مجموعه : مشخصات خودرو
بروزرسانی : 9 اردیبهشت 1397

معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان

معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان

بهترین خودروهای برقی در جهان

با خودروهایی می‌خواهیم آشنا بشویم که افزون بر زیبایی که دارند بجای بزنین از برق بهرهگیری میشوند .

به گزارش تالاب پس از سال‌ها شایعه در مورد ماشین هاي برقی سرانجام شاهد تردد این ماشین ها در خیابان ها هستیم. جهش تکنولوژی، کاهش هزینه هاي باتری و رقابت شدید بین خودروسازان در ساخت ماشین هاي برقی 30 هزاردلاری که با یک‌بار شارژ 200 مایل طی کنند، این حوزه را جذاب تر از پیش کرده هست.
معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان
موج جدیدی از ساخت ماشین هاي برقی شکل گرفته هست و دیگر شرکت تسلا تنها خودروساز مطرح این حوزه به شمار نمیرود و هر خودروسازی تمایل به ساخت خودروهای برقی برای رقابت با دیگران از خود نشان می‌دهد. پیش بینی می‌شود با دقت به فعالیت شدید جنرال موتورز در این حوزه، تا سال 2020 خیابان هاي کشور آمریکا پر از خودروهای برقی باشد.
در ادامه به بررسی ده خودروی برقی برتری که در آینده، صنعت خودروسازی را متحول می‌کنند، می‌پردازیم. با ما دوست باشید.
1. نیسان Leaf 2.0
معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان
اگرچه هنوز جزئیات زیادی از خودروی برقی اخیر نیسان به بیرون درز نکرده و نظیر هاي پیش ساخت آن نیز در اختیار نیست اما با دقت به اخبار موثق به نظر می‌رسد نیسان خودرویی ساخته هست توانا به طی مسافت 200 مایل با یکبار شارژ باتری هست. درسال 2015 و طی نمایشگاه خودروی توکیو، نیسان از یک خودروی برقی 60 کیلووات بر ساعتی رونمایی کرد و قول ارائه این خودروی هوشمند برقی را آینده نزدیک داد. اگرچه به جز ارائه نیسان لیف، میتوانید انتظار ارائه یک خودروی برقی اخیر از نیسان تا سال 2018 را داشته باشید.
2. جگوار I-Pace
معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان
در زمانی که خودروسازان خودروهای برقی به جنبه لوکسی نیز این ماشین ها نیز دقت کردند، جگوار I-Pace یک قدم از بقیه جلوتر بودو جگوار از این ماشین در نمایشگاه خودروی لس آنجلس 2016 رونمایی کرد. این خودروی زیبای تمام برقی که از باتری هاي 90 کیلووات ساعتی بهرهگیری میکند، 400 اسب بخار قدرت دارد و ساخت آن از اواخر سال 2017 شروع خواهد شد و پس ازآن برای نخستین بار این خودروها را در خیابان هاي ایالات امریکا خواهیم دید. از این ماشین همچون حریف جدی خودروهای تسلا در خیابان هاي کشور آمریکا ذکر می‌شود.
3. تسلا مدل 3
معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان

معرفی خودروهای هیبریدی

تسلا در واقع شروع کننده حرکت جدی برای ساخت خودروهای تمام برقی با قابلیت طی مسافت 200 مایل بودو توانست با مدلهای مفهومی که سال‌ها قبل ارائه کرد، نگاه‌ها رابه این بخش از بازار جلب کند. در حال حاضر، مدل 3 تسلا یکی از رویایی ترین ماشین هایي هست که هر خریداری در سراسر دنیا آرزوی داشتن آن را دارد.
این که پیش فروش تسلا مدل 3 می‌تواند 400 هزار دستگاه را پوشش دهد یا خیر هنوز مشخص نیست اما این ماشین برقی دیفرانسیل عقب که دستکم 215 مایل را طی می‌کند، انقلاب بزرگی در این اساس در صنعت اتومبیل ایجاد کرده هست. رییس شرکت تسلا یعنی الون ماسک قول داده تا قیمت این ماشین از 35000 دلار فراتر نرود و تا اواخر سال 2017 این ماشین را روانه بازار کند.
4. فولکس واگن e-Golf
معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان
تاکنون شرکت فولکس واگن در حجم گسترده خودروهای برقی خودرا روانه بازار ایالات امریکا نکرده هست اما با ارائه مدلهای اخیر e-Golf این معادله تغییر خواهد کرد. ارائه این مدل میتواند نقطه عطف جدیدی برای این خودروساز مطرح آلمانی باشد.
بر طبق اعلام مسئولین ارشد فولکس واگن، مدل e-Golf که درسال 2018 به بازار ارائه می‌شود توانا هست تا مسافت 186 مایل را طی کند. با دقت به تحرک رقبا، تا تاریخ ارائه نهایی این محصول مطمئناً شاهد تغییرات و اصلاحات زیادی در این مدل خواهیم بود.
5. پورشه Mission E
معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان
اگر به دنبال یک ماشین تمام عیار برقی هستید پس نگاهی به پورشه Mission E بیاندازید. ماشین برقی با 600 اسب بخار قدرت که همگی را متعجب کرده هست. مدیران پورشه در زمان رونمایی از این مدل اعلام کردند که این ماشین توانا هست ظرف 3.5 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت برسد و با یکبار شارژ 300 مایل را بپیماید.
از همه ی این موارد قبل، سازندگان این اتومبیل مدعی میباشند که تنها ظرف 15 دقیقه، باتری ان 80 درصد شارژ می‌شود. به زودی خبرهای جدیدی از پورشه در مورد مدل Mission E میشنویم که احتمال سورپرایز هاي اخیر هنوز ازآن میرود.
6. شورلت بولت EV
معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان

معرفی خودروهای هیبریدی 2018

نسل اخیر شورلت بولت ها درسال 2016 با رونمایی از شورلت بولت EV به علاقه مندان به حوزه اتومبیل معرفی شد. نخستین خودروی برقی جنرال موتورز با قدرت 200 اسب بخاری و گشتاور 266 پوند فوت به بازار ارائه خواهد شد.
اگرچه بعضی کارشناسان با طراحی بولت برقی شورلت مشکل دارند و طراحی داخلی جذاب و قسمت بار جادار آن نمره خوبی از کارشناسان نگرفته هست. مسئولین شورلت اعلام کرده اند این ماشین توانا هست طرف کمتر از 7 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت برسد. قیمت پایه این ماشین 37500 دلار هست.
7. مرسدس بنز نسل EQ
معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان
هیچکس انتظار نداشت، خودروساز آلمانی خودروهای لوکس هم به حوزه ساخت ماشین هاي برقی وارد شود اما مرسدس با مدل Genereation EQ که یک مدل مفهومی SUV با قدرت 400 اسب بخار هست به این بازار شدیداً رقابتی پای گذاشته هست. تاکنون شاهد ارائه هیچ مدل برقی از جانب شرکت مرسدس نبوده ایم و این مدل در واقع نخستین خودروی تمام برقی مرسدس قلمداد می‌شود که میتواند آغازگر زمان جدیدی برای این خودروساز باشد.
8. NIO EP9
معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان

معرفی خودروهای برقی

تاکنون ماشین هاي برقی زیادی درسال هاي قبل دیده ایم اما ساخت یک سوپرماشین اسپورت به صورت برقی در این بازار تا حدی عجیب و اگرچه جذاب به نظر میرسد و همین امر سبب نظرات گوناگون موافقان و منتقدان در مورد آن شده هست.
نسل اخیر خودروهای برقی NIO EP9 احتمالاً به یکی از خودروهای برقی پیشگام در بازار تبدیل خواهد شد. از این ماشین همچون سریعا ترین ماشین برقی حال حاضر دنیا ذکر میشود چرا که قدرت موتور آن 1341 اسب بخار هست و حداکثر سرعت آن 200 مایل در ساعت هست.
9. SUV برقی هیوندا
معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان
اگر SUV ها و کراس اوورها در حال حاضر جذاب ترین خودروهای دنیا میباشند پس چرا خودروهای برقی عمدتاً به صورت سدان ساخته میشوند؟ اگرچه از تسلا انتظار ارائه تسلا مدل 3 به صورت کراس اوور هم داریم اما الون ماسک اعلام کرده که این ماشین به صورت پیش فرض به صورت سدان ارائه خواهد شد.
بر طبق گزارش ها، هیوندا نیت ساخت یک SUV برقی را دارد که نخستین خودروی برقی شناخته میشود که بیشترین مسافت را طی می‌کند. مسئولین هیوندا اخبار توزیع شده در مورد SUV برقی خودرا تایید کرده اند و طبق پیش بینی ها تا سال 2018 این ماشین به بازار ارائه خواهد شد. تا آن زمان باید با مدل Ioniq هیوندا سرگرم باشیم.
10. SUV برقی فورد
معرفی 10 خودروی هیبریدی و برقی فوق العاده در جهان

معرفی خودروهای برقی 2018

شرکت فورد به تازگی اعلام کرده که یک مدل تمام برقی تا سال 2020 به بازار معرفی می‌کند. بر طبق اعلام مسئولین شرکت، این ماشین در زمره SUV ها قرار میگیرد و توانا هست تنها با یکبار شارژ مسافت 300 مایل را طی کند.
به گزارش تالاب زمان زیادی تا ارائه این ماشین هنوز باقیمانده هست اما به خاطر داشته باشید که فورد به دومین خودروسازی تبدیل خواهد شد که ماشین هاي برقی خوش قیمت با قابلیت طی مسافت 300 مایل رابه بازار ارائه میکند. امیدواریم در این ماشین بعضی از ویژگی هاي مدل اخیر فورد یعنی Escape را شاهد باشیم.
برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت