مجموعه : مشخصات خودرو
بروزرسانی : 5 تیر 1397

موزه خودروهای هیوندای و کیا در کره جنوبی (+عکس)

موزه خودروهای هیوندای و کیا در کره جنوبی (+عکس)

شرکت کیا که روزگاری از ایران خودرو عقب تر بود امروزه خودروهای متنوعی تولید و خودروهای قبل تر را به موزه خودرو میفرستد در صورتی که ما هنوز پراید را تولید و سوار میشوم.

به گزارش تالاب شاید برای ما ایرانیان که به طور محسوسی رسیدن خودروسازان کره‌ای از فرش به عرش را مشاهده کرده‌ایم، این موضوع که کیا و هیوندای صاحب یک موزه نسبتا وسیع و مدرن هستند، جای تامل بسیاری دارد.

در کشور کره جنوبی تنها دو موزه خودرو وجود دارد که یکی همین موزه و دیگری موزه سامسونگ موتورز – رنو است.

موزه کیا هیوندای که در سال 2007 میلادی افتتاح شد، در مرکز R&D (تحقیقات و توسعه) این گروه خودروسازی در هواسئونگ جیونگی کره جنوبی واقع است و در آن مهم‌ترین خودروهای تاریخ این دو خودروساز نه‌چندان قدیمی کشور کره جنوبی به نمایش درآمده‌اند.

با آنکه بیشتر محصولات قدیمی و اساسی این دو خودروساز همانند هیوندای پونی، استلار و پورتر در کنار کیا الان، پراید و بونگو در این موزه دیده می‌شوند، اما تعدادی از خودروهای روزهای نخست این دو خودروساز نیز در موزه به نمایش درنیامده‌اند؛ چرا که برخی از آنها در انبار این موزه قرار دارند (به دلیل کمبود جا) و هنوز نمونه نسبتا سالم و دست نخورده برخی از این خودروها نیز یافت نشده‌اند.

موزه خودروهای هیوندای و کیا در کره جنوبی (+عکس)

تصاویری از موزه خودروهای هیوندای و کیا در کره جنوبی

برای مثال هیوندای هنوز یک نمونه نسبتا سالم از اولین محصول خود یعنی فورد کورتینا را در کره جنوبی پیدا نکرده است! تعداد خودروهایی که به طور دائم در موزه به نمایش درآمده‌اند تنها 20 عدد است، اما بیش از 190 دستگاه دیگر نیز در انبار موزه به طور دقیق تحت نگهداری و مراقبت هستند.

قرار است تا در پایان سال جاری میلادی، یک موزه بزرگ‌تر با ظاهری شکیل‌تر و گنجایش بسیار بیشتر توسط هیوندای تاسیس شود تا هر دو خودروساز تاریخ خود را به طور کامل در آن به نمایش بگذارند. اما نحوه بازدید از این موزه نیز خود دارای نکات جالبی است.

اول از همه اینکه بازدید از این موزه فقط باید با وقت قبلی باشد، دوم اینکه برای بازدید نیز نیازمند دعوتنامه از طرف یکی از کارکنان گروه خودروسازی کیا و هیوندای هستید و در صورتی که هیچ یک از آشنایان شما برای این غول خودروسازی کره جنوبی کار نمی‌کند، احتمالا هرگز موفق به بازدید از این موزه نخواهید شد!

علاوه بر این موزه، یک موزه دیگر نیز به تاریخچه تصویری و سندی خودروسازی کیا هیوندای اختصاص یافته است که در یکی از ساختمان‌های اصلی خود کارخانه قرار دارد و بازدید از آن نیز دقیقا دارای ویژگی‌ها و مصائب موزه مورد نظر ماست!

منبع:عصر خودرو

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت