مجموعه : مشخصات خودرو
بروزرسانی : 9 مرداد 1396

آماده شدن سری اول خودروهای “تسلا”

آماده شدن سری اول خودروهای “تسلا”

ورود سری اول خودروهای”تسلا”

چندی پیش از آماده شدن سری اول خودروهای اخیر این شرکت خبر داده بود و دیروز در یک سمینار در کالیفرنیا از عملی شدن وعده خود خبر دادشرکت “تسلا” همان طور که مالک آن اعلام کرده بود 30 دستگاه از جدید ترین خودروی خود یعنی تسلا مدل 3 را به مالکان انها تحویل داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، “الون ماسک“«Elon Musk» مالک شرکت خودروسازی “تسلا”«Tesla» چندی پیش از آماده شدن سری اول خودروهای اخیر این شرکت خبر داده بود و دیروز در یک سمینار در کالیفرنیا از عملی شدن وعده خود خبر داد.

ماسک ابراز امیدواری کرده هست که تا پایان ماه اوت یعنی کمتر از دو ماه دیگر 100 دستگاه دیگر را ساخت کرده و به مشتریان تحویل دهد.

طبق برنامه‌ریزی‌هاي صورت گرفته قرار هست روند ساخت خودروهای تسلا تسریع شده و در سه ماه آینده به 1500 دستگاه در ماه و تا پایان سال به 20 هزار دستگاه در ماه برسد.

حتی با این روند تسلا برای تحویل دادن تمام 400 هزار سفارش خود نیاز به دو سال زمان دارد.

قیمت پایه این خودروی الکتریکی 35 هزار دلار اعلام شده هست که بر زمینه قابلیت‌هاي جانبی که به آن اضافه می شود افزایش خواهد یافت.

ورود سری اول خودروهای”تسلا”

مدت زمان رسیدن سرعت این اتومبیل از صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت 5.6 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن 208 کیلومتر بر ساعت هست و گنجایش پنج سرنشین را دارد.

این اتومبیل با شارژ کامل میتواند مسافتی در حدود 350 کیلومتر را بپیماید و توانایی طی کردن 208 کیلومتر را با نیم ساعت شارژ شدن دارد.

مجهز بودن به نظارت صوتی، اتصال به وای‌فای و اینترنت LTE و همینطور فناوری بلوتوث از دیگر قابلیت‌هاي این خودروی نیمه‌خودران هست.

در صورتی که مصرف‌کننده علاقه داشته باشد میتواند از یک باتری کمکی نیز بهرهگیری کند که حداکثر سرعت اتومبیل را به 224 کیلومتر بر ساعت و همینطور حداکثر مسافت آن را به 496 کیلومتر می رساند.

با بهرهگیری از این باتری کمکی مدت زمان رسیدن اتومبیل از سرعت صفر به 100 کیلومتر بر ساعت به حدود 5.1 ثانیه می رسد.

برای بهرهگیری از قابلیت‌هاي تنظیم سرعت با ترافیک، ماندن بین خطوط، تعویض خطوط، خروج از بزرگراه، تعویض بزرگراه و پارک خودکار مشتریان باید 5000 دلار اکثر پرداخت نمایند.

تسلا اعلام کرده هست که برای بهرهگیری از قابلیت اتوپایلوت در آینده نزدیک، مصرف‌کنندگان میتوانند با پرداخت 3000 دلار از آن بهره‌مند شوند.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت