خطرناک اسـت.

 

“وقتی پشت میزت می نشیني و فکر می کني “همین حالا باید چه کار کنم؟” بسیاری از گزینه‌ها میتواند بسیار زیاد باشد. و این احتمالاً باعث میشود کـه بـه سمت کارهای پرمشغله عقب نشینی کنید، کاری کـه آسان، آشنا اسـت و نیازی بـه تفکر زیادی ندارد. برای اکثر مردم، این بـه معنای ایمیل اسـت.

 

این همان چیزی اسـت کـه یک فهرست وظایف یا دستور کار روز را کـه قبل از آنلاین شدن ایجاد شده اسـت، بسیار حیاتی می کند.

 

7. عدم تمرکز در کارها

عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

“افراد وقتی وظایف خودرا دریک فهرست منسجم سازماندهی نمی کنند، بهره‌وری صبحگاهی خودرا خراب میکنند. “فهرست کارهای خودرا با متمرکز کردن وظایف خود رام کنید. آیا باید دو حساب ایمیل مختلف، یادداشت هاي‌ Post-it در رایانه، تقویم و پست صوتی خودرا بررسی کنید تا بفهمید چه کاری باید انجام دهید؟ کارهای خودرا دریافت کنید؟ همه ی دریک مکان.”

 

8. فراموش کردن لحظه ذن

عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

عادت های صبحگاهی

 

صبح زمانی اسـت کـه شـما باید چارچوب ذهنی خودرا برای روز مشخص کنید، تا در مورد هر چیزی کـه باید با ان روبه‌رو شوید، احساس مثبتی داشته باشید. این باعث می شود نوعی مکث ذهنی – یا برای مراقبه، انجام جملات تاکیدی یا دعا – برای ایجاد یک طرز فکر سالم برای ان روز بسیار ارزشمند باشد.

 

تمرکز روی چیزی کـه می خواهید ان روز خوب پیش برود، مراقبه روی ان؛ پرسیدن از خدایتان چه وظیفه‌اي برای ان روز دارید و غیره، میتواند یک تمرین ذهنی عالی باشد تا شـما را کاملاً واضح و فوق‌العاده بر انچه کـه قصد دارید انجام دهید متمرکز کند. 

 

اگر میخواهید روز خودرا برای موفقیت تنظیم کنید، تغییردهنده‌ترین کاری کـه میتوانید انجام دهید این اسـت کـه روز خودرا با نیت شروع کنید.

 

“وقتی ابتدا اهداف خودرا تعیین می کنید، بـه GPS درونی خود ضربه می‌زنید و یک نقشه شفاف از انچه می خواهید در ان روز اتفاق بیفتد ایجاد می کنید. این نیت بـه شـما امکان می‌دهد خودرا در ارزش ها، علایق و آرزوهای خود لنگر بیاندازید تا بتوانید بدانید کـه هر کاری کـه در روز انجام می دهید، بـه جای این کـه شـما را مشغول کند، در واقع شـما را بـه بزرگ ترین اهدافتان نزدیک می کند.”

 

9. فراموش کردن تحرک بدن

عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

یکی از بدترین عادت‌هاي‌ صبحگاهی کـه می تواند بهره‌وری افراد را از بین ببرد، اختصاص ندادن زمان بـه ورزش اسـت. بهترین راه برای تنظیم مجدد صبح خود برای ورزش کردن این اسـت کـه کمی زودتر از حد معمول از خواب بیدار شوید و قبل از رفتن بـه دفتر دریک دویدن سریع، کلاس اسپینینگ یا یوگا بفشارید. ورزش کنید، اما بـه خاطر انرژی اضافی کـه بدن شـما برای شارژ نگه داشتن شـما در تمام طول روز فراهم می کند، ارزشش را دارد.”

 

حتی یک جلسه کششی جدی می تواند تفاوت بین احساس تنبلی یا پرانرژی را هنگامی کـه پا را بیرون میگذارید ایجاد کند. نوعی فعالیت بدنی در صبح باعث می شود ذهن شـما تیزتر شود و آمادگی بیشتری برای مقابله با انچه روز بـه شـما می‌زند را احساس کنید.

 

10. فراموش کردن بررسی آب و هوا

عادت های صبحگاهی که نباید برای شروع روز انجام دهید

عادت های صبحگاهی

 

«با ماه‌هاي‌ زمستانی، یک نظارت سریع از پنجره میتواند بـه شـما بفهماند کـه باید از آنجا بیرون بروید، کمی برف را پاک کنید، سپس آماده شوید، در حالی کـه تا آخرین لحظه منتظر بمانید و با عجله از در بیرون بروید.»

 

“لباس پوشیدن متناسب با آب و هوا مهم اسـت. اگر احساس خوبی داشته باشید، بهره وری خودرا افزایش می دهید. علاوه بر این، سرد بودن یا بیش از حد گرم بودن می تواند باعث شود تمرکز خودرا در مورد کارهای روزانه تغییر دهید – هدف رسیدن بـه تعادل و جلوتر از مادر اسـت. طبیعت.”

 

بیشتر بخوانید: با 15 دقیقه زندگی خود را تضمین کنید

 

در پایان

با این‌کـه همه ی ی‌ی ما در هر شبانه‌روز ۲۴ ساعت وقت داریم، ولی بـه نظر می رسد برخی افراد در همین زمان کارهای بیشتری را بـه انجام می رسانند.پاسخ در مهارتِ «مدیریت زمان» نهفته اسـت. این افراد زمان را بـه شکلی استثنایی و متفاوت از دیگران مدیریت میکنند.

جدیدترین مطالب سایت
ختم این چالش با این کلیپ ! (این بزرگوار از دست ندین)
ختم این چالش با این کلیپ ! (این بزرگوار از دست ندین)