بهترین “نرم افزار تحلیل تکنیکال” چیست؟ + 4 نرم افزار تحلیل تکنیکال…

مجموعه : رپورتاژ آگهی
بهترین “نرم افزار تحلیل تکنیکال” چیست؟ + 4 نرم افزار تحلیل تکنیکال…

داشتن یک سیستم تجزیه و تحلیل می تواند به سیستم معاملاتی و تشخیص موقعیت های جدید معاملاتی کمک کند. امروزه اکثر معامله‌گران آنلاین به سیستم و نرم‌افزارهای تحلیل دسترسی دارند.

 

در بازار بورس تحلیل تکنیکال ابزاری است که با نشان دادن قیمت، حجم و با استفاده از نمودار و اعداد و ارقام به کمک معامله‌گر در جهت تحلیل حال حاضر بازار و پیش‌بینی شرایط آن در آینده آمده و همچنین بررسی سوابق قیمت، خریدوفروش و افت‌وخیزهای آن در گذشته را امکان‌پذیر می‌کند. در واقع تحلیل تکنیکال بورس آیینه تمام نمای یک سهم است که آن را همان‌گونه که هست نشان می‌دهد. تکیه تحلیل تکنیکال بر نوسانات قیمت است.

 

به همین خاطر به افرادی که شخصا تصمیم به معامله کردن در بازارها را می‌گیرند، توصیه می‌شود، آموزش تحلیل تکنیکال با نرم‌افزارهای موجود که کارگزاری‌های مختلف نیز دارای پلت‌فرم معاملاتی خاص خود هستندرا فراگیرند.

 

هرکارگزاری آموزش استفاده از پلت‌فرم معاملاتی خود، راهنمایی استفاده از اپلیکیشن، نصب و استفاده از آن را در سایت خود قرار داده است. این نرم‌افزارهای تحلیلی حکم دستیار تحلیلگر را دارند. از این روی معامله‌گران با استفاده از این نرم ‌افزارها و خدماتی که توسط کارگزاری‌ها ارائه می‌‍شو می‌توانند با صرف زمان کمتر و دقت بیشتر به تحلیل سهم موردنظر خود بپردازند.برای مثال:

 

بهترین "نرم افزار تحلیل تکنیکال" چیست؟ + 4 نرم افزار تحلیل تکنیکال...

 

نرم‌افزار تحلیل تکنیکال کارگزاری مفید، متاتریدر است که یکی از بهترین نرم ‌افزارهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر معامله‌گران و تحلیل گران با این نرم ‌افزار آشنایی کامل دارند. متاتریدر شما را از اخبار و اتفاقات دنیای بورس مطلع کرده و امکان تحلیل را نیز به شما می‌دهد. یکی از معروف‌ترین نرم ‌افزارهای تجاری و پلت فرمهایی که امروزه در بازارهای فارکس و CFD به کار می‌رود نرم ‌افزار متاتریدر بوده که نسخه نهایی آن نسخه ۴ و ۵ هستند.

 

نرم ‌افزار آمی بروکر؛ نرم ‌افزار تحلیل تکنیکال دیگری که برای بازارهای جهانی و بازار بورس ایران مورداستفاده است. متخصصان این نرم ‌افزار را برای انجام تحلیل کلاسیک بسیار مناسب می‌دانند.

بهترین "نرم افزار تحلیل تکنیکال" چیست؟ + 4 نرم افزار تحلیل تکنیکال...

ادونس گیت یکی دیگر از نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال است که ویژگی حائزاهمیت آن این است که در همگام‌سازی قیمت‌ها بسیار دقیق و سریع عمل می‌کند و هم در بازار ایران و هم در بازار جهانی کاربرد دارد.

 

داینامیک ترید؛ این نرم ‌افزار تحلیل محتوا از پرقدرت‌ها پرکاربردترین نرم ‌افزارهای بازار است و با امکاناتی که به تریدرها و تحلیل گران ارائه می‌دهد تبدیل به یک نرم ‌افزار پرطرفدار شده است.

 

در سایت همیار سرمایه شما می‌توانید به‌طور مفصل با هر یک از این نرم‌افزارها و آیکون‌های مختلف آن، معایب و مزایای آن‌ها جهت تحلیل تکنیکال سهم مورد نظر آشنا شوید. البته به‌غیراز این پلتفرم‌های نرم ‌افزارهای تحلیل تکنیکال دیگری نیز وجود دارند که مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

بعد از آموزش تحلیل تکنیکال، با استفاده از این نرم افزارها شما می‌توانید در مورد سیگنال های فنی موجود در سهم‌هایی که آن‌ها را دنبال می‌کنید، هشدار لازم را دریافت نمایید.

 

بهترین "نرم افزار تحلیل تکنیکال" چیست؟ + 4 نرم افزار تحلیل تکنیکال...

 

در نرم‌افزار تحلیل تکنیکالی که انتخاب می‌کنید می‌توانید از روند معاملات سهم‌های خود و شاخص‌های صنایع، به‌صورت مستقیم و زنده اطلاع پیدا کنید. به‌طور مثال در این نرم‌افزارها با استفاده از شاخص RSI می‌توانید بهترين تايم خريد و فروش که چه زمانى هست را متوجه شوید.

 

واگرايى ‌ها براساس حالت ‌هاى مختلفى كه بين انديكاتور و قيمت اتفاق مى ‌افتد، انواع مختلفى داشته و به دو دسته واگرايى معمولى و واگرايى مخفى تقسيم مى‌شوند.

 

مثلا، واگرایی rsi از اهميت بالايى برخوردار است چراكه نشان از بازگشت نمودار قيمت دارد. بنابراین طبق نمودار آنلاین سهم که در نرم‌افزار معاملاتی مشاده می‌کنید متوجه خواهید شد که، زمانی که سهمی در انتهای یک روند نزولی در تراز کم‌تر از30، بین قیمت و اندیکاتور واگرایی داشته باشد، نشان‌دهنده احتمال عوض شدن روند و افزايش قيمت سهم بسيار بالا خواهد بود.

 

به‌طورکلی باید خواست یک معامله‌گر از یک پلتفرم مشخص باشد تا بتواند به‌خوبی بهترین آن را با توجه به شرایط خود انتخاب کند. این اطلاعات برای معامله‌گران به‌خصوص نوسا‌گیران بسیار با اهمیت و کابردی می‌باشد. در اکثر نرم‌افزارها، بیشتر شاخص‌ها و اندیکاتورها وجود دارد.

 

در تحلیل تکنیکال مهم انتخاب بهترین نرم افزار و تحلیل انجام شده است. معامله‌گران و تحلیل‌گران با بررسی معایب و مزایای هریک از نرم‌افزارها می‌توانند بهترین نرم‌افزار را متناسب با سلیقه و هدف خود انتخاب کنند.

جدیدترین مطالب سایت