جستجو در تالاب

7 راهکار رسیدن به خوشبختی

7 راهکار رسیدن به خوشبختی

7 راهکار اصلی رسیدن به خوشبختی

خوشبختی به دست آوردنی هست و باید افرادی تلاش کنند تا به خشبختی مورد نظر برسند خوشبختی، چیزی هست که خود ما میتوانیم به سادگی آن را به دست بیاوریم و لازمه به دست آوردن خوشبختی، برطرف کردن موانعِ سر راه آن مثل استرس، افکار منفی، ماندن در قبل و انتظارات غیرواقع‌بینانه هست.

به گزارش تالاب: خوشبختی، چیزی هست که خود ما می توانیم به سادگی آن را به دست بیاوریم و لازمه به دست آوردن خوشبختی، برطرف کردن موانعِ سر راه آن مثل استرس، افکار منفی، ماندن در قبل و انتظارات غیرواقع‌بینانه هست.

 

ما انسان‌ها با تمام تفاوت‌هاي‌مان،‌ اهداف مشترکی را هم در زندگی دنبال میکنیم. خوش‌بختی، یکی از همین اهداف مشترک هست. صرف نظر از راه‌هاي متفاوتی که برای دستیابی به خوش‌بختی گزینه میکنیم، موانع مختلفی هم بر سر راه‌مان قرار میگیرند.

 

در عصری که تنها اشتغال و افزایش بهره‌وری به هر قیمت اهمیت دارند،‌ کلید اصلی برای رسیدن به خوش‌بختی، حذف کردن همین موانع مزاحم از زندگی هست.

 

فکر کردن مداوم به گذشته

احساس شرمندگی و ناامیدی نسبت به قبل، شخصیت امروزی شما را هم تحت تاثیر خودش قرار میدهد. با این‌حال، ‌وقتی که مستقیما بر زمان حال تمرکز می کنید، احساسات و توانایی‌هاي شما فقط به کسب خوش‌بختی در لحظه حال محدود میشوند. بنابراین، نگاه دائمی به قبل را کنار بگذارید و خوش‌بختی در لحظه حال فکر کنید.

 

انتظارات غیرواقع‌بینانه

یکی از بزرگ‌ترین درس‌هاي بزرگسالی، یادگیری مدیریت انتظارات هست. تردیدی نیست که در نظر گرفتن انتظارات معقول و واقع‌بینانه برای رسیدن به موفقیت در زندگی ضرورت دارد. با این‌حال، کنار گذاشتن انتظارات غیرواقع‌بینانه از خود و دیگران، به شما کمک می کند تا احساس ناامیدی، شکست و بدبختی را تجربه نکنید.

 

خوش‌بختی حقیقی زمانی معنا پیدا میکند که انتظار نتایج دقیق را کنار بگذارید و با ذهن باز با دنیا پیرامون خودتان مواجه شوید. احساس شادی درونی وقتی نمایان می شود که پیش‌فرض‌هاي اثبات خودتان را فراموش کنید و امکان‌هاي متفاوت را بپذیرید.

 

توجه بیش از حد به نظر دیگران

آیا دائما به این فکر می کنید که مردم درمورد شما چه نظری دارند؟ رها شدن از شرّ این فکر، یکی از کلیدهای حیاتی برای دستیابی به احساس شادی و خوش‌بختی در زندگی هست. بنابراین، به‌جای این‌که خودتان را از چشم دیگران مشاهده نمایید، روی انرژی درونی خودتان تمرکز کنید.

 

فکر کردن دائمی به نظر مردم، به شما اجازه نمی دهد که رفتار آزادانه‌اي داشته باشید. اگر به تصمیم‌هاي خودتان افتخار کنید، دیگر به مُهر تایید مردم نیازی نخواهید داشت. انرژی‌اي که هر روز برای نگرانی درمورد نظر مردم صرف میکنید، شما را برای ادامه مسیر زندگی‌تان خسته میکند.

 

ترس از افزایش سن و پیری

از تبلیغ‌هاي عمومی در سطح شهرها گرفته تا اینستاگرام و فیس‌بوک، ما با پیام‌هایي مواجه میشویم که پیری را نامطلوب توصیف میکنند. درنتیجه، تعداد زیادی از ما حتی از پیری طبیعی هم می‌ترسیم و نمیتوانیم پایان دوران جوانی را تصور کنیم.

 

با این‌حال، همۀ ما پیر می شویم و هیچ راه فراری هم نداریم. هیچ معجزه‌اي وجود ندارد که شرایط بدن ما را به دهه ۲۰ سالگی برگرداند. خوش‌بختی حقیقی وقتی پدید می آید که این واقعیت‌ها را بپذیرید و قبول کنید که پیری هم یکی از بخش‌هاي طبیعی زندگی هست.

 

منفی‌نگری

منفی‌نگری، یکی از چالش‌هاي اساسی در دنیا امروزی ما هست که پیامدهای منفی و مخربی دارد. اگر ما همواره به نیمه خالی لیوان دقت کنیم، دنیا خود ما را هم براساس همین تصور خواهیم تولید.

 

بنابراین، ذهن خودتان را عادت بدهید به این‌که نیمه پُر لیوان را هم ببیند. وقتی که دائما از اصطلاحات منفی‌نگرانه برای بیان احساسات و اوضاع خودتان بهرهگیری می کنید، احساس خوش‌بختی را از بین می برید.

 

استرس

کمی استرس میتواند محرک مثبتی باشد و حتی به ما انگیزه بدهد. با این‌حال، استرس شدید که با علائم جسمانی و روانی مختلفی همراه هست، قطعا هم عملکردهای ما را دچار اختلال می کند و هم احساس خوش‌بختی را در ما از بین میبرد.

 

وقتی که سطح هورمون استرس «کورتیزول» بیش از حد بالا برود، مشکلاتی مثل التهاب، افزایش وزن و مریضی‌هاي قلبی را تجربه خواهیم کرد. استرس چندان در درازمدت حتی می تواند ما را به افسردگی مبتلا کند.

 

یاد گرفتن عذرخواهی

پذیرش مسئولیت همۀ گزینش‌ها در طول زندگی، یکی از رازهای دستیابی به خوش‌بختی حقیقی هست. وقتی که مسئولیت اشتباهات خود ما را نمی‌پذیریم و از دیگران عذرخواهی نمی کنیم، دائما خود ما را مورد قضاوت قرار میدهیم یا تحقیر میکنیم.

 

درحالی که عذرخواهی، یکی از برترین راه‌ها برای پذیرش مسئولیت همۀ رفتارهای اشتباه در مقابل دیگران هست. این نکته مهم، توانایی ایجاد تغییر در زندگی را به شما یاد میدهد و احساس خوش‌بختی را در شما تقویت می کند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ جالب از تفاوت مسافرت رفتنای الان با قدیم
کلیپ جالب از تفاوت مسافرت رفتنای الان با قدیم