12 ترفند کلاهبرداران و جلب اعتماد شما + عکس

12 ترفند کلاهبرداران و جلب اعتماد شما + عکس

کلاهبرداران ترفندهای جالبی را برای جلب اعتماد شما مورد استفاده قرار میدهند. دراین قسمت از مجله تالاب شما رابا 12 ترفند کلاهبرداران آشنا خواهیم کرد.

 

کلاهبرداران استاد اعتماد هستند

شما میتوانید از افرادی که برای امرار معاش اعتماد را نقض می کنند، چیزهای زیادی در مورد اعتماد بیاموزید. «کسیکه قصد دارد بانک را متوقف کند، ممکن اسـت خزانه‌داری را بـه خاطر حقایق ابتدایی مورد بررسی قرار دهد، اما در نهایت او بـه اسلحه‌اش وابسته اسـت. کلاهبردار معروف فرانک آبگنال، نویسنده کتاب خاطرات «اگر می تواني مرا بگیر»؛ 

 

تنها سلاح یک کلاهبردار، مغز اوست. پس آبگنال و دیگر کلاهبرداران چه چیزی را می‌دانند که شما نمی دانید؟ برای شروع، چگونه می توان اعتماد غریبه ها را در چند ثانیه بـه دست آورد. 

 

1. کلاهبرداران قشر آسیب پذیر را هدف قرار می دهند

کلاهبرداران قشر آسیب پذیر را هدف قرار می دهند

اگر تا بـه حال مورد کلاهبرداری قرار گرفته اید «و اکثر ما بـه هر طریقی چنین کرده ایم» بـه این معنی نیست که شما احمق هستید، بلکه فقط بـه این معنی اسـت که شما آسیب پذیر بوده اید. این بـه این دلیل اسـت که هنرمندان کلاهبردار با احساسات بازی میکنند، نه هوش.

 

«مثلا افرادی که در حال گذراندن دوران تغییرات شدید زندگی هستند، در برابر هنرمندان کلاهبردار بسیار آسیب‌پذیر هستند زیرا تعادل خودرا از دست میدهند. برای مثال، زمانی که شغل خودرا از دست داده باشید، بیشتر مستعد ابتلا بـه انواع معایب میشوید… [اما] تغییرات مثبت نیز شما را آسیب‌پذیر میکند – بـه طور کلی نسبت بـه چیزهای خوب زودباورتر میشوید.» اهداف آسان دیگر؟ افراد تنها، سالمندان و افراد ناامن «طبق معمولًً مردان» اهداف بسیار سهولت هستند.

 


✅ مطالب مشابه: چرا به کلاهبرداران اعتماد داریم «انواع کلاهبرداری»


 

2. کلاهبرداران شما را وادار به صحبت می کنند—زیاد

12 ترفند کلاهبرداران

موفق ترین معایب بـه میل بستگی دارد – فریبکار چه چیزی می تواند بـه قربانی ارائه دهد که باعث شود انها فکر منطقی را بـه خاطر وعده فانتزی کنار بگذارند؟ بهترین راه برای کشف خواسته هاي‌‌ یک نفر: بپرسید. «قربانیان سؤالات زیادی نمی پرسند. انها بـه سوالات زیادی پاسخ می دهند.» دراین اعتراف واقعی تکان دهنده، یک کلاهبردار بازنشسته بازاریابی تلفنی می‌نویسد.

 

«قربانیان بـه دنبال این نیستند که چرا این پیشنهاد کلاهبرداری اسـت. انها بـه دنبال این هستند که چرا این پیشنهاد برای انها درآمد ایجاد میکند. انها از شما میخواهند که احساس خوبی در انها ایجاد کنید تا بتوانند ماشه را بکشند.» یک کلاهبردار نه تنها باید یک بازیگر ماهر باشد، بلکه باید یک شنونده ماهر باشد. و انها برای اینکار نیز ترفندهایی دارند. مواظب باش! این کلاهبرداری هاي‌‌ تلفنی میتواند پول شما را بدزدد.

 

3. کلاهبرداران اسم شما را بگویید

کلاهبرداران اسم شما را بگویید

«این احمقانه اسـت که اگر کسی نام ما را بـه خاطر بسپارد چقدر بیشتر دوست خواهیم داشت. و شما می توانید این را جعل کنید: اگر من عکس شما را جست‌وجو کرده باشم و بتوانم بگویم، “هی، [نام]؛ آیا من را بـه یاد می آورید؟”

 

شما نمی‌خواهید بگویید “من نمیدانم لعنتی شما کی هستید؟” شما ان را جعل خواهید کرد و حتی ممکن اسـت خودتان را متقاعد کنید که در گذشته با من ملاقات کرده‌اید. یک نام حس آشنایی ایجاد میکند، اما می تواند بـه عنوان حواس پرتی نیز عمل کند. افراد حرفه‌ای کارت‌بازی ممکن اسـت حتی نام شما را بـه زبان بیاورند تا توجه شما را از دست‌هاي‌‌ شیطنت‌شان دور کنند.

 

4. کلاهبرداران حالت شما را تقلید می کنند

کلاهبرداران حالت شما را تقلید می کنند

مطالعات متعدد نشان میدهد که آینه زبان بدن باعث افزایش همدلی می شود. این امر فروشندگان را بیشتر تمایل بـه بستن معاملات می کند و بـه کلاهبرداران اجازه می دهد تا با قربانیان خود پیوندهای ناخودآگاه ایجاد کنند.

 

کلاهبردار بازنشسته سایمون لاول، نویسنده کتاب چگونه در همه ی ی ی چیز تقلب کنیم: یک مرد کلاهبردار اسرار تجارت باطنی تقلب، کلاهبرداری و شلوغی را فاش میکند، اذعان میکند که مردم رابا بازتاب زبان بدن آن ها در بارها بـه سمت خود جذب می کند. آینه کاری باعث ایجاد احساس آشنایی و تعلق میشود و از همه ی ی ی مهمتر برای کلاهبرداران، با اجازه دادن بـه دسترسی بـه فضای فیزیکی قربانیان، دفاع ذهنی را از بین می برد.

 

5. کلاهبرداران “نقص” خود را نشان می دهند

کلاهبرداران "نقص" خود را نشان می دهند

مردان کلاهبردار طبق معمولًً سخنورهای خوبی هستند. «بسیاری از مردان سنگ سیاه را بوسیدند، یک مرد کلاهبردار ان را بلعیده اسـت». و گفتار را میتوان بـه‌اندازه زبان بدن بـه‌طور مؤثر دستکاری کرد تا حس آشنایی سریع بین کلاهبردار و قربانی ایجاد شود. یک کلاهبردار خوب با گفتن داستان‌هایي که اضطراب‌ها، عیوب و خواسته‌هاي‌‌ وی را آشکار میکند، قربانی خودرا راحت میکند و از این طریق چیزهایی را که بـه نظر مشترک می آید بسازد. همان طور که تحقیقات نشان می دهد، ما بـه سرعت بـه افرادی که انها را ناقص می‌دانیم «مثل خودمان» اعتماد می‌کنیم.

 

6. مردان متقلب به دوستان با نفوذ تماس می گیرند

مردان متقلب به دوستان با نفوذ تماس می گیرند

اثبات اجتماعی، یکی از شش اصل متقاعدسازی روان‌شناس رابرت سیالدینی، میگوید که افراد اگر ابتدا ببینند که دیگران ان‌ها را انجام میدهند، احتمال بیشتری دارد که کارهایی را انجام دهند. اگر هر دوی شما دوستان مشترک داشته باشید، بـه احتمال زیاد با یک غریبه در فیس بوک دوست خواهید شد، درست اسـت؟ اما اثبات اجتماعی ساده تر از ان چیزی اسـت که فکر می کنید.

 

یک کلاهبردار تلفنی بازنشسته بـه یاد می‌آورد که چگونه شرکتش آدام وست از تلویزیون را استخدام کرد تا ناخواسته بـه فروش کلاهبرداری در کیوسک اینترنتی کمک کند.

 

«من حدس میزنم مردم یک آدام وست یا یک ارنست بورگنین «ما وی را نیز استخدام کردیم» در تلویزیون میبینند و تصور میکنند محصولی که او می‌فروشد معامله واقعی اسـت وگرنه او ان را نمی‌فروشد. اما در قرارداد سلبریتی غالباً آمده اسـت که او نمیتواند مسئول صحت ادعاهای موجود در فیلمنامه باشد… ممکن اسـت او اصلاً چیزی در مورد تجارت نداند. او فقط می آید، خطوطش را می خواند و می رود.»

 

نخستین روزی که تبلیغ شرکت آدام وست اجرا شد، بیش از 10000 تماس تلفنی ایجاد کرد.

 


✅ مطالب مشابه: کلاهبرداری جدید چینی ها در فروش اجناس !+ عکس


 

7. کلاهبرداران به شما اجازه می‌دهند در ابتدا برنده شوید

کلاهبرداران به شما اجازه می‌دهند در ابتدا برنده شوید

ساده‌ترین راه برای ایجاد اعتماد بـه نفس قربانی این اسـت که طعم پاداش را بچشید. برای این منظور، بسیاری از کلاهبرداری‌ها با اجازه دادن بـه قربانی برنده چیزی شروع میشوند – خواه پول، محبت، پذیرش اجتماعی، و غیره.

 

کلاهبرداری کلاسیک سه کارتی مونت یک مثال عالی اسـت. فروشنده، بازیکنان رابا اجازه دادن بـه انها بـه درستی انتخاب کردن یکی از سه کارت بـه هم ریخته چند بار پشت سر هم قبل از تغییر نامحسوس روش بـه هم زدن، فریب دادن مغز بازیکن و ربودن آن ها را بـه داخل می کشاند.

 

8. کلاهبرداران ساعتی را تنظیم کردند

کلاهبرداران ساعتی را تنظیم کردند

همان طور که خرده فروشان با فروش وسوسه انگیز «فقط زمان محدود» بر خریداران تأثیر می گذارند تا بیشتر خرید کنند، کلاهبرداران نیز از «اصل زمان» استفاده می کنند تا قربانیان خودرا متقاعد کنند تا قبل از شروع تفکر منطقی و خودکنترلی سریع عمل کنند.

 

کلاهبردار بازنشسته لاول سایت مورد علاقه اسـت. ترفندی که در ان هنرمند قبل از دعوت قربانی بـه یک بازی مخفیانه پوکر در همان شب، با قربانی در مورد یک روش ویژه شمارش کارت صحبت میکند. او میگوید که کلاهبردار بـه یک شریک نیاز دارد – آیا قربانی امشب آزاد اسـت؟

 

9. هنرمندان متقلب از کوچک شروع می کنند

هنرمندان متقلب از کوچک شروع می کنند

در کلاهبرداری با شمارش کارت بالا، کلاهبردار بـه قربانی اجازه میدهد قبل از گرفتن هزاران دلار، یک پات 500 دلاری برنده شود. سایر کلاهبرداری‌ها با تقاضای از قربانی برای کمک‌هاي‌‌ بزرگ تر شروع میشوند که از کوچک شروع میشود. کونیکووا این تکنیک را “پا در درب” می نامد. او میگوید: «واضح اسـت، اگر در گذشته بـه شما بله گفته‌ام، بـه این معنی اسـت که شما ارزش ان را دارید، وگرنه قبلاً بله گفتن از سوی من بسیار احمقانه بود.»

 

دریک داستان ویرانگر دوستیابی آنلاین، زنی توسط یک کلاهبردار سایت همسریابی اغوا شد که از او تقاضای انتقال پول بـه تدریج بزرگتر کرد – ابتدا 8000 دلار، سپس 10000 دلار و سپس 15000 دلار – با این قول که بـه او کمک میکند گمرک را ترخیص کند و اجازه میدهد تا درازمدت انجام دهد. رابطه باهم او در نهایت قبل از افشای کلاهبرداری بیش از 300000 دلار بـه او داد. 

 

10. هنرمندان کلاهبردار لباس های متفاوت می پوشند

هنرمندان کلاهبردار لباس های متفاوت می پوشند

یکی از مجرمان بازنشسته اعتراف میکند: «این درس شماره 1 بود، کلاهبرداری واقعاً بازیگری اسـت، و شما نقش شخصیتی را بازی می‌کنید که بـه شما کمک میکند قانونی، با اعتماد بـه نفس و موفق ظاهر شوید… حتی اگر نیستید».

 

فرانک آبگنال در 17 سالگی لباس خلبانی خرید تا بتواند چک هاي‌‌ جعلی را در هر هتل، بانک یا کسب و کاری در کشور بدون هیچ سوالی پاس کند. او نوشت: «خلبانان خطوط هوایی مردانی هستند که قابل تحسین و احترام هستند. و شما انتظار ندارید که یک خلبان خطوط هوایی ساکن محلی باشد. یا کلاهبردار چک.»

 

11. هنرمندان متقلب به خجالت شما تکیه می کنند

هنرمندان متقلب به خجالت شما تکیه می کنند

«این احمقانه اسـت که اغلب اوقات افرادی را دارید که حتی وقتی شواهدی مبنی بر اینکه قربانی یک کلاهبرداری شده‌اند، بـه انها ارائه میدهید، ان را باور نمی کنند. “ما اغلب نمیخواهیم بـه دیگران اطلاع دهیم، زیرا خجالت می‌کشیم.”

 

زمانی که کلاهبردار اولیه ویکتور لوستیگ یک فروشنده فلزی پاریسی را متقاعد کرد که برج ایفل را بـه قراضه بـه بالاترین قیمت پیشنهادی می‌فروشد، چنین بود. لوستیگ در ازای حق تخریب برج و تصاحب 7000 تن فلز، این مرد را از رشوه 70000 دلاری فریب داد. البته همه ی ی ی این ها دروغ بود. اما فروشنده هرگز کلاهبرداری را گزارش نکرد. او بیش از حد شرمنده بود.

 

12. هنرمندان متقلب عاشق این عبارت هستند

هنرمندان متقلب عاشق این عبارت هستند

“من و تو قرار اسـت باهم پول زیادی بـه دست آوریم.” اگر کسی این را بـه شما گفت، از خود بپرسید که چه سودی برای او دارد؟ اگر نمیتوانید پاسخی پیدا کنید، فرار کنید. 

 


✅ مطالب مشابه: شیوه جدید کلاهبرداری و خالی کردن حساب مردم ! «فیلم»


 

در پایان

کلاهبرداری یک طرح غیرقانونی یا غیر صادقانه اسـت که شامل سرقت یا کلاهبرداری میشود. کلاهبرداری ها، افراد در هر سن و پیشینه ای را هدف قرار میدهند. انها در اشکال مختلفی از جمله ایمیل، پیام متنی، نامه، وب سایت یا تماس تلفنی وجود دارند.

 

هر روشی که باشد، کلاهبرداری برای فریب دادن شما برای جدا شدن از پولتان اسـت. انها روز بـه روز پیچیده تر میشوند و تشخیص انها دشوار اسـت. کلاهبردارها می توانند بسیار متقاعد کننده باشند.

برچسب‌ها: ,
جدیدترین مطالب سایت