مجموعه : مشخصات خودرو
بروزرسانی : 27 اردیبهشت 1397

تشخیص تشنگی راننده در خوردروی جدید نیسان

تشخیص تشنگی راننده در خوردروی جدید نیسان

تشنگی را با خودروی نیسان متوجه شوید

کمپانی جهانی و بزرگ نیسان یک خودروی بسیار حرفه اي زیر نظر دانشمندان مخترع کرده هست که تشنگی راننده را تشخیص میدهد .

به گزارش تالاب این خودرو به صندلی و فرمانی مجهز هست که با سنجش میزان رطوبت بدن راننده یا حرارت آن میزان کم آبی بدن را تشخیص می دهد.

تشخیص تشنگی راننده در خوردروی جدید نیسان

تشخیص تشنگی در خودروی شاسی بلند نیسان

در این خودرو یک رویه حساس به رطوبت بدن روی کانسپت نیسان جوک “سوک” نصب شده که با سنجش میزان هیدراته شدن بدن تغییر رنگ خواهد داد.

به گزارش تالاب این فناوری پس از پژوهش و مطالعه‌اي درسال 2015 در بریتانیا ساخته شد. این پژوهش دانشگاه “لاف‌برو” در انگلستان نشان می دهد که شرایط دِهیدراته بدنی برای رانندگان، خطرناک هست.

تشخیص تشنگی راننده در خوردروی جدید نیسان

یک راننده که بخشی از آب بدن خودرا از دست داده هست، دو برابر شرایط عادی گریبانگیر اشتباه می شود. آن گونه افراد طبق معمول در دوران مناسب ترمز نمی گیرند یا تمرکز خودرا در حرکت بین خطوط از دست داده و ازآن منحرف میشوند.

صندلی‌ و فرمان خودرو در جوک به هنگام شناسایی تشنگی و کم‌آب بودن بدن کاربر تغییر رنگ داده و به رنگ زرد در می‌آید، ودر صورت دریافت مجدد آب و مایعات نیز رنگ صندلی و فرمان مجددا آبی خواهد شد.

تشخیص تشنگی راننده در خوردروی جدید نیسان

تشخیص تشنگی فرد با ماشین نیسان

رانندگی افراد در شرایط تشنگی و کم آبی میتواند خطرناک بوده و منتهی به اشتباهاتی شود که جان راننده و سرنشینان رابه خطر انداخته یا ضرر و جراحات به بار می‌آورد. بهمین علت نیسان در شرایط امروزی تلاش دارد با چنین فناوری‌هایي ارباب رجوع را ربایش کرده و به سوی رانندگی امن‌تر حرکت کند.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت