چگونه در وقت کم بیشترین کارها رو انجام بدیم ؟

چگونه در وقت کم بیشترین کارها رو انجام بدیم ؟

بیشترین کارها با این روش ها در دقیقه 90 امکان پذیر است 

 

برای پیروز شدن در زندگی باید برنامه ریزی درست داشته باشید و بتوانید در دوران کم برترین کارها را انجام دهید . 

 

مدیریت دوران , افراد به اصطلاح دقیقه نودی، افرادی هستند که روی دوران شان مدیریت نداشته و کاری رابه آن ها محول میکنیم دقیقا در دوران هاي آخر انجام میدهند. دراین مقاله روشهایی رابه شما میگوییم که کمک تان می‌کند تا یک آدم دقیقه نودی نباشید.

 

روش هاي مدیریت دوران 

خیلیها وقتی کاری بهشان سپرده میشود در حالی‌که دوران دارند آن قدر دست دست می کنند تا به لحظات آخر فرصت میرسند. حتما اصطلاح دقیقه نودی را شنیده اید که به این افراد اطلاق می شود.

 

البته برخی هم این دوران تعیین شده را رد میکنند و دیگر به‌ عنوان افراد بدقول شناخته میشوند که نمیشود روی کار و دوران ‌بندی‌شان حساب کرد.

 

هر دوی این ها باعث میشود در کار فرد قابل اعتمادی نباشید. حتی اگر در دقایق آخر کار را به پايان برسانید و تحویل دهید به‌علت عجله احتمال اشتباه بالاست.

 

اگر از این افراد هستید و دوست دارید روش کاری‌تان را عوض کنید بد نیست نگاهی به این موارد بیندازید و سعی کنید انها را رعایت کنید: 

 

اگر دوران‌ بندی کارها دست خودتان است سعی کنید دوران‌هاي محدودتر را درنظر بگیرید

 

برای انجام کارهای محول شده مثلا بجای یک ماه یک هفته دوران درنظر بگیرید. این دوران را در جاییکه همیشه مقابل دیدتان است بنویسید و قرار دهید تا وادار شوید کار را در همین دوران انجام دهید. به این ترتیب انگیزه‌تان برای انجام کار بیشتر میشود ودر دوران مناسب کار را انجام می دهید.

چگونه در وقت کم بیشترین کارها رو انجام بدیم ؟

کارها را بررسی کنید و مشاهده نمایید با کدام تقسیم‌بندی بهتر میتوانید در دوران لازم کار را انجام دهید

کارها وقتی تقسیم‌بندی می شوند آسان‌تر انجام می شوند و کمتر به روز و لحظه آخر می‌افتند. می توانید بخش‌هایي که آسان‌تر هستید و بیشتر دوست دارید ابتدا انجام دهید تا انگیزه بیشتری پیدا کنید.

 

سایت تالاب : البته دراین زمینه افراد باهم متمایز هستند و برخی دوست دارند کارهای سخت را زودتر انجام دهند و از فکر کردن به انها رها شوند.

 

اگر شما هم جزو آن ها هستید کارهای سخت را زودتر انجام دهید و بعد بروید سراغ دوست داشتنی ها. با تقسیم‌بندی خرد خرد کارها در فرصت مقرر انجام میشود.

 

کارها و دوران‌بندی آن ها را طوری بپذیرید که میدانید توان انجام آنرا دارید

وقتی تمام روزتان پر از کارهای سنگین است واضح است که نمیتوانید یک طرح جدید را برعهده بگیرید ودر دوران کم به سرانجام برسانید. 

 

مسئولیت‌پذیری چیزی است که باعث میشود شما به دوران‌بندی کارها پایبند باشید

به گزارش تالاب یکی از راهکارهایی که باعث میشود حس مسئولیت‌پذیری شما تقویت شود ودر تحویل کارها وقت شناس باشید، این است که به دیگران دوران تعیین شده را بگویید.

 

به دوستان یا همسر و فرزندان‌تان بگویید که باید در چه زمانی کار را تحویل دهید و از آن ها بخواهید از شما درمورد مقدار کار انجام شده و روال آن بپرسند.

 

حتی میتوانید از اپلیکیشن‌هایي که دراین زمینه طراحی شده‌اند استفاده کنید تا مدام دوران تحویل کار بشما یادآوری شود. به این شکل کمتر می توانید با بهانه‌ها و توجیه‌هاي مختلف کار را عقب بیندازید.

 

جدیدترین مطالب سایت