50 روش مفید که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

50 روش مفید که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

همه ی ما می‌توانستیم هرازگاهی از یک پیک‌آپ استفاده کنیم. اما این را تصور کنید: یک انتخاب دائمی. بـه جای ان اسپرسو وسط بعدازظهر یا RedBull، شـما فقط… طبیعتاً پرانرژی و آماده مقابله با هر چیزی کـه سر راه خود دارید، هستید. آیا این عالی نخواهد بود؟ خوب، برای شـما خوش شانس اسـت، این یک هدف غیرممکن اسـت. فرقی نمی کند تغییر رژیم غذایی ساده باشد یا تغییر در ظاهر شـما، روش هاي‌ آزمایش شده و واقعی برای افزایش سطح انرژی شـما از صبح تا شب وجوددارد.

 

روش های انرژی زا در زندگی

1. روی “تیموس” خود ضربه بزنید

شـما چی؟ تیموس در بالای قفسه سینه، چند اینچ زیر استخوان ترقوه قرار دارد. عملکرد اصلی ان تولید لنفوسیت هاي‌ T، نوعی گلبول سفید اسـت کـه بـه گفته مربیان انرژی و پزشکان طب چینی، می تواند سطح انرژی شـما را افزایش دهد. برای ضربه زدن صحیح بـه تیموس، بـه آرامی و عمیق نفس بکشید و بـه مدت 20 ثانیه بـه ان ناحیه ضربه بزنید. اینکار را سه تا پنج بار در روز انجام دهید.

 

2. از چند پله بالا و پایین بروید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

محققان دپارتمان حرکت شناسی در دانشگاه جورجیا دریافتند کـه وقتی صحبت از تصادف در ساعت 3 بعدازظهر بـه میان می‌آید، بازدید از راه پله دفتر شـما کیلومترها بهتر از یک فنجان جو اسـت. بالا و پایین رفتن از پله‌ها برای حدود 10 دقیقه – یعنی حدود 30 طبقه – همان میزان انرژی را ارائه می دهد کـه تقریبا 4 اونس قهوه. و بـه عنوان یک امتیاز اضافی، یک تمرین سریع نیز دریافت خواهید کرد. دلیلی وجوددارد کـه این راه عدد یک برای تقویت بعد از ظهر اسـت.

 

3. از عینک نارنجی رنگ استفاده کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

مطمئنا، انها ممکن اسـت کمی … گیج بـه نظر برسند؟ خجالتی؟ هر چه در مورد این عینک هاي‌ بد بو فکر کنید، انها در واقع می توانند برای سطح انرژی شـما معجزه کنند. ببینید، نور آبی – چیزهایی کـه از صفحه نمایش لپ‎تاپ و گوشی هاي‌ هوشمند ساطع می شود – بـه عنوان یک مهارکننده ملاتونین عمل می کند. بـه عبارت دیگر، از بـه خواب رفتن سریع شـما پیشگیري می کند. اما عینک لنز نارنجی ان نور آبی را مسدود می کند و بـه شـما امکان می دهد آسان بخوابید، بهتر استراحت کنید ودر نتیجه انرژی بیشتری داشته باشید. بنابر این اگر عصرها از صفحه نمایش استفاده می کنید، این وسایل را یک یا دو ساعت قبل از خواب بپوشید – زمانی کـه بدن شـما در طول شب شروع بـه خاموش شدن می کند – و هیچ افت ملاتونین را تجربه نخواهید کرد.

 

4. کمی اشعه دریافت کنید

همه ی می دانند کـه گذراندن چند دقیقه زیر نور خورشید میتواند بـه سطح شادی شـما کمک کند. «این ویتامین D ناشی از پرتوهای خورشیدی اسـت کـه کار خودرا انجام می دهد.» اما همانگونه کـه مشخص اسـت، گذراندن چند دقیقه زیر نور خورشید می تواند سطح انرژی شـما را نیز افزایش دهد. طبق تحقیقات، سطح ویتامین D بـه طور مستقیم با سطح انرژی در ارتباط اسـت: دانشمندان دریافتند کـه فسفوکراتین – یا موادی کـه عضلات شـما را تقویت می کند – پس از 10 هفته مصرف مداوم ویتامین D، ریکاوری تا 20 درصد افزایش مییابد. 

 

5. بیشتر پلک بزنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

این روش کارمند اداری مدرن اسـت: ما بـه صفحه کامپیوتر خیره میشویم، روی کار – یا، صادقانه بگوییم، جدید ترین چیز ویروسی – کـه در مقابلمان قرار دارد. اما با توجه بـه مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم، این توجه شدید انرژی مغز ما را تحلیل میبرد. بدون این‌که متوجه باشیم، اکثر ما پلک نمی زنیم. هر بار کـه پلک میزنیم، قشر بینایی و حسی مغز یک «چرت کوتاه» میگیرند، کـه بـه سختی قابل توجه اسـت، کـه امکان شارژ ضروری و متعاقب ان افزایش انرژی را فراهم می کند.

 

6. وزنه زدن را شروع کنید

آیا شـما حتی برادر؟ وزنه زدن سه بار در هفته می تواند سطح انرژی را تا 50 درصد افزایش دهد، حتی در روزهایی کـه بلند نمی کنید.

 

7. مقداری جینسینگ بخور

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

اعتقاد بر این اسـت کـه جینسینگ باعث کاهش کلسترول، کاهش استرس و افزایش میل جنسی می شود. اما علاوه بر همه ی این ها، بـه نظر می‌رسد این گیاه جادویی مزیت دیگری نیز دارد: افزایش انرژی شـما. افراد حاضر در کلینیک مایو دریافتند کـه در بین 340 بیمار مبتلا بـه سرطان، 2000 میلی گرم جینسینگ توانست خستگی را تا 20 درصد در مدت چهار هفته کاهش دهد. «بـه نیمی از بیماران دارونما داده شد و هیچ کاهشی در خستگی گزارش نشدند.»

 

8. ال-کارنیتین بیشتری را وارد رژیم غذایی خود کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

ال-کارنیتین، مشتقی از اسیدهای آمینه، در تمام قسمت هاي‌ بدن یافت می شود. طبق دفتر مکمل‌هاي‌ غذایی مؤسسه ملی سلامت، این مواد “نقش مهمی در تولید انرژی ایفا میکنند” و بـه طور طبیعی بـه میزان کافی برای “برآوردن نیازهای اکثر مردم” تولید می شوند. با این حال، اگر بدن شـما بـه اندازه کافی تولید نمیکند یا اگر فقط میخواهید کمی بـه من کمک کنید، مقدار بیشتری از این مواد را در رژیم غذایی خود قرار دهید. بیشتر در گوشت گاو، شیر، ماهی و مرغ یافت می شود. «مکمل هاي‌ بدون نسخه نیز در معرض هستند.»

 

بیشتر بخوانید: 22 جمله ی انرژی زا که باید به خود بگویید

 

9. از یک رژیم غذایی با پروتئین بالاتر استفاده کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

تعداد زیادی از ما تنقلات با قند بالا رابا انرژی بالا یکی می دانیم، و این منصفانه اسـت: بـه هرحال، شکر بـه ما انرژی فوری می دهد بـه دنبال ان یک تصادف. پروتئین، از سوی دیگر، انرژی پایدار را فراهم می کند. تجزیه پروتئین ها برای بدن شـما سخت تر از کربوهیدرات ها یا قندها اسـت. «بـه عنوان یک امتیاز اضافی، برای مدت طولانی تری سیر خواهید بود.»

 

10. کمتر الکل بنوشید

 

بر اساس گزارش بنیاد ملی خواب، نزدیک بـه 20 درصد از آمریکایی ها برای بـه خواب رفتن از الکل استفاده می کنند. بله، الکل می تواند باعث ایجاد احساس خواب‌آلودگی در شـما شود، اما مصرف الکل مستقیماً باکیفیت پایین خواب مرتبط اسـت: ریتم شبانه‌روزی را مختل میکند، خواب REM را مهار میکند و میتواند شـما را در نیمه‌شب بـه حمام بدود. همه ی این‌ها منجر بـه خواب ضعیف می شود کـه بـه نوبه خود سطح انرژی شـما را کاهش می دهد.

 

11. حتی به حذف صبحانه هم فکر نکنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

میگویند مهمترین وعده غذایی اسـت و میدانید چیست؟ درست می‌گویند. صبحانه عملکردهای بدن شـما را آغاز می کند و انرژی لازم را برای رسیدن بـه زمان ناهار فراهم می کند. اما حدود ده درصد از کشور وعده غذایی را حذف می کنند، طبق معمولً بـه این دلیل کـه “بیش از حد مشغول هستند یا دیر می کنند.” بنابر این قبل از شروع روز، پنج دقیقه سرعت خودرا کم کنید و یک میان وعده بخورید. شـما می‌توانید پنج دقیقه هزینه کنید.

 

12. گربه سانان بیشتری بگیرید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

ثابت شده اسـت کـه یک لحظه خوابیدن در نقطه اي از روز – بین 10 تا 30 دقیقه و قبل از ساعت 16:00 برای این‌که خواب شبانه شـما مختل نشود – باعث افزایش حافظه، عملکرد شناختی و هوشیاری می شود. و اگر چرت را قبل از 30 دقیقه قطع کنید، از آنچه کـه “اینرسی خواب” نامیده می شود، یا ان احساس گیج و سردرگمی کـه بین بیدار شدن کامل احساس می کنید، رنج نخواهید برد.

 

13. به موسیقی سریع گوش کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

موسیقی سریع با «غلبه‌کردن» سیگنال‌هاي‌ مغز ما برای خستگی، انرژی فوری را افزایش می دهد. بـه همین دلیل اسـت کـه موسیقی شادی‌بخش در باشگاه‌ها پخش می شود – تا مردم خسته نشوند. با این حال، مزایای چنین مقداری در سرعت 145BPM بیشتر می شود. بـه عبارت دیگر، با گوش دادن بـه موزیک «Shake It Off» اثر تیلور سوئیفت «160BPM» همان مزیت‌هایي را خواهید داشت کـه با گوش دادن بـه «Born to Run» اثر بروس اسپرینگستین «147 BPM» دریافت می کنید.

 

14. آب بیشتری بنوشید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

بر اساس مطالعه‌اي در مجله تغذیه، تا زمانی کـه احساس تشنگی نکنیم، سطح 2 درصد کم آبی ایجاد نمیشود. همان مطالعه می‌گوید کـه سطح 1.5 درصد از دست دادن آب بدن برای ایجاد خستگی قابل توجه کافی اسـت. راه حل؟ مطمئن شوید کـه بـه اندازه کافی آب مینوشید تا هرگز ان احساس تشنگی را احساس نکنید. برای زنان، این حدود هشت فنجان هشت اونس در روز اسـت. برای مردان ده اسـت.

 

15. قهوه بنوشید.

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

یا هر چیزی کـه کافئین دارد. 

 

16. کفش های رقصت را بپوش

شـما بخش موسیقی را در اختیار دارید، و اکنون بـه کمی رقص نیاز دارید. طبق یک مطالعه درسال 2008 کـه در مجله موسیقی درمانی منتشر شد، تنها چیزی کـه لازم اسـت کمی حرکت اسـت تا سطح انرژی شـما افزایش یابد. با این حال، راه اندازی شیار خود در دفتر می تواند کمی مشکل باشد، بنابر این شاید بـه جای ان؛ بـه عده اي از موزیک هاي‌ شاداب مورد علاقه خود ضربه بزنید.

 

17. حمام خود را به شدت سرد کنید

 

آیا احساس بدتری نسبت بـه زمانی کـه در حال گرفتن یک دوش خوب و آب گرم هستید و ناگهان آب سرد می شود وجوددارد؟ قطعا نه. اما مطمئنا شـما را بیدار می کند. مطالعه‌اي کـه درسال 2007 در ژورنال رفتار و عملکردهای مغز منتشر شد، نشان داد حتی تحمل چند دقیقه آب یخ در روز نمیتواند تقریبا بلافاصله از شر خستگی خلاص شود و بـه شـما کمک میکند با خستگی مزمن خداحافظی کنید.

 

18. برای استراحت ناهار دویدن داشته باشید

قبل از خوردن ناهار خود در دفتر، عرق خودرا بریزید و برای دویدن سریع بـه بیرون بروید. مطمئناً ممکن اسـت کمی عرق کنید، اما با توجه بـه مطالعه‌اي کـه در مجله دکتری حرفه‌اي و محیطی انجام شد نشان داد کـه 30 دقیقه ورزش در روز می تواند انرژی طولانی‌مدتی بـه شـما بدهد، کاملاً ارزشش را دارد.

 

19. برای صبحانه کربوهیدرات بخورید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

کسی کـه خوردن کربوهیدرات را بـه چیز بدی تبدیل کرد، بـه وضوح هرگز نتوانست بـه طور کامل قدر یکی از بزرگ ترین لذت هاي‌ زندگی را در تمام شکوهش بداند. بـه جای این‌که روز خودرا با چیزی سبک شروع کنید، همه ی چیز رابا چیزی دل چسب تر مانند بلغور جو دوسر تغییر دهید. وقتی بـه جای کربوهیدرات‌هاي‌ ساده «مانند غلات و نان سفید» کربوهیدرات‌هاي‌ پیچیده میخورید، بدون این‌که دچار مشکل شوید، احساس انرژی خواهید کرد.

 

بیشتر بخوانید: انرژی هایی که حیات انسان به آن نیاز دارد!

 

20. یک قدم زدن صبحگاهی داشته باشید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

ممکن اسـت لازم باشد کمی زودتر از خواب بیدار شوید، اما شروع روز مرخصی خود با پیاده روی در اطراف محله، سریع ترین راه برای تقویت بدن و افزایش انرژی اسـت کـه در تمام طول روز ادامه دارد. این نباید طولانی باشد، اما حتی بیرون رفتن برای چند دقیقه زیر نور خورشید، مطمئن میشود کـه ریتم‌هاي‌ شبانه‌روزی شـما درست اجرا میشود. “آفتاب صبحگاهی نور آبی بیشتری دارد تا شـما را بـه حرکت درآورد.”

 

21. یک بسته آدامس در دست داشته باشید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

کمی احساس خستگی می کنید؟ یک تکه آدامس دراز کنید یا می‌دانید، یکی از آدامس ها را در دفتر بگیرید. «هی، انها بـه شـما مدیون هستند!» طبق تحقیقات منتشر شده، عمل ساده جویدن می تواند سطح هوشیاری شـما را تا 10 درصد افزایش دهد.

 

22. روز خود را از شب قبل برنامه ریزی کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

اگر می خواهید فردا احساس انرژی فوق العاده کنید، باید امروز خودرا برای موفقیت آماده کنید. این بدان معناست کـه همه ی چیز را از انچه کـه قرار اسـت بخورید تا زمانی کـه بـه رخت خواب میروید برنامه ریزی کنید. بـه ما اعتماد کنید: آینده شـما از شـما تشکر خواهد کرد.

 

احساس شـما در صبح مستقیماً با انچه در روز و شب قبل انجام می‌دادید، مرتبط اسـت. آیا رژیم غذایی تمیزی داشتید، بعد از ساعت 1 بعد از ظهر از کافئین پرهیز کردید، یک ساعت قبل از خواب وسایل الکترونیکی را خاموش کردید و 7 تا 8 ساعت خواب آرام داشتید؟ همچنین، در مصرف الکل زیاده روی نکنید، زیرا ثابت شده اسـت کـه بدن را از ورود بـه عمیق ترین قسمت ها مراحل خواب منع می کند.”

 

23. سبزیجات بخوریم

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

 

ما باید روزانه بین 9 تا 10 وعده سبزیجات مصرف کنیم. ممکن اسـت این مقدار زیاد بـه نظر برسد، اما در هر وعده فقط نصف تا یک فنجان اسـت. این بدان معناست کـه اگر سه فنجان بـه هر وعده غذایی اضافه کنید، میزان مصرف توصیه شده را خواهید داشت.

 

24. منیزیم مصرف کنیم

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

اگر منیزیم در حال حاضر بخشی از روتین مصرف ویتامین صبحگاهی شـما نیست، وقت ان اسـت کـه ان را تغییر دهید. این بـه تجزیه گلوکز بـه انرژی کمک میکند و بـه بدن شـما فشار بیشتری را میدهد کـه برای گذراندن یک روز شلوغ بـه شـما نیاز دارد.

 

25. زمانی را برای مدیتیشن اختصاص دهید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

فکر نمی کنید کاهش سرعت بـه افزایش سرعت شـما کمک کند، اما این دقیقاً همان قدرتی اسـت کـه مدیتیشن روی بدن دارد. و بهترین بخش؟ تنها کاری کـه باید انجام دهید این اسـت کـه چند دقیقه در روز را بـه تمرین اختصاص دهید قبل از این‌که شروع بـه احساس نتایج کنید. پنج دقیقه برای [تنفس] وقت بگذارید و تمرکز خودرا بر نفس خود نگه دارید. اگر ذهن شـما سرگردان اسـت، فقط ان را بـه نفس خود بازگردانید. شگفت انگیز اسـت کـه این چه کاری می تواند برای انرژی ذهنی شـما انجام دهد.

 

26. مقداری چای سیاه یا سبز دم کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

در حالی کـه قهوه همیشه شرط خوبی برای افزایش سطح انرژی شماست، نوشیدن مقداری چای هم همین طور اسـت. هردو نوع سیاه و سبز مقدار مناسبی از کافئین را در اختیار شـما قرار میدهند تا بـه شـما کمک کنند سرزنده تر شوید. این یک راه بسیار خوب برای شروع روزتان با انرژی اسـت. این می تواند بـه شـما کمک کند در درازمدت تناسب اندام بمانید زیرا قلب شـما را تقویت می کند تا بهتر پمپاژ کند و متابولیسم شـما بهتر کار کند و استقامت مناسب را تضمین کند.

 

27. دانه های چیا را داخل اسموتی خود بریزید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

دانه‌هاي‌ چیا علیرغم کوچک بودن، قدرت فوق‌العاده‌اي دارند. آن ها حاوی همه ی چیزهایی هستند کـه برای تقویت جامد انرژی نیاز دارید – از جمله فیبر، پروتئین و چربی سالم – کـه در تمام طول صبح دوام خواهند داشت. بعلاوه، آن ها همچنین حاوی فیبر هستند کـه باعث می شود احساس سیری و رضایت داشته باشید و بـه شـما کمک می کند از خوردن یک میان وعده ناسالم کـه می تواند سطح انرژی شـما را دوباره پایین بیاورد، اجتناب کنید.

 

28. استایل خود را ارتقا دهید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

جدا از تحرک بدن و تغذیه سالم، لباسی کـه میپوشید نیز می تواند نقش مهمی در سطح انرژی شـما داشته باشد. در حالی کـه پرتاب کردن چیزی کـه خیلی بـه ان علاقه ندارید می تواند باعث ایجاد احساس بدبختی در شـما شود، لباس پوشیدن برای موفقیت نتیجه معکوس دارد. خوب و مناسب بپوشید و از این‌که چقدر اعتماد بـه نفس می تواند سطح انرژی را افزایش دهد حيرت زده خواهید شد.

 

29. مقداری شکلات بخور

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

خوب، نه هر شکلاتی، بلکه کاکائو خام. این پودر سرشار از خواص تقویت کننده بدن اسـت، یکی از آن ها فنیل اتیلامین اسـت کـه می تواند بـه افزایش سطح انرژی شـما از 0 تا 10 کمک کند. کاکائو خام دارای PEA – AKA فنیل اتیلامین – اسـت کـه بـه افزایش سطح انرژی در برخی [افراد] مشهور اسـت. بسته بـه سطح پاسخگویی شـما، ممکن اسـت بـه روشی مشابه یک شات اسپرسو بـه شـما انرژی بدهد.

 

بیشتر بخوانید: کدام رنگ ها به شما انرژی مثبت میده؟

 

30. قبل از کار ورزش کنید

ورزش کردن راهی مطمئن برای تبدیل شدن بـه فردی پرانرژی اسـت. اگر بعد از کار هرگز حوصله رفتن بـه باشگاه را ندارید، سعی کنید از قبل اینکار را انجام دهید: ممکن اسـت وادار شوید زودتر از خواب بیدار شوید، اما ان زمان با عرق کردن، شـما را برای یک روز پر انرژی آماده می کند. بـه آرامی ضربان قلب خودرا با حرکت دادن بدن بـه روشی کـه از ان لذت میبرید بالا ببرید و شـما را بـه چالش بکشد. “شاید با انجام یک تمرین با وزن بدن، شنا یا دوچرخه سواری.

 

31. شروع به نگه داشتن یک دفتر خاطرات کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

اگر بـه ان فکر کنید، تعداد زیادی از انرژی شـما توسط نگرانی، استرس و اضطراب جذب می شود. اگر بتوانید همه ی چیز رابا یادداشت کردن ان دریک ژورنال در ذهن خود در فضای باز بیان کنید، انرژی بیشتری برای چیزهایی کـه واقعا مهم هستند خواهید داشت. پنج تا بیست دقیقه برای نوشتن افکار، احساسات و «کارها» خود وقت بگذارید. این یک تمرین نیرومند و ایجاد کننده زمان اسـت. صرف این زمان بـه شـما کمک می کند تا ببینید چه چیزی در مغز شـما می گذرد و بـه شـما کمک می کند اولویت هاي‌ اصلی خودرا برای روز سازماندهی کنید.

 

32. از برس خشک استفاده کنید

مسواک زدن خشک چیز جدیدی نیست – در واقع قرن هاست کـه وجود داشته اسـت. همانگونه کـه برای پوست شـما عالی اسـت، استفاده از برس چوبی در سراسر بدن شـما نیز یک راه ساده برای ایجاد احساس انرژی بیشتر اسـت. این نه تنها بـه تحریک سیستم لنفاوی شـما و از بین بردن پوست خشک زمستانی کمک می کند، بلکه راهی غیرفعال برای کشش و شروع گرم کردن بدن شـما در روز اسـت.

 

33. فیبر بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

در حالی کـه شروع روز خود با محصولات حیوانی و غذا هاي فرآوری شده می تواند قندخون شـما را افزایش دهد و سطح انرژی شـما را کاملاً تخریب کند، خوردن یک صبحانه با فیبر بالا و گیاهی می تواند همه ی چیزهایی را کـه برای تامین انرژی لازم دارید بـه شـما بدهد. یک اسموتی زغال اخته و کره بادام را امتحان کنید کـه با شیر غیر لبنی مورد علاقه شـما درست شده اسـت. کمی کتان برای امگا 3 خود و چند کلم بروکلی یخ زده یا یک مشت اسفناج برای آنتی اکسیدان هاي‌ اضافی بریزید. مزه سبزی ان را نخواهید چشید.

 

34. پیاده روی را به سرگرمی مورد علاقه جدید خود تبدیل کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

پیاده روی بـه دلیل خوبی در حال افزایش محبوبیت اسـت: این فقط یک راه سرگرم کننده برای ورزش کردن نیست. بودن در طبیعت نیز فوق العاده انرژی زا اسـت. «و نه، این بدان معنا نیست کـه شـما باید بـه پل بونیان تبدیل شوید! حتی یک پیاده روی کوتاه نیز اینکار را انجام می دهد.» یک راز این اسـت کـه با انتخاب مکان هاي‌ دیدنی یا پیاده روی، فعالیت را سرگرم کننده و لذت بخش نگه دارید. “پیاده روی همچنین یک قرار عالی رابا گفت‌وگو و توانایی شناخت یک فرد ایجاد می کند. آخرین جایی کـه برای فعالیت می‌روم داخل خانه اسـت.

 

35. از غلتک صورت یشم استفاده کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

صبر کن، وای؟ غلتک هاي‌ یشم بـه اندازه کافی در اطراف وجود داشته اند کـه در آرامگاه هاي‌ باستانی پیدا شده اند، و اکنون انها در حال بازگشت بزرگ هستند. این ابزار کـه از سنگ یشم واقعی ساخته شده اسـت، فواید زیادی برای مراقبت از پوست مانند کاهش التهاب و خلاص شدن از شر پف دارد، اما همچنین فوق العاده انرژی زا هستند. هنگامی کـه بـه یک برداشت فوری نیاز دارید، غلتک خودرا برای چند دقیقه در فریزر بچسبانید تا سرد شود، سپس ان را روی گردن خود بکشید.

 

36. چند رایحه نشاط آور بزنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

بو بسیار قویتر از ان چیزی اسـت کـه فکر می کنید. درست همانگونه کـه چشمان شـما با خوردن کوکی هاي‌ شکلاتی تازه پخته شده گشاد می شوند، رایحه هایي مانند مرکبات و نعناع نیز بدن شـما را خوشایند می کند. اما بـه جای این‌که شـما را وادار بـه خوردن یک ورقه کامل دسر کنند، سطح انرژی شـما را افزایش می‌دهند.

 

37. موارد ناخوشایند را از لیست کارهایتان بررسی کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

وقتی کاری وجوددارد کـه واقعاً نمی خواهید انجام دهید، آسان اسـت کـه تمام روز خودرا صرف اجتناب از ان کنید. تنها مشکل؟ انجام اینکار تمام انرژی شـما را میگیرد. فقط مکیدن ان و انجام ان کارها، فوراً احساس سرزندگی بیشتری بـه شـما می دهد. هیچ چیز انرژی زاتر از احساس موفقیت وجود ندارد.

 

38. شروع به انجام جملات تاکیدی کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

تمرین خودگویی مثبت هرروز در ابتدا کمی احمقانه بـه نظر می‌رسد. با این حال، هنگامی کـه از ان استفاده کردید، این یک راه احمقانه برای شروع روزتان تا حد امکان با انرژی خواهد بود. برای مثال، اگر برای رفتن بـه سر کار بی‌انگیزه هستید، یک لحظه تصمیم بگیرید کـه می خواهید ان روز چه احساسی داشته باشید. میتواند این باشد کـه «من میخواهم احساس تمرکز و آرامش داشته باشم و تحت تأثیر قرار نگیرم».

 

39. آداپتوژن ها را امتحان کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

یکیدیگر از موارد مد روز کـه برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته اسـت، آداپتوژن ها هستند – گیاهان AKA کـه پتانسیل تقویت بدن را دارند. انتخاب هاي‌ متعددی وجوددارد کـه می‌توانید بـه رژیم غذایی خود اضافه کنید – چه ریختن پودر در اسموتی یا مخلوط کردن ان با چای تان – کـه بـه شـما کمک می کند سطح انرژی خودرا افزایش دهید. گیاهان سازگار مانند رودیولا و آشواگاندا همگی می توانند بـه ایجاد حالتی پرانرژی، متمرکز و آرام کمک کنند.

 

40. مقداری آب سبز را هم بزنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

یکی از ساده ترین راه‌ها برای جبران مقدار زیادی ویتامین و مواد مغذی انرژی‌زا، تهیه یا خرید مقداری آب میوه سبز اسـت. تا زمانی کـه بیشتر سبزیجات باشد، بعدا بدون خرابی از فواید ان بهره مند خواهید شد. بعلاوه تمام سبزیجات برگ‌دار تیره و غنی از مواد مغذی کـه می‌بلعید دارای خواص آنتی‌اکسیدانی هستند کـه می توانند بـه «محافظت در برابر سرطان و سایر بیماری‌ها» نیز کمک کنند.

 

41. زمانی را برای تنفس عمیق اختصاص دهید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

زمانی برای مدیتیشن ندارید؟ مشکلی نیست. در عوض، فقط پشت میز خود بنشینید و چند نفس عمیق بکشید. همانگونه کـه ریه هاي‌ شـما پر و خالی می شود، هجوم انرژی بـه سرتاسر بدن‌تان می‌رسد و بـه شـما کمک می کند مانند یک رئیس روزتان را ادامه دهید.

 

بیشتر بخوانید: بو هایی که شما را شاد میکنند «سرحال و پر انرژی»

 

42. با تکنولوژی خداحافظی کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

هر چند نگران نباشید – فقط برای مدتی اسـت. هر چقدر هم کـه ممکن اسـت در بین بـه‌روزرسانی‌هاي‌ دوستانتان در اینستاگرام یا تماشای سریال‌هاي‌ مورد علاقه‌تان در نتفلیکس سرگرم‌کننده باشد، در واقع بـه‌طور باورنکردنی خسته‌کننده اسـت. برای بازگرداندن انرژی خود بـه مسیر، فناوری را کنار بگذارید تا کاری را انجام دهید کـه مستلزم خیره شدن بـه صفحه نمایش نیست. چه کسی می‌داند—حتی ممکن اسـت در حین انجام ان سرگرمی جدیدی را انتخاب کنید.

 

43. مقداری تمیزکاری انجام دهید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

وقتی خانه شـما خراب اسـت، آیا بلافاصله احساس خستگی نمی کنید؟ حتی اگر زمان زیادی را صرف کند، تمیز کردن و سازماندهی مکان شـما برای سلامت روان شـما معجزه می کند و بلافاصله باعث می شود احساس انرژی و رضایت بیشتری داشته باشید. بعلاوه، زمانی کـه زمان استراحت فرا میرسد، میتوانید در فضایی زیبا و بدون انبوه کاغذ و لباس استراحت کنید.

 

44. میان وعده های سالم را در دسترس داشته باشید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

در حالی کـه میان وعده‌هاي‌ شیرین میتوانند شـما را وارد حالت تصادف کنند و انرژی شـما را بـه طور کامل تخلیه کنند، داشتن عده اي از گزینه‌هاي‌ سالم در نزدیکی میتواند بـه شـما فورانی را بدهد کـه بـه ان نیاز دارید، بـه‌ویژه در اواسط صبح یا بین ناهار و شام. خوردن مداوم در طول روز می تواند سوخت و ساز سالم را تامین کند، توده عضلانی را حفظ کند و از گرسنگی بین وعده هاي‌ غذایی پیشگیری کند. همچنین قندخون را حفظ کرده و ترشح کورتیزول را تنظیم می کند.

 

45. صبح بلافاصله هیدراته شوید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

می‌دانید کـه آب برای پرانرژی ماندن مهم اسـت، اما زمان بندی نیز مهم اسـت. بـه جای این‌که تا نیمه روز منتظر بمانید تا مقداری H2O را از بین ببرید، روز خودرا با یک لیوان شروع کنید تا بـه هضم غذا کمک کند، متابولیسم خودرا تقویت کند و مطمئن شوید کـه در تمام ساعاتی کـه بـه خواب عمیقی رفته اید، آب بدن تان کم نشده اسـت.

 

46. خودتان را فریب دهید تا احساس انرژی کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

ذهن بر ماده، درست اسـت؟ اگر بیشترین انرژی را ندارید، فقط خودتان را گول بزنید و فکر کنید کـه هستید. اگر تصمیم بگیرید کـه پرانرژی باشید و خودرا بـه این شکل تجسم کنید، بدن شـما می تواند بـه سمت این احساس واقعی حرکت کند. ممکن اسـت اکنون کمی احمقانه بـه نظر برسد، اما ان را امتحان کنید – می تواند مسیر روز شـما را کاملاً تغییر دهد.

 

47. به خودتان انرژی دهید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

وقتی روز خودرا با احساس سپاسگزاری برای همه ی چیزهایی کـه دارید شروع می کنید، میتوانید تمام ان انرژی هاي‌ منفی را کنار بگذارید و بـه خودتان اجازه دهید واقعا بدرخشید. این تلاش کوچک و اضافی برای مثبت اندیشی در مورد زندگی، ویژگی انرژی بخشی اسـت کـه بـه شـما احساس سرزندگی بیشتری می دهد.

 

بـه جای این‌که با استرس از خواب بیدار شوید – کـه کاملاً باعث تخلیه انرژی می شود – بـه دو تا سه چیز مهم فکر کنید کـه امروز بـه خاطر فرصتی کـه برای انجام آن ها دارید سپاسگزار هستید. “چگونه روز یا زندگی کسی را تغییر خواهید داد؟ چگونه رشد خواهید کرد؟”

 

48. کمی زمان بگذارید تا بدنتان را بیدار کنید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

وقتی از خواب بیدار میشوید درست باشد یا در نیمه روز فرقی نمی کند. حرکات کششی راهی عالی برای بیدار کردن بدن و دریافت موج فوری انرژی اسـت. من روی کمر، همسترینگ، شانه‌ها و هر چیز دیگری کـه ممکن اسـت مرا اذيت دهد تمرکز می کنم. “کشش ماهیچه ها را گرم می کند، مفاصل را شل می کند، خون را بـه جریان می اندازد و بـه من کمک می کند تا برای چالش ها و استرس هاي‌ روز پیش رو متمرکز و از نظر ذهنی آماده شوم.

 

49. یک میز ایستاده بخواهید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

نشستن تمام روز می تواند حتی پرانرژی ترین فرد را بـه خسته ترین فرد تبدیل کند. برای حفظ سطح خود، از رئیس خود بپرسید کـه آیا میتوانید در محل کار بـه میز ایستاده بروید. هنگامی کـه بـه صورت عمودی کار می کنید بـه همان اندازه آسان خواهید ماند و زمان زیادی طول نخواهد کشید کـه متوجه تفاوت عمده در احساس خود شوید.

 

50. رفت و آمد خود را تغییر دهید

50 روش مفید در سال 2023 که شما را به فردی پرانرژی تبدیل می کند

اگر معاشرت شـما بـه محل کار در حال کهنه شدن اسـت، راهی بهتر و پرانرژی تر برای سفر از نقطه A بـه نقطه B پیدا کنید. اگر خیلی دور از محل کار خود زندگی نمی کنید، پیاده روی یا دوچرخه سواری را درنظر بگیرید تا بـه یک تمرین سریع بپردازید. حتی قبل از این‌که بـه پشت میزتان برسید سطح انرژی خودرا افزایش دهید.

 

در پایان

همیشه باید صبح خودرا پرانرژی شروع کرد کـه تا پایان روز اتفاق هاي‌ خوبی برایمان رقم بخورد. دراین مقاله از مجله تفریحی تالاب چند روش انرژی زا رابا شـما بـه اشتراک گذاشته ایم کـه شـما را در طول روز پرانرژی ببینیم.

جدیدترین مطالب سایت