تعویض تیغه برف پاک کن خودرو در 5 دقیقه (عکس)

تعویض تیغه برف پاک کن خودرو در 5 دقیقه (عکس)

تعویض تیغه برف پاک کن خودرو

اگر برف پاک کن شما فرسوده شده است و درست شیشه ماشین را خشک نمیکند و قصد دارید خودتان اینکار را انجام دهید این مقاله آموزشی را حتما بخوانید.

 

به گزارش تالاب، تیغه‌ برف‌ پاک‌کن‌ها باید به صورت سالانه تعویض شوند، زیرا در غیر این‌ صورت علاوه بر کاهش دید، منجر به خش‌دار شدن شیشه خواهند شد. به جا ماندن رگه‌هایی از آب بر روی شیشه، لرزش برف پاک‌کن و ایجاد آوای گوش‌خراش در هنگام استفاده، همگی نشانه‌ی پایان عمر برف پاک‌ کن‌هاست.

 

 خوشبختانه تیغه‌‌ی برف پاک‌کن در مقایسه با سایر اقلام مصرفی ماشین، دارای قیمت مناسبی است. پس در صورتی که هنوز اقدام به تعویض ‌آنها نکرده‌اید، یک جفت تهیه کنید؛ به شما آموزش خواهم داد تا در کوتاه‌ترین زمان تعویض‌شان کنید و آن اسکناس‌های‌ ۱۰ هزار تومانی را نه در جیب مکانیک، بلکه در جیب خودتان بگذارید!

 

در هنگام خرید تیغه‌ها حتما مدل ماشین را به فروشنده اعلام کنید، به عنوان مثال هر دو تیغه برف‌پاک کن پراید به یک اندازه است، ولی برای پژو ۲۰۶ یکی کوتاه و دیگری بلند‌تر است.

 

حالا وقتشه؛ ماشین را خاموش کنید و سوئیچ را به حالت بسته در آورید. برف پاک‌کن‌ را از روی شیشه‌ بلند کنید. اگر محل اتصال تیغه با بازوی برف پاک‌کن را بررسی کنید، انتهای بازوی فلزی را به صورت U شکل خواهید دید که تیغه‌ با قطعه‌‌ای پلاستیکی در آن چفت شده است.

 

مشابه تصویر و آن چه که در فایل ویدئویی مشاهده خواهید کرد، تیغه را به صورت ۹۰ درجه نسبت به بازوی برف پاک‌کن گرفته و با احتیاط و با اعمال نیروی مساوی از هر دو طرف به سمت پایین فشار داده تا ضامن پلاستیکی از قسمت U شکل برف پاک‌کن خارج و تیغه کاملا جدا شود.

 

تعویض کامل برف پاک کن

تعویض تیغه برف پاک کن خودرو در 5 دقیقه (عکس)

دقت داشته باشید که کوبیده شدن بازوی بدون پوشش برف پاک‌کن بر روی شیشه، احتمال ترک خوردگی شیشه را در پی خواهد داشت. برف پاک‌کن جدید را از بسته ‌بندی خارج کنید و به شکلی که در تصویر زیر نمایش داده شده، ضامن پلاستیکی را در قسمت U شکل اهرم برف‌ پاک‌کن با اعمال نیرو به سمت بالا چفت کنید..

 

بعد از خواندن این مقاله میتوانید از مقاله زیر دیدن نمایید:


حتما بخوانید:  نکاتی برای نگهداری بهتر از برف پاک کن خودرو


 

حالا برف پاک‌کن را بر روی شیشه قرار داده و از مشاهده‌ی مناظر بارانی، بدون صدای قرچ و قروچ لذت ببرید! برای افزایش عمر تیغه‌ها، بهتر است هر ماه به وسیله‌ی یک اسفنج و محلول آب و صابون ولرم شستشو داده شوند و تماسی با صمغ درختان و فضولات پرندگان نداشته باشند.

 

برف پاک کن اتومبیل

تعویض تیغه برف پاک کن خودرو در 5 دقیقه (عکس)

به گزارش تالاب در ماشین های‌ جدید، مدل‌های‌ دیگری از اتصال برف پاک‌کن دیده می شوند که در کلیات فرق چندانی ندارند. اگر ماشین شما یکی از آنهاست، تصویر زیر به شما کمک خواهد کرد.

 

برای تعویض برف پاک کن طبق تصاویر عمل کنید

تعویض تیغه برف پاک کن خودرو در 5 دقیقه (عکس)

دفعه‌ بعدی که در طوفان و هوای بارانی رانندگی کردید، یادی کنید از بانو Mary Anderson. ایشان در سفری که در سال ۱۹۰۳ به نیویورک سیتی داشتند، نکته‌ای نظرشان را جلب نمود؛ راننده در آن هوای بارانی شیشه را پایین می‌داد و از بازویش برای پاک کردن شیشه‌ی جلو استفاده میکرد.

تعویض تیغه برف پاک کن خودرو در 5 دقیقه (عکس)

همین باعث شد تا Anderson طرح اولیه برف پاک کن را ابداع کند. البته صنایع خودروسازی در برابر این ایده موضع گیری کردند، ولی در نهایت در سال ۱۹۲۰ کمتر اتومبیلی از این وسیله‌ی کاربردی بی بهره بود.

 

در گذشته از برف‌ پاک‌کن دستی استفاده می‌شد؛ البته این مورد هنوز در بعضی از اتومبیل های‌ تجاری دیده میشود.

 

جهت نگه‌داری و مراقبت از ماشین می توانید به مقالات پایین مراجعه نمایید.

 

منبع: کارنوتر