مجموعه : مشخصات خودرو
بروزرسانی : 9 اردیبهشت 1397

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

20 خودروی مزخرف تاریخ در دنیا

خودرو هاي بد در جهان وجود دارد که برای شما عزیزان 20 مشابه از این خودرو ها را برای شما عزیزان فراهم نموده ایم با ما در سایت تالاب باشید بابهترین ها

به گزارش تالاب: اگر اتومبیل هاي بد در جهان نبودند، پس چگونه می توانستیم ارزش اتومبیل هاي مفید را بدانیم؟ حتما در قبل لیستی از خودرو برتر تاریخ راکه برایتان آماده کردیم را دیدن کرده اید؛ اما اینبار به سراغ 100 اتومبیل مزخرف تاریخ صنعت خودروسازی رفته ایم که از جهات گوناگون ضعیف بودند؛ بعضی از لحاظ طراحی و ظاهر بعضی از لحاظ قدرت و… ضعیف بودند.

متاسفانه تعداد زیادی از این مشابه هاي ترسناک در طول تاریخ در بازار کشور آمریکا تردد داشته اند.نکته قابل دقت در مورد این اتومبیل ها این هست که بعضی از انها متعلق به خودروسازان بزرگ می باشند.

1 شورلت مونزا – 1975

با تغییراتی در مدل پر سر و صدای وگا و فضای داخلی به اندازه 262 اینچ مکعب کوچک تر از آن این اتومبیل 8 سیلندر که قدرت 110 اسب بخاری داشت ساخته شد.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

58. پونتیاک فیرو – 1984

جنرال موتورز با ایده بهرهگیری از سیستم تعلیق در قسمت جلوی این خودرو و نصب یک موتور 2.5 لیتری آیرون دوک چهار سیلندر، اعتبار خود را زیر سوال برد. این ماشیندر شرایط خاص، قابلیت اشتعال خود به خودی داشت.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

57. فراری دینو 308 gt4 – 1973

نخستین خودرو 8 سیلندر فراری بسیار بدیمن از آب در آمد. بدنه ي این اتومبیل آنگولار برتونه طوری بود که دو کابین بسیار تنگ برای سرنشینان فراهم کرده بود و در همین خودرو جمع و جور یک موتور 8 سیلندر با پیشرانه 3 لیتری و گرچه 230 اسب بخار نیز کار گذاشته شده بود.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

56.فورد گرند تورینو الیت – 1974

فورد قصد داشت با گرد آوری بعضی از آپشن هاي اتومبیل هاي لوکس زمان خود، یک خودرو لوکس را روانه بازار کند اما با بهرهگیری از فلز بدنه کوپه مرکوری کوگر، قسمت جلوی این خودرو به شدت زشت به نظر می‌رسید و باعث بدنامی فورد شده بود.در بدترین حالت میتوان این خودرو را مایه ننگ کمپانی فورد در طول تاریخ نامید.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

55. مازراتی بی توربو -1981

این اتومبیل به نوعی شبیه BMW هاي سری 3 بود که از پیشرانه 2.5 لیتری و و موتوری توربو شارژ 6 سیلندر بهرهگیری می‌کرد که قدرتی معادل 185 اسب بخار ایجاد می‌کرد. چرم به کاررفته در داخل این اتومبیل بسیار سریع مستهلک می شد وشبیه خودرو هاي کهنه به نظر میرسید.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

54.سوبارو جاستی – 1987

این خودرو، سه سیلندر بود و تعویض دنده عجیب آن به اندازه اي مضحک بود که در این فهرست قرار بگیرد.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

53. شورلت چوت – 1976

شورلت به جای این که یک خودرو در کلاس جهانی تحت برند خود بسازد، تصمیم به طراحی یک مدل قدیمی و پر سر و صدای اپل گرفت که یک دهه از عمر آن نوع طراحی می گذشت. این خودرو تنها تا سال 1987 در خط ساخت قرار داشت.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

52.شورلت سیتیشن – 1980

نخستین اتومبیل دیفرانسیل جلوی شورلت، بسیار نا ایمن از کار در آمد به طوریکه یکی از خودرو هایي لقب گرفت که بیشترین فراخوان برای تعمیر از سوی کمپانی را داشت. و این مدل را در زمره خودرو هاي پایین رده اي مانند پونتیاک، بیوک و اولدز موبیل قرار می داد.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

51.پرنده طوفان فورد – 1958

شکوه و زیبای این اتومبیل 4 سرنشین، تحت تاثیر موارد منفی همچون وزن عمده،پرسرصدا بودن قرار گرفت. متاسفانه از این خودرو استقبال بسیار خوبی به عمل آمد و در زمان خود بسیار محبوب بود.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

50.داج لا فم –1955

این اتومبیل در واقع یک لنسر سلطنتی اختصاصی بود که گویی برای دخترها ساخته شده بود چرا که در اکثر قسمت هاي آن از رنگ صورتی بهرهگیری شده بود و آن را اکثر شبیه یک کیف پول زنانه صورتی متحرک در خیابان ها می‌کرد. تعداد بسیار کمی از این خودرو فروخته شد چرا که ایده ساخت اختصاصی اتومبیل برای یک قشر خاص، بازار مناسبی نداشت.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

49.ساب 9-7 -2006

تنها سابی که در موراین اوهایو ساخته شد، شبیه تریل بلیزرهای شورلت بود.این خودرو اثبات کرد که سهامداران جنرال موتورزی ساب به طور کل راه را اشتباه رفته اند.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

48.کلنت سری 1 – 1977

این خودرو از بدنه اي شبیه mg midget بهرهگیری کرد که بر روی شاسی یک کوگر مرکوری سوار شده بود. نکته قابل دقت در مورد این خودرو بهرهگیری عمده از فایبرگلاس در گلگیرهای آن بود.کلنت را در واقع، نمی‌توان جزو خودرو هاي کلاسیک به شمار آورد و ساخت آن مایه ننگ شهر سانتاباربارا در کالیفرنیا شد چرا که این خودرو در آن شهر ساخته می شد.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

47.تریومف Tr7 – 1975

لیلاندهای انگلیسی تلاش داشتند تا دوباره اتومبیل هاي اسپورت انگلیسی را در دهه هفتاد بر سر زبان ها بیاندازند. این اتومبیل 4 سیلندر ضعیف، ظاهر جالبی نداشت و با هر ضربه اي احتمال پرتاب شدن سرنشینان آن به بیرون وجود داشت.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

46.فولکس واگن 411/412 – 1968

این اتومبیل بزرگ و بی کیفیت تیپ 4 از فولکس واگن در واقع آخرین مدل از اتومبیل هاي فولکس واگن بود که از موتوری در قسمت پشت اتومبیل بهرهگیری میکرد. موتور این خودرو از یک تهویه هوای اختصاصی بهره میبرد. اما به قدری این خودرو بد کار میکرد که کمپانی تصمیم به تعویض آن با مدلهای دوست داشتنی پاسات گرفت.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

45.پورشه 914 – 1969

این خودرو بر پایه مدلهای فولکس واگن ساخته شد و میتوان گفت این پورشه میان رده چهار سیلندر را هرگز نمیتوان یک پورشه حقیقی نامید. حتی طرفداران خود پورشه نیز از این مدل بیزار میباشند.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

44.رولز رویس کامارگ -1975

طراح این خودرو دو سرنشین نقره اي، پینین فارینا بود.تنها جمله اي که میتوان در مورد طراحی آن گفت این هست که این طراحی و تقسیم بندی اجزا به قدری عجیب و بد بود که میتوان آن را با کامیون هاي ولوو بزرگ مقایسه کرد.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

43.مرسدس بنز 300SD – 1979

بعنوان نخستین سدان توربوشارژ دیزلی این اتومبیل مهم به نظر میرسید اما موتور 5 سیلندر آن تنها توانایی ایجاد 110 اسب بخار داشت و در واقع میتوان آن را بعنوان یکی از بدترین مشابه هاي کلاس S مرسدس نامید.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

42.داج کالیبر SRT-4 – 2005

این خودرو در واقع یک کلاس درس برای این بود که چطور می‌توان یک اتومبیل بد ساخت! این اتومبیل جایگزین مدل بی نظیر نئون SRT-4 شد اما نتیجه نهایی بسیار بزرگ و زشت از آب در آمد. بر خلاق قدرت موتور 285 اسب بخار آن اما رانندگی با آن حس خوشایندی به راننده نمی داد.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

41.بریستول 412 – 1975

این اتومبیل را می‌توان مهجورترین خودرو انگلیسی نامید که خیلی بر سر زبان ها نیفتاد.بدنه ساخت شرکت زاگاتو و بهرهگیری از یک شاسی قدیمی بریستول با موتور 8 سیلندر کرایسلر با حجم 383 اینچ مکعب، ظاهر زشتی به آن داده بود و عمده مورد استقبال قرار نگرفت.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

40. لوتوس الن – 1989

نتیجه تلاش شرکت سازنده در نهایت منجر به ساخت یک لوتوس اسپورت رودستر دو سرنشین با محور جلو شد که با یک موتور ایسوزو کار میکرد. اما چه کسی را برای این خودرو سرزنش کنیم؟ جنرال موتورز! چرا که در آن زمان مالک شرکت ایسوزو محسوب می شد و ساخت این موتور ضعیف از جنرال موتورز بعید بود.

20 خودروی مزخرف تاریخ (عکس)

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت