مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات)

مجموعه : مشخصات خودرو
مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات)

خودروهای غول پیکر ویژه جنگ ساخت امریکا

خودروی جنگی پیشرفته امریکایی :این خودرو در موارد بسیاری استفاده میشود و کمک بزرگی برای پیروزی در درگیری و جنگ میباشد.

 

مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی , اینترنشنال مکس پرو که نوعی خودروی زرهی جنگی هست، در رده وسایل نقلیه نظامی “امرپ” نیز قرار می‌گیرد. امرپ به معنی مقاوم و پشتیبانی شده در برابر مین و کمین بوده و اصطلاحی هست که تنها برای ماشین هاي نظامی ایالات امریکا بکار می‌رود. ماشین هاي امرپ بطور اختصاصی علیه بمب هاي کنار جاده اي مقاوم میباشند.

 

به گزارش تالاب امرپ درسال 2007 همچون بخشی از برنامه وزارت دفاع کشور آمریکا در پاسخ به افزایش خطر روز اضافه بمب هاي کنار جاده اي کلید خورد. اینترنشنال مکس پرو از طریق شرکت “نویستار دفنس” که خود از شرکت هاي تابعه نویستار اینترنشنال هست، ساخت می‌شود.

 

نویستار اینترنشنال نیز با همکاری شرکت پلاسان ساسا که متعلق به رژیم صهیونیستی هست، پوشش زرهی ماشین را طراحی میکند.

 

اتومبیل هاي امرپ به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: دسته 1 و دسته 2 که بستگی به کاربرد و ظرفیت کابین دارد. باوجود آن که بخش اعظم امرپ هاي فروخته شده از نوع 1 میباشند، اما نویستار مکس پرو را در هردو اندازه مذکور ساخت کرده هست.

 

مدل مکس پرو پلاس نیز که مجهز به چرخ هاي عقب دوتایی هست، میتواند در نقش آمبولانس مفید واقع شود. اخیر ترین نسخه ساخته شده، مکس پرو دش «Dash» نام دارد و مدلی کوچک و سبک تر در دسته 1 قلمداد می‌شود.

 

هردو مدل پلاس و دش از موتور مکس فورس 10 با قدرت 375 اسب بخار بهرهگیری میکنند. این در حالی هست که انواع ماشین هاي پایه مکس پرو مجهز به موتور DT 530 با قدرت 330 اسب بخار میباشند.

مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات)

طراحی و ساخت

مکس پرو متشکل از یک کپسول مختص خدمه با بدنه V شکل هست که روی شاسی 7000 بین المللی نصب می‌شود. این طراحی امواج حاصل از انفجار مین هاي زمینی و یا دستگاه هاي انفجاری دست ساز را منحرف ساخته و از ماشین پشتیبانی می‌کند. اگرچه نگرانی هایي پیرامون گیر افتادن نیروهای نظامی داخل اتومبیل در شرایط کمین دشمن وجوددارد چرا که شاسی خارج از کسپول زرهی خدمه نصب می‌شود

 

و احتمال آسیب آن در حالات هاي بحرانی دور از انتظار نخواهد بود. با این حال سخنگوی نویستار دفنس، نتایج تست هاي انجام شده را دقیقا موفقیت آمیز میخواند. مکس پرو میتواند به اندازه خودروی ATF Dingo که از طراحی مشابهی برخوردار هست «کپسول زرهی نصب شده بر شاسی کامیون یونیماگ»، خوب عمل کند. خودروی نام برده توانسته هست انفجار مین زمینی با وزن 7 کیلو گرم، بدون مصدوم شدن هیچ کدامیک از خدمه را تحمل کند.

 

طبق گفته نویستار دفنس، مکس پرو نه تنها از آمادگی عملیاتی قابل توجهی برخوردار هست، بلکه بهرهگیری از قطعات استاندارد در ساخت آن نیز منتج به تعمیر و نگه‌داری راحت تر ماشین میشود.

 

اجزای بدنه زرهی ماشین بجای آن که جوش خورده باشند، به یک دیگر پیچ شده اند. این موضوع عاملی دیگر در جهت تسهیل تعمیر پذیری مکس پرو، به مخصوصاً در میدان جنگ خواهد بود. از طرفی بهمین علت ظرفیت ساخت مکس پرو از طریق نویستار هم سیر صعودی طی میکند.

مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات)

سایت تالاب : درسال 2010، ارتش به غرض توسعه قابلیتی تحت عنوان “بازرسی ثبات الکترونیکی” و یا به اختصار ESC؛ تکنولوژی کامپیوتری که منتج به التیام استحکام ماشین میشود، تلاش زیادی انجام داد. ESC فاکتور هاي جاده اي، اطلاعات ماشین و هدف راننده رابا یک دیگر ترکیب میکند.

 

نتیجه این اختلاط داده اي افزایش ضریب خاطرجمعی ثبات مکس پرو حین مانور هاي جاده اي و یا خارج جاده اي هست. نصب سیستم هاي ESC بر مکس پرو اواخر سال 2014 شروع شده هست و تا انتهای سال 2017 تکمیل می‌شود.

 

مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات)

به گزارش تالاب در ابتدا تنها دو اتومبیل برای انجام تست هاي نخست در مارس سال 2007، به آبردین پروو گراوند؛ شهری در ایالت مریلند ایالات امریکا ارسال شد. پس از بررسی هاي صورت گرفته، نخستین سفارش حاوی 1،200 واحد مکس پرو دسته 1 امرپ از جانب سپاه تفنگداران دریایی ایالات امریکا به ثبت رسید.

 

ضروری به یاد هست که نویستار به غرض معرفی مکس پرو بجای خانواده ماشین هاي M113 «اتومبیل هاي زرهی چند منظوره» تغییراتی دراین ماشین لحاظ کرده هست تا کارایی آن رابه حداکثر برساند.

مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات)

 

انواع

– مکس پرو پلاس: این مدل درسال 2003 طراحی شد. قدرت موتور و ظرفیت کابین در مکس پرو پلاس ارتقا یافته هست.

 

– مکس پرو دش: در تاریخ 4 سپتامبر سال 2008، سپاه تفنگداران دریایی ایالات امریکا قراردادی به ارزش 752 میلیون دلار با نویستار امضا کرد که بنا بر آن شرکت متهعد به ساخت نظیر اي سبک تر، کوچکتر و با قابلیت تحرک بیشتر در قیاس با مکس پرو اصلی شد. بدین ترتیب ساخت مکس پرو دش در اکتبر همین سال شروع ودر فوریه 2009 نیز 822 واحد از این اتومبیل تحویل داده شد.

 

– مکس پرو دش DXM: مدل ارتقا یافته مکس پرو دش مجهز به سیستم تعلیق DXM هست.

 

– مکس پرو دش DXM آمبولانس: درسال 2011 نویستار بودجه اي به مبلغ 183 میلیون دلار برای ساخت 250 آمبولانس مکس پرو دش با سیستم تعلیق DXM دریافت کرد.

 

– مکس پرو XL: این مدل در دسته 2 اتومبیل هاي امرپ قرار میگیرد. مکس پرو XL در قیاس با خودروی اصلی بزرگ‌تر هست و می‌تواند 10 سرباز را حمل و نقل کند.

 

– MRV: مورد بعدی یکیدیگر از انواع اتومبیل هاي امرپ مختص عملیات بازیابی هست که 250 واحد ازآن سفارش داده شد.

 

MCOTM: این نسخه که “فرماندهی ماموریت در حرکت” نامیده میشود، مجهز به سیستم کامپیوتری پیشرفته، مانیتور هاي گوناگون و آنتن مختص ارتباطات هست.

مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات)

 

مشخصات اینترنشنال مکس پرو

– نوع: امرپ دسته 1 و 2

– جنگ ها: جنگ عراق، جنگ هاي افغانستان

– سال ساخت: از 2007 تا کنون

– تعداد ساخته شده: 9،000

– وزن: دسته 1 وزن 28،000 الی 29،500 پوند

دسته 2 وزن 30،000 الی 32،000 پوند

– طول: 6.5 تا 7.2 متر

– پهنا: 2.5 متر

– ارتفاع: 3 متر

– خدمه: 3 الی 7 نفر

– موتور: مکس فورس با قدرت 330 اسب بخار

– نسبت نیرو به وزن: 18.9 – 20 hp/US ton

– ظرفیت بارگیری: 1،6 الی 5 تن

– جعبه دنده: 5 سرعته اتوماتیک Allison 3000

 

مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات)

مکس پرو نام خودروی جنگی آمریکایی (+مشخصات)

 

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت