بروزرسانی : 23 تیر 1395

این قانون را به یاد بسپارید

این قانون را به یاد بسپارید

قوانینی برای موفقیت در زندگی

بر هر چیز که تمرکز کنیم، انرژی آن را دریافت می‌کنیم.

مثلا” از صبح شروع می‌کنیم.

از خواب بیدار می‌شویم، مسواک می‌زنیم و در همان حال به صد چیز دیگر فکر می‌کنیم غیر از مسواک زدن. بعد صبحانه می‌خوریم در حالی که فکرمان هزار جای دیگر است، بعد … در واقع هر کاری که داریم انجام می‌دهیم به همه چیز فکر می‌کنیم غیر از همان کار. این باعث می‌شود انرژی پنهان کارها را دریافت که نمی‌کنیم، هیچ! مقدار زیادی از انرژی ذخیره شده‌مان را بی‌جهت خرج می‌کنیم!

شاید از مراسم چای در چین یا ژاپن شنیده باشید. آن در واقع یک نوع مراقبه در لحظه ابدی اکنون است.

تمرین‌هایی برای درک و لذت بردن در لحظه ابدی اکنون :

تمرین ١: برای خودتان یک استکان چای بریزید. با دقت سعی کنید فقط به کاری که دارید انجام می‌دهید، فکر کنید. بعد در یک جای آرام بنشینید و با آرامش چای را میل کنید. به این فکر کنید که با هر جرعه چای، همه انرژی موجود در آن را دریافت می‌کنید و لذت می‌برید. به لحظه لحظه خوردن چای دقت کنید (اگه فکر دیگری به ذهن‌تان رسید، خودتان را شماتت نکنید. فقط آرام سعی کنید دوباره به خوردن چای برگردید). بعد از اتمام، حتما” در دفتر مراقبه از خودتان تشکر کنید.

تمرین ٢: مراقبه کنید در زمان مسواک زدن فقط به مسواک زدن‌تان فکر کنید. سعی کنید از این کار لذت ببرید.

تمرین ٣: مراقبه کنید زمان خوردن غذا فقط به خوردن غذا فکر کنید. مجسم کنید با هر لقمه، انرژی موجود در غذا به همه سلول‌های بدن‌تان می‌رسد. از هر لقمه آن لذت ببرید.

نکته: غذایی که با مراقبه خورده می‌شود هرگز باعث چاقی‌های موضعی نمی‌شود. در واقع وقتی ما غذا می‌خوریم در حالی که به صد چیز غیر از خوردن غذا فکر می‌کنیم، باعث انباشته شدن آن در جاهای نامناسب می‌شویم. بر عکس این مسئله نیز صادق است. یعنی کسانی که هر چیزی که می‌خورند، چاق نمی‏شوند.

اگر بر غذا خوردن، آگاهانه مراقبه کنید، همه انرژی موجود در غذا را دریافت می‏کنید. حتی می‌توانید مجسم کنید که دوست دارید غذا در چه قسمتی از بدن شما باعث چاقی شود! وقتی غذا می‌خورید در درون‌تان با لقمه‌های‌تان صحبت کنید! از لقمه نان و پنیر صبح‏‌تان بخواهید که همه نیرویش را به شما انتقال بدهد. (این یکی از مراقبه‌های هندوها است!)

تمرین ۴: این تمرین برای سیگاری‌هاست. اگر روی کشیدن هر سیگار مراقبه کنید، خیلی زودتر ارضا می‌شوید و به تدریج تعداد سیگارها‌تان کم و کمتر می‌شود.
به تدریج خودتان را عادت بدهید که هر کاری که دارید انجام می‌دهید، فقط به آن فکر کنید و تصور کنید با این کار همه انرژی نهفته در آن کار را دارید دریافت می‌کنید. خیلی سخت است، اما شدنی است! شاید باور‌تان نشود اما به تدریج حتی از کارهایی که دوست نداشتید، به شدت لذت می‌برید.

این قانون را به یاد بسپارید: بر هر چیز که تمرکز کنیم، انرژی آن را دریافت می‌کنیم.

یک حکایت:

گوروی (استاد بزرگ) همراه با مریدانش، در جایی بیرون شهر، زندگی می‌کردند. همه مرید‌انش موظف بودند سال‌ها پیش او زندگی کنند و آموزش ببینند. یک روز یک نفر به آن استاد مراجعه می‌کند و می‌گوید شما چگونه به این قدرت رسیده‌اید که می‌توانید با نگاه،

دیگران را شفا دهید؟ وقتی من مرید شما شوم، در طی این همه سال که باید پیش شما بمانم، چه تمرین‌هایی انجام میدهیم؟ در طول روز چه کار می‌کنیم؟

استاد جواب می‌دهد؛ ما صبح ورزش می‌کنیم. بعد صبحانه می‌خوریم. بعدکار می‌کنیم تا ناهار. بعد ناهار می‌خوریم. کمی استراحت می‌کنیم ، باز کار می‌کنیم و شب می‌خوابیم!

شاگرد عصبانی می‌شود و می‌گوید امکان ندارد! ما همه این کارها را انجام می‌دهیم اما قدرت شما را نداریم. استاد می‌گوید: هرگز شما مثل من این کارها را انجام نمی‌دهید. شما صبحانه می‌خورید، کار می‌کنید، تفریح می‌کنید، در حالی که به چیز دیگری دارید فکر

می‌کنید، اما من وقتی صبحانه می‌خوریم فقط به خوردن آن فکر می‌کنیم! وقتی کار می‌کنم فقط به آن کار فکر می‏کنیم. وقتی ….. بنابراین شما هیچ انرژی‌ای دریافت نمی‌کنید! اما من همه انرژی‌های موجود در طبیعت را دریافت می‌کنم و با بخشیدن فقط مقداری از آن به بیمارها، باعث شفای آنها می‌شوم!

تمرین آخر:

یک بار دیگر این متن را بخوانید و تصمیم بگیرید همه انرژی موجود در کلمات آن را دریافت کنید. لبخند بر لب داشته باشید. حالا آماده باشید تا در لحظه ابدی اکنون، شاد و راضی باشید.

از همین حالا شروع کنید! چون امروز اولین روز از روز‌های باقیمانده عمر شماست!

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت