مجموعه : مشخصات خودرو
بروزرسانی : 5 خرداد 1402

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

تیگو ۷ پرو خودرویی با طراحی جدید و بروز و خلاقانه کـه توانسته اسـت از بخش طراحی دربخش هاي‌ مختلف نمره بالایی را کسب کند.

این اتومبیل در نمای جلو بسیار جذاب و خشمگین ظاهر شده اسـت. جلو پنجره بزرگ زبان طراحی جدید اتومبیل میباشد کـه در تیگو ۷ پرو‌ رعایت شده اسـت.

در نمای جلو ممکن اسـت تیگو ۷ رابا تیگو ۸ اشتباه بگیرید و جالب اسـت کـه شرکت چری با رعایت این اصول خواسته اسـت مانند شرکت هاي‌ بزرگ اتومبیل سازی شباهت ظاهری را در نسل هاي‌ بعدی رعایت کند .

تیگو ۷ پرو رقبایی مثل دیگنیتی و فیدلیتی یا هایما اس ۸ یا لاماری دارد.

شرکت چری قصد دارد بازار خودرو کشورهای زیادی را فتح کند از این رو توجه ویژه ای بر روی طراحی و کیفیت داشته است.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

تیگو ۷ پرو هم زمان در کشور های زیادی مورد استقبال قرار گرفته اسـت.

این اتومبیل در امارات ؛ روسیه ؛ ترکیه ؛ اسپانیا ؛ اذربایجان ؛ چین ؛ ایران و …بفروش رسیده اسـت.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

تقریباً اکثر رقبا از موتور ۱.۵ لیتری بهرمند میباشند . البته در ماشین دیگنیتی موتور آن با اتومبیل تیگو ۷ پرو مشترک اسـت‌ ودر بخش گیربکس باهم تفاوت دارند.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

مشخصات فنی گیربکس تیگو 7 پرو

تیگو 7 پرو با موتور 1.5 لیتری توربوشارژ بـه بازار عرضه میشود. این موتور 4 سیلندر 16 سوپاپ کـه با کد SQRE4T15 شناخته میشود، طراحی و تولید شرکت AVL اتریش بوده و توان تولید 157 اسب بخار قدرت در 5500 دور در دقیقه و 210 نیوتن‌متر گشتاور در 4000 دور در دقیقه را دارد.

گیربکس تیگو7 پرو هم مثل اکثر خودرو های بـه‌روز چینی، از نوع اتوماتیک ضریب‌متغیر «CVT» اسـت کـه البته نسبت بـه گیربکس‌هاي‌ CVT خودرو های هم‌رده، فناوری بـه‌روزتری دارد و میتواند در حالت تیپ‌ترونیک 9 دنده را برای راننده شبیه‌سازی کند.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

گیربکس نسل قبل یعنی تیگو 7 IE دبل کلاج خشک بود کـه ضعف هایي داشت. در بازار ایران، گیربکس اتوماتیک تیگو هفت ساخت شرکت کشور آلمان گتراگ «Getrag» اسـت.

از جمله مزایا گیربکس تیگو 7 پرو هم می توانیم بـه استهلاک بسیار کم‌تر نسبت بـه گیربکس دوکلاچه خشک نسل قبل و صرفه‌جویی در مصرف سوخت اشاره کنیم.

البته بایستی بپذیریم کـه این گیربکس نسبت بـه گیربکس نسل قبلی چری تیگو 7؛ لذت رانندگی کم‌تری دارد. چرا کـه در گیربکس‌هاي‌ CVT اثری از تعویض دنده نیست و ثابت ماندن دور موتور در موقع شتاب‌گیری، بـه مذاق تعداد زیادی از افراد خوش نمی آید.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

از طرف دیگر، گیربکس‌هاي‌ CVT شروع حرکت کُندی دارند و مقداری از شتاب اولیه اتومبیل را اتلاف میکنند. اما در مجموع و با توجه بـه سبک رانندگی هم‌وطنان ما، گیربکس تیگو 7 پرو بسیار کم‌دردسرتر از گیربکس نسل قبلی تیگو 7 اسـت و مشکل داغ کردن و آسیب دیدن در ترافیک را ندارد.

گیربکس CVT تیگو ۷ پرو 

سیستم انتقال قدرت موتور بـه چرخ ها و محورهای ماشین محسوب می شود. ممکن اسـت نام CVT را فقط چند سالی باشد کـه میشنویم، اما این مدل از جعبه دنده ها از سال ۱۹۵۸ یعنی بیش از نیم قرن پیش توسط شرکت خودروسازی DAF ابداع شده و بـه بازار ارائه گردیدند.

از دیدگاه کارشناسی اتومبیل، تیگو 7 پرو سواری منطقی و نسبتاً نرمی دارد ضمن این‌ کـه هماهنگی خوب موتور و گیربکس CVT، شتاب‌گیری معقولی را برای این اتومبیل بـه ارمغان آورده اسـت. اما در مجموع، تیگو 7 پرو برای استفاده‌هاي‌ خانوادگی طراحی شده اسـت ولی بدون شک به لطف طراحی و‌بهینه سازی موتور و استفاده از توربو مناسب خودروهایی مانند سانتافه و توسان 2014 تا 2018 و یا اسپرتیج 2017 و خودروهای که صفر تا صد ان ها بالاتر از ۱۱ تا ۱۲ ثانیه است نمیتواند در شتاب و سرعت مجاز حریف تیگو ۷ پرو شوند.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

تیگو ۷ پرو دربخش پیشرانه با نسل قبل خود یعنی تیگو ۷ مشترک اسـت ولی دربخش گیربکس نسل قبل از گیربکس دبل کلاج خشک بهره می برد ودر نسل جدید برای التیام عملکرد ماشین از گیبرکس cvt نه سرعته استفاده شده اسـت.

این گیربکس نسل جدید گیبرکس هاي‌ سی وی تی اسـت کـه به‌ صورت شبیه سازی شده دنده دادن را برای لذت سواری ایجاد میکند.

این عملکرد ماشین باعث میشود شـما احساس نکنید سوار یک اتومبیل سی وی تی هستید و بـه شـما هیجان یک اتومبیل اتوماتیک at را منتقل میکند.

مالکان تیگو ۷ نسل قبل اکثریت از عملکرد اتومبیل رضایت داشتند و کمتر کسی هست کـه از کم استهلاک بودن تیگو ۷ رضایت نداشته باشد.

اما امروز با گذشت چند سال از ورود تیگو ۷ بـه بازار ایران شاهد استقبال از نسل جدید تیگو ۷ پرو هستیم.
این ماشین با امکانات بیشتر نرمی بیشتر دربخش فنربندی و التیام گیربکس توانسته اسـت جایگاه ویژه اي را بدست اورد.

جالب اسـت بدانید موتور تیگو ۷ پرو در شرکت اتریشی AVL طراحی شده اسـت. اتریشی ها در طراحی و بهینه سازی این ماشین با این ابعاد بسیار خوب عمل کرده اند.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات
در شتاب این اتومبیل از ۰ بـه ۱۰۰ را در کمتر از ۹.۸ ثانیه طی میکند.

مصرف سوخت ترکیبی ۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

نرمی جالب این ماشین در کراس اور ها یکیدیگر از جذابیت هاي‌ این ماشین اسـت.

این اتومبیل به دلیل این‌که بیشتر مدنظر خانواده ها میباشد دربخش نرمی در جاده هاي‌ ایران بسیار خوب ظاهر شده اسـت.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

تیگو 7 پرو در اسپانیا

تعداد زیادی از خودرو های چری در بازار اروپا تحت برند DR Automobiles عرضه میشوند و تیگو 7 پرو نیز جدید ترین آن‌ها اسـت. تجهیزات استاندارد DR 7 یا تیگو 7 پرو برای مشتریان اسپانیایی بـه این شرح هستند:

رینگ آلیاژی 19 اینچی، شش کیسه هوا، چراغ‌هاي‌ LED، سانروف و سقف پانوراما، نورپردازی داخلی، گرمکن صندلی‌هاي‌ جلو، ردیف سوم صندلی‌ها، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین 360 درجه، صندوق پران برقی، ESP، ABS، EBD و TCS، شارژر بیسیم و اتوهلد.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

زیر کاپوت دی آر 7 همان پیشرانه نام آشنای چری قرار دارد کـه در فونیکس تیگو 7 پرو نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

موتور چهار سیلندر 1.5 لیتری توربوشارژر از برند Acteco کـه متعلق بـه موتورهای چری اسـت، در دی آر 7 نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این پیشرانه حداکثر 160 اسب بخار قدرت و 210 نیوتن متر گشتاور ارائه میکند. این ارقام با قدرت و گشتاور این پیشرانه در ایران تفاوت جزئی دارند کـه این تفاوت بـه دلیل تطبیق اتومبیل با شرایط بازار اسپانیا اسـت.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

با این حال دربخش گیربکس، تفاوت‌ها میان فونیکس تیگو 7 پرو و DR 7 بیشتر می شوند. نسخه اسپانیایی کراس اوور چری برخلاف نسخه ایرانی، بـه گیربکس دو کلاچه هفت سرعته مجهز اسـت.

مشتریان اسپانیایی یک قابلیت اضافه دیگر نیز برای سفارش تیگو 7 پرو در اختیار دارند. آن‌ها می توانند این اتومبیل را بـه همراه مخزن گاز مایع یا LPG سفارش دهند. موتور دی آر 7 در حالت استفاده از گاز مایع، 153 اسب بخار قدرت و 195 نیوتن متر گشتاور آزاد می کند. همین مزیت سبب شده اسـت تا تیگو 7 پرو از اداره کل ترافیک اسپانیا، نشان اکونومی دریافت کند کـه نشانه سازگاری ماشین با محیط زیست اسـت.

بنابر این مشتریان اروپایی با میل بیشتری نسبت بـه خرید این کراس‌اوور اقدام خواهند کرد. دی آر 7 هم‌اکنون در اسپانیا با قیمت 37694 یورو «دو میلیارد و 110 میلیون تومان» عرضه شده اسـت. البته نمایندگی‌هاي‌ فروش این ماشین رابا 522 یورو تخفیف عرضه می کنند کـه قیمت نهایی آنرا بـه 37172 یورو «دو میلیارد و 81 میلیون تومان» کاهش می دهد.

این‌که خودرویی بتواند استانداردهای اروپا را کسب کند میتواند معیار خوبی برای تایید این اتومبیل به عنوان یک اتومبیل استاندارد و ایمن دانست.

تیگو ۷ پرو خودرویی چینی کـه ادعایی یک اتومبیل باکیفیت را دارد.

در داخل اتاق تیگو ۷ پرو از قطعات باکیفیت استفاده شده اسـت. اپشن هاي‌ بروز همراه باکیفیت خوب اتاق بـه شـما یک‌سواری لذت بخش و‌ایمن را هدیه خواهد کرد.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

صندوق عقب تیگو ۷ پرو نیاز شـما را در سفر های طولانی برطرف خواهد کرد.
فضای پای زیاد سرنشین ها و‌کیفیت خوب صندلی هاي‌ تیگو ۷ پرو یکیدیگر از مزیت هاي‌ طراحی بروز این اتومبیل میباشد.

تیگو 7 پرو خودرویی موفق در اروپا + مشخصات

دربخش سواری این ماشین بهتر از دیگر رقبایش ظاهر شده اسـت.

سیستم تعلیق مولتی لینک تیگو ۷ پرو و فاق لاستیک بیشتر باعث شده اسـت سواری این اتومبیل‌ نرم تر باشد.

در صورتی کـه در خودرو های رقبایش سواری خشک و اسپرت تری را خواهید داشت.

یکی از مزایای تیگو 7 پرو استفاده مدیران خودرو  از موتور و گیبرکس این ماشین در محصولات دیگر اسـت کـه باعث خواهد شد در آینده قطعات این ماشین آسان تر از دیگر خودروها یافت شود.

در آخر پیشنهاد می کنیم این ماشین را از نزدیک تست کنید تا متوجه شوید تعریف هایي کـه شد جنبه تبلیغ ندارد و هدف ما راهنمایی شماست. البته کـه اگر خودرو های ژاپنی و المانی و کره اي وارد بازار میشود صد در صد گزینه هاي‌ بیشتری برای انتخاب یک ماشین مناسب داشتیم ولی با توجه بـه شرایط امروز پیشنهاد ما تیگو 7 پرو اسـت. نکته جالب این خودرو این است که متاسفانه یا خوشبختانه مونتاژ خاصی در ایران انجام نمیشود و فقط باتری ان در ایران نصب میشود و کل خودرو از چین وارد میشود و قطعات برقی این خودرو اکثرا از برند های معتبر مثل بوش است . (فراموش نکنید که چین برای شرکت های بزرگ خودروسازی دنیا هم قطعات تولید میکند) 

باز هم با تحقیق بهترین گزینه را انتخاب کنید.

منابع :

https://www.hamrah-mechanic.com

https://www.khodrobank.com

مجله تالاب

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت