واشر سر سیلندر ماشین چیست؟ + دلایل سوختن واشر سرسیلندر

واشر سر سیلندر ماشین چیست؟ + دلایل سوختن واشر سرسیلندر

واشر سر سیلندر ماشین چیست؟

واشر سرسیلندر خودرو نقش مهمی دارد و در صورت بی توجهی به علایم ناشی از مشکل در واشر سرسیلندر خودرو ممکن است خودرو دچار مشکلات جدی شود.

 

در اینجا به معرفی کامل واشر سرسیلندر خودرو و علایم خرابی یا همان سوختن واشر سرسیلندر خواهیم پرداخت.

 

واشر سرسیلندر ترسونده یعنی یک قسمتی از واشر سرسیلندر بصورت خیلی کم سوخته و از بین رفته و باید سریعا واشر سرسیلندر تعویض شود.

 

واشر سر سیلندر قطعه اي تشکیل شده از مواد نسوز و مقاوم در برابر حرارت است که میان پیشرانه و سر سیلندر قرار گرفته و ضمن آب بندی اتاقک احتراق از مخلوط شده آب و روغن گردش یافته در پیشرانه پیش گیری می نماید.

 

اگر آب رادیاتور کم باشد یا در مجرای انتقال آب گرفتگی بوجود آید و یا اگر ترموستات اتومبیل دچار نقص فنی شده و مانعی بر سر عبور آب گردد، احتمال سوختن واشر سر سیلندر بسیار بالا خواهد رفت.

 

به گزارش گروه خودروی تالاب : همچنین هر عامل دیگر که از خنک شدن آب جریان یافته در پیشرانه جلوگیري کند، اعم از وجود رسوب در سیستم، مشکل در لوله هاي‌ عبور آب، نقص فنی واترپمپ و … میتواند به سوختن واشر سر سیلندر منتهی گردد.

 

اگر متوجه مخلوط شدن آب و روغن «شیری شدن»؛ خروج بخار و دود سفید از اگزوز و نیز پایین آمدن بازدهی پیشرانه و بد کار کردن ان شدید باید بدانید که عمر واشر سر سیلندر ماشین بسر آمده است و باید به تعمیرگاه مراجعه کنید.

واشر سر سیلندر ماشین چیست؟ + دلایل سوختن واشر سرسیلندر

واشر سرسیلندر وظیفه یکپارچه کردن فضای بین سیلندر و سرسیلندر را دارا می باشد «در اصطلاح فضای بین سیلندر و سرسیلندر را آب بندی کرده » تا از فرار گاز از محفظه احتراق، نشت آب از کانال هاي‌ آب و نشت روغن از کانال هاي‌ روغن پیشگیری کند. گفتنی است آب بندی واشر سرسیلندر امری حائز اهمیت است چراکه هرگونه نشتی گاز در عملکرد موتور تاثیرگذار بوده و می تواند موجب کاهش قدرت و راندمان موتور شود.

 

واشر سرسیلندر از جنس پنبه نسوز ؛ فولاد و مس می باشد تا بتواند فشار و حرارت زیاد ناشی از موتور را تحمل کند.

 

به گزارش تالاب: شایان ذکر است سوختن واشر سرسیلندر به دفورمه شدن واشر گفته می‌شود که در حقیقت از فرم خارج شدن این قطعه موجب از بین رفتن آب بندی بین سیستم هاي‌ مختلف موتور خواهد شد.

 

یکی از عللی که میتواند سوختن واشر سرسیلندر رابه دنبال داشته باشد ؛ کم بودن آب رادیاتور است به گونه اي که این امر به موتور و واتر پمپ ماشین فشار وارد می کند و در برخی موارد باعث سوختن واشر سر سیلندر خواهد شد که تعمیر ان هزینه گزافی خواهد داشت.

 

از دیگر علل سوختن واشر سرسیلندر می‌توان به گرمای بیش از حد موتور، زدن جوش کاذب در رادیاتور، وجود آب در سرپیستون ها، مخلوط شدن آب و روغن، دیر روشن شدن موتور، بد کار کردن موتور، خروج بخار آب از اگزوز و تغییر رنگ روغن موتور به صورت شیری رنگ خواهد بود که مسلما این موارد کم شدن قدرت و کشش موتور رابه همراه دارند.

 

واشر سر سیلندر نقش مهمی را در سلامت خودرو ایفا میکند…

 

دلایل سوختن واشر سرسیلندر :

آب رادیاتور کم باشد.

مجراهای عبور آب در موتور مسدود شود.

خنک نشدن آب رادیاتور بدلیل رسوب و یا نقص در عملکرد پروانه.

نقص فنی در ترموستات.

نقص فنی در واتر پمپ و عدم گردش جریان آب در موتور.

پیچ خوردگی شلنگ هاي‌ ورودی و خروجی رادیاتور.

رانندگی طولانی در ترافیک و فشار بر موتور در فصل گرما.

 

واشر سرسیلندر

 نکته:

شایان ذکر است سوختن واشر سرسیلندر دریک لحظه و یک دقیقه رخ نمیدهد بلکه اول آب رادیاتور داغ می‌شود و حرارت افزایش پیدا میکند و چند دقیقه بعد از رسیدن آمپر به خط قرمز آسيب دیدن واشر آغاز می‌شود.

 

از این رو توصیه می‌شود درصورت مطلع شدن از بروز چنین وضعیتی در موتور خودرویتان از پیمودن ادامه مسیر خودداری نمایید و ماشین تان را توسط بکسل به تعمیرگاه منتقل کنید. چراکه درصورت بی توجهی و یا عدم آگاهی از مشکل پیش آمده ممکن است آسیب جدی تری خودرویتان را تهدید کند و هزینه هاي‌ گزافی را متحمل شوید.

 

البته در صورتی که تا تعمیرگاه مسیر کوتاهی پیش رویتان باشد میتوانید با خودرویتان مسیر را بپیمایید. فقط دقت داشته باشید که قبل از پیمودن ادامه مسیر ابتدا در مخزن روغن موتور را باز نمایید تا آبی که با روغن قاطی شده است در اثر حرارت بخار گردد پس از انجام اینکار میتوانید دوباره خودرویتان را روشن نمایید تا به تعمیرگاه نزدیک مراجعه نمایید.

واشر سر سیلندر ماشین چیست؟ + دلایل سوختن واشر سرسیلندر

هنگام جوش آوردن خودرو چه کنیم؟

جوش آوردن اتومبیل ؛ یکی از مشکلاتی است که شاید تعداد زیادی از افراد ان را تجربه کرده باشند . اغلب افراد دراین شرایط با ریختن آب روی موتور خودرویشان سعی دارند تا به خنک کردن موتور اتومبیل سرعت بخشند ولی باید گفت این اقدام کاملا اشتباه است زیرا خنک کردن سریع موتور ماشین موجب انقباض سریع ان می‌شود و به اصطلاح موتور گیرپاژ می‌کند.

 

در حقیقت این اقدام موجب چسبیدن قطعات می‌شود ودر نتیجه با حرکت پیستون ها در داخل سیلندر ؛ خراش هایي روی سیلندر و دیوار ان به وجود می‌آید و مشکل بعدی این که سرد و گرم کردن شدید پیستون می تواند موجب ایجاد ترک و شکاف نیز شود.

 

در زمان بروز چنین وضعیتی توصیه می کنیم حتما نکات زیر را رعایت نمایید:

در نخستین فرصت توقف کرده و ماشین را خاموش کنید.

 

کاپوت رو بالا بزنین  و هر ۳۰ الی ۴۰ ثانیه موتور رو در حد سه چهار ثانیه روشن کنید و مجدد خاموش کنید. این حرکت را تا چند بار تکرار نمایید. در واقع با این حرکت از آسیب هایي نظیر چسبیدن رینگ و پیستون پیشگیری به عمل می آورید.

 

البته گفتنی است تا این جای کار واشر سر سیلندر خودرویتان را باید تعویض کنید. چراکه دراین دما ؛ سرسیلندر نخستین قطعه اي هست که آسیب میبیند. همانگونه که گفته شد واشر سرسیلندر عمل آب بندی بین سیلندر و سر سیلندر را انجام می دهد و از قاطی شدن آب و روغن پیشگیري به عمل می آورد. که درصورت سوختن واشر سرسیلندر ؛ آب و روغن قاطی میشود.

 

توجه داشته باشید اگر دراین وضعیت خواستین به موتور خودرویتان آب اضافه کنید ؛ حتمن ماشین را روشن کنید تا حرکت و پمپاژ در واتر پمپ ؛ آب رابه همه ی جای موتور برساند. که این امر می تواند از ایجاد فشار داخل رادیاتور نیز پیش گیری به عمل آورد.

 

در هنگام برداشتن درب رادیات احتیاط کنید ؛ سعی کنید 1 متر فاصله را حفظ نمایید. درب رادیات را کم کم باز کنید تا بخارهای اضافی خارج شوند و سپس آب را طی چند مرحله اضافه کنید ؛ با این روش موتور خودرویتان خنک میشود. با خنک شدن موتور و عادی شدن دمای ان ؛ ماشین را خاموش نمایید.

 

در صورتی که خودرویتان بازهم جوش آورد و متوجه بالا رفتن غیر عادی آمپر آب شدید ؛ تردید نکنید که ترموستات خودرویتان دچار نقص شده است.

واشر سر سیلندر ماشین چیست؟ + دلایل سوختن واشر سرسیلندر

نمونه ای از واشر سرسیلندر خودرو

 

این علائم را نادیده نگیرید :

موتور ماشین صبح ها دیر روشن می‌شود و پس از روشن شدن، موتور لرزیده و دود سفید از ان خارج می‌شود.

 

شیلنگهای متصل به رادیاتور باد کرده و متورم میشوند.

 

مشاهده روغن داخل مخزن رادیاتور.

 

کم کردن آب رادیاتور، درصورت سالم بودن سیستم خنک کننده و عدم نشتی ان.

 

 شنیدن صدای شر شر آب از پشت داشبورد

 

موارد ذکر شده در بالا می تواند از نشانه هاي‌ سوختن واشر سرسیلندر باشد پس درصورت مشاهده چنین مواردی حتمن به تعمیرگاه مراجعه نمایید تا از صرف هزینه هاي‌ سنگین تر جلوگیري نمایید.

 

به گزارش تالاب بر این اساس درصورت مطلع شدن از بروز چنین وضعیتی در موتور خودرویتان از پیمودن ادامه مسیر خودداری نمایید و ماشین تان را توسط بکسل به تعمیرگاه منتقل کنید.

 

چراکه درصورت بی توجهی و یا عدم آگاهی از مشکل پیش آمده ممکن است آسیب جدی تری خودرویتان را تهدید کند و هزینه هاي‌ گزافی را متحمل شوید.

 

واشر سرسیلندر ؛ دیگر مطالب خودرو را در سایت تالاب دنبال نمایید.

جدیدترین مطالب سایت