تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

خودرو تندر 90 و رنو ساندرو هر دو از یک موتور بهرمند هستند و مشخصات پیشرانه هر دو خودرو یکی است و تنها در رنو ساندرو استپ وی از گیربکس اتوماتیک بهره مند شده که در مدل اتوماتیک ال 90 هم موجود است.

 

پس از نظر موتور این تندر 90 با رنو ساندرو هیچ تفاوتی ندارد.

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

خودروی رنو تندر 90

مجهز به کیسه هوای راننده، کیسه هوای سرنشین جلو و سیستم ضد قفل ترمز می‌باشد. این اتومبیل در آزمایش تصادف اروپا موفق به دریافت سه ستاره شده است.

 

تندر90 یكی از خودرو های روز جهان در كلاس B است كه در سراسر اروپا، آسیا و خاورمیانه مقبولیت و محبوبیت ویژه اي به دست آورده است. به گزارش تالاب تندر90 موفقیت خودرا مرهون طراحی زیبای بدنه، اتاق جادار و دلباز، برخورداری از جدید ترین فن آوری خودروسازی، سادگی و پرهیز از پیچیدگی دربخش فنی ودر نتیجه آسانی تعمیرات، قیمت بسیار مناسب و رقابتی و همچنین خدمات پس از فروش آسان و فراوان است.

حداکثر سرعت تندر اتومات روی سایت تولید کننده 175 کیلومتر بر ساعت ذکر شده است. اگر پای تان را روی پدال گاز فشار دهید و ترمز دستی را بخوابانید، میتوانید ظرف مدت 11.7 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسیدتندر 90 اتومات در هر 100 کیلومتر فضای شهری، حدود 11.1 لیتر سوخت مصرف می کند.

 

تندر 4250 میلی ‌متر طول دارد و عرض آن به 1740 میلی ‌متر می‌رسد. ارتفاع این اتومبیل روی سایت رسمی ایران اتومبیل 1525 میلی ‌متر ذکر شده است حداکثر سرعت تندر اتومات روی سایت تولید کننده 175 کیلومتر بر ساعت ذکر شده است.

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

خودرو ساندرو

۹۹ درصد طراحی داخلی ساندرو از فیس‌لیفت لوگان قرض گرفته شده است که البته با اضافه شدن نوارهای کرم و نقره‌اي رنگ، سعی شده که مقداری با کلاس‌تر و پویاتر بشود.

گیربکس دستی و اتوماتیک برای این ماشین درنظر گرفته شده است. مصرف سوخت ساندرو در سیکل ترکیبی نیز ۷ لیتر اعلام شده است. با این موتور،‌ ساندرو می تواند شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۱۰.۵ ثانیه‌اي ایجاد کند.

 

با این اوصاف برای امور داخل شهری و گردش در شهر عملکرد خوبی دارد.ساندرو هم برای عاشقان سرعت گزینه ایده آلی نیست و بیشتر خودرویی برای راننده هاي‌ با حوصله مناسب بنظر می‌رسد.

 

نهایت سرعت ساندرو 170 کیلومتر بر ساعت است و پر کردن صفر تا صد این اتومبیل 11.5 ثانیه زمان می برد ساندرو در هر 100 کیلومتر در سیکل ترکیبی 8.3 لیتر سوخت می سوزاند.

ساندرو 5020 میلی‌متر طول دارد و عرض آن بدون درنظر گرفتن آینه ها به 1746 میلی‌متر می‌رسد و ارتفاع آن 1534 میلی‌متر قید شده است وزن خالص تندر1155 و وزن خالص ساندرو 1146 کیلو گرم است.  

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

لیفت تندر 90 فیس لیفت

با آغاز سال 2017 میلادی تعداد زیادی از مدل هاي‌ جدید شرکت رنو پای به بازار ایران گذاشتند که در میان انها حضور فیس لیفت تندر 90 بعنوان خودرویی ارزان و ایمن از باقی مدل ها مهم تر بود.

 

رنو که با هدف افزایش سهم بازار در کشور های مختلف این خودروی مستحکم را درسال 2010 فیس لیفت کرد، در قراردادی مونتاژ نمونه فیس لیفت تند 90 رابه ایران ماشین واگذار کرد تا با پشتوانه فنی و خدماتی گسترده بتواند بر تعداد زیادی از رقبای داخلی و چینی موجود در اینبخش از بازار غلبه کند.

 

ویژگی هاي‌ اصلی تندر 90 که موجب شده تا این ماشین در راس پرفروش ترین سدان هاي‌ خارجی بازار ایران قرار بگیرد، به سه دسته کلی تقسیم میشوند.

 

نخست موتور نیرومند، کم استهلاک و کم مصرف. دوم بدنه مستحکم و ایمن و سوم اتاق جادار و بزرگ. این سه عامل درکنار قیمت مناسب و کیفیت مونتاژ خوب باعث شده اند تا تندر 90 همواره یکی از پرفروش ترین خودرو های ارزان قیمت بازار ایران باشد.

 

تندر 90 در بازار اروپای شرقی با نام داچیا لوگان، در اروپا، روسیه، مصر و آمریکای جنوبی با نام رنو لوگان، در کشور مکزیک با نام نیسان آپریو ودر آفریقای جنوبی با نام رنو آن پی 200 تولید و عرضه می شود.

 

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

 

ویژگی های فنی پیشرانه تندر 90

تندر 90 از موتور 1600 سی سی کا 4 ام با توان 105 اسب بخار بهره می برد که این میزان قدرت دراین کلاس از خودروها قابل توجه است. یکی از ویژگی هاي‌ برجسته موتور تندر 90 رعایت استانداردهای انتشار گازهای گلخانه اي و گازهای آلوده کننده اتحادیه اروپا است، به طوریکه موتور مذکور به اسانی استاندارد یورو 4 را پشتیبانی می کند. این اتومبیل دارای 5 دنده در مدل دستی و 4 دنده در مدل اتومات است. تندر 90 فیس لیفت نیز همان‌ گونه با موتور 1.6 لیتری کا 4 ام تولید می شود.

 

مشخصات فنی تندر 90 تیپ E2 :
تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

 

امکانات و تجهیزات تندر 90

دربخش طراحی داخلی نیز استفاده از خطوط خمیده جلوه اي خاص به آن داده است که باعث برتری نسبی به مدل هاي‌ عادی و پارس خودرویی داشته که طبق بررسی هاي‌ انجام شده روی سلیقه مشتریان، اتاق ساندرو طرفدار بیشتری نسبت به اتاق مدل هاي‌ عادی تندر داشته و با توجه به این که اتاق فیس لیفت جدید با ساندرو یکی است، پس مطمئنا استقبال زیادی ازآن می شود. از نظر طراحی داخلی نسخه فیس لیفت به مراتب بهتر از مدل هاي‌ عادی تندر 90 است، زیرا خطوط طراحی خمیده در آن دیدهمی شود و جذابتر از گذشته است.
تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)
همچنین تندر 90 فیس لیفت با استفاده از سیستم خودکار قطع سوخت در مواقع اضطراری و سیستم نظارت انتشار بخار بنزین، ایمنی سرنشینان و باک 50 لیتری اش را هنگان وقوع تصادف بالا می برد. ترمزهای محکم این اتومبیل که به سیستم اي بی اس مجهزند نیز باعث می شود تا این سدان اروپایی 1100 کیلویی به سرعت متوقف شده و خاطرجمعی خاطر را در راننده و سرنشینانش پیدا کند. از نظر جادار بودن ذکر همین بس که سه نفر با قد 180 سانتی متر می تواند با اسانی در صندلی عقبد تندر 90 بنشینند.

 

تغییرات به وجود آمده در فیس لیفت جدید را می توان به دو بخش کلی تقسیم کرد. بخش بیرونی و بخش داخلی. دربخش بیرونی تغییر در طرح کلی جلوپنجره، چراغ جلو و سپرجلو درکنار تعویض چراغ و سپر عقب، به روزرسانی تزیینات در صندوق با نمونه هاي‌ جدید، جلوپنجره یکپارچه و جدید، سپر جلو و برخی جزییات همرنگ بدنه اشاره کرد. در نمونه جدید فرم جلوپنجره ا ل 90 کدید کاملا مشابه ساندرو بوده و جهت لوکس تر نشان دادن ماشین، نوارهایی کرومی بالای جلوپنجره و لبه در صندوق عقب نصب شده اند.

 


 

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

رنو ساندرو

رنو ساندرو «Sandero» بعنوان گونه هاچ بک رنو تندر 90 یا لوگان مدتی است وارد بازار ایران شده و به لطف کیفیت مونتاژ مناسب، طراحی خوب و قیمت مناسب از فروش بالایی برخوردار شده است.

 

ساندرو باوجود هاچ بک بودن و دارا بودن طول کلی 4.02 متر، ظرفیت ذخیره سازی و گنجایش مناسبی دارد. فضای بار آن به اندازه 320 لیتر گنجایش دارد که از غالب خودرو های کامپکت و کوچک بیشتر است.

 

از لحاظ ایمنی فعال با دارا بودن آخرین نسل از ABS شرکت بوش و از نظر ایمنی غیرفعال نیز مطابقت با آخرین الزامات اتحادیه اروپا با مواردی نظیر داشبورد مشبک و تعبیه صلیب فولادی سقف تامین شده است.

 

ساندرو در مقایسه با برادر بزرگترش تندر هم گران تر است، هم کوچکتر و هم ضعیف تر. البته تندر 90 بعنوان یک سدان قطعا می تواند خودرویی مناسب یک خانواده باشد اما اگر شما همدیگر حال تان از سدان ها به هم میخورد ساندرو را انتخاب کنید.

 

ساندرو اتومات به نسبت قیمتی که دارد اتاق کم سر و صدا و البته روشن و پرنوری دارد. به لطف طراحی پنجره هاي‌ بزرگ و شیشه هاي‌ گسترده عقب و جلو به محیطی اطراف تان احاطه کامل دارید.

 

درکنار این فاکتور مثبت، رانندگی با ساندرو بسیار ساده است و اگر ماشین را روی حالت تعویض اتوماتیک دنده قرار دهید، کار شما بسیار آسان می شود. همین عوامل درکنار خوشنامی تندر 90 مهم ترین دلایل برای فروش مناسب ساندرو در مقایسه با رقبای متعدد خود در بازار ایران است.

 

ساندور دراین رده از بازار ایران با برلیانس اچ 320؛ ام وی ام 315؛ پژو 206؛ تیبا 2 و البته سابرینا به رقابت می پردازد ودر گونه اتومات از گرانترین خودرو های این رده است. با این حال از همه ی خودرو های این رده بهتر و جدیدتر است و به شکل بهتری بشما سرویس میدهد.

 

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

 

فضای داخلی ساندرو

همه ی جای ساندرو که با استفاده از مواد مستحکم و خشک ساخته شده به خوبی مونتاژ شده و تریم نقره اي روی داشبورد ظاهر جوان پسندی به اتاق داده است. تنها فرق کابین ساندرو با تندر 90 همین خطوط مورب، نقره اي رنگ، برخی نقاط پارچه اي رودری ها و البته اضافه شدن برخی خطوط مواج و حجم هاي‌ جدید به داشبورد ساندرو است که در کل مجموعه اي کاربردی را ساخته و آماده کرده است.

 

اگر برای آزمایش هندلینگ و شتاب ساندرو و بررسی دقیق تر از کیفیت موتور، جعبه دنده، فرمان و سیستم تعلیق اتومبیل رابه شکلی جدی‌تر محک بزنید می فهمید ساندرو با یک موتور سر حال و جعبه دنده بی دردسر کم نمی آورد. جعبه دنده در حالت اتوماتیک به گونه اي تنظیم شده تا حداکثر گشتاور رابا بالا رفتن دور موتور در اختیار شما قرار دهد، بدین ترتیب دنده ها دیرتر تعویض می‌شوند و شتاب صفر تا 100 کیلومتر ساندرو با حدود 11 ثانیه بهتر از خودرو های این رده از بازار است.

 

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

 

در پایان ذکر این نکات درباره ساندرو الزامی است که فضای صندوق ساندرو جادار و مناسب است. صندلی ها نرم اما فاقد ویژگی دربرگیری سرنشینان است. صدای درون کابین مناسب است ودر سفر های طولانی فرمان خشک ساندرو کمی آزاردهنده است. مصرف سوخت ساندرو بسیار پایین است و استهلاک این اتومبیل نیز بنا به اعلام تعداد زیادی از کارشناسان و خریدارانش بسیار اندک است که همه ی این ها به ما یادآور میشوند ساندرو یک خودروی کوچک شهری مناسب برای عبور و مرور در شهر و جاده است.

 

مشخصات فنی رنو ساندرو

شرکت داچیا هم‌اکنون نسل دوم خودروی ساندرو را در نسخه‌هاي‌ متنوع و با پیشرانه‌هاي‌ بنزینی و دیزلی عرضه می کند؛ اما همان‌ طور که اشاره کردیم، در حال حاضر، نسل اول رنو ساندرو در داخل کشورمان و توسط شرکت پارس‌ماشین تولید میشود. این شرکت رنو ساندرو را تنها با پیشرانه‌ي K4M 696 عرضه می کند؛ پیشرانه‌اي که در حال حاضر در خودروی تندر ۹۰ نیز به‌کار گرفته میشود.

 

پیشرانه‌ي یادشده از نوع چهار سیلندر خطی است و می تواند توان بیشینه‌اي معادل ۱۰۵ اسب بخار در دور موتور ۵۷۵۰ دور بر دقیقه تولید کند. حداکثر گشتاوری که پیشرانه‌ي رنو ساندرو تولید میکند، معادل ۱۴۰ نیوتن‌متر است که در دور موتور ۳۷۵۰ دور بر دقیقه حاصل میشود.

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

پارس‌اتومبیل رنو ساندرو را در دو مدل دستی و اتوماتیک روانه‌ي بازار کرده است؛ سیستم انتقال قدرت مدل دستی از نوع ۵ سرعته و مصرف سوخت ترکیبی آن معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و مدل اتوماتیک این ماشین از سیستم انتقال قدرت ۴ سرعته بهره می برد و به‌ صورت ترکیبی در هر ۱۰۰ کیلومتر، حدود ۸.۳ لیتر مصرف سوخت دارد.

 

مطابق اطلاعات موجود در وب‌سایت شرکت پارس‌ماشین، حداکثر سرعت مدل‌هاي‌ دستی و اتوماتیک این اتومبیل به‌ترتیب ۱۷۵ و ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت است و این دو اتومبیل به‌ترتیب به ۱۰.۵ و ۱۱.۵ ثانیه زمان نیاز دارند تا از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسند.

 

پارس‌ماشین برای محور جلوی رنو ساندرو، سیستم تعلیق مستقل مک‌فرسون با بازوی جناقی را برگزیده ودر محور عقب آن از سیستم تعلیق نیمه‌ مستقل با فنرهای مارپیچ استفاده کرده است. ترمزهای جلو و عقب رنو ساندرو همانند تعداد زیادی از خودرو های هاچ‌بک دیگر موجود در بازار به‌ ترتیب از نوع دیسکی و کاسه‌اي هستند.

 

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

طراحی بدنه و کابین رنو ساندرو

همان‌ طور که پیش از این اشاره کردیم، ساندرو بر مبنای پلتفرم خودروی لوگان «تندر» توسعه داده شده است و از این‌رو می توان شباهت‌هاي‌ بین دو اتومبیل رابه‌وضوح مشاهده کرد.

 

ساندرو و تندر به دو کلاس متفاوت تعلق دارند، بنابر این طبیعی است که طول این دو ماشین تفاوت زیادی باهم داشته باشد؛ اما ارتفاع و عرض آن‌ها شباهت زیادی به یک دیگر دارد.

 

فاصله‌ي بین دو محور ساندرو، حدود ۴۲ میلی‌متر کوتاه‌تر از تندر است، بنابر این میتوان انتظار داشت فضای در معرض برای سرنشین‌هاي‌ عقب، دراین خودروی هاچ‌بک کمتر از تندر باشد.

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

 

درست‌ مانند تندر، نمای خارجی ساندرو طراحی ساده‌اي دارد. تقریباً در تمام بخش‌هاي‌ بدنه‌ي اتومبیل شاهد لبه‌هاي‌ تیز هستیم؛ موردی که در خودروی تندر نیز مشهود است.

 

چراغ‌هاي‌ جلوی رنو ساندرو طراحی کشیده‌‌اي دارند و نواری به‌رنگ کروم آن‌ها رابه هم متصل کرده است. جلوپنجره‌ي ساندرو همانند سایر بخش‌هاي‌ آن طراحی ساده‌ و هماهنگی مناسبی با سپر جلوی این ماشین دارد.

 

در نمای جانبی ماشین، مهم ترین المان‌هاي‌ طراحی، موج روبه‌بالای موجود روی درهای ماشین و برجستگی‌هاي‌ نسبتا زیاد قوس روی چرخ‌ها است که از خودروی تندر به عاریت گرفته شده است.

 

تنها تفاوت‌هاي‌ ظاهری موجود بین دو مدل دستی و اتوماتیک ساندرو در رنگ آینه‌هاي‌ جانبی، دستگیره‌ي درها و زه‌هاي‌ جانبی است؛ پارس‌اتومبیل در مدل اتوماتیک، موارد یادشده را هم‌رنگ بدنه انتخاب کرده است، اما در مدل دستی، این المان‌ها همگی به‌ رنگ مشکی هستند.

تندر 90 بخریم یا رنو ساندرو (مقایسه + مشخصات)

 

امکانات رفاهی رنو ساندرو

از آنجایی که با خودرویی از سال ۲۰۰۷ طرف هستیم؛ بنابر این نمیتوان انتظار داشت درسال ۲۰۱۷؛ امکانات رفاهی رنو ساندرو راضی‌کننده باشند. تجهیزات رفاهی ساندرو به مواردی مانند چراغ مه‌شکن جلو، آینه‌هاي‌ جانبی برقی مجهز به گرم‌کن، سیستم صوتی مجهز به پورت USB، چهار بلندگو، نظارت سیستم صوتی زیر غربیلک فرمان، قفل مرکزی به‌ همراه بازرسی از راه دور و سیستم ضد سرقت اشاره کرد.

 

 

ایمنی رنو ساندرو

طبق اطلاعاتی که در وب‌سایت شرکت پارس‌اتومبیل ذکر شده است، سیستم‌هاي‌ ایمنی رنو ساندرو شامل کیسه‌‌ي هوای راننده، کیسه‌ي هوای سرنشین جلو به‌ همراه سوئیچ غیرفعال‌سازی آن، ترمز ضد قفل ABS به‌ همراه توزیع الکترونیکی ترمز و کمربند ایمنی سه‌نقطه‌اي برای سرنشین‌هاي‌ عقب است. ضمن آنکه برای نصب صندلی‌ کودک نیز قلاب‌هاي‌ ISOFIX درنظر گرفته شده است.

 

 

نظرات کاربران در مورد تندر 90 و رنو ساندرو :

ما یه ال نود مدل 91 داشتیم بعد از دوسال که حدودا 70 هزار کارکرد یهو دیدیم رادیاتش سوراخ شد رادیات رو که خواستیم عوض کنیم مکانیکه گفت باید سپرو جلوبندی باز بشه تا رادیات عوض بشه،خلاصه مارادیات رو سال91 خریدیم 180 تومن تا اومد تعویضش کنه 200 هزار تومن دستمزد گرفت یعنی یه سوراخ شدن رادیات 380 هزار تومن هزینه برد! توی سال سوم خیلی خرج برداشت اگزوز و ترمز هاش زود به زود خراب می شد تو شهر صدی10الی11 می سوزوند و… اخرای سال سوم بود که دیدیم یه چرخا قفل کرد نگو گرد گیر پلوس پاره شده بود یه سنگ رفته بود توش جام کرده بود بردیم مکانیک گفت ال نود تنهارماشین زیر50 میلیون که برا تعویض پلوس باید گیربکس و ملحقاتش باز بشه یعنی خرجش در حد یه ماشین 200 میلیونیه! خلاصه بازش کرد وتا اومد درستش کنه 800 هزار تومن خرج برداشت!

 


 

ماشین خوبیه نسبت به بقیه ماشینای هم ردیف و هم قیمت خودش ولی یه 10میلیونی گرونه

 


 

درود ماشين خوبيه بنظر من يه نقص داره اونم مدل صندلياشه مدلش بخصوص جلو مثل چهار پايه ميمونه كمربند نداشته باشي ترمز بگيري ميري زير پدالها نشيمنگاه صمدايها بخصوص جلو خيلي صاف و افقيه

 


 

اسم اصلی این ماشین داچیا لوگان هست که درسال 2004 تو رومانی شروع به ساخت شده و تا 2012 افراد کشور رومانی قد بلندن و برای این که آسان باشن این جور بد ریخت طراحی شده خودرویی که تاریخ اون گذشته تازه تو ایران شروع به تولید میشه خیلی ماشین هاي‌ خوب وارزونی هست که ال نود به گرد اونا نمیرسه ولی نمیدونم چرا ایران چسبیده به فرانسه و چین که هیج جای دنیا این ماشینا رو قبول ندارن من خودم مکانیک هستم یه تسمه تایم بخوای از این ماشین عوض کنی باید نصف موتور بیاد پایین چون تولید کننده به فکر هیچ چیز به غیر از جیب خودش نیست ولی شرکت هاي‌ دیگه مثل تویوتا به فکر همه ی چیز و همه ی کس هست از جمله تعمیر کار و تعویض روغن و صاحب ماشین از ماشین هاي‌ قدیمیه تویوتا گرفته تا اخرین مدل اون دور موتور بسیار جاداره ولی ماشین هاي‌ فرانسوی نه حتی هیوندای و کیا هم اینطور نیستن ال نود اول کاره وقتی که به خرج بیوفتن ببینید چی میشه

 


 

تقریباً نظرات همرو خوندم. چیزی که دست گیرم شد اینه که اگه با ظاهر زشتش کنار بیای و خیلی ظاهر داخلشم و یه مقدار خشکی صندلی هاش برات مهم نباشه صفر بخری از لحاظ موتوری عالیه. تقریباً اونایی که صفرشو داشتن تا چند سال آسان بودن و لذت بردن. خب مثلاً همین حالا شما پارس صفر می خری ممکنه بعد دو ماه بخوای گیربکس بیاری پایین. اما یه نکته دیگه این که اونایی که دست دوم خریدن یا بعد از چند سال استفاده ماشین که اومد به خرج اونوقت دیگه بدرد نمیخوره چرا که خرجش خیلی زیاده. مثلاً شما تعمیر اساسی 206 با زیر دو تومن جمع میشه ولی برا ال نود بالای 4 میلیون فک کن. خیلی از قطعاتش دست گیره و برا باز کردن یک سری چیزای عادی باید موتور و گیربکس بیاد پایین. تعویض روغنی ها میکن عوض کردن روغنش سراطانه برا عوض کردن تسمه تایمش نصف موتور باید بیاد پایین و ….

 


 

من ال نود «لوگان»مدل 89 با موتور فرانسه و قطعات رومانی دارم که بعداز اون همه ی روندن تا به حال یه تومن خرج بر نداشته مصرف سوختش bمنفی هستش که از 206 هم کمتره ولی ال نود هاي‌ هم اکنون مصرف سوخت D ,E دارن و گیربکس و همه ی چیزشون ایرانیه.یه دونه مدل96 هم داشتم.اصلا باهم قابل مقایسه نبودن.در هر صورت عالی ترین ماشین هستش.برین تحقیق کنین..

 


 

من نمیدونم دوستانی که میگن ماشین خوبیه دلیلشون چیه ولی واقعا ال نود حرف برا گفتن نداره داخل ماشین که میشینی واقعا حس می کنی پراید سواری ۶۰ میلیون بدی پراید سوار شی خوب چه کاریه

 

جدیدترین مطالب سایت