جستجو در تالاب

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

تغییر شغل : وقت ان اسـت کـه رزومه را بـه روز کنیم. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از هشدارهایی کـه بـه شـما میگویند در شغل اشتباهی هستید را منتشر کرده ایم.

 

20 پرچم قرمز که فریاد می زنند “شما در کار اشتباهی هستید!”

خیلی راحت اسـت کـه خودرا در کارهای روزانه تان در محل کار گم کنید و این سوال بزرگ تر را نادیده بگیرید کـه آیا در وهله اول باید انها را انجام دهید یا نه. اما نشانه‌هاي‌ هشداردهنده‌ای کـه شـما در شغل اشتباهی هستید می تواند در اطراف شـما وجود داشته باشد:

 

شاید نقش شـما بـه شکلی نامحسوس بـه چیزی تبدیل شده اسـت کـه دیگر نمی‌شناسید، شاید رابطه شـما با رئیس ان چیزی نیست کـه قبلا بود، یا شاید شـما. زمانی کـه فقط یک نقش را دریافت می کنید، چهار نقش را بازی کرده‌اید. در هر صورت، در این جا 20 بزرگ ترین پرچم قرمز وجوددارد کـه فریاد میزنند تا فوراً ان را در دست بگیرید. 

 

بیشتر بخوانید: نکات مهم در مورد پیدا کردن شغل مناسب + شغل پردرآمد در ایران

 

1. از جعمه شب ها می ترسی،

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

تغییر شغل

یک راه کلیدی برای این کـه بفهمیم در شغل انها اشتباه می کني این اسـت کـه “شـما از جعمه شبها و پایان آخر هفته می ترسید، تا حد زیادی، زیرا منتظر صبح هاي‌ شنبه و بازگشت بـه سر کار نباش”. اگر تعطیلات آخر هفته شـما بـه سختی شروع شده اسـت و از نزدیک شدن صبح شنبه مضطرب یا ناامید هستید، این نشانه خوبی اسـت کـه در شغل مناسبی نیستید.

 

2. شما اغلب MIA هستید.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

این ترس از کار ممکن اسـت باعث شود کـه در واقع کار را رها کنید یا بیشتر از گذشته از روزهای مرخصی خود استفاده کنید. گاهی اوقات این ها ممکن اسـت بـه دلایل قانونی باشد، اما بـه احتمال زیاد، بهانه‌ای برای رهایی از ورود بـه دفتر هستند. ممکن اسـت وقتی بیمار نیستید تماس بگیرید یا در طول روز ناپدید شوید. “وقتی شغل خودرا دوست ندارید، راه هایي برای اجتناب از انجام ان پیدا می کنید.” 

 

3. انگار کاره

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

علایم تغییر شغل

بدون متفکر: از ان متنفری. بـه همان سادگی کـه بـه نظر می رسد، تعداد زیادی از مردم هنوز معتقدند کـه کار بـه دلیلی «کار» نامیده می شود و واقعاً نباید از شـما انتظار داشت کـه کار را دوست داشته باشید.

 

“درست اسـت کـه هر دقیقه از هرروز هیجان انگیز نخواهد بود، شـما باید یک احساس کلی از لذت، هیجان در مورد مسیر خود و هم افزایی با مهارت هاي‌ خود داشته باشید. اگر اینکار را نکنید، احتمالاً در شغل اشتباهی هستید.”

 

4. دوستان یا اعضای خانواده می پرسند که آیا شما خوب هستید؟

این خنده‌دار اسـت «بـه روشی اغلب نه خنده‌دار» کـه مردم اطراف ما چقدر متوجه درد یا نارضایتی ما هستند. “اغلب، حتی زمانی کـه فکر می‌کنیم ناراحتی خودرا پنهان می‌کنیم، نزدیک ترین دوستان و اعضای خانواده ما قبل از این کـه جزئیاتی را بـه اشتراک بگذاریم، مشکلات را بـه خوبی بو می‌کشند.”

 

افراد نزدیک بـه شـما اغلب می‌توانند احساس کنند کـه شـما حتی قبل از این کـه آگاهانه ان را تشخیص دهید، مضطرب هستید، و انها میتوانند بهترین هشداردهنده اولیه شـما باشند کـه در کار اشتباهی هستید. اگر افراد شـما متوجه شدند کـه شـما «شـما نیستید»؛ نگرانی هاي‌ آن ها را نادیده نگیرید. درعوض، آن ها را بشنوید و مدتی را صرف انعکاس انچه باعث نگرانی آن ها شده اسـت، کنید.” 

 

5. داری به بطری میزنی

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

وقتی شغل تمام وقت شـما بد اسـت، احتمالاً بـه دنبال آزادی از راه هاي‌ دیگر هستید. «این یک واکنش طبیعی انسان اسـت کـه از مسائل چالش برانگیز یا موانع جلوگیري کند. بـه جای این کـه سر بـه سر آن ها بزنیم، اغلب انها را نادیده می‌گیریم، ناراحتی هاي‌ خودرا مدفون می‌کنیم یا خودرا با عادات ناسالمی مانند پرخوری، زیاده روی در مصرف الکل، کاهش درد با مواد مخدر یا از طریق سرگرمی هاي‌ فرار مانند قمار بیهوش می‌کنیم.

 

اگر هر شب در هفته بـه نوشیدن ماء شعیر با ساعت شاد می‌پردازید و بیش از حد معمول می‌نوشید، ممکن اسـت مشکل نوشیدن داشته باشید – یا بـه احتمال زیاد، جای خالی دیگری در زندگی شـما وجوددارد و سعی می کنید ان را پر کنید.

 

انتخاب این روش‌ها بسیار شبیه انتخاب زندگی با دندان درد اسـت، زیرا از درد کشیدن دندان می ترسید. “درد دندان هرگز از بین نمی‌رود. ممکن اسـت دندان دریده شده برای مدتی درد زیادی داشته باشد، اما بعد از ان خوب می شود. کدام را ترجیح می دهید؟” 

 

6. احساس می کنید یک ربات هستید.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

یک کار خوب تمام سیلندرهای مغز شـما را روشن می کند. شـما آن قدر بـه کارتان کشانده می شوید کـه در «منطقه» قرار می گیرید و کاملاً خودرا بـه وظیفه ای کـه در دست دارید قرار می دهید. کنسرتی کـه مناسب نیست نتیجه معکوس ایجاد می کند: شـما مغز خودرا خاموش می کنید و بـه عنوان یک ربات مادون انسان بـه وظیفه خود ادامه می دهید.

 

شـما کار خودرا بـه شیوه‌ای روباتیک، بدون اشتیاق برای یادگیری انجام میدهید. “این می تواند نشان دهد کـه شـما کار خودرا بـه خوبی می‌دانید، اما در هسته خود، دوست ندارید ان را انجام دهید.” ممکن اسـت برای موقعیت خود بیش از حد صلاحیت داشته باشید و بتوانید ان را در خواب انجام دهید، یا “با ارزش ها و علایق شـما همسو نیست”. زودتر این شغل صرفاً برای نیازهای مادی ان توسط شـما درک می شود. 

 

7. شما روی کارآمد بودن متمرکز هستید، نه موثر.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

حتی اگر واقعاً در محل کار احساس یک ربات ندارید، ممکن اسـت از خود بپرسید: آیا سعی می کنید کار خودرا بـه طور مؤثر انجام دهید؟  اثربخشی انجام کارهایی اسـت کـه شـما را بـه اهدافتان نزدیک‌تر میکند. کارآمدی انجام یک کار معین «چه مهم باشد چه نباشد» بـه اقتصادی‌ترین شکل ممکن اسـت.

 

اگر تمرکز شـما بر انجام هر چه سریع‌تر کارتان اسـت، اما در پایان احساس نمی کنید کـه بـه اهدافتان نزدیک‌تر شده‌اید، ممکن اسـت بخواهید وارد مسیر دیگری از کار شوید. برای مشاوره شغلی عالی، در این جا چند راه اثبات شده برای ارتقاء شغلی آورده شده اسـت.

 

8. شما در شبکه های اجتماعی وقت می سوزانید.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

«این نشانه ان اسـت کـه شـما یا حوصله‌تان سر رفته یا نسبت بـه کاری کـه بـه شـما داده میشود علاقه ندارید». “چیزی کـه ممکن اسـت از ان آگاه نباشید این اسـت کـه هر چه بیشتر اینکار را انجام دهید، بیشتر بـه خودتان بی احترامی می کنید: اگر بـه خود دلیلی برای افتخار بـه کار خود ندهید، در نقطه ای شروع بـه تلخ شدن خواهید کرد.” 

 

9. ساعت پنج برای همیشه طول می کشد.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

اگر شغل شـما مناسب اسـت، باید هرروز با وسوسه دیر کار کردن برای انجام یک کار دیگر مبارزه کنید. اما وقتی در شغل اشتباهی هستید، متوجه میشوید کـه با ناباوری بـه زمان نگاه می کنید کـه هنوز با پنج فاصله دارید. اگر بـه نظر می رسد کـه بعدازظهر در حال خزیدن اسـت، ممکن اسـت زمان ان رسیده باشد کـه رزومه خودرا صیقل دهید. 

 

بیشتر بخوانید: معرفی 25 شغل کم هزینه خانگی «ویژه خانم ها»

 

10. رئیس شما مدام شما را اصلاح می کند.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

کمی انتقاد سازنده ارزشمند اسـت. اما اگر بـه نظر می رسد کـه هر کاری کـه بـه اتمام میرسانید اصلاح یا حتی توبیخ از رئیستان دریافت می کند، ممکن اسـت اینکار برای شـما مناسب نباشد. ممکن اسـت شـما یا در بالای سرخود هستید یا بـه سادگی هیچ علاقه‌ای بـه محتوای شغل خود ندارید. همچنین ممکن اسـت رئیس شـما فقط یکی از ان افرادی باشد کـه هرگز راضی نمی شوند – دلیل خوبی دیگر برای درنظر گرفتن یک کنسرت متفاوت. 

 

11. رئیس شما دیگر شامل شما نمی شود.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

اگر بعد از تصمیم گیری ها شروع بـه شنیدن در مورد آن ها می کنید یا بـه نوعی آخرین نفری هستید کـه در مورد یک پروژه جدید درآمدزا یاد می کنید، نشانه خوبی اسـت کـه موقعیت شـما در سازمان ممکن اسـت در حال سقوط باشد ودر شغل اشتباهی قرار گرفته اید.

 

«رئیس شماt شـما را از فهرست توزیع ایمیل‌هاي‌ مهم حذف کرده یا بـه صراحت اعلام کرده اسـت کـه بـه جلساتی دعوت نمیشوید کـه در ان بـه سایر همکاران و ابتکارات و پیشرفت‌هاي‌ مهم دسترسی داشته باشید». “وقتی رئیس شـما دیگر بـه شـما اعتماد نمی کند، باید رابطه را دوباره بررسی کنید. چیزی مهم تغییر کرده اسـت.”

 

12. شما به طور کلی از رئیس خود دوری می کنید.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

از سوی دیگر، اگر از آمدن رئیس خود بـه دفتر خود می ترسید یا با خوشحالی یک روز را بدون صحبت با او می گذرانید، این نیز نشانه ای نیست کـه می خواهید در شرکت راه دور بروید. نشانه‌ای کـه شـما در شغل اشتباهی هستید این اسـت کـه از ملاقات با رئیس خود اجتناب می کنید. “شـما احساس می کنید کـه رئیس شـما همیشه برای کار شـما اعتبار میگیرد. شـما احساس ارزشمندی نمی کنید.”

 

13. شما و رئیستان هرگز در یک نقطه قرار نمی گیرید.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

اگر شـما و رئیستان از نظر نحوه ارتباطتان با دنیا بـه زبان‌هاي‌ کاملاً متفاوتی صحبت می کنید، اما میبینید کـه رئیس شـما با سایر اعضای تیم ارتباط خوبی دارد. “اگر احساس می کنید مردی عجیب‌وغریب هستید – شـما خلاق در اتاقی از فناوران هستید – ممکن اسـت شغل مناسبی برای شـما نداشته باشید.”

 

14. شما با نقاط قوت خود بازی نمی کنید.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

هیچکس در همه ی چیز خوب نیست و همه ی در چیزی خوب هستند. یک شغل خوب «و رئیس باهوش» انرژی شـما را وقف نقاط قوت شـما می کند، و کارهایی کـه شـما انجام می دهید کـه سایر اعضای تیم نمی‌توانند انجام دهند، در حالی کـه زمان صرف شده برای نقاط ضعیف شـما را کاهش می دهد.

 

در نهایت کار ما باید با نقاط قوت ما هماهنگ باشد. “اگر احساس می کنید نقاط ضعف شـما در کانون توجه قرار گرفته اند، بعید اسـت کـه برای مدت طولانی پرانرژی بمانید. اکنون با سرپرست خود صحبت کنید و منتظر نمانید.”

 

15. در محل کار احساس چرت زدن دارید.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

اگر اغلب در حین کار احساس خواب آلودگی می کنید و بـه این فکر می کنید کـه چگونه می توانید یک تخت زیر میز خودرا بسازید، این نشانه بسیار خوبی اسـت کـه نشان می دهد آن طور کـه باید در کار خود مشغول نیستید.

 

وقتی بـه سختی میتوانید بیدار بمانید و بـه اندازه کافی بخوابید، مشکل طبق معمولً کار اسـت. “این تقریبا بـه اندازه کافی محرک نیست و نشانه واقعی این اسـت کـه شـما بـه شدت بـه تغییر نیاز دارید.” در حال حاضر، دانستن این ترفند برای کمک بـه رکود بعد از ظهر شـما نیز ضرری ندارد.

 

16. نیمه خالی به لیوان نگاه می کنی.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

تغییر شغل برای شـما

«نشانه‌ای کـه نشان میدهد در شغل اشتباهی هستید، زمانی اسـت کـه شـما بازی سرزنش را شروع می کنید و روی تمام اشتباهات کار تمرکز می کنید. “شـما شروع بـه دیدن کار و شرکت بـه عنوان شرور می کنید و قربانی می شوید. واضح اسـت کـه از کار ناراضی هستید. ادامه دهید: درونی یا بیرونی. اگر بمانید، بـه یک شاکی اجباری تبدیل خواهید شد کـه برای شـما مفید نیست. یا تیم.”

 

17. بیشتر غیبت میکنی

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

احساسات منفی خصوصی در مورد شغل شـما بـه ناچار بـه احساسات عمومی تبدیل میشوند، زیرا ناراحتی هاي‌ خودرا با همکاران خود در بین میگذارید یا فقط کمی پشت سر رئیس خود سایه می‌اندزید. «بدون این کـه بدانید، تصمیم میگیرید کـه مکان را اشتباه و درست کنید و با صحبت کردن در اطرافتان در حال جمع‌آوری توافقی برای تأیید و توجیه باورها و اعمال خود در رابطه با ان هستید».

 

در حالی کـه ممکن اسـت در لحظه احساس خوبی داشته باشید، گویی در حال دمیدن بخار هستید، اما در دراز مدت، محل کار را سمی می کند و شـما را بد جلوه می دهد.  «نه تنها بـه طور بالفعل تبدیل بـه فردی منفی می شوید کـه میتوانید با او باشید، بلکه مهمتر از ان؛ دیگر خودرا عنصری ممکن برای تغییر معادله نمی دانید». “تا زمانی کـه خودرا بـه چالش نکشید، پیمودن ان راه بـه جایی نمیرسد.”

 

18. هیچ چیز تمام نمی شود

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

علت تغییر شغل

اگر فهرست کارهای شـما طولانی تر می شود، با ضرب الاجل هاي‌ در حال آمدن و می گذرد، اما بـه نظر نمیرسد کـه نمیتوانید پروژه ها را بـه اتمام برسانید، ممکن اسـت در ذهن خود قرار داشته باشید، یا فقط از کار احساس انرژی نمی کنید.

 

“همه ی چیز بیهوده بـه نظر می رسد و سطح انگیزه شـما در پایین ترین حد خود قرار دارد.” “آیا با ضرب‌الاجل‌هاي‌ قریب‌الوقوع روبه‌رو هستید کـه صفحه‌ای خالی کـه مدام بـه شـما خیره میشود؟ آیا بـه سادگی دیگر اهمیتی نمیدهید؟ این ها نشانه‌هایي هستند کـه شـما در کار اشتباهی هستید.”

 

19. ماه هاست که چیز جدیدی یاد نگرفتی.

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

یک شغل خوب باید مهارت‌هاي‌ شـما را بـه چالش بکشد و شـما را وادار کند کـه دراین فرآیند مهارت‌هاي‌ جدیدی را یاد بگیرید. اگر همه ی چیزهایی را کـه قرار اسـت در موقعیت فعلی‌تان یاد بگیرید، یاد گرفته‌اید و انتظار نداشته باشید کـه بـه این زودی چیز جدیدی یاد بگیرید، در شغل اشتباهی هستید. بـه سمت خروجی بروید.

 

20. آزادی مالی ندارید

تغییر شغل + علائمی که نشان می دهد وقت عوض کردن شغلتان است

چرا تغییر شغل

ممکن اسـت هیچ یک از این پرچم‌هاي‌ قرمز صدق نکند – یعنی شـما با رئیس خود رابطه خوبی دارید و کار را جذاب میبینید. اما اگر در پایان روز، چک حقوقی کـه بـه خانه میبرید، صورت‌حساب‌ها را پرداخت نمیکند و شـما وادار بـه پرداخت ان هستید، این نشانه خوبی اسـت کـه در شغل اشتباهی هستید و می خواهید بـه دنبال چیز دیگری باشید.

 

بیشتر بخوانید: عجیب ترین مشاغل ایران «+عکس»

 

در پایان

پیدا کردن شغل رویایی زمان میخواهد. چون این حقیقت کـه بفهمید در چه زمینه‌ای خوب عمل خواهید کرد، نیاز بـه زمان دارد. ضمن این‌کـه ممکن اسـت با گذر زمان، نظر شـما هم تغییر کند.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
تست موفقیت آمیز سامانه اس۳۰۰ در ایران (+فیلم)
تست موفقیت آمیز سامانه اس۳۰۰ در ایران (+فیلم)