'گردشگری

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

تحصیل در کبک ، هزینه ها و شرایط موردنیاز

مجموعه : رپورتاژ آگهی
تحصیل در کبک ، هزینه ها و شرایط موردنیاز

دسته­ی جدیدی از دانشجویان بین­المللی در حال آماده شدن برای شروع یک زندگی جدید در یک دانشگاه کانادایی در آغاز ترم پاییز هستند. این امر هم­چنین به این معناست که دانشجویان بین­المللی زیادی در حال بررسی و تأمل و برنامه­ریزی برای ثبت­نام در دانشگاه ­های کانادا در سال آینده هستند. کشور کانادا تحصیلاتی باکیفیت و مقرون­به­صرفه را در شهرهایی امن از جمله شهر کبک ارائه می­کند و گزینه­های استخدامی نیز برای دانشجویان در حین و پس از تحصیلاتشان موجود است.

تحصیل در کانادا راهی برای دانشجویان بین­المللی برای دریافت سکونت دائم کانادا است. تحصیل در کانادا یکی از بهترین تصمیمات برای جوانان سراسر دنیا است. شهر کبک نزدیک به 45000 مهاجر را در سال می­پذیرد و این عدد در حال افزایش است.

چرا کبک ؟

کبک استانی منحصربه­فرد از لحاظ فرهنگی، زبانی و تاریخی در کانادا است. بیش­تر جمعیت فرانسوی صحبت می­کنند، ولی همه­ی کالج­ها دانشجویان را ملزم به دانستن زبان فرانسه نمی­کنند. پس نگران نباشید! زبان غالب در برخی از مشهورترین مؤسسات در کبک انگلیسی است. فرصت­های تحصیل و کار در کبک هم­چنین دارای جوی پرجنب­وجوش و پرانرژی برای دانشجویان بین­المللی هستند.

 

دانشگاه مک­گیل، دانشگاه لاوال، دانشگاه بیشاپ، دانشگاه مونترال، دانشگاه کنکوردیا و کالج­های صنعتی در کبک واقع شده­اند. شهر مونترال که کلان­شهر استان کبک است، محل 4 دانشگاه بزرگ است. این شهر در بین شهرهای بزرگ امریکای شمالی (به جز بوستون) بالاترین درصد دانشجو را در جمعیتش دارد.

 

کبک دارای یکی از مقرون­به­صرفه­ترین سیستم­های آموزشی در امریکای شمالی است. این استان برنامه­های کمکی دانشجویی سخاوتمندانه­ای را برای دانشجویان بین­المللی دارد.

 

دانشجویانی که به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی، فرانسه، یا تحصیل دوزبانه هستند، می­توانند برنامه­های تحصیلی به هر دو زبان رسمی را در کبک بیابند. نکته­ای که باید به آن توجه داشت این است که برنامه­های آموزشی و مهاجرتی کبک کمی با سایر استان­های کانادا متفاوت است.

 

اگرزودتر درخواست ویزای دانشجویی خود را بدهید و نیز بهترین مؤسسه را با توجه به نیازهایتان انتخاب کنید، می­توانید در زمان و هزینه صرفه­جویی کنید و استرس کم­تری را نیز متحمل شوید. توصیه­ی ما به شما باز هم این است که آماده شوید.

 

پس از فارغ­التحصیلی: جواز کار پس از فارغ­التحصیلی

هر دانشجوی بین­المللی­ای باید از جواز کار پس از فارغ­التحصیلی­اش استفاده کند، زیرا بیش­تر کشورها چنین فرصتی را در اختیار دانشجویان بین­المللی قرار نمی­دهند. این جواز درصورت به پایان رساندن برنامه­ی تحصیلی صادر شده و مدت اعتبار آن به اندازه­ی طول زمان برنامه­ی تحصیلی است. بیش­ترین مدت اعتبار آن  3 سال است. بنابراین، اگر شما 2 سال تحصیل کرده باشید، جوازی با اعتبار 2 سال دریافت می­کنید. اگر 4 سال تحصیل کرده باشید، واجدشرایط دریافت جواز کار 3ساله به حساب می­آیید. دانشجویان در زمان درخواست جواز کار باید 18 سال یا بیش­تر داشته باشند و دارای یک جواز تحصیل معتبر باشند.

 

تجربه کبکی (PEQ)

کلاس تجربی کبک یک راه دانشجومدار برای دانشجویان بین­المللی برای دریافت سکونت دائم در کانادا است. این برنامه به منظور فراهم آوردن فرصتی برای دانشجویان بین­المللی کبک برای ساختن زندگی و شغلشان در این استان اجرا می­شود.

تحصیل در کبک ، هزینه ها و شرایط موردنیاز

در اینجا چند نمونه از برنامه­های آموزشی را که به دانشجویان بین­المللی کمک می­کند واجدشرایط PEQ شوند برایتان آورده­ایم:

مدرک لیسانس دانشگاهی؛

مدرک فوق­لیسانس (و MBA)؛

مدرک دکترا؛

دیپلم تحصیلی در کالج (DEC)، در آموزش فنی؛

دیپلم حرفه­ای در کالج (DEP) در آموزش فنی­وحرفه­ای، با حداقل 1800 ساعت تحصیل؛

یک دیپلم حرفه­ای در کالج (DEP) در آموزش فنی­وحرفه­ای، و گواهی­نامه­ی حرفه­ای شامل حداقل 1800 ساعت آموزش و منتهی­شده به یک پیشه­ی خاص.

استان­هایی مانند کبک خواستار این هستند که دانشجویان بین­المللی در این استان­ها تحصیل کنند، زندگی کنند، کار کنند، و مانند بسیاری از کانادایی­ها از کیفیت زندگی لذت ببرند. این فرصتی است که کشورهای کمی ارائه می­دهند و باید از آن سود جست.

 

خدمات تراست برای مهاجرت به کبک

تراست مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت و سرمایه گذاری در کبک همراه شما هستند. همین الان می‌توانید با مراجعه به سایت trustimm.com وقت مشاورۀ تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما رزرو کنید.


رپورتاژ آگهی

بیشتر بخوانید
آزمون استخدام بخش خصوصی ؛ ظرفیت عظیم پالایش داده‌ها آزمون استخدام بخش خصوصی که اخیرا به عنوان یکی از مکانیزم‌های هدفمند‌سازی، سامان‌دهی و یکپارچه کردن سازوکارهای ایجاد اشتغال در بخش خصوصی مورد توجه شرکت‌های خصوصی و داوطلبان مشاغل قرار ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

ربودن و شکنجه زن 30 ساله توسط دکتر دیوانه + عکس
مشاهده بیشتر