شغل جلوبندی؛درآمد، بازارکار و مدت یادگیری

شغل جلوبندی؛درآمد، بازارکار و مدت یادگیری

یکی از مشاغل مرتبط با رشته های اتومکانیک، شغل جلوبندی سازی خودرو است. که به دلیل بازار کار پر رونق طرفداران بسیاری دارد. تعمیر جلوبندی خودرو توسط یک فرد تعمیرکار انجام می شود، شخص باید با اجزاء، قطعات و مهارت‌های مورد نیاز مربوط به جلوبندی به صورت کامل آشنا بوده و در مواقع لازم قطعات را تعویض یا تعمیر کند.
با توجه به این که در حال حاضر حجم تولید خودرو‌ها در حال افزایش است، از این جهت می‌توان گفت میزان درآمد و بازار کار جلوبندی خودرو می‌تواند از حد قابل قبول و عرف میزان حقوق هم بیشتر شود.

 

جلوبندی خودرو شامل کدام بخش آن می شود؟

همانطور که از اسم آن پیداست، قسمت جلوبندی خودرو همان قسمت جلویی و زیرین ماشین است که شامل فرمان و میل فرمان هم می شود. جلوبندی ماشین ارتباط بسیاری نزدیکی با سیستم تعلیق خودرو دارد (سیستم تعلیق شامل کمک فنر و چرخ های عقب خودرو می باشند.)

 

وظیفه سیستم تعلیق فرمان و جلوبندی این است که تعادل خودرو را چه در حالت حرکت یا چه در حالت پارک، حفظ نمایند. اگر سیستم جلوبندی دچار مشکل شود، عملکرد خودرو در هنگام حرکت در ناهمواری‌ها، پیچ‌ها، دست اندازها و … دچار مشکل خواهد شد. بنابراین نمی‌توان گفت این قسمت از خودرو، بی اهمیت است و در صورت خرابی از آن چشم پوشی کرد. اینجاست که اهمیت شغل جلوبندی خودور به وضوح نمایان می‌شود.

در تهیه این بخش از متن از این منبع استفاده شده است.

 

بازار کار شغل جلوبندی سازی خودرو

با یک حساب سر انگشتی می‌توان متوجه شد که تعداد خودرو‌ها روز به روز در حال افزایش است، به طوری که در هر خانواده‌ای حدود یک یا دو ماشین وجود دارد. این که هرخودرو‌ای پس از چندین سال استفاده دچار خرابی شده و نیاز به تعمیرات دارد دور از ذهن نیست. البته قسمت جلوبندی خودرو هم چیزی نیست که بتوان تعمیرات آن را تا جای ممکن به تاخیر انداخت، از این رو می‌توان گفت بازار  کار شغل جلوبندی خودرو علاوه بر این که روز به روز در حال افزایش رونق است، چیزی هم نیست که به راحتی  کساد شود.

 

بنابراین اگر می‌خواهید این شغل را شروع کنید در ورود به آن و یا یادگیری آن تردید نداشته باشید. چرا که در مدت کوتاهی حتی بدون تحصیل می‌توانید تخصص لازمه را کسب کرده و وارد بازار کار جلوبندی سازی شوید.

 

درامد شغل جلوبندی سازی

شغل جلوبندی سازی خودرو؛ یکی از مشاغل پر رونق در حوزه فنی و بهترین شغل مربوط به خودرو می‌باشد. بازار کار جلوبندی خودرو به عواملی مانند افزایش خودروارتباط مستقیمی دارد. یک تعمیرکار جلوبندی ماشین با شناخت قطعات جلوبندی و با استفاده از مهارت‌هایی که دارد، می‌تواند مشکلاتی به وجود آمده ناشی از تصادف یا اختلالات معمولی را که در قسمت جلوبندی خودرو ایجاد شده برطرف سازد. جهت ورود به شغل جلوبندی سازی ماشین می‌توان ابتدا مهارت‌های مورد نیاز را از طریق شرکت در آموزشگاه‌ها یاد گرفته و سپس با استفاده از تخصص آموخته شده و مدرک دریافتی، وارد این شغل شد.

 

به این مورد توجه نمایید که میزان درآمد شغل جلوبندی سازی خودرو مانند سایر مشاغل فنی به میزان مهارت فرد بستگی دارد. در صورتی که تعمیرکار دارای تخصص باشد و همچنین از مهارت‌هایی مانند مشتری مداری، سرعت بالای انجام کار، دقت و کیفیت کار عالی برخوردار باشد و… می‌تواند میزان درآمد بالایی را کسب نماید.

 

البته این که محل کار شما در کجای شهر قرار دارد و چقدر از تجهیزات به روز برخوردار هستید، از عوامل مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

 

شغل جلوبندی سازی؛ هزینه راه اندازی

اگر شما هم علاقه مند به شغل های مرتبط با رشته مکانیک خودرو هستید و می‌خواهید کسب و کار خود را راه اندازی کنید. در هنگام شروع میزان سرمایه اولیه جهت راه اندازی مغازه جلوبندی سازی از جمله مواردی است که دارای اهمیت بالایی می‌باشد.

 

پس از این که از داشتن مهارت‌های مورد نیاز تعمیرات جلوبندی سازی اطمینان حاصل نمودید حال می‌توانید مغازه خود را راه اندازی کنید. هزینه راه اندازی به مواردی مانند هزینه اخذ پروانه کسب، هزینه اجاره تعمیرگاه، هزینه خرید دستگاه‌های تشخیص و دستگاه‌های بالا بر هیدرولیکی، ابزارهای مکانیکی و … بستگی خواهد داشت.

شغل جلوبندی؛درآمد، بازارکار و مدت یادگیری

البته اگر جهت آموزش به آموزشگاه‌های معتبر مراجعه نمایید در پایان دوره به شما مدرک معتبر اعطا می‌گردد. داشتن مدرک می توان به شما کمک کند تا وام خود اشتغالی یا مجوز دریافت نمایید و همچنین از مزیت‌های دیگر آن برخوردار شوید.

 

معایب شغل جلوبندی سازی

این که شما بخواهید هر کسب و کاری فنی را، راه اندازی کنید در کنار مزیت‌هایی که دارد یک سری معایب را هم نیز به همراه خواهد داشت در مورد شغل مکانیکی هم به همین صورت است. اگر شما بخواهید وارد این کار شوید باید اجاره مغازه پرداخت نمایید، با اداراتی مانند شهرداری و دارایی باید سرکار داشته باشید.

 

اما به این مورد هم توجه داشته باشید که شما خود صاحب کسب و کار خواهید بود و می‌توانید صفر تا صد کار را مدیریت نمایید یا از مزیت‌های شغل آزاد مانند زمان تعطیلی، افزایش میزان درآمد و … برخوردار شوید.

 

راه های ورود به این شغل با آموزش جلوبندی ماشین

برای یادگرفتن رشته مرتبط با جلوبندی ماشین روش‌های مختلفی وجود دارد، بسیاری از افراد را می‌بینید که از طریق تحصیل در این رشته مهارت‌های مورد نیاز را کسب نموده‌اند. یا برخی از افراد از طریق روش‌های استاد شاگردی و کار کردن بدون مزد در تعمیرگاه‌ها توانسته‌اند تخصص‌های مورد نیاز را کسب نمایند. که این روش‌ها نیاز به صرف وقت بسیاری می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید متن اموزش جلوبندی ماشین را مطالعه کنید.

شغل جلوبندی؛درآمد، بازارکار و مدت یادگیری

اما بهترین و کوتاه‌ترین روش، همان روش ثبت نام در آموزشگاه‌های است که به دلیل وجود مزیت‌های فراوان سبب شده تا بسیاری از افراد از شرکت در کلاس‌ها استقبال کنند. کسب مهارت از طریق آموزشگاه این امکان را به شما می‌دهد تا در کوتاه ترین زمان ممکن صفر تا صد مهارت‌ها را زیر نظر اساتید آموزش دیده و به صورت عملی مهارت‌ها را کسب نمایید. در پایان می‌توانید در آزمون سازمان فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و مدرک معتبر بین المللی دریافت نمایید.

 

اموزش جلوبندی صفر تا صد از طریق آموزشگاه

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد جهت ورود به شغل جلوبندی سازی نیازمند سپری کردن آموزش‌ها از طریق آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای می‌باشید، حتما انتخاب یک مجموعه آموزشی با سابقه و معتبر کار سختی خواهد بود از این رو ما به دلیل وجود مزیت‌های بسیار، آموزشگاه فنی حرفه ای دارالفنون را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
آموزشگاه دارالفنون (https://darr.ir/) دارای اساتید مجرب، آموزش مهارت‌ها به صورت عملی و تئوری، دارای کلاس‌های مجهز، هزینه مناسب آموزش، خوابگاه برای افراد غیر بومی و … در تهران می‌باشد در صورتی که در مورد نحوه آموزش، ثبت نام، برگزاری کلاس‌ها یا حتی کسب اطلاعات در مورد بازار کار جلوبندی نیاز به مشاوره دارید با شماره تلفن 02155965666 تماس بگیرید.

جدیدترین مطالب سایت