پر سرعت ترین موتور سیکلت الکتریکی جهان

مجموعه : مشخصات خودرو
پر سرعت ترین موتور سیکلت الکتریکی جهان

شرکت Lightening Motorcycle سه سال پیش با اخذ مقام سریع‌ترین موتورسیکلت الکتریکی، یکه‌تاز در میان کمپانی‌های تولید کننده‌ی موتورسیکلت‌های این کلاس گردید. حالا آخرین محصول این شرکت، موتورسیکلت LS-218 به عنوان سریع‌ترین موتورسیکلت تولید شده در دنیا, آماده‌ی تولید انبوه و کسب موفقیت‌های بیشتر و بهتر می‌باشد.

 

به گزارش تالاب نام LS-218 که برای این موتورسیکلت بکار رفته است برگرفته از سرعت 218.637 مایل بر ساعتی (معادل با 352 کیلومتر بر ساعت) ثبت شده‌ی این موتورسیکلت طی رویداد Bonneville در ماه آگوست سال 2011 می‌باشد که در واقع رکورد سریع‌ترین موتورسیکلت برقی دنیا نیز می‌باشد.

 

پر سرعت ترین موتور سیکلت الکتریکی جهان

پر سرعت ترین موتور سیکلت الکتریکی جهان

کمپانی Lightening پیش‌فروش این موتورسیکلت را پس از ثبت رکورد آن آغاز نموده و بعد از 3 سال آماده‌ی ارائه‌ی این موتورسیکلت به متقاضیان آن می‌باشد.
قیمت این موتورسیکلت معادل با 38,888 دلار می‌باشد. این موتورسیکلت یک پیشرانه الکتریکی با قدرت تولیدی معادل با 200 اسب بخار و سیستم خنک‌کننده مایع دارد.

 

در این موتورسیکلت سیستم انتقال قدرت بکار گرفته نشده است و موتور این محصول، چرخشی معادل با 10500 دور در دقیقه داشته و گشتاوری برابر با 227 نیوتن متر تولید می‌نماید. باتری این موتورسیکلت با ظرفیت 380 ولت و مصرفی معادل با 12 کیلووات ساعت در ازای هر 160 الی 194 کیلومتر و 15 کیلووات ساعت در ازای 241.40 کیلومتر داشته و قدرت شارژ مجدد برابر با 120 کیلووات ساعت و از نوع یون-لیتیوم در ازای هر 257 الی 290 کیلومتر در کنار سیستم بکار رفته در این موتورسیکلت را دارد.

 

شارژ کامل باتری این موتورسیکلت در سطح 2 آن زمانی تقریباً برابر با 2 ساعت لازم دارد که البته در کنار این موضوع, سیستم شارژ سریع باتری نیر بکار گرفته شده است که قابلیت شارژ باتری را ظرف مدت زمان 30 دقیقه فراهم می‌آورد.

 

پر سرعت ترین موتور سیکلت الکتریکی جهان

موارد دیگری که این موتورسیکلت را از موتورسیکلت های دیگر متمایز می‌کند استفاده از سیستم چنگال معکوس Inverted Ohlins Forks و قابلیت تنظیم تکان‌ها و ضربه‌ها و بازوی چرخش آلومینیومی بکار گرفته شده در آن است. چرخ جلوی این موتورسیکلت از نوعBrembos 320 میلی‌متری و چرخ عقب آن از نوع منیزیومی Marchesini 432 میلی‌متری می‌باشد.

 

این موتورسیکلت با وزنی معادل با 184.75 کیلوگرم شتاب صفر تا صد را ظرف مدت زمان کمتر از 3 ثانیه به خود اختصاص می‌دهد.

 

پر سرعت ترین موتور سیکلت الکتریکی جهان

کمپانی Lightening قصد شروع بکار و ارائه‌ی موتورسیکلت LS-218 را طی رویداد Quail Motorcycle Gathering در Carmel که آخر همین هفته برگزار می‌گردد را دارد.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ جالب از تفاوت مسافرت رفتنای الان با قدیم
کلیپ جالب از تفاوت مسافرت رفتنای الان با قدیم