مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس

در این مطلب قصد داریم بهترین و مشهور ترین مدل های خودرو دو شرکت قدرتمند اروپایی را به شما معرفی نماییم. کمپانی آلمانی پورشه در تمام جهان مشهور است و تمام محصولات و ماشین های‌ تولید شده توسط این کمپانی جزو گران ترین و سریع ترین ماشین های‌ جهان هستند، هم چنین کمپانی رولز رویس انگلیسی هم لوکس ترین خودروها را تولید می‌کند،

 

بهترین های پورشه و رولز رویس

برند پورشه برای اولین بار در سال 1931 در اتریش ساخته شد. این کارخانه پس از راه اندازی به کشور کشور آلمان منتقل شد و پس از آن اتومبیل های‌ باکیفیتی ساخت که هم ظاهر خوبی داشتند و هم پرسرعت بودند.

 

۱۰. Porsche ۹۳۵

شرکت پورشه همیشه در پی ساختن اتومبیل های‌ مناسب مسابقه و همچنین جاده بوده است. پورشه 935 یکی از نمونه‌های بهترین خودروی پورشه مسابقه است. این مدل، ظاهر مهیج و دیوانه‌واری دارد؛ کاپوت جلویی ماشین پایین بوده و در قسمت پشت ان یک باله وجود دارد که هر دو این عوامل علاوه بر کاهش مقاومت هوا در سرعت‌های بالا، به افزایش زیبایی این اتومبیل نیز کمک زیادی کرده‌اند.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

مدل ۹۳۵ با الهام از مدل ۹۱۱ ساخته شده که بدنه ان تغییر یافته و موتور توربین دار ان ظاهر خاصی به ان بخشیده است. این ماشین با نیروی ۷۵۰ اسب بخار در مسابقه لومان با سرعت ۳۶۳ کیلومتر در ساعت حرکت کرد.

 

۹. Porsche ۹۱۸ Spyder

این ماشین یکی از پورشه‌های مدرن کلاسیک است و قطعاً در این لیست جای دارد. به گزارش پارس ناز این پورشه بیشتر شبیه فراری است، اما این چیزی از زیبایی‌های این اتومبیل لوکس کم نمی‌کند. ظاهر زیبا و مردانه ان حقیقتاً توجه بیننده را جلب میکند. این خودروی هیبریدی موتور دوگانه الکتریک و محرکه ۴,۶ لیتری V۸ دارد.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

مدل ۹۱۸ اسپایدر یکی از بهترین پورشه‌ها برای رانندگی است و با سرعت بالای خود تجربه یک رانندگی لذت بخش را در اختیارتان قرار میدهد.

 


حتماً بخوانید: عکس های دیدنی از ماشین پورشه 911 توربو


 

۸. Porsche ۹۳۰ Turbo

تصور کنید این اتومبیل زمانی که در سال ۱۹۷۰ وارد بازار شد چه انقلابی به پا کرد. حتی امروز هم عده ای از رانندگی در این ماشین میترسند. با این حال این ماشین که با الهام از خودروی پورشه ۹۱۱ ساخته شده، تا به امروز یکی از بهترین ماشین های‌ پورشه بوده است. یکی از تغییرات ۹۳۰ نسبت به ۹۱۱ این بود که در این ماشین یک شارژر توربین بزرگ گذاشته شد.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

درنتیجه سرعت اتومبیل به شدت افزایش یافت که رانندگی با این اتومبیل را به یک تجربه فراموش نشدنی تبدیل میکند. با وجود سرعت بالا به راحتی میتوان این ماشین را نظارت کرد، به خصوص در پیچ‌ها. وجود موتور در قسمت عقب اتومبیل و باله ان باعث می‌شود که حتی رانندگان تازه کار هم از رانندگی با این اتومبیل لذت ببرند و احتمال تصادف و پرش ماشین کاهش یابد. سایت تالاب

 

۷. Porsche ۵۵۰ Spyder

یکی از مدل‌های قدیمی پورشه در لیست ما خودروی موردعلاقه سلبریتی هایی چون جیمز دین بوده است.سایت پارس ناز این ماشین اوج مهندسی پورشه را نشان داد که تخصصشان قرار دادن موتور در عقب بود، اما در این ماشین موتور را در جلو قرار دادند.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

این کار نه تنها رانندگی با این ماشین را تسهیل کرد، بلکه باعث زیباتر شدن ظاهر ماشین شد. این اتومبیل با چنین کیفیت و ظاهری نمی‌توانست از این بهتر باشد.

 

۶. Porsche ۹۱۷

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

اگر فیلم “لومان” «Le Mans» از استیو مک کوئین را دیده باشید، قطعا این اتومبیل را به یاد خواهید آورد. این ماشین با ظاهر زیبا، نیروی ۱۱۰۰ اسب بخار و موتور ۱۲ سیلندری، توانسته در دنیای مسابقات جهانی ماشین رانی انقلابی به پا کند. دلیل این موفقیت، موتور قدرتمند و نظارت راحت ان است. ظاهر منحصربه فرد این اتومبیل نیز باعث میشود که با یک بار دیدن ان را به خاطر بسپارید.سایت تالاب

 

۵. Porsche ۳۵۶

این اولین پورشه ساخته شده بود که تولید ان تا سال ۱۹۶۴ ادامه داشت. این پورشه ظاهر جذابی دارد و به همین دلیل باعث شد که نام پورشه بر سر زبان‌ها بیفتد. در این اتومبیل موتور در عقب قرار گرفت، گرچه شاید بسیاری ترجیح می‌دادند که در جلو قرار بگیرد.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

اما با موتور ۱,۱ لیتری ان میتوانید به راحتی رانندگی کنید، مخصوصاً زمانی که به ان عادت کردید. این اتومبیل به صورت کوپه یا سقف باز موجود بود و به همین دلیل در هوای آفتابی یک انتخاب ایده آل محسوب می ‌شد.

 

۴. Porsche ۹۵۹

تصور کنید زمانی که مدل ۹۱۱ را ارتقا داده و به یک مدل جذاب تبدیل کنند چه رخ می‌دهد؟ سازندگان پورشه هم در این باره مطمئن نبودند، اما مدل اولیه ۹۱۱ را به این مدل جذاب ۹۵۹ تبدیل کردند تا بتواند در رالی پاریس تا داکار تاب بیاورد. عقب این اتومبیل برآمده است تا برای رانندگان تازه کار جاده‌ای هم بی خطر باشد.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

قابلیت رانندگی تمام چرخ ان باعث می‌شود که بتوانید به خوبی در جاده با ان رانندگی کنید. جالب اینجاست که موتور ان نیروی ۴۰۰ اسب بخار دارد و به همین دلیل در مصرف سوخت صرفه جویی میشود. بسیاری به دلیل ظاهر جذاب این اتومبیل با الهام از مدل ۹۱۱ به ان علاقه دارند.

 

۳. Porsche Boxster

پورشه در اوایل سال‌های ۱۹۹۰ شرایط دشواری داشت. فروش ماشین های‌ این شرکت کاهش یافته بود و مشتریان از ماشین هایی با برندهای دیگر استقبال میکردند. اما عرضه این مدل در کارخانه پورشه انقلاب به پا کرد. گرچه در ان زمان هنوز مدل ۹۱۱ فروش داشت، اما این خودروی جدید، رویای ماشین دوستان را به حقیقت تبدیل کرد.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

زمانی که این ماشین در نمایشگاه دیترویت به نمایش درآمد توجه همگان را به خود جلب نمود. این اتومبیل توانست تمام ویژگی‌های یک پورشه مورد علاقه مشتریان را در یک خودروی مدرن داشته باشد. ظاهر این ماشین بسیار جذاب بود و نیاز مشتری را رفع میکرد. ویژگی دیگر این ماشین موتور ۲,۵ لیتری ان است که در کنار نیروی ۲۰۱ اسب بخار ان؛ سرعت و جذابیت خاصی را به ارمغان می‌آورد.

 

۲. Porsche ۹۱۱

زمانی که از اتومبیل های‌ محبوب جهان صحبت می‌کنیم مسلماً باید از مدل ۹۱۱ تقدیر به عمل بیاوریم. این ماشین که در سال ۱۹۶۴ تولید شد، همانند مدل دیگرش، پورشه ۳۵۶؛ همچنان موتورش در عقب قرار داشته و ظاهرش را نیز حفظ کرده است.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

نیروی محرکه ۲۰۰ اسب بخار ان لذت رانندگی را دوچندان کرده و موتور ۶ سیلندری ان باعث شده که در مسابقات ماشین‌رانی نیز قابل استفاده باشد. این ماشین یکی از محبوب‌ترین و مشهور ترین مدل‌های پورشه بود که در سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ بازار را قبضه کرده بود.

 

۱. Porsche Carrera GT

یکی از برترین و محبوب‌ترین مدل‌های پورشه این مدل است که در سال ۲۰۰۵ ساخته شد. این اتومبیل با الهام از خودروهایی ساخته شد که در مسابقات ۲۴ ساعته لومان مقاومت می‌کردند.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

موتور V۱۰ ان با نیروی محرکه ۶۰۵ اسب بخار به شما اجازه میدهد که با سرعت ۳۳۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنید و همانند یک ماشین مسابقه‌ای از آن لذت ببرید. شرکت پورشه برای این‌که به راننده حس بودن در مسابقه را القا کند، ویژگی فرمان پذیری را از آن حذف کرده است. با این حال میتوانید به خوبی آن را نظارت کنید، البته باید در این باره مراقب باشید.

 

این پورشه هنوز هم بهترین مدل پورشه محسوب میشود که دلیل ان نه تنها سرعت بالای این ماشین، بلکه ظاهر جذاب ان نیز میباشد. چه کسی می تواند در برابر این خودروی زیبا مقاومت کند؟

 

تعجبی ندارد که هنوز هم برند پورشه می تواند توجه مشتری را به خود جلب کند که علت ان هم سرعت بالا و هم کیفیت ساخت این ماشین است. به نظر می‌رسد که پورشه به تولید اتومبیل های‌ بهتر ادامه داده و در آینده برترین ماشین های‌ مسابقه‌ای را تولید خواهد کرد.

 


حتماً بخوانید: انتخاب بهترین‌ خودروهای رولزرویس و بنتلی + تصاویر


 

لوکس ترین و گران ترین مدل های خودروی رولز رویس

اگر یک برند ماشین باشد که لوکس و شیک بودن را به معنای واقعی کلمه به رخ بکشد، قطعاً برند رولز رویس است. این برند که در سال 1906 راه اندازی شد، از همان ابتدا بر این باور شکل گرفت که خودروی موردعلاقه طرفداران ماشین را بسازد. توجه ان‌ها به جزئیات و طرح‌های خاص تا امروز باقی مانده است و ان‌ها همچنان به ساخت بهترین خودروها ادامه می‌دهند.

 

مجله تالاب : گرچه برندهای خودروسازی لوکس دیگری مانند بنتلی، فراری و لامبورگینی هم وجود دارد، اما شاید هیچ کدام با رولز رویس قابل مقایسه نباشند. از آنجاییکه اتومبیل های‌ این برند لوکس هستند، قیمتشان هم بسیار بالاست. در اینجا می‌خواهیم ده خودروی گران قیمت رولز رویس را به شما معرفی کنیم، شاید بخواهید ان‌ها را خریداری کنید!

 

۱۰. Rolls Royce Ghost

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

لیست خود را با یکی از اتومبیل های‌ مدرن این شرکت آغاز می‌کنیم. به گزارش پارس ناز این ماشین از نسل خودروهایی است که از ظاهرشان مشخص است میلیون ها دلار ارزش دارند و بلافاصله توجهتان را به خود جلب می‌کنند. ماشین های‌ این مدل محشر هستند و به تازگی به روز شده‌اند. این ماشین با موتور قدرتمند V۱۲ خود ۵۸۰؛۰۰۰ دلار قیمت دارد.

 

۹. Rolls Royce Wraith Mansory

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

خودروی دیگری که به شما معرفی میکنیم با حداکثر قیمت ۶۰۰؛۰۰۰ دلار فروخته شد. Mansory یک شرکت آلمانی است که در اصلاح ماشین های‌ استاندارد کارخانه‌ها تخصص دارد. رولز رویس به ان‌ها اجازه داد تا مدل اصلی Wraith را تغییر داده و این خودروی زیبا را بسازند. از جمله تغییرات انجام شده به موتور و رنگ آمیزی ماشین مربوط می‌شود که ظاهر لوکسی به ان می‌بخشد. بدون شک با سوار شدن در این خودروی زیبا توجه همگان را به خود جلب می‌کنید.

 

۸. Rolls Royce Phantom Coupe

این رولز رویس خاص، اولین بار در نمایشگاه ماشین سال ۲۰۰۸ کشور کشور آلمان به نمایش درآمد و با قیمت ۶۵۰؛۰۰۰ دلار، بهترین ویژگی‌های ممکن ارائه شده توسط کارخانه‌های خودروسازی را داراست. در هنگام رانندگی با این اتومبیل شاید اولین چیزی که توجهتان را جلب کند موتور ۶,۵ لیتری V۱۲ ان باشد که در کنار نیروی ۴۵۳ اسب بخار ان به سرعت باورنکردنی دست خواهید یافت.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

نکته منحصربه فرد درباره این اتومبیل این است که سقف قسمت جلوی ماشین پر از چراغ‌های کوچک فیبری است که با تاریک شدن هوا می‌درخشند. اگر تنبل هستید هم باید بدانید درب‌های اتومبیل با فشار دان یک دکمه بسته می‌شوند. همچنین همانطورکه از قیمت اتومبیل انتظار می‌رود، داخل ماشین از چرم طبیعی و با کیفیت‌ترین لایه چوب ساخته شده است.

 

۷. Rolls Royce Phantom

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

این اتومبیل هم یک کوپه پیشرفته‌تر و هم نوع گران‌تر فانتوم است. این ماشین با داشتن کیفیت و قدرتی که انتظار میرود، قطعاً خودرویی است که دوست دارید پشت فرمان ان بنشینید. بنابراین این خودروی موردعلاقه سلبریتی ها و اشخاص مشهور است. درب‌های این ماشین برعکس درب‌های معمولی باز میشوند و قسمت‌های دیگر را هم طبق نظر خود میتوانید تغییر دهید. این اتومبیل با قیمت ۶۷۰؛۰۰۰ دلار قطعا جزو اتومبیل های‌ ارزان قیمت نیست، اما واقعاً ارزشش را دارد.

 

۶. Rolls Royce Phantom Hearse

یکی دیگر از ماشین های‌ سری فانتوم که با الهام از ماشین های‌ نعش کش قدیمی طراحی شده است. این ماشین از ۶۰۰ قطعه ساخته شده که با حدود ۲۰۰ متر جوشکاری به هم متصل شده‌اند و در نهایت این خودروی زیبا به وجود آمده است.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

این ماشین با موتور V۱۲ به خوبی حرکت میکند. همچنین دستگاه تنظیم هوا هم یکی دیگر از ویژگی‌های این اتومبیل است. البته هرکسی نمی‌تواند این خودروی لوکس با قیمت ۷۰۰؛۰۰۰ دلار را خریداری کند، زیرا مطمئناً یکی از گران قیمت‌ترین ماشین های‌ رولز رویس است.

 

۵. Rolls Royce Drophead Coupe

تنها ۳۵ عدد از این اتومبیل های‌ کوپه سقف باز ساخته شد و به همین دلیل ۷۱۰؛۰۰۰ دلار ارزش دارند. این اتومبیل که برای بزرگداشت سرعت ملکولم کمپل ساخته شد به اندازه او سریع است.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

تمام انتظاراتی که از یک خودروی قدرتمند داشته باشید، از سرعت تا راحتی، در این ماشین دیده میشود. داخل ماشین هم بسیار دیدنی و راحت است. صندلی چوبی براق و لوکس ان میلیون ها دلار می‌ارزد و دوست ندارید از آن پیاده شوید. اگر میخواهید خودرویتان هم زیبا باشد و هم با کیفیت، پس این مورد را انتخاب کنید.

 

۴. Rolls Royce Phantom Mansory Conquistador

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

قبل از هر چیزی بگذارید قیمت این ماشین را به شما بگوییم، اگر میخواهید آن را در پارکینگ خانه خود داشته باشید باید ۱ میلیون دلار پرداخت کنید. اگر با قیمت ان مشکلی ندارید پس با ما همراه باشید. قیمت بالای این ماشین باعث می‌شود که فقط مخصوص افراد خاص باشد. ظاهر زیبا و چرخ‌های با کیفیت ان و موتور بزرگ ۷,۷ لیتری ان باعث میشود در جاده حرف اول را بزند. ویژگی‌های دیگری مانند آینه‌های خارجی و تزئینات قسمت شیشه جلو و بغل بر زیبایی ان می‌افزایند.

 

۳. Rolls Royce Hyperion Pininfarina

این ماشین که در سال ۲۰۰۸ به نمایش درآمد حتماً توجهتان را به خود جلب می‌کند، البته درصورتی که مبلغ خرید آن را داشته باشید. این خودروی زیبا و متفاوت ۶ میلیون دلار قیمت دارد.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

مطمئناً نام شرکت پینینفارینا دلیل این افزایش قیمت است، زیرا این اتومبیل را به شکل خاصی طراحی کرده است. طراحان ایتالیایی، این اتومبیل را به درخواست یک مشتری ثروتمند طراحی کردند؛ بنابراین شما هم میتوانید یکی از خریداران باشید. این اتومبیل ترکیبی از رولز رویس لوکس و طراحی ایتالیایی سال‌های ۱۹۳۰ است.

 

۲. Rolls Royce ۱۰HP

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

در جایگاه دوم لیست خود یک خودروی قدیمی داریم که در گذشته با قیمت ۷,۲۵ میلیون دلار فروخته می ‌شد. یکی از مدل‌های اصلی ساخته دست چارلز رولز که ظاهر بی نهایت کلاسیکی دارد. سایت پارس ناز از آنجاییکه امروزه تعداد محدودی از ماشین های‌ کلاسیک شرایط خوبی دارند، بنابراین برای داشتن یکی از آن‌ها باید میلیون‌ها دلار پرداخت کنید. گرچه این اتومبیل برای رانندگی در سطح شهر مناسب نیست، اما میتوانید یک روز آفتابی در باغ خود از آن استفاده کنید.

 

۱. Rolls Royce Phantom Solid Gold

اگر میخواهید گران‌ترین خودروی تاریخ رولز رویس را داشته باشید پس این اتومبیل مناسب شماست. این ماشین با قیمت ۸,۲ میلیون دلار یک خودروی بی‌نهایت لوکس است. در بدنه این اتومبیل ۱۲۰ کیلو طلا به کار رفته است که دلیل گران بودن آن را نشان میدهد. این طلا با بدنه سفید اتومبیل ترکیب شده و جلای زیبایی به وجود آورده است.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

فضای داخلی ان هم از بهترین چرم ممکن ساخته شده است. موتور قدرتمند ان رانندگی را به یک تجربه لذت بخش تبدیل می‌کند. اگر در بانک پول زیادی پس اندازه کرده‌اید شاید بتوانید یکی از این خودروها را خریداری کنید. اگر هم به اندازه کافی پول ندارید پس قطعاً این خودروها به ماشین های‌ رؤیایی‌تان تبدیل میشوند. رولز رویس هنوز هم یکی از بهترین و در واقع لوکس‌ترین برندهای خودروسازی است که با وجود ماشین های‌ معرفی شده دلیلش مشخص است.

 

و در آخر هم: گران ترین ماشین های‌ اسپرت جهان

گران‌قیمت‌ترین خودروها ان‌چنان‌که تصور می‌کنید راحت نیست. قیمت این خودروها بر اساس نیاز مشتری در نوسان است، زیرا این خودروها مشتری‌های خاص خود را دارند. در تهیه این لیست سعی کردیم اتومبیل های‌ جدید مانند Marussia، Zenvo TS۱ و Icona Vulcano Titanium را نادیده بگیریم و به سراغ ماشین های‌ شناخته‌شده و معتبر که قیمت پایه مشخص دارند، مانند لامبورگینی، مک لارن، بوگاتی، پاگانی و کوئنیگزگ، برویم.

 

در این لیست به سراغ خودروهایی که از کشور های‌ غیرقابل‌انتظار آمدند نیز برویم، مانند لیکان هایپراسپورت که یک خودروی اسپرت محصول خاورمیانه است. همچنین ماشین های‌ سلبریتی ها را نیز تحت پوشش قرار دادیم. در این لیست ماشین های‌ ارزشمند Hennessey Venom GT Spyder WRE «۱,۳ میلیون دلار»؛ لامبورگینی سنتناریو «۱.۸ میلیون دلار» و آستون مارتین ولکان «۲.۳ میلیون دلار» را قرار داده‌ایم.

 

مک لارن پی وان آلام McLaren P۱ LM

این اتومبیل گران‌قیمت‌ترین خودروی جهان در سال ۲۰۱۷ است. باید بدانید که در حقیقت مک لارن این اتومبیل را تولید نکرد. ان‌ها پی وان اصلی را تولید نمودند و سپس Lanzante Motorsports آن را بازسازی نمود و ان را به یک اثر هنری تبدیل نمود. این اتومبیل از ماشین های‌ مک لارن پی وان جی تی آر و خودروی جاده‌ای مک لارن اف وان الهام گرفته است. آلام هم مانند اف وان در موتور دارای صفحات طلایی است.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

این موتور ۳,۸ لیتری با توربین دوگانه دارای سه موتور الکتریکی است که بین موتور و چرخ‌های عقب قرار گرفته و نیروی ان ۱۰۰۰ اسب بخار است. در حقیقت این تغییرات نشان‌دهنده هوش Lanzante است که از موتور ایرودینامیک استفاده میکند. بال عقبی تغییر داده شده و شکاف بیشتر در جلوی اتومبیل و صفحات مخصوص نیروی ماشین را تا ۴۰ درصد بیشتر از جی تی آر افزایش میدهد.

 

لامبورگینی ونوو روداستر Lamborghini Veneno Roadster

این ماشین گران‌قیمت‌ترین خودروی لامبورگینی است. این اتومبیل حتی از مدل کوپه دارش هم ۵۰۰۰۰۰ دلار گران‌تر است. این قیمت برای سقف اتومبیل گران است! چگونه می‌توان ۳ میلیون دلار قیمت خالص را توجیح کرد؟ به این خودروی دارای دو صندلی نگاهی بیندازید.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

کابین این ماشین فیبر کربن است و موتور ۶,۵ لیتری ۱۲ وی ان به همراه کلاچ خودکار، سرعت را افزایش میدهد، این سیستم مشابه سیستم کوپه ونو است. این سیستم جایگاه این اتومبیل در میان طرفداران را افزایش داده است. اگر سیستم انتقال آن را توسعه دهند شاید قیمت ان با قیمت یک جت برابر شود. از دیگر مزیت‌های این اتومبیل سیستم تعلیق و چرخ دهنده است، وزن کلی این اتومبیل ۳۲۸۵ پوند است.

 

بوگاتی شیرون Bugatti Chiron

زمانی که فردیناند پیئش، صنعتگر و طراح اتومبیل، از بوگاتی خواست که سریع‌ترین خودروی جهان را بسازند، طراحان بوگاتی صنعت خودروسازی و هوافضا رابا هم ادغام نموده و یک خودروی خارق‌العاده به نام Veyron تولید کردند که با سرعت ۲۶۸ مایل در ساعت حرکت می‌کرد. این خودروی ۱۶ واتی با نیروی ۱۰۰۱ اسب بخار، ۱,۵ میلیون دلار قیمت داشت و چهار توربین ان پر سر و صداتر از موتورهای مدرن بودند.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

درحال حاضر ان اتومبیل که روزی گران‌قیمت‌ترین خودروی جهان بود دیگر وجود ندارد. بوگاتی شیرون که از آن‌هم گران‌تر است جای آن را پر کرده است. بوگاتی شیرون سریع‌تر، پیشرفته‌تر و قویتر است، اما موتور ۱۶ واتی و ۸ لیتری داشته، بااین‌وجود نیروی ان ۱۵۰۰ اسب بخار است، که حتی از ماشین‌های مسابقه هم ۳۰۰ اسب بخار بیشتر است. سرعت شیرون ۲۶۱ مایل در ساعت میباشد، بااین‌وجود حداکثر سرعت ان اعلام نشده است.

 

فراری لافراری آپرتا Ferrari LaFerrari Aperta

خودروی فراری لافراری اولین بار در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه ژنو توجه همگان را به خود جلب نمود، باوجوداینکه در ان نمایشگاه اتومبیل های‌ چشمگیر لامبورگینی وننو و مک لارن پی وان هم حضور داشتند. این اتومبیل با سرعت ۲۱۷ مایل در ساعت، در مارنلو رکورد سرعت را شکست و در عرض دو ثانیه از ۰ به ۶۰ رسید. فراری لافراری آپرتا اولین بار در نمایشگاه سال گذشته پاریس به نمایش گذاشته شد و سریع‌ترین خودروی تولیدشده کمپانی فراری محسوب میشود.

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

نبود سقف و کمی افزایش وزن اتومبیل باعث بروز تغییراتی شده است: در قسمت جلوی اتومبیل فشار هوایی بیشتری ایجاد میشود تا فشار کلی را افزایش دهد، رادیاتورها در زیر تنه اتومبیل قرار گرفته‌اند نه روی کاپوت، تا فشار هوا را خارج کنند و در گوشه‌های بالای شیشه ماشین ستون‌های کوچکی قرار دارد تا فشار هوای کابین ماشین را کاهش دهد. درب‌های پروانه‌ای فراری هم در خلاف جهت باز میشوند. چرخ‌های این اتومبیل هم تغییر پیدا کرده‌اند.

 

مک لارن پی وان جی تی آر McLaren P۱ GTR

مشهور ترین خودروهای پورشه و رولز رویس + مشخصات و عکس

درحال حاضر این ماشین در بازار وجود ندارد زیرا مک لارن تنها ۳۵ عدد از آن‌ها تولید نمود. این خودروها مخصوص ردیابی هستند. اما این مشخصه باعث در نظر نگرفتن این اتومبیل نمی‌شود.

 

م اشین ردیابی هم نوعی ماشین است و البته این اتومبیل از زیبایی خاصی برخوردار است. این ماشین که در بیستمین سالگرد پیروزی مک لارن در Le Mans و توسط دپارتمان تخصصی مک لارن ساخته شد، تنها در ازای پوند و به قیمت ۱,۹ میلیون پوند به فروش رسید.

 

جدیدترین مطالب سایت