مجموعه : مشخصات خودرو
بروزرسانی : 20 شهریور 1395

از 10 تا 150 میلیون چه خودرویی می توان خرید ؟

از 10 تا 150 میلیون چه خودرویی می توان خرید ؟

به گزارش تالاب سال گذشته پراید بیشترین مالکیت بازار خودرو را با ۲۸ درصد سهم بازار از آن خود کرد. این اتومبیل ارزان ترین خودروی بازار ایران است و برای افرادی که می خواهند با ۲۰ میلیون تومان اتومبیل بخرند تنها گزینه است.

قیمت خودروهای مختلف ایرانی

به گزارش هفت صبح ، سال گذشته پراید بیشترین مالکیت بازار خودرو را با ۲۸ درصد سهم بازار از آن خود کرد. این اتومبیل ارزان ترین خودروی بازار ایران است و برای افرادی که می خواهند با ۲۰ میلیون تومان اتومبیل بخرند تنها گزینه است.

به همین دلیل کارشناسان، فروش زیاد پراید در ایران را به ارزان بودنش ربط می دهند؛ فاکتوری که همیشه برای خرید، مهم ترین شاخص به حساب می آید.

اما پژو پارس در حالی با ۱۵ درصد سهم بازار در سال ۹۳ پرفروش ترین خودرو بعد از پراید بوده که رقبای زیادی دارد که حتی ارزان تر از این اتومبیل هستند. پس خریدارن به فاکتورهای فنی و ظاهری هم نیم نگاهی دارند.

از آن سو در بین با کیفیت ترین خودروهای داخلی در بازه قیمتی زیر ۵۰ میلیون تومان فقط ۲۰۶ فروش خوبی دارد و تندر ۹۰ هنوز با بدقولی های تولیدکنندگانش مشتریان را از خود دور می کند.

همیشه گزینه اقتصادی، ارزان ترین انتخاب نیست و بهترین گزینه نیز انتخاب اقتصادی نخواهد بود. پس در انتخاب بهترین خودرو باید ما انتخاب کنیم که کدامیک از گزینه ها را می خریم؛ بهترین، ارزان ترین و اقتصادی ترین. برای انتخاب گزینه اقتصادی باید کیفیت، دوام و قیمت مناسب نسبت به امکانات در کنار هم قرار بگیرند.

در این گزارش بازار آزاد خودروهای صفر را در پنج بازه مالی بررسی کرده و با بهترین و اقتصادی ترین پیشنهاد آشنا می شویم.

بودجه کمتر از ۳۰ میلیون

بازه قیمتی زیر ۳۰ میلیون تومان بازار آزاد خودروهای صفر، کم انتخاب ترین بازه قیمتی است.

در این بازه هفت خودروی داخلی و یک اتومبیل چینی قرار دارد. اگر با ۲۰ میلیون تومان می خواهید ماشین صفر بخرید باید به سراغ یک یاز دو مدل پراید موجود بروید.

پراید هاچ بک با نام سایپا ۱۱۱ در بازار حداقل ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد اما اگر پراید صندوق دار را می پسندید می توانید برای خرید سایپا ۱۳۱ با حداقل قیمت ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اقدام کنید.

سایپا ۱۳۱ ارزان ترین گزینه ای است که به شما پیشنهاد می شود. اگر پول بیشتری دارید، می توانید از اجبار خرید پراید خلاص شوید.

در این حال شما پنج گزینه دارید. سمند LX گران ترین خودروی این بازه است. شما با پرداخت حداقل ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می توانید در بازار آزاد خودروهای صفر صاحب این خودرو شوید.

از 10 تا 150 میلیون چه خودرویی می توان خرید ؟

در این گروه قیمتی تیبا و تیبا ۲ نیز به ترتیب با قیمت حداقل ۲۳ و ۳۰۰ هزار تومان و حداقل ۲۶ میلیون تومان دیگر گزینه های شما هستند. سمند با قیمت ۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و پژو ۴۰۵ با قیمت حداقل ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان گزینه های مناسب دیگر این گروه هستند.

* چینی: در این بازه قیمتی برخلاف چند بازه دیگر تنها یک گزینه چینی موجود است. ام وی ام ۱۱۰ با قیمت حداقل ۲۰ میلیون تومان یکی از گزینه های این بازه قیمتی است اما باید دقت کرد که این خودرو موتوری با حجم ۱۱۰۰ سی سی و چهار سیلندر دارد. این خودرو حتی برای استفاده شهری نیز پیشنهاد نمی شود و نسبت به بقیه رقبایش کیفیت بسیار پایین تری دارد.

* بهترین پیشنهاد: سمند LX

* پیشنهاد اقتصادی: تیبا

بودجه ۳۰ تا ۴۰ میلیون

در این بازه چهار مدل خودروی فرانسوی که در داخل تولید می شوند، وجود دارد. رانا هر چند در کارخانه قیمت بالای ۳۳ میلیون تومانی دارد اما در بازار حداقل ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته می شود. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و ۵ در این بازه قرار دارند و حداقل قیمت شان در بازار آزاد به ترتیب ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

پژو ۲۰۶ صندوقدار گزینه بعدی است که می توان آن را به علاقمندان خودروهای صندوقدار پیشنهاد کرد. این خودرو در بازار با حداقل قیمت ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومخان فروخته می شود. خودروهای ۲۰۶ و ۲۰۶ صندوقدار در گزارش های ارزیابی کیفی بعد از تندر ۹۰ بهترین کیفیت خودروهای تولید داخل زیر ۵۰ میلیون تومان را از آن خود می کنند.

پژو پارس در سال ۹۳ سهم بازار ۱۵ درصدی داشته و بعد از پراید پرفروش ترین خودروی داخلی است که آمار صادرات خوبی دارد. پژو پارس سال و پژو پارس سال LX به ترتیب با حداقل قیمت ۳۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار خودروهای صفر فروخته می شوند.

تندر ۹۰ E۱ و E۲ با قیمت حداقل ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و حداقل ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می رسند. راین V۵ نیز خودروی داخلی دیگر این بازه است که ۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

* چینی: در این بازه سه خودروی چینی قرار دارند. برلیانس ۲۳۰ با قیمت ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ام وی ام ۳۱۵ جدید صندوقدار و هاچ بک به ترتیب با قیمت ۳۶ و ۳۷ میلیون تومان به فروش می رسند.

* بهترین پیشنهاد: تندر ۹۰ E۲

* پیشنهاد اقتصادی: پژو ۲۰۶

بودجه ۴۰ تا ۷۰ میلیون

توانایی مالی که بالا برود می توان خودروهای بهتری خرید. در این بازه چهار خودروی داخلی، ۱۳ گزینه چینی و یک خودروی وارداتی وجود دارد. میتسوبیشی میراژ را با ۶۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می توان خرید.

این در حالی است که دو خودروی اتومخاتیک پژو پارس و تندر را با قیمت های ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می توان تصاحب کرد. دنا با قیمت ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و پژو پارس ELX با قیمت ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دو گزینه ارزان و معقول برای خرید در این بازه هستند.

* چینی: ۱۳ مدل چینی در این گروه قرار دارد که از این تعداد چهار خودرو تولید سایپا هستند. خودروهای آریو، چانگان و برلیانس تولیدات چینی سایپا در بازه قیمتی ۴۰ تا ۷۰ میلیون توماخن هستند. آریو با حداقل قیمت ۴۴ میلیون توماخن در بازار آزاد فروخته می شود. چانگان آیدو نیز ۵۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

برلیانس دو مدل در این بازته قیمت دارد. برلیانس H۳۲۰ و H۳۳۰ در بازار به ترتیب با قیمت ۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

X۵۰ شاسی بلند جدید لیفان در کنار X۶۰ در بازه قیمت ۴۰ تا ۷۰ میلیون تومان ارائه می شود. X۵۰، با حداقل قیمت ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و X۶۰ با حداقل قیمت ۵۲ میلیون تومان فروخته می شود.

لیفان ۶۲۰ نیز در بازار ۴۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است. ام وی ام ۵۵۰ که دو مدل دستی و اتومات دارد با حداقل قیمت ۴۵ میلیون تومان در بازار به فروش می رسد. ولیکس C۳۰ با قیمت ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، سابرینا هاچ بک با قیمت ۴۷ میلیون تومان و جیلی امگراند ۷ با قیمت ۵۸ میلیون تومان در این بازه هستند.

* بهترین پیشنهاد: تندر اتومات

* پیشنهاد اقتصادی: دنا

بودجه ۷۰ تا ۱۰۰

برای خرید در این بازه می توانید تولیدات شرکت های کیا، هیوندای و رنو را نیز بخرید. ۱۴ گزینه در این بخش وجود دارد که تنها چهار عدد از آنها چینی هستند. اولین گزینه ای که در این بازه پیشنهاد می شود کیا سراتو تولید سایپا است که در بازار با حداقل قیمت ۷۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

سه خودروی هاچ بک که با هم رقیبند در این بازه با هم مبارزه می کنند. کیا پیکانتو با قیمت ۶۷ میلیون تومان، هیوندای i۲۰ با قیمت ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار توخمان و MG۳ با قیمت ۶۶ میلیون تومان رقابت سختی دارند که از نظر فنی و ظاهری کیا پیکانتو از رقبایش کم می آورد.

هیوندای گزینه دیگر نیز در این بازه به مشتریان ارائه می کند. هیوندای اکسنت که پیش از این در کره با نام هیوندای ورنا شنناخته می شود و زمانی در ایران نیز مونتاژ می شد، در بازار آزاد خودروهای صفر با قیمت ۸۵ میلیون تومان به فروش می رسد. خودروی سدان میتسوبیشی لنسر نیز با حداقل قیمت ۸۸ میلیون تومان در بازار فروخته می شود.

رنو در این بازه قیمتی سه گزینه دارد که جدیدترینش سیمبل و بهترینش اسکالاست. سیبمبل با حداقل قیمت ۷۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، فلوئنس با حداقل قیمت ۷۴ میلیون تومخان و اسکالا با قیمت ۹۳ میلیون تومان در بازار آزاد فروخته می شوند.

تیوولی با قیمت ۸۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تنها گزینه شاسی بلند غیر چینی این بازه است.

* چینی: جک S۵ با قیمت ۷۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، امگراند X۷ با قیمت ۹۰ میلیون و تیگو ۵ با قیمت ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان سه شاسی بلند چینی هستند که در این بازه قیمتی به فروش می رسند. آسابسترن محصول شرکت Faw با قیمت ۷۵ میلیونه و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می شود.

* بهترین پیشنهاد: رنو اسکالا

* پیشنهاد اقتصادی: کیا سراتو تولید سایپا

بودجه بالای ۱۰۰ میلیون

در این بازه خودروهای زیادی قرار دارند که ما به پرفروش ترین هایشان می پردازیم. گرند ویتارای تولید داخل با قیمت حداقل ۱۱۹ میلیون تومان یکی از گزینه هیا خوب در این بازه است. همچنین خودروهای مزدا ۳ جدید و کولئوس که در داخل تولید می شوند دو گزینه خوب دیگر هستند. مزدا ۳ جدید با حداقل قیمت ۱۱۰ میلیون تومخان و رنو کولئوس با حداقل قیمت ۱۴۸ میلیون تومان در بازار آزاد به فروش می رسند.

در خانوده هیوندای پنج گزجینه خوب را به شما معرفی می کنیم. سوناتا و النترا به ترتیب با قیمت ۱۶۱ میلیون و ۱۰۲ میلیون توماخن دو گزینه سدان هیوندای هستند. لوستر که خودروی کوپ است در بازار ۱۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می شود. دو شاسی بلند توسان و سانتافه به ترتیب با حداقل قیمت ۱۴۰ و ۱۵۸ میلیون تومان گزینه های دیگر هیوندای هستند.

خانواده کیا نیز پنج گزینه خوب دارد. در سواری ها ریو با حداقل قیمت ۱۰۲ میلیون تومان، اپتیما سورنتو با حداقل قیمت ۲۱۳ میلیون تومان و اسپورتیج با حداقل قیمت ۱۴۶ میلیون توخمان رقبای توسان و سانتافه هستند.

Raw۴ با قیمت ۱۷۰ میلیون تومان، کمری با قیمت ۱۴۲ میلیون تومان و پاریس هاچ بک با قیمت ۱۰۲ میلیون تومان مدل های پرفروش و پرطرفدار تویوتا در این بازه هستند. در این بازه قیمت از خودروهای آلفا رومئو نمی توان گذشت.

جولیتا با قیمت حداقل ۱۶۵ میلیون تومان و میتو با قیمت ۱۳۷ میلیون تومان دو ریزنقش ایتالیایی در بازه بالای ۱۰۰ میلیون تومان بازار خودروی صفر ایران هستند.

* بهترین پیشنهاد: اسپورتیج

* پیشنهاد اقتصادی: یاریس هاچ بک

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت