10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2023 + عکس

مجموعه : مشخصات خودرو
10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2023 + عکس

خودرو های لوکس فقط با سواری زیبا و سطوح وسیع فناوری تعریف نمی‌شوند، بلکه با سطح اعتباری کـه بـه ارمغان می آورند نیز مشخص می شوند. خودرو های لوکس ماشین‌هایي هستند کـه مدیران سطح بالا برای رانندگی یا سوار شدن در انها انتخاب میکنند.

 

این بدان معناست کـه ان‌ها باید اسانی فوق‌العاده‌اي را هم در صندلی‌هاي‌ جلو و هم در عقب، سواری نرم ابریشمی، رانندگی عالی و ظرافت، عملکرد کافی ارائه دهند و باید از دیگر خودروها در همه ی چیز بهتر باشند.

 

سطوح بالای فناوری داخل خودرو و سرگرمی اطلاعاتی، ضروری اسـت، و سیستم‌هاي‌ ارتباطی کـه امکان استفاده از چنین ماشین‌ها را بـه عنوان دفاتر سیار فراهم می کنند، اهمیت فزاینده‌اي دارند. در این جا لیستس کـه برای شـما همراهان عزیز مجله تفریحی تالاب تهیه کرده ایم شامل خودروهایی میشود کـه هم فوق‌العاده آسان هستند، هم برای رانندگی عالی هستند. و آنهایی کـه در صدر رده بندی ما قراردارند علاوه بر این، توانایی بیشتری هم دارند. 

 

1. رنج روور

نسل چهارم رنج روور کنونی، با شاسی مونوکوک آلومینیومی و برنامه‌اي لوکس، مانند هر خودرو دیگری انقلابی اسـت. موقعیت رانندگی فوق العاده، تجمل فوق العاده و کابین دائما خاص، ان را بـه بهترین انتخاب ما دراین رده خودرو های لوکس زیر 100000 پوند تبدیل کرده اسـت.

 

اما این کـه اولاً یک ماشین لوکس اسـت ودر مرحله دوم این کـه توانایی ان را در خارج از جاده یک قدم کم نمی کند. فضای داخلی لوکس، جادار و باکیفیت اسـت، صندلی‌ها عالی هستند و موقعیت رانندگی درجه یک اسـت، کـه باعث می شود رانندگی برای خودرویی در اندازه ان آسان باشد. بدنه سنگین، تفکیک عالی از سطوح ناهموار را فراهم میکند ودر حالی کـه درگیری رانندگی پورشه کاین را ارائه نمیکند.

 

10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2022 + عکس

طیف موتورهای لندروور همان‌ گونه شامل گزینه هاي‌ بنزینی و دیزلی شش و هشت سیلندر اسـت، بدون این کـه گزینه اي ضعیف یا کم احساس در بین انها وجود داشته باشد. موتورهای دیزل شش مستقیم Solihull کـه اخیراً اضافه شده اسـت باید جذابیت واقعی برای رانندگان خصوصی باشد، اما یکی از مواردی کـه اپراتورهای ناوگان بـه ان علاقه مند خواهند بود P400e هیبریدی پلاگین «77 گرم در کیلومتر، برد 25 مایل EV» اسـت کـه واجد شرایط خودرو های شرکتی اسـت.

رنج روور بزرگ و سنگین اسـت، اما وزن و اندازه ان بهای کوچکی اسـت کـه باید برای خودرویی با وسعت توانایی باورنکردنی ان پرداخت. تعداد کمی از خودروها باعث میشوند کـه شـما احساس کنید کـه سوار ان‌ها می شوید، هیچ‌کدام دید بهتر یا موقعیت رانندگی مطمئن‌تری ندارند، و تعداد کمی از خودروها چهره بهتری را در روز شـما ایجاد میکنند.

 

2. مرسدس بنز S کلاس

زمانی کـه مرسدس بنز قصد دارد یک کلاس S جدید بسازد، خلاصه این اسـت کـه بهترین خودروی جهان را بسازد. در هر موقعیتی انجام شده اسـت کـه این «بزرگ بنز» تعریف‌کننده در طول دهه‌ها بازطراحی شده اسـت، و آخرین باری کـه درسال 2020 اتفاق افتاد، در بازار خودرو های لوکس چالش‌برانگیزتر ودر حال تغییر سریع‌تر از انچه تا بـه حال این خودرو با ان روبه‌رو بوده اسـت.

 

با این حال، اینبار مرسدس بنز دقیقاً بـه هدف خود درست در گلوله اصابت نکرد. چیزی کـه می توان ان را نسل دهم کلاس S درنظر گرفت، در تلاش برای ارتقای سطح فناوری دیجیتال تسلا، خطرات زیادی را بـه همراه داشت، اما خودرویی لوکس و باکیفیت و دارای کابین مجلل و اسانی اسـت.

 

کلاس S هنوز هم یکی از آسان ترین، محصورترین و زیباترین خودرو های جهان اسـت. اما فناوری‌هاي‌ جدید داخل خودرو، اگر چه از جهاتی متعدد و چشمگیر هستند «در بین ان‌ها یک صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی بـه اندازه‌اي بزرگ اسـت کـه بتوان در کابین یک A380 تعلق داشت»؛ کارکرد همه ی انها آسان نیست. همه ی انها بـه طور یکپارچه در تجربه رانندگی خودرو ادغام نمی‌شوند. و عده اي از ان‌ها احساس می کنند کـه بـه‌جای بهبودی، تأثیرگذار هستند.

10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2022 + عکس

S-Class طوری طراحی شده اسـت کـه همیشه بی سر و صدا و آسان کار کند. هم در جاده‌هاي‌ شهری و هم در بزرگراه‌ها، در اسانی ایزوله و با علامت تجاری فراوان حرکت میکند، اگر چه چرخ‌هاي‌ آلیاژی بزرگ خودرو های کنونی ان‌ها را کمی مستعد کوبیدن بر روی آهن‌کشی‌هاي‌ برجسته و آسفالت شکسته میکند.

 

جدید ترین راه‌حل‌هاي‌ سرگرمی مرسدس بنز برای صندلی‌هاي‌ عقب و پیکربندی‌هاي‌ کابین صندلی‌هاي‌ خواب، احتمالاً بعدا بـه کلاس استاندارد S کلاس می آیند، پس از این کـه بر روی مشتقات گران‌تر می‌باخ عرضه شوند. با این حال، حتی بدون ان تجهیزات، این یک حمل و نقل لوکس نیرومند باقی می‌ماند.

 

با تخفیف هاي‌ جدید مرسدس کلاس S از What Car در پول خود صرفه جویی کنید؟

 

3. آئودی E-tron کواترو

اکنون در حال ورود بـه زمان‌هاي‌ کاملاً مناسب برای خودرو های برقی ممتاز هستیم. اما هرگز یک خودروی برقی بهتر از نخستین ضربه آئودی بـه الگوی آلایندگی صفر: E-tron Quattro، لوکس‌تر از خود نشان نداده اسـت. این خودرو چهارچرخ متحرک و یک سطح عملکرد کاملاً فرمان‌دهنده رابا فضای معمولی SUV، اسانی و قابلیت استفاده، و همچنین با مطلوبیت برند آئودی ترکیب میکند. اما چیزی کـه واقعاً ان را متمایز می کند این اسـت کـه تا چه اندازه آرام، آسان و ظریف اسـت. 

10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2022 + عکس

البته لوکس مدرن برند آئودی با فناوری پیشرفته‌اي در داخل هواپیما نیز ارائه می شود، در حالی کـه پتانسیل شارژ سریع عمومی 150 کیلوواتی، همراه با مسافت روزانه بین 200 تا 250 مایل با شارژ، E را نیز می‌سازد. -ترون یک ماشین برقی قابل استفاده تر از عده اي از امثال ان اسـت. در حال حاضر هیچ ماشین الکتریکی لوکس تر از این در جهان وجود ندارد.

 

4. آئودی A8

جدید ترین آئودی A8 دارای عده اي از پیشرفته‌ترین شاسی‌ها، پیشرانه‌ها و فناوری‌هاي‌ داخل خودرو در کلاس لوکس اسـت، از جمله، زمانی کـه روشن شود، بهترین قابلیت رانندگی خودکار در بین هر خودروی تولیدی در جهان اسـت. این خودرو نشان دهنده این اسـت کـه آئودی «تکنیک کلاسیک vorsprung durch» را بـه روشی مناسب انجام می دهد.

10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2022 + عکس

انتخابی از موتورهای توربوشارژ – دیزلی 282 اسب بخاری یا بنزینی 335 اسب بخاری – با سیستم چهار چرخ متحرک بـه صورت استاندارد و یک سیستم الکتریکی 48 ولتی وجوددارد کـه وضعیت هیبریدی ملایمی بـه ان می دهد. بالاتر از محدوده مدل، شـما شش سیلندر بنزینی 60 TFSIe را خواهید دید کـه ظرافت و پاسخگویی بی دردسر ان واقعاً جذابیت تجربه رانندگی خودرو را افزایش می دهد – و همچنین اکسپرس اجرایی S8 با موتور V8.

فضای داخلی باکیفیت A8 بـه نظر میرسد کـه برای دوام بیشتر از تمدن ساخته شده اسـت، اگر چه حس مناسبت رنج روور پیشرو در کلاس را ندارد. سواری نرم اسـت و رانندگی با ماشین آسان اسـت، اگر چه بـه اندازه حریف اصلی آلمانی خود بالشی و مجلل نیست، و از نظر راه هایي کـه بسیار مهم اسـت، کاملاً برابر با مرسدس نیست.

 

5. مرسدس CLS

سبکی کـه برای مدتی بـه طرز سرگرم‌کننده‌اي «کوپن» نامیده می ‌شد «یک سالن چهار در با شکلی مخروطی‌ و خط سقف کوپه‌مانند متحرک». در هر صورت، منصفانه اسـت کـه ثبت کنیم کـه مرسدس CLS اصلی سال 2004 یکی از مبتکران چیزی بود کـه هنوز یک نوع خودرو نسبتاً جدید بـه نظر میرسد. همچنین، کـه ان نوع وسیله نقلیه بـه بخش مهمی از چشم انداز مدرن خودرو های لوکس تبدیل شده اسـت. و این کـه مرسدس احتمالاً بیش از هر خودروساز دیگری برای محبوبیت ان تلاش کرده اسـت.

10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2022 + عکس

CLS هرگز بهتر از نخستین نسل مدل‌هاي‌ پرطرفدار خود بـه نظر نمیرسید، اما ظاهر کمی ناخوشایند نسخه نسل دوم اکنون پشت ان اسـت و کابین چرمی این خودرو کـه با فناوری بستبندی شده اسـت، هرگز جذاب‌تر از ان نبوده اسـت.

محدوده موتور شامل هردو بنزین چهار و شش سیلندر توربوشارژر و چند توربو دیزل شش سیلندر می شود، با عملکرد هیبریدی CLS 53 چهار چرخ متحرک کـه جای گزین CLS 63 قدیمی با موتور V8 آتش سوزی شده اسـت. و طعم متفاوت و جذابی را بـه زره پوش AMG می دهد. این شاسی بـه خوبی با انزوا مقابله میکند. CLS فضای صندلی‌هاي‌ عقب مانند لیموزین را ارائه نمی کند، اما از هر نظر یک خودروی لوکس اسـت کـه ارزش توجه جدی را دارد.

 

 

6. BMW سری 7

از زمان عرضه درسال 1977؛ سری 7 در سایه مرسدس کلاس S قرار داشته اسـت، اما این آخرین نسخه متعهدانه‌ترین تلاش بی‌ام‌و تا کنون برای شکستن کامل بازار سالن‌هاي‌ لوکس اسـت. این خودرو سیستم تعلیق بادی تطبیقی ​​اختیاری رابا سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و امکانات رفاهی پیشرو ترکیب می کند و انتخابی از دو طول فاصله بین دو محور و حالت چرخش عقب یا چهار چرخ متحرک را ارائه می دهد.

10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2022 + عکس

تزئینات داخلی حس فضا، یکپارچگی و قابلیت استفاده را تلقین می کند، اگر چه نمای ظاهری شاید کمی شبیه بـه سالن هاي‌ کوچک تر BMW باشد و فاقد مواد مجلل باشد. موتورها بی صدا، نیرومند و کارآمد هستند، محدوده با آپشن آشنای شش سیلندر توربودیزل باز می شود، اما همچنین از گزینه هیبریدی پلاگین هیبریدی سازگار با مالیات BIK در کلاس لیموزین بـه شکل 745e استفاده می کند و بـه اوج خود می‌رسد. با یکی از معدود گزینه هاي‌ لیموزین دوازده سیلندر باقیمانده در M760Li. و هردو آثار مهندسی چشمگیر هستند.

 

هندلینگ نسبت بـه رقبا آماده تر و دقیق تر اسـت. اگر چه سواری بـه خوبی ایزوله نیست. پس یک خودروی شخصی بـه طور غیرمنتظره جذابی اسـت، حتی اگر از بهترین رقبای خود عقب بیفتد و از جنبه هاي‌ اصلی ماموریت و هویت خودروی لوکس بیشتر باشد.

 

7. BMW X7

مونیخ می گوید، این را بـه‌عنوان یک BMW X5 بزرگ‌شده درنظر نگیرید، بلکه بـه‌عنوان یکسری ۷ جک‌آپ کـه برای کارهای آفرود محدود آماده شده اسـت، فکر نکنید. البته این توصیف چندان دلیلی بر این واقعیت ندارد کـه X7 یک خودروی سواری هفت نفره و دو جعبه‌اي با سقف بلند اسـت – اما بـه شـما در مورد اولویت‌هایي کـه طراحان و مهندسان BMW در زمان رسیدن بـه ان داشتند می گوید.

 

 این خودرو با انتخابی از یک موتور توربودیزل «40d» و دو موتور توربو بنزینی «مقدمه 40i و مدل برتر M50i» در بریتانیا عرضه می شود. نسخه «M50d» این خودرو قبلاً قدرت کامل 394 اسب بخار و بیش از 500 پوند فوت گشتاور را ارائه می کرد.

 

10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2022 + عکس

در جاده، X7 اندازه و حجم خودرا بـه خوبی بازرسی می کند ودر پیچ‌ها بـه طرز شگفت‌آوری دقیق و ورزشی احساس میشود. حتی موتور دیزلی خودرو نیز نرم و صاف اسـت و گشتاور کافی برای حرکت خودرو بـه اسانی ایجاد می کند، در حالی کـه سواری ان آسان و بدون بازرسی اسـت. این خودرو جرم خودرا بهتر از رقبای بزرگ SUV لوکس مدیریت می کند و احساس اسانی بیشتری در رانندگی دارد.

 

یک کابین کمی معمولی، سبک بر روی مواد خاص و تمایز با شاسی ‌بلندهای بی‌ام‌و، و این استایل بحث‌برانگیز جلوی خودرو بزرگ ترین ناامیدی خودرو اسـت. با این جلو پنجره بزرگ، برخی X7 را زشت می‌نامند – اما تعداد کمی از آن ها شایستگی یا کامل بودن ان را بـه عنوان یک خودروی لوکس انکار می کنند.
بازگشت بـه بالا

 

8. آئودی Q8

تعداد زیادی از علاقه مندان بـه خودرو های مدرن با ترجیح خریداران خودرو های لوکس مدرن برای SUV مخالفت کرده اند، اما وقتی خودرویی مانند آئودی Q8 را رانندگی میکنید، بـه اسانی می‌توانید درک کنید کـه چرا انها تا این حد مورد علاقه هستند. این برداشت طراح از یک Q7؛ حضور بصری و جذابیت‌هاي‌ کناره‌اي بیشتری نسبت بـه رابطه‌اي باکس‌تری دارد، اما همان فضای داخلی بسیار غنی و مستحکم و جذاب اسـت.

10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2022 + عکس

فضای سخاوتمندانه اي را برای چهار بزرگسال ارائه می دهد کـه در ارتفاعی منتقل می شوند کـه بـه شـما این احساس را می دهد کـه از غوغاهای ترافیکی پایین بالا رفته اید. و تطبیق پذیری و توانایی کافی برای مقابله با هر چیز دیگری کـه روتین روزانه شـما احتمالاً بـه شـما وارد می کند.

 

اسانی و ظرافت درجه یک اسـت. تجربه رانندگی با احساس سبکی همراه اسـت، با هندلینگ پایدار و ایمن کـه ممکن اسـت دریک خودروی چهار چرخ محرک کمتر پیشرفته باشد. و محدوده موتور خودرو گسترده اسـت. میتوانید قدرت بنزینی یا دیزلی شش سیلندر داشته باشید. یک انتخاب از دو موتور بنزینی پلاگین هیبریدی کاهش آلایندگی وجوددارد، یکی با حداکثر 457 اسب بخار. SUV یا نه، Q8 بی شک یکی از بهترین خودرو های لوکسی اسـت کـه آئودی در حال حاضر می‌سازد.

 

9. لکسوس LS

LS همیشه یک انتخاب خاص در بریتانیا بوده اسـت، اما موفقیت ان در جاهای دیگر، جایگاه این آخرین نسخه را در بالای جدول سالن تضمین کرده اسـت.خودرو تغییرات اساسی در سبک داشته اسـت و فضای داخلی بـه شکلی غیر متعارف مدرن و لوکس بـه نظر می‌رسد. چهار سطح وجوددارد کـه سطح بالای ان با تجهیزات فراوان و بسته بـه مشخصات، نوع نادری از غنای مادی اسـت کـه کمتر خودرویی در جهان می تواند با ان برابری کند.

10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2022 + عکس

 LS بـه عنوان یک کالای لوکس کمتر متقاعد کننده اسـت. موتور V6 هیبریدی 3.5 لیتری باید سخت کار کند تا بتواند با وزن 2420 کیلوگرمی خودرو کنار بیاید، ودر حالی کـه هندلینگ خودرو کاملاً چشمگیر اسـت، سواری پر سر و صدا و کمی خشن ان کاملاً برعکس اسـت.در مقابل جدید ترین کلاس S، سری 7 و A8؛ LS جای گزین جالبی اسـت اما هنوز معتبرترین حریف نیست.

 

10. مازراتی کواتروپورته

حریف رده بندی نهایی ما در کلاس لوکس، خودرویی با روحیه فراوان و مطلوبیت هاي‌ عجیب‌وغریب مبتنی بر برند اسـت، اما شاید ماده مورد نیاز برای بالا رفتن از این فهرست نباشد. مازراتی کواتروپورته یکی از قدیمی ترین خودرو های اینجاست. اما همان‌ گونه یک مسیر جای گزین و کاریزماتیک برای تجربه خودرو های لوکس ارائه می کند و چیزی کـه در ان کم نیست فضای کابین اسـت.

 

Quattroporte برای نسخه 2014 رشد زیادی داشت. از آنجایی کـه در نسل قبلی خود سایز متوسط ​​تر بود، اکنون کاملاً بـه اندازه لیموزین اسـت – بی شک، زیرا مدیریت شرکت فکر می کرد کـه فضای داخلی و حضور کمی بیشتر ممکن اسـت باعث فروش چند خودرو در بازارهای صادراتی مانند چین، آمریکای شمالی و خاورمیانه شود. این اکنون ماشینی اسـت کـه باید در پشت ان دراز کشید. اما تأثیری کـه اندازه ان بر نحوه رانندگی خودرو دارد، ان را بـه چشم اندازی متفاوت از مدل هاي‌ قبلی خود تبدیل می کند.

 

10 تا از بهترین خودروهای لوکس جهان در سال 2022 + عکس

مازراتی موتورهای بنزینی V6 و V8 را برای این خودرو ارائه می دهد کـه درصورت تمایل، دومی با قدرت 572 اسب بخار در معرض اسـت. اما حتی باوجود ان؛ Quattroporte دیگر روحیه ورزشی زیادی ندارد. این خودرو تبدیل بـه خودرویی شده اسـت کـه بـه آرامی در اطراف خود می چرخید.

 

مازراتی هرگز باکیفیت داخلی یا جذابیت فناوری دیجیتال قدرت خودرو های لوکس کشور آلمان معامله نکرده اسـت، و جای تعجب نیست کـه فاصله اي بین پیچیدگی ظاهری داخلی کواتروپورته و عده اي از مخالفان ان وجود داشته باشد. با این حال، با چرم‌هاي‌ صاف و برخی مواد غیرمعمول و جذاب می باشد.

جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی کسانی که تو ترافیک میزنن جاده خاکی
کلیپ دیدنی کسانی که تو ترافیک میزنن جاده خاکی