شیرآلات روکار بهتر است یا شیرآلات توکار

مجموعه : رپورتاژ آگهی
شیرآلات روکار بهتر است یا شیرآلات توکار

امروزه با تولید انواع مختلفی از شیرآلات منزل انتخاب یک مدل باکیفیت و مرغوب سخت‌تر شده است. در واقع استفاده مکرر و روزانه از این محصولات باعث می‌شود که به دقت زیادی در انتخاب آن‌ها نیاز باشد. در این راستا شیرآلات روکار بهتر است یا شیرآلات توکار، یکی از اصلی‌ترین سؤالاتی می‌باشد که مصرف کنندگان با آن روبه‌رو می‌شوند.

 

در گذشته تنها نمونه‌های روکار ساده وجود داشتند و در انواع آشپزخانه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما در حال حاضر با کوچکتر شدن فضاهای خانه و آشپزخانه و گسترش محصولات توکار، شیرآلات توکار هم به نمونه‌های پرفروشی تبدیل شده‌اند. از این رو پیش از تصمیم‌گیری نهایی و خرید شیرآلات باید فهمید که کدام بهتر است و کدام یک تناسب بیشتری با نیازها و انتظارات کاربر دارد؟ به همین دلیل در این مطلب می‌خواهیم به بررسی ویژگی‌های هر یک و در آخر به تفاوت‌های شیرآلات روکار و توکار بپردازیم.

 

شیرآلات روکار

از گذشته تاکنون شیرآلات روکار با طراحی و مدل‌های متنوع به عنوان همراه‌های همیشگی آشپزخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بوده‌اند. این محصولات در انواع شیر روشویی، شیر توالت، شیر حمام و شیر آشپزخانه عرضه می‌شوند و به راحتی نیازهای مختلف را برای آب روان و پاکیزه برطرف می‌کنند.

 

شیرآلات روکار در بیرون از دیوار تعبیه می‌شوند و به عبارتی اتصالات آن‌ها قابل مشاهده هستند. البته این نوع نصب در مدل‌های کلاسیک و قدیمی یا همان شیرآلات پیچی رایج‌تر است. برای مثال مدل‌های روکار شیر ظرفشویی یا شیر روشویی از این نوع بر روی سینک روشویی یا ظرفشویی نصب می‌شود.

 

البته بسیاری از مدل‌های شیر روشویی و آشپزخانه روکار از نوع شیرهای اهرمی یا همان تک دستگیره‌ای هستند و مدل روکار صرفاً از نوع شیرهای کلاسیک نیست. در نتیجه این محصولات تنوع بالایی را در برمی‌گیرند و از این طریق سلایق و مصارف گسترده‌ای را پوشش می‌دهند. در ضمن به عنوان تعدادی از ویژگی‌ها و مزایای شیرآلات روکار چنین مواردی مطرح می‌شوند:

 

شیرآلات روکار به آسانی نصب و تعبیه می‌شوند و به زیرساخت خاصی نیاز ندارند.

این محصولات برای انواع اماکن مناسب و قابل استفاده خواهند بود.

تنوع چشمگیری در زمینه تولید شیرآلات روکار از جمله نمونه‌های شیر ظرفشویی وجود دارد.

در صورت خراب شدن و نیاز به تعمیر به راحتی امکان برطرف کردن ایراد وجود دارد.

این محصولات از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

شیرآلات روکار بهتر است یا شیرآلات توکار

شیرآلات توکار

شیرآلات توکار با طراحی جدید، مدرن و متفاوتی عرضه شده‌اند. این شیرهای بهداشتی به زیبایی به دیوار متصل می‌شوند و قطعات جانبی آن‌ها مثل لوله‌ها کاملاً در داخل دیوار قرار می‌گیرند، پس به‌طبع قطعات اضافی قابل مشاهده نیستند.

 

شیرآلات توکار فضای کمی را اشغال می‌کنند و برای فضاهای کوچک بهترین انتخاب خواهند بود. البته امکان استفاده از این محصولات در انواع فضاها وجود دارد و با ظاهر مینیمال و مدرن خود جلوه‌ای تازه به اماکن می‌بخشند. این شیرهای بهداشتی در انواع شیر توالت، شیر روشویی و شیر حمام طراحی می‌شوند. در نتیجه از آنجایی که شیر ظرفشویی باید بر روی سینک نصب شود تا چرخش کاملی را ارائه دهد، مدل‌های توکار کمتری از آن تولید شده‌اند. از سایر ویژگی‌ها و مزایای شیرآلات توکار باید به چنین نکاتی اشاره کرد:

 

با به‌کارگیری شیرآلات توکار در اماکنی مثل توالت و حمام که فضای کمی را در اختیار کاربران قرار داده‌اند، امکان استفاده بهینه از فضا فراهم شده است.

این محصولات دارای جذابیت منحصر به فردی هستند.

به دلیل قرارگیری اکثر قطعات در داخل دیوار، نظافت و تمیز کردن شیرآلات سریع‌تر و راحت‌تر انجام خواهد شد.

لوله‌ها و قسمت‌هایی که در داخل دیوار قرار گرفته‌اند، به میزان کمتری در برابر آسیب‌های محیطی مثل ضربه، حرارت و رطوبت قرار می‌گیرند.

با توجه به به‌روز بودن این محصولات، از قطعات جدید و باکیفیتی در تولید آن‌ها استفاده می‌شود.

 

تفاوت های اساسی شیرآلات روکار و توکار

اگرچه هر دو مدل‌های شیرآلات روکار و توکار دارای عملکرد یکسانی هستند و با باز کردن اهرم جریان آب را برقرار می‌کنند، اما از لحاظ بعضی از موارد مهم نسبت به یکدیگر تفاوت پیدا کرده‌اند. این تفاوت‌های اساسی شیرآلات روکار و توکار شامل موارد زیر است:

 

نوع قرارگیری اتصالات

نوع نصب محصول واضح‌ترین تفاوت شیرهای توکار و روکار می‌باشد که موجب به وجود آمدن سایر تفاوت‌ها هم شده است. قطعات جانبی و اتصالات مدل‌های توکار تماماً در داخل دیوار قرار می‌گیرند، در حالی که در مدل‌های روکار اکثر این موارد در بیرون از دیوار کار گذاشته می‌شوند.

 

قیمت

در مجموع خرید شیرآلات توکار و روکار از برند معتبری مثل کی دبلیو سی تفاوت قیمت قابل توجهی را به دنبال ندارد. البته با این حال تعدادی از نمونه‌های توکار به دلیل جدید و مدرن‌تر بودن دارای قیمت به نسبت بالاتری هستند.

 

شیرآلات روکار بهتر است یا شیرآلات توکار

تنوع

به طور کلی تنوع چشمگیری در انواع شیرآلات اهرمی از هر دو مدل توکار و روکار وجود دارد. با این حال نمونه‌های روکار به دلیل قدیمی بودن و مورد استفاده قرار گرفتن در مدت زمان طولانی دارای تنوع بیشتری هستند. البته گسترش مدل‌های توکار موجب افزایش مدل‌ها از جمله شیر توکار چشمی شده است.

 

ماندگاری

در داخل دیوار قرار گرفتن قطعات و لوازم جانبی شیرهای توکار موجب حفاظت آن‌ها در مقابل ضربه و رطوبت و در نهایت ماندگاری بیشتری خواهد شد.

 

تعمیر و نصب

از آنجایی که برای نصب یا تعمیر شیرآلات توکار به اقدامات خاصی در درون دیوار نیاز است، روند نصب کمی سخت‌تر و به‌طبع هزینه هم بیشتر خواهد بود.

در نهایت با در نظر گرفتن نکات و مسائل مذکور می‌توانید از میان شیرآلات توکار و شیرآلات روکار بهترین مورد را به آسانی برای خود برگزینید.

جدیدترین مطالب سایت