گلچینی از بهترین انشا برای دانش آموزان با موضوع ایران

مجموعه : انشا زیبا
گلچینی از بهترین انشا برای دانش آموزان با موضوع ایران

انشا ایران و تحقیق و مقاله و متن ادبی در مورد ایران وطن عزیزمان موضوع این نوشته از مجله تفریحی تالاب اسـت ؛ دراین نوشته تلاش کرده ایم برای کمک و ایده دادن بـه دانش آموزان و اولیا ي آنها 23 انشا زیبا و متن ادبی با موضوع ایران ؛ پرچم ایران ؛ وطن و … برای پایه هاي‌ مختلف تحصیلی گرد آوری کنیم کـه در ادامه تقدیم حضور شـما خواهیم کرد.

 

گلچینی از انشاهای زیبا درباره ایران

نوشتن انشا یکی از تمرین‌هاي‌ خوب برای ارتقاء مهارت نوشتاری اسـت. برخی از موضوعات جذابیت بیشتری برای نوشتن دارند، از جمله انشاء درباره ایران. ما دراین مطلب تعدادی انشا درباره ایران برای پایه‌هاي‌ مختلف تحصیلی تهیه کردیم. شـما می توانید از این نمونه هاي‌ انشا الهام گرفته و بـه بازنویسی انشای شخصی خود بپردازید.

 

1. انشا کوتاه در مورد ایران «شهدا ، هنرمندان دانشمندان شاعران و افتخارات آن»

انشا کوتاه در مورد ایران «شهدا ، هنرمندان دانشمندان شاعران و افتخارات آن»

مقدمه :

وطنم را دوست دارم و بـه آن افتخار میکنم ؛ بـه هنرمندان و شاعران و دانشمندانی کـه در دنیا شهره هستند و بـه شهدای شجاع آن کـه از جان خود گذشتند کـه ایران ؛ ایران باقی بماند. من در کشور ایران زندگی می کنم. ایران کشوری زیبا و بزرگ اسـت. تاریخچه ي کشورم بسیار درخشان و طولانی اسـت. بسیاری از دانشمندان ؛ هنرمندان ؛ نویسندگان ؛ شاعران و … بزرگی کـه کشفیات مهمی داشتند ایرانی هستند.

 

چون در آن بـه دنیا آمده ام و همان جا بزرگ شده ام. وطنم برای حفاظت و آزادی مردم شهیدان زیادی داده اسـت. واکنون ایران مانند خورشیدی در خاورمیانه می درخشد و دانشمندان آن تلاش می کنند تا ایران را بـه قله هاي‌ موفقیت برسانند و ما دانش آموزان وظیفه داریم خوب درس بخوانیم تا در آینده ایرانی سر افراز و سربلند داشته باشیم.ایران یکی از قشنگترین کشورها ؛ با مردمی خوب و مهربان، جاذبه هاي‌ طبیعی بی نظیر ؛ دانشمندان کوشا و … اسـت. از جاذبه‎هاي‌ تاریخی ایران می‎توان بـه سعدیَه،حافظیَه، تخت جمشید،عمارت عالی قاپو و … اشاره کرد.

 

حالا می‎خواهم از مردم با ایمان ایران صحبت کنم. مردمی کـه هیچوقت زیر بار زور نمی‎روند و از شهادت هراسی ندارند و این موضوعات رابا پیروزی در انقلاب اسلامی و جنگ با عراق بـه خوبی نشان دادند .

 

نتیجه گیری :

ایران کشوری شگفت انگیز با جغرافیای بی نظیر چهار فصل ؛ تاریخی کهن ؛ دانشمندان ؛ هنرمندان ؛ شاعران و پهلوانان دلاور اسـت اما انچه ایران را در قلب تک تک ما عزیز کرده اسـت ؛ مردمانی صبور، نجیب و دلاورند کـه کودکان خودرا در راه اسلام و حفظ وطن خود می دهند و خم بـه ابرو نمی آورند ؛ امیدوارم طوری زندگی کنم کـه شرمنده خون این شهدا نباشم .

 


مطالب مشابه: موضوع آزاد و جدید انشا برای دانش آموزان


 

2. انشا درباره ایران، شکوه و عظمت آن

انشا درباره ایران، شکوه و عظمت آن

بـه آب و هوایت کـه فکر میکنم چهار فصل اسـت. در همه ی فصل‌ها می شود فصل‌هاي‌ دیگر را در شهر های مختلف یافت؛ در زمستان، جنوبت، بوی بهار می دهد و تابستان کـه می شود، روستاهای کوهستانی‌ات، خنکای زمستان را در بر دارد. زمین حاصلخیزت، گوهرخیز اسـت. آب‌هاي‌ زلالت، خونی اسـت کـه در رگ‌هاي‌ زمین می‌جوشد و پاک می کند آنرا از هر چه ناپاکی اسـت.

 

استواری و عظمت کوه‌هایت و آنچه در درون خویش نهان کرده‌اند، ستودنی اسـت. معادن طلا، سنگ، گچ و… و البته غارهایی کـه در دامنه‌ها و شیب‌ها پیدا می شوند و فراز و نشیب‌هاي‌ تاریخ را برایمان حکایت میکنند، همه ی و همه ی بر عزت و فرهنگت ارزش می‌بخشند.

 

ایران عزیز! از تو سخن می گویم. تو کـه از وقتی قدم از قدم برداشتم، پایم بر زمین محکم تو قرار گرفت. سختی زمینت، اعتماد بـه نفسم را تقویت کرد برای قدم برداشتن، برای دویدن، برای پیشرفت.

 

ایران! وطن دوست‌داشتنیم از تو سخن میگویم، تو کـه تمدنی کهن، فرهنگی غنی و پیشینه‌اي بـه وسعت تاریخ در نهان داری، تو کـه در آغوشت، مردان غیور و زنان دلیری پرورش یافتند کـه از جان عزیز خویش گذشتند تا پرچم سه رنگت سرافراز و سربلند بماند: سبز، سفید، قرمز.

 

از همان روزها کـه مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار گرفتی حرف میزنم. میخواستند هویتت، امنیتت، ذخایر غنی‌ات، دانشت، مردمانت و هر انچه کـه تو را ایران میکرد از تو بگیرند. اما تو آنقدرها هم کـه فکر می کردند ضعیف و بدون پشتوانه نبودی، فرزندانی را در خود جای داده بودی کـه با تمام توان از تو محافظت کردند، علمشان در دنیا درخشید، قدرت نظامی‌شان ترس بر جان دشمنان انداخت و تعصب و غیرت ایرانی‌شان وادارشان کرد بـه عقب‌نشینی و سکوت.

 

و البته بالاتر از همه ی این ها، خداوند یگانه بی‌همتا، همان کـه کوه و دشت و بیابان و دریا و این مردمان را در تو خلق کرد، همان کـه این‌همه ی نعمت بـه تو ـ ایران عزیز ـ بخشید و همان کـه نامت را در جهان مطرح کرد، حافظ تو سرزمین زیبا و باعظمت بوده و هست. سربلند و جاوید بمانی ایران باشکوه!

 

3. انشاء با موضوع ایران وطن من است

انشاء با موضوع ایران وطن من است

مقدمه ‌:

وطن هر شخصی مانند شناسنامه اي اسـت کـه در سراسر جهان همراه با نام و نام خانوادگی وی حک شده و دنباله ي روی او اسـت. بـه گونه اي کـه آن فرد رابا نام کشور و زادگاهش شناخته می شود. ما مردم ایران نیز با نام ایران و ایرانی بودن شناخته میشویم.

 

بدنه انشا :‌

همه ی ما ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ ها و ریشه هایمان قرار دارد و جوهره و شخصیت ما را شکل می دهد. ما مردم ایران بـه ایرانی بودن خود افتخار می کنیم، زیرا فقط در کشورمان کـه زبان اصلی آن فارسی اسـت در زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع گویش ها، لهجه ها، دین و آیین در صلح و آرامش زندگی می کنیم. باهم و دست در دست هم، بـه امید فردایی بهتر و آینده اي روشن، گام هاي‌ پیشرفت و توسعه و ترقی را طی می کنیم.

 

ما مردمی با 32 استان و چند صد روستا با گویشهای مختلف ترکی، کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عربی، گیلک و تالش و همچنین با مذاهب مختلف از جمله مسیحیت، زرتشتی و اسلامی «شیعه و سنی» هستیم. ما باهم زندگی می کنیم. کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و ارزشمندی اسـت کـه با یادآوری آن غرور هر ایرانی بـه اوج عرش خود می‌رسد و هر لحظه بـه ایرانی بودن خود می بالند. کشور ایران مکان هاي‌ زیارتی و گردشگری بسیاری دارد کـه سالانه مسافران زیادی را از سراسر جهان بـه خود جذب می کند.

 

مانند شهر زیارتی مشهد یا قم و شهر های توریستی اصفهان، شیراز، گیلان، مازندران و …؛ نام بردن از هر یک از آنها و ذکر دیدنی ها و تاریخچه آنها نیاز بـه طوماری طولانی دارد. چون هر چه بگوییم کم گفته ایم، زیرا مکان هاي‌ بسیار زیبا و دیدنی بسیاری وجوددارد ه دلمان نمی‌آید جایی را از قلم بیندازیم.

 

ایران وطن من همان جایی اسـت کـه من متولد و بزرگ شده ام و با تمام وجود سعی می کنم بـه عنوان عضوی از این خانواده ي بزرگ ایرانی نقشی در پیشرفت و اثربخشی مثبت در آن داشته باشم ودر این خاک باارزش با تمام افتخار خود چشم ببندم ودر آن ابدی شوم.

 

نتیجه گیری :

سرزمین و میهن و وطن هر انسانی هویت و ملیت او می باشد، بـه این معنا کـه هر کار زشت یا خوبی کـه انجام دهد ؛ نام کشورش نیز با او همراه اسـت و چه خوب اسـت کـه ما همیشه با افتخار از کشور خود نامی نیک و یادی گرانقدر بـه جای بگذاریم.

 

4. موضوع انشا : ایران وطن من است و من ایران را دوست دارم

موضوع انشا : ایران وطن من است و من ایران را دوست دارم

مقدمه : من ایران را دوست دارم

من کشورم ایران را خیلی دوست دارم

چون ایران کشور زیبایی اسـت

در ایران جاهای قشنگ زیادی داریم .

 

 

مثلاً هم دریا داریم ؛ کوه هاي‌ بلند داریم جنگل و رودخانه و کویر داریم کـه همه ی آنها خیلی قشنگ هستند .

خوراکی ها و غذا ها و شیرینی هاي‌ ایرانی خیلی خوشمزه هستند

و من دوست دارم همیشه غذا هاي خوشمزه اي کـه مادرم برای من درست میکند بخورم .

انشا کودکانه در مورد ایران
مردم ایران مردم خوب و مهربانی هستند و هم دیگر را دوست دارند ؛

مردم ایران شجاع هستند

و اگر کشور هاي‌ دیگر بـه آنها حمله کنند همه ی دشمنان را بیرون میکنند و همیشه پیروز میشوند.

در ایران مردم مسلمان هستند و خدا و امامان و پیامبران را دوست دارند.

بیشتر مردم کارهای خوب انجام می‌دهند و بـه هم کمک میکنند .

من زبان فارسی را کـه خیلی شعر هاي‌ زیبایی در آن هست دوست دارم

و دوست دارم با همه ی بـه زبان فارسی حرف بزنم و همیشه کنار مادر و پدرم باشم و بـه آنها احترام بگذارم.

بعضی از بچه ها کـه پدرشان شهید شده پدر ندارند.

و ما باید بـه آنها احترام بگذاریم و با آنها دوست باشیم

چون پدر هاي‌ آنها بـه خاطر اسانی و امنیت ما شهید شده اند و آنها شجاع و قوی بوده اند.

من دوست دارم وقتی بزرگ شدم یک دانشمند بشوم

و کارهای بزرگی برای ایران انجام بدهم

یا یک پلیس یا سرباز بشوم و از ایران دفاع کنم

یا معلم بشوم و بـه بچه ها درس هاي‌ خوب بدهم تا آنها با سواد بشوند.

من شهیدان را کـه برای اسانی ما ایثار کرده اند دوست دارم و بـه آنها افتخار میکنم.

بـه خاطر همه ی چیزهای خوبی کـه در ایران هست

من ایران را دوست دارم

و می‌خواهم همه ی تلاشم را بکنم تا باعث افتخار پدر و مادرم و مردم کشورم ایران باشم .

 

نتیجه گیری :

در پایان من این شعر زیبا در مورد ایران را بـه کودکان ایرانی تقدیم میکنم

ایران ما زنده اسـت ،او نیزجان دارد

مانند یک انسان ،روح و روان دارد

با عشق و احساسش ،با صورتی زیبا

از دور معلوم اسـت ،در نقشه ي دنیا

هرجا کـه دریایش ،درنقشه خندان اسـت

آنجا خلیج فارس ،لبخند ایران اسـت

 

5. انشا در مورد ایران وطن من

انشا در مورد ایران وطن من

من فرزند خاک ایرانم، سرزمینم را دوست دارم و حتی هنگامی کـه کلمه ایران را بـه زبان می آورم غرور فراوانی در وجودم احساس می کنم زیرا در جای جای این مرز و بوم آثار تلاش و غیرت و مردانگی هاي‌ بسیاری نقش بسته و مردمان بزرگی از همین خاک، سربلند و با افتخار بـه آسمان ها پرواز کرده اند. اگر نمیدانی بدان، ببین و بپرس انها کـه را کـه رگ و خون داده اند تا قلب ایرانمان بتپد …

 

ایران خانه من اسـت و من وطنم را و آسمانش را دوست دارم، وطنم را وقتی شمالش می بارد، جنوبش پر از گرد و غبار می شود، شرقش آفتاب می‌گیرد و غربش را سپیدی برف می پوشاند دوست دارم و می دانم روزی کـه روحم از این خاک مقدس جدا شود همان‌ گونه در آسمان هایش پرواز خواهد کرد.

 

پرچم مقدس کشور ما از سه رنگ سبز، قرمز و سفید تشکیل شده کـه سبزش نمادی از اسلام، سفیدش نشانه صلح و سرخش نماد رشادت و شهادت می‌باشد و ما فرزندان این خاک، از پدران و اجداد خود بـه ارث برده ایم کـه برای سربلندی کشورمان ایران و بـه اهتزاز درآمدن پرچمش در عرصه هاي‌ مختلف لحظه اي از پای ننشینیم و همه ی تلاش خودرا بکنیم تا بـه کشور خود خدمت کرده و ایرانی آزاد و آباد داشته باشیم و پای نفوذ و دست دخالت بیگانگان را مانند همیشه ازآن کوتاه نگه داریم.

 

زنده باد ایران وطنم …

 

6. انشا درباره ایران قوی

انشا درباره ایران قوی

من یک ایرانی هستم و ایران را کشوری قوی می دانم. سرزمین ما ایران از قدیمی‌ترین جوامع بشری اسـت؛ کشوری چهار فصل کـه هر گوشه از آب و هوا و محصولات مخصوص خودرا دارد. منابع طبیعی، تاریخی و فرهنگی، آنرا تبدیل بـه گنجی در خاورمیانه کرده اسـت. پس ما باید همه ی تلاش خودرا برای حفظ یک ایران قوی بـه کار ببریم.

 

اما ایران قوی چه ویژگی‌هایي دارد و چرا ما میتوانم کشور خودرا بـه عنوان کشوری قوی بدانیم. یکی از دلایل داشتن فرهنگی و تاریخی پر افتخار اسـت کـه در تمام دوران ها بـه ایستادگی در مقابل مستکبران و زورگویان شهرت داشته اسـت.

 

وجود جوانانی با استعداد و هوش سرشار کـه همواره در عرصه هاي‌ علمی در سطح جهانی مطرح بوده اند نیز گواه دیگری اسـت بر ایران قوی. درکنار همه ی این‌ها اتحادی کـه بین اقوام مختلف وجوددارد این کشور را تبدیل بـه یک ایران قوی کرده اسـت کـه هیچ دشمنی شجاعت دست درازی بـه خاک آنرا ندارد. اسرائیل و آمریکا با آن قدرت نمایی هاي‌ دروغین از ایران و ایرانی هراس دارند.

 

باوجود هر محدودیتی کـه بر این سرزمین وارد میکنند، باعث قوی‌تر شدن آن و تلاش نخبگان برای دست یابی فن آوری هاي‌ تازه تر میشوند. ما هرروز در زمینه‌هاي‌ دکتری، مهندسی، صنایع و غیره پیشرفت میکنیم. من هم بـه عنوان یک دانش آموز همه ی تلاش خودرا برای ساخت ایرانی سربلند و آزاد ودر عین حال قوی میکنم.

 

7. انشا در مورد کشور ایران

انشا در مورد کشور ایران

ایران وطن من، جایی کـه در آن متولد شدم و شهر ها، روستاها و خیابان هایش خانه ي من اسـت. ایران جایی ست کـه نخستین روز ها و لحظه هاي‌ زندگی ام را در آن سپری کردم و زندگی را در آن آموختم، جایی کـه دلم می خواهد آخرین نفس هایم را هم در هوای آن جا استشمام کرده و چشم از دنیا ببندم. ایران وطن من اسـت و شبیه مادری مهربان اسـت، مادری کـه با آغوش باز در همه ی حال پذیرای من بوده و مرا بـه گرمی در آغوشش جای می دهد.

 

بیرون از مرز هاي‌ این وطن احساس غربت می کنم و همه ی با من غریبه می شوند اما درون مرز هاي‌ ایرانم مردم از هر قومی کـه باشند، بـه هر زبانی کـه سخن بگویند برادران و خواهران من هستند و آنها رابا تمام وجود دوست دارم، آرزو می کنم دیگران هم این طور باشند و هیچکس در وطن خویش احساس غربت و تنهایی حس نکند.

 

دلم می خواهد ایرانم همیشه آزاد و سر بلند باشد و مردمی کـه در آن زندگی می کنند تا همیشه شاد و خوشحال باشند زیرا حق مردم کشورم شادی بـه جای رنج، آرامش بـه جای آشوب و لحظه هاي‌ خوب بـه جای داشتن اندوه اسـت.

 

سال هاي‌ سال اسـت کـه مردم این وطن جنگیدند و تلاش کردند تا ایران، ایران بماند و مرز هایش کم نشوند آنها قهرمانان وطن هستند اما هنوز هم بسیاری هستند کـه میخواهند ایران نباشد و روزی کـه چشم هاي‌ نا پاک و دست هاي‌ آلوده بخواهند وطنم ایران را تکه تکه کرده و مردم را از هم جدا کنند روز غمگینی برای من اسـت. روز شادی من نیز روزی اسـت کـه مردم ایران از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق همگی خوشبخت باشند و لبخند از روی لب هایشان پاک نشود.

 

8. انشای : ایران زیبای من

انشای : ایران زیبای من

در قاره آسیا فقط و فقط یک کشور اسـت کـه انگشت بـه نشان تمام کشور های بیگانه اسـت و هر کس نام این کشور را میشنود؛ بی اختیار درباره ي آن بـه فکر فرو میرود.

 

فکر می‌کنید این کشور کجاست؟! آری درست حدس زده اید! آن کشور با عظمت ایران اسـت. سرزمین گل هاي‌ لاله و سرزمین پهلوانان دلیر، وطن همان قهرمانان بزرگوار و پرافتخار اسـت. آن سرزمین، کشور من، کشور تو و کشور تمام ملتی اسـت کـه از جان خود برای سربلندی و آبادانی این وطن و مردم آن می کوشند.

 

ایران بناها و یادگاری هایي را اززمانهای کهن بـه جای گذاشته کـه از نظر خلق جهان بی نظیر و پدیده یا معجزه اي باور نکردنی و زیبا می‌باشد. بـه طور مثال در همین شهر خودمان بناهایی مانند نارین قلعه، مسجد جامع، امامزاده سیدعلی «ع» و… ودر شهر هاي‌ دیگر هم کـه ینگریم بناهایی هم چون تخت جمشید، پل قزوین، سی و سه پل،غار علیصدر، عالی قاپو و… چشم جهانیان را بـه خود خیره کرده اسـت.

 

ایران در مشرق زمین این کره ي خاکیست و دارای ثروت هاي‌ عظیم بسیار و منابع سرشاری مانند نفت و گاز اسـت. اگر بـه تاریخ ایران نیز توجه کنید؛ ایرانیان همیشه عاشقانه و صادقانه کوشیدندکه در آن زمان ایران مانند نگینی در روی کره ي زمین بدرخشد. کشور بزرگ ما دارای پرچمی سه رنگ اسـت کـه نشانه ي استقلال و آزادی مردم ماست و همیشه همراه با سرودی شور انگیز بـه اهتزاز در میآید.

 

مهم ترین عامل سربلندی وطنم، شیعه بودن و وجود اسلام ناب محمدی در کشور من اسـت. در کشور ما همه ی مردم پیرو پیشوای دینی خود حضرت آیت الله خامنه اي هستند و بـه علت راهنمایی هاي‌ رهبر خوب و شایسته، ملت ایران از نفوذ و دخالت بیگانگان منفور اسـت و خواهد ماند. این‌ها همه ی از لطف خداوند بزرگ و متعال اسـت کـه همیشه کشور ما آباد و سربلند و تا ابد در برابر کشورهایی مانند اسرائیل و آمریکا پیروز و موفق خواهد بود.

 

ما وظیفه داریم برای قدر دانی از این نعمات بزرگ تا آخرین قطره خون بکوشیم و سوگند یاد می کنیم دراین راه لحظه اي از پای ننشینیم تا همیشه این کشور با عظمت بماند. دراین جاست کـه با خود فریاد می زنم:

چو ایران نباشد تن مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

 

9. انشا درباره ایران وطن من

انشا درباره ایران وطن من

انشا درباره ایران

 

مقدمه

ایران عزیز، سرزمین کهن و باستانی ما ایرانیان اسـت کـه همواره در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود، مورد حمله و تجاوز بیگانگان قرار گرفته‌اسـت. اما مردم این سرزمین همواره با شجاعت و دلیری در برابر هجوم دشمنان ایستاده و آن‌ها را بیرون کرده‌اند.

 

بدنه

ایرانیان در طول تاریخ همواره عشق و علاقه خاصی بـه سرزمین خود داشته‌اند. آن‌ها ایران را مادر وطن میدانند و برای حفظ آن از جان و مال خود مایه میگذارند. این وطن‌پرستی و میهن‌دوستی باعث شده کـه مردم ایران در برابر هر تهدید و تجاوز خارجی با قدرت بایستند و نگذارند کسی بـه خاک ایران تجاوز کند.

 

در طول تاریخ ایران، می توان بـه بسیاری از نمونه‌هاي‌ جان‌فشانی مردم ایران برای دفاع از وطن اشاره کرد. از دوران باستان و مقاومت ایرانیان در برابر هجوم اسکندر و لشکریانش گرفته تا دوران معاصر و مقاومت مردم در جنگ تحمیلی 8 ساله، همواره مردم ایران ثابت کرده‌اند کـه حاضرند جان خودرا فدای دفاع از سرزمین مادری کنند.

 

در جنگ ایران و عراق نیز نوجوانان و جوانان بسیاری داوطلب شدند تا در برابر متجاوز بایستند. آن‌ها باوجود کمبود امکانات، توانستند در برابر ارتش مجهز عراق مقاومت کنند و نگذارند خاک ایران بـه تصرف دشمن در بیاید. هزاران جانباز و شهید این جنگ نشان دادند کـه مردم ایران حاضرند جان خودرا فدای دفاع از وطن کنند.

 

نتیجه

در مجموع می توان گفت ایرانیان همواره دوست‌دار وطن خود بوده‌اند و حاضر بـه هر گونه فداکاری برای حفظ آن هستند. این وطن‌پرستی و میهن‌دوستی ریشه در فرهنگ و اعتقادات مردم ایران دارد و باعث شده در برابر هر تهدید خارجی بایستند و اجازه ندهند کسی بـه خاک ایران تجاوز کند. امیدوارم همیشه این وحدت و همدلی در بین مردم ایران برقرار باشد و بتوانیم در برابر هر توطئه‌اي متحد و مقاوم بمانیم.

 

10. انشا در مورد ایران برای پایه هفتم

انشا در مورد ایران برای پایه هفتم

ایران سرزمین مادری ما اسـت، سرزمینی کـه از لحظه تولد تا کنون در آن زیسته ایم و عظمت را در جای جای آن یافته ایم. سرزمینی کـه یکی از پر برکت ترین کشور های دنیا محسوب می شود و نعمت هاي‌ خدادادی فراوانی در دلش نهفته دارد.

 

ایران از نظر آب و هوایی بسیار متنوع اسـت، از شمال کشور با آب و هوای بارانی و شرجی و مرطوبش گرفته تا جنوب کشور کـه خشک و گرم اسـت. همچنین از نظر ثروت ها و منابع طبیعی از جمله نفت جایگاه بسیار خوبی در دنیا دارد کـه همین مسئله آنرا بـه یکی از کشور های مهم در خاورمیانه و حتی دنیا تبدیل کرده اسـت.

 

از سوی دیگر ایران سرشار از فرهنگ هاي‌ مختلف اسـت، مردم آن با گویش ها و لهجه هاي‌ مختلف سخن میگویند، بـه سبک هاي‌ گوناگون لباس بر تن می کنند، بـه شیوه هاي‌ متفاوت مراسم خودرا برگزار می کنند و همین تنوع در نوع خودش زیبایی هاي‌ زیادی بـه نمایش گذاشته اسـت.

 

ایران سرزمین تفاوت هاي‌ قشنگ اسـت کـه درکنار هم یک یکپارچه عظیم بـه تصویر کشیده اند، مردم آن باوجود این همه ی تفاوت یک دل و یک رنگ هستند و زمانی کـه پای اعتقادات و محافظت از آب و خاک شان در بین باشد از جان و دل مایه می گذارند و همراه باهم هر انچه در توان دارند بـه کار میگیرند.

 

ایران عزیز ما روزهای تلخ و شیرین فراوانی را بـه چشم دیده و چشیده اسـت. جنگ ها، اختلافات، انقلاب ها، قحطی ها و … اما هنوز کـه هنوز اسـت استوار و با شکوه باقیمانده و گذر از این همه ی رنج خدشه اي در شکوه و صلابتش ایجاد نکرده اسـت.

 


مطالب مشابه: انشا در مورد ماه آذر و آخر فصل پاییز


 

11. انشا درباره ایران با مضامین زیبا

انشا درباره ایران با مضامین زیبا

ایران من سرزمین گل هاي‌ لاله و سرزمین پهلوانان دلیر، وطن همان قهرمانان بزرگوار و پرافتخار اسـت. آن سرزمین، کشور من، کشور تو و کشور تمام ملتی اسـت کـه از جان خود برای سربلندی و آبادانی این وطن و مردم آن می کوشند.

 

ایران بناها و یادگاری هایي را اززمانهای کهن بـه جای گذاشته کـه از نظر خلق جهان بی نظیر و پدیده یا معجزه اي باور نکردنی و زیبا می باشد. بـه طور مثال در همین شهر خودمان بناهایی مانند نارین قلعه، مسجد جامع، امامزاده سیدعلی «ع» و… ودر شهر هاي‌ دیگر هم کـه ینگریم بناهایی هم چون تخت جمشید، پل قزوین، سی و سه پل،غار علیصدر، عالی قاپو و… چشم جهانیان را بـه خود خیره کرده اسـت.

 

ایران در مشرق زمین این کره ي خاکیست و دارای ثروت هاي‌ عظیم بسیار و منابع سرشاری مانند نفت و گاز اسـت. اگر بـه تاریخ ایران نیز توجه کنید؛ ایرانیان همیشه عاشقانه و صادقانه کوشیدند کـه در آن زمان ایران مانند نگینی در روی کره ي زمین بدرخشد.

 

12. انشا در مورد ایران وطن من

انشا در مورد ایران وطن من

کشور بزرگ ما دارای پرچمی سه رنگ اسـت کـه نشانه ي استقلال و آزادی مردم ماست و همیشه همراه با سرودی شور انگیز بـه اهتزاز در میآید. مهم ترین عامل سربلندی وطنم، شیعه بودن و وجود اسلام ناب محمدی در کشور من اسـت.

 

در کشور ما همه ی مردم پیرو پیشوای دینی خود حضرت آیت الله خامنه اي هستند و بـه علت راهنمایی هاي‌ رهبر خوب و شایسته، ملت ایران از نفوذ و دخالت بیگانگان محفوظ اسـت و خواهد ماند.

 

این ها همه ی از لطف خداوند بزرگ و متعال اسـت کـه همیشه کشور ما آباد و سربلند و تا ابد در برابر کشورهایی مانند اسرائیل و آمریکا پیروز و موفق خواهد بود.ما وظیفه داریم برای قدر دانی از این نعمات بزرگ تا آخرین قطره خون بکوشیم و سوگند یاد می کنیم دراین راه لحظه اي از پای ننشینیم تا همیشه این کشور با عظمت بماند.

 

نتیجه گیری :

وقتی از ایران سخن میگویم احساس میکنم هرگز جایی را در جهان چنین عاشقانه دوست نخواهم داشت ؛ دراین جاست کـه با خود فریاد می زنم: چو ایران نباشد تن مباد ؛ بدین بوم و بر زنده یک تن مباد.

 

13. انشا درباره وطنم ایران

انشا درباره وطنم ایران

ابتدا باید بـه ایرانی بودن خود افتخار و همچنین بـه تاریخ کهنی کـه این سرزمین زیبا داریم سرمان رابا غرور بلند کنیم.

 

ایران کشوری اسلامی در قاره اسیا واقع شده اسـت

و از پرچمی بـه سه رنگ سبز و قرمز و سفید تشکیل شده اسـت .

هر یک از رنگ ها دراین پرچم مقدس نشانه هاي‌ خاص خودرا دارد

رنگ سبز بـه عنوان نشان اسلام، رنگ سفید نشان صلح و سرخ نشان رشادت و دلاوری تفسیر شد.

ایران فقط یه کشور نیست یه فرهنگه یه تمدنه یه هویته یه ملته

ایران یه گربه ي خوابیده تو غرب آسیا نیست یه شیر بیداره

همچنین خاک ایران باوجود ثروت طبیعی خدادادی یکی از خاک هاي‌ با ارزش جهان اسـت کـه نفت و گاز بسیار در آن دیده میشود

ایران بناها و یادگاری هایي را اززمانهای کهن بـه جای گذاشته کـه از نظر خلق جهان بی نظیر و پدیده یا معجزه اي باور نکردنی و زیبا می‌باشد.

بـه طور مثال در همین شهر خودمان بناهایی مانند نارین قلعه، مسجد جامع، امامزاده سیدعلی «ع» و… و

در شهر هاي‌ دیگر هم کـه ینگریم بناهایی هم چون تخت جمشید، پل قزوین، سی و سه پل،غار علیصدر، عالی قاپو و… چشم جهانیان را بـه خود خیره کرده اسـت.

این ها همه ی از لطف خداوند بزرگ و متعال اسـت کـه همیشه کشور ما آباد و سربلند و تا ابد در برابر کشورهایی مانند اسرائیل و آمریکا پیروز و موفق خواهد بود.

ما وظیفه داریم برای قدر دانی از این نعمات بزرگ تا آخرین قطره خون بکوشیم و سوگند یاد می کنیم

دراین راه لحظه اي از پای ننشینیم تا همیشه این کشور با عظمت بماند.

 

دراین جاست کـه با خود فریاد می زنم:

چو ایران نباشد تن مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

 

14. انشا در مورد ایران

انشا در مورد ایران

نیمی از جهان ما، ایران اسـت

جهانی از جنس دریا، کوه و دشت هایي سرسبز رویایی پر از امنیت و زندگی روشن و سالم.

این جا ایران اسـت؛ بخش زندگی پرداز جهان.

– ایران، پرچمی زیبا و سه رنگ دارد، پرچمی از رنگ هاي سبز، سفید و قرمز کـه هر کدام نماد این رویای دلنشین هستند.

سبز، رنگی دلنشین کـه نماد سرسبزی ایران اسـت.

سفید، نشانگر صلح و دوستی مردم خونگرم ایران اسـت.

قرمز، رنگ خون؛نشانه ي رنگ سرخ خون شهیدان اسـت.

ایران دنیایی از غذا هاي خوشمزه ي محلی اسـت؛ غذاهایی از جنس عشق و محبت مادران یا پدران یا همسران ایرانی…

کشور پهناور ما ایران دارای غذا هاي محلی و خوش طعمی اسـت مانند آبگوشت، آش، قیمه، قرمه سبزی، کوفته تبریزی و…

 

15. انشا در مورد وطنم ایران

انشا در مورد وطنم ایران

مقدمه:

ایران اي همه ی وجود من، اي خار چشم دشمن و اي نگین خلیج فارس، اي آنکه در تمام دوران تاریخ خود دچار حوادث و سختی و پستی و بلندی فراوان شده اي، اي کـه چکمه متفقین خاکت را آلوده کرده و اي آنکه سردار بزرگت چنان مردی بود کـه حتی از مرده اش هم می ترسیدند، اي همه ی غرور و غیرت و بزرگی.

 

بدنه:

کشوری کـه چون گربه اي نشسته در خاورمیانه قرار دارد و مردمی مسلمان و شیعه و گروهی هم از اقلیت هاي‌ یکتا پرست دارد. کشوری با تاریخ مردان بزرگ کـه تا هرچه جهان وجوددارد نام بلندشان بر تارک وطن می درخشد. وطنم اي انکه شمال و جنوبت سبز و چهار فصل اسـت.

 

کشوری زرخیز و پر از معدن و منابع طبیعی و مردمی سربلند کـه همیشه در در هر شرایط سازگاری داشتند و چون کوه در مقابل ناملایمات ایستاده و مقاومت کردند. مردمی کـه زخم هاي‌ فراوان، جنگ و قحطی و تحریم و خشکسالی و زلزله دیده اند.

 

وطنم اي خورشید سرافراز از همه ی اسطوره و دفاع و عشق و فداکاری، وطنم اي آنکه خار چشم دشمنی و موجب یر افرازی ملت. اي آنکه همه ی مردمانت آراسته بـه ادب و دانش و دانایی هستند و زبانزد جهانیان. وطنم اي آنکه جنگ هاي‌ بسیار تو را از پای در نیاورد و ایستادی، وطنم ؛ دماوندت پابرجا و الوندت پایدار و زاگرس ات زنده و خزرت خوش و خلیج همیشه فارس ات خرم و زری وارت زیبا و هر چه در خود داری مانا و جاوید اي وطنم. تو را چون شکوفه هاي‌ یاس زیبا دوست دارم و برایت سخت دلواپسم. اي همه ی تن و روح و اندیشه من

 

نتیجه گیری:

وطن زیبای من اي کـه چون قطعه اي از بهشت هستی و سرشار از همه ی خوبی ها و مهر و عطوفت و مهربانی هستی، اي آنکه مردمی سخت کوش و مهربان و دانا داری کـه در شرایط سخت از تو محافظت می کنند. تو از هر طرف مورد هجوم دشمنان و نامردان قرار گرفتی ولی این مردم بزرگ و عزیز از وجود نازنین تو مراقبت کردند و چون جان شیرین دوستت دارند.

 

16. موضوع انشا : حمایت از کالای ایرانی ، چرا باید از کالای ایرانی حمایت کنیم ؟

موضوع انشا : حمایت از کالای ایرانی ، چرا باید از کالای ایرانی حمایت کنیم ؟

مقدمه :

همه ی ما می‌دانیم رهبر بزرگ انقلاب برای مشخص کردن راه و مسیر کلی برای ما مردم و مسئولین در هر سال یک شعار برای آن سال انتخاب میکنند و همه ی ما یادمان هست کـه سال 1397 توسط رهبر انقلاب امام خامنه اي بـه عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد .

 

اما این نامگذاری خیلی بیشتر از شعار برای یکسال اهمیت دارد . اما شاید از خودتان بپرسید چرا حمایت از کالای ایرانی انقدر مهم اسـت؟ دراین تحقیق می‌خواهم بـه این سوال پاسخ دهم.

 

با گسترش استفاده مردم از کالاهای ایرانی بـه جای کالاهای وارداتی ؛ رفته رفته کسب و کار کارخانه ها و کارگاه ها نیز رونق پیدا می کند کارخانه ها و کارگاه ها بـه خاطر افزایش تولیدات خود بنا بر نیازهای مردم ؛ افراد بیشتری را استخدام می کنند .در نتیجه افراد بیشتری نیز مشغول بـه کار می شوند .

 

از طرف دیگر ؛ کارخانه ها و کارگاه ها سعی می کنند ؛ کیفیت کالاهای خودرا بالاتر ببرند .مردم نیز بـه جای استفاده از کالاهای خارجی ؛ بـه خرید و استفاده از کالاهای ایرانی روی می آورند .در نتیجه آن ؛ دیگر تحریم ها هیچ اثری بر زندگی مردم ندارند . واردات بـه داخل کشور کم می شود و از طرف دیگر می‌توانیم با ارتقای صنعت و افزایش کیفیت ؛ وارد بازار جهانی شویم .

 

17. انشا درباره ایران من

انشا درباره ایران من

با استفاده از محصولات داخلی ؛ شاهد کاهش قیمت ها میشویم زیرا با افزایش تولید ؛ قیمت تمام شده برای کارخانه ها نیز کم می شود و درنتیجه قیمت ها نیز کم می شود . رقابت در بین تولید کنندگان افزایش می‌یابد و این رقابت میتواند تاثیرات مثبتی در کیفیت کالاها داشته باشد . مردم نیز بـه جای سرمایه گذاری در زمینه هاي‌ مختلف ؛ در زمینه تولید بیشتر سرمایه گذاری می کنند .

همه ی این موراد مثل زنجیری بـه هم وبسته هستند

و اهمیت حمایت از کالای ایرانی را بـه ما نشان میدهد .

 

نتیجه گیری :

شاید بـه خودتان بگویید خرید یک کالای ایرانی توسط ما کـه همه ی چیز را متحول نمی کند اما تک تک ما وقتی کنار هم قرار بگیریم مانند قطرات یک دریا ؛ قدرتی شگفت انگیز پیدا خواهیم کرد . بـه علاوه ما میتوانیم روی اطرافیان خود با تشویق آنها بـه خرید کالای ایرانی موثر باشیم و نقش کوچکی در آبادانی میهن خویش داشته باشیم.

 

18. انشا در مورد ایران سرزمین من

انشا در مورد ایران سرزمین من

خاک و وطن مانند رابطه ي فرزند و خانواده یک دیگر را جذب می کنند. گویی کـه هر کجا کـه باشد حتی فرسنگ ها دورتر بازهم تمام فکر و روح و احساسش وی را بـه سمت خود میکشد. وطن هر انسانی مایه ي افتخار و سربلندی اوست.

 

دائما در تلاش اسـت کـه نقشی هر چند کوچک در جلوه گر شدن و درخشیدن وطن خود در زندگی داشته باشد و زمانی کـه وطنش در جنگ و خون ریزی باشد با غیرت و تعصب بـه پیش میرود تا مانع از دست دادن حتی یک وجب از خاکش نشود و با گذشتن از جان خود و رهاکردن خانواده خود بـه میدان جنگ می‌رود تا از وطن کـه خانواده بزرگ او اسـت محافظت کنند دقیقا همان کاری کـه مردمان غیور و شجاع کشور خودمان در جنگ تحمیلی با عراق انجام دادند رگ و خون دادند تا رگ وطنشان پاره نشود و از هم گسسته نشود و یا زمانی کـه وطنش بـه موفقیتی دست یابند آن ها نیز پابه پای آن شادی می کنند و جشن می‌گیرند.

 

این رابطه ي حقیقی بین انسان و وطنش اسـت اما وطن عزیز ایران ما کـه شمالش را دریای خزر آبی کرده و جنوبش را دریای خلیج همیشگی فارس. قسمتی ازآن را جنگل و کوه فراگرفته و قسمتی دیگر را بیابان ها و شوره زارها بـه هر قسمت ازآن نگاه کنی قشری با زبان و لهجه ي متفاوت می بیني. ترک و لر و کرد ؛ بختیاری،مازنی،گیلک،تالش و ارمنی و قفقایی درکنار یک دیگر و با هم دیگر با مذهب هاي‌ مختلف مثل شیعه و سنی و مسیحی و یهودی زندگی می کنند و همگی بـه عنوان خواهر و برادر وطنی یک دیگر را پذیرفته اند. در سختی ها و مشکلات مانند کوهی محکم درکنار یک دیگر می‌ایستند.

 

بـه وطنم کـه در عین حال در شمالش باران می بارد ودر جنوبش گرد و خاک ودر غربش آفتاب ودر شرقش برف می بارد را دوست دارم. با همه ی ي سختی ها و مشکلات و دردهایش و با همه ی ي خوبی ها و شادی هایش من بـه داشتن چنین وطنی با چنین مردمی افتخار می کنم. ایران من…وطن من…خانه ي ابدی من…

 

نتیجه گیری:

انسانها در خاکی آرام می‌گیرند کـه ازآن بـه وجود آمده اند و دوست دارند کـه در همان خاک دفن شوند بـه گونه ایی از همان جایی کـه آمده اند بـه همان جا بازگردند. روحشان آن گونه آرامش ابدی می‌گیرد و قلبشان مالامال از حس خوب می شود.

 

19. انشا درباره پرچم ایران

انشا درباره پرچم ایران

همه ی کشور های جهان دارای پرچم هستند. پرچم را می توان نماد یک کشور دانست. پرچم هر کشور برای مردم آن مقدس اسـت. پرچم ایران نیز مورد احترام همه ی مردم اسـت. رایج اسـت کـه در مناسبت‌هاي‌ خاص پرچم را بـه احتزاز در می‌آورند و بـه آن ادای احترام میکنند. پرچم هر کشور از رنگ‌هاي‌ مشخص تشکیل شده اسـت. پرچم ایران از زیباترین پرچم‌ها اسـت و از سه رنگ تشکیل شده اسـت. رنگ سبز، سفید و قرمر کـه کلمه “الله” در بین آن نقش بسته اسـت.

 

هر رنگ معنا و مفهوم خاصی دارد. رنگ سبز نشان دهنده آبادانی اسـت و خبر از توسعه ایران اسـت. رنگ سفید پرچم بیانگر صلح طلبی مردم ایران می دهد. ملت ایران دارای آیینی اسـت کـه در آن صلح را برای همه ی مردم دنیا می خواهد. رنگ قرمز پرچم نیز نماد قدرت ایرانیان برای دفاع از این مرز و بوم و آرمان‌هاي‌ آن اسـت.

 

دراین میان کلمه “الله” اشاره بـه یکتا پرستی ایرانیان دارد و اسلام را دین کشور معرفی میکند. کلمه “لا اله الا اله” نیز در ترکیب پرچم دیده میشود. در واقع این عبارت بـه شکل واژه الله ترسیم شده اسـت. آخرین بخش از پرچم نیز شعار الله اکبر اسـت کـه در دو خط بـه تعداد یازده مرتبه آمده اسـت کـه بـه نشانه بیست و دوم بهمن بـه نقش پرچم اضافه شده اسـت.

 

نتیجه:

بـه خاطر تمام این نمادها و معانی ارزشمند اسـت کـه با هر بار نگاه کردن بـه پرچم بیشتر زیبایی و عظمت آن پی می برم. هر بار کـه بـه هر علتی افراشتگی پرچ ایران را میبینم با غرور سر بلند میکنم و بـه یاد می‌آورم همه ی کسانی را کـه برای حفظ آن از جان خود گذشتند.

 

20. انشا ادبی درباره ایران وطن ما

انشا ادبی درباره ایران وطن ما

وطن یعنی عمق و اصالت، یعنی ریشه و شناسنامه یک ملت بـه گستردگی یک کشور. وطن یعنی ایران من! یعنی آن جا کـه بودنم بود شده و روزی نبودنم در آن ثبت خواهد شد.

 

من ایرانی ام و وطن در فرهنگ لغت هر ایرانی تنها واژه اي سه حرفی نیست کـه مرزهای کشورش را بـه رخ بکشاند بلکه تار و پود تن هر ایرانی با نام وطن سرشته و قلبش برای وطن می‌تپد، همان جا کـه اجدادش در آن فداکاری ها کرده و فرزندانش با افتخار در آن زندگی خواهند کرد.

 

وطن یعنی ایران، ایران یعنی یک دنیا عشق، ایثار، غیرت، خون … ایران یعنی تاریخی غنی از تمدنی با شکوه، ایران یعنی در تندباد حوادث روزگار بودن و نلغزیدن، ایران یعنی مردمانی فرهیخته از فردوسی گرفته تا حافظ و سعدی و پزشک حسابی ها … و من از تبار همین مردانم.

 

همان هایي کـه هفت خوان رستم ها را گذراندند و از درخت هاي‌ باغ شعر مولانا سیب ها چیدند، همان ها کـه برای دفاع از این مرزها در خاک و خون غلتیدند اما یک وجب ازآن را بـه دست دشمن نسپردند. همان ها کـه در عرصه هاي‌ مختلف علمی و ادبی و ورزشی حماسه آفریدند کـه ما بارها بـه ایرانی بودنمان افتخار کنیم.

 

من از تبار همین مردانم و تمام تلاشم را خواهم کرد تا ایرانی آباد و غنی و سربلند داشته باشم مانند همیشه، از ازل تا ابد …

 

21. انشا درباره ایران باستان

انشا درباره ایران باستان

گلچینی از بهترین انشا برای دانش آموزان با موضوع ایران

 

مقدمه

ایران باستان سرزمینی پهناور و دارای تمدنی غنی و کهن بوده‌اسـت. تاریخ این سرزمین بـه بیش از هزاران سال پیش بازمی‌گردد و شاهد ظهور و سقوط امپراتوری‌هاي‌ بزرگی هم چون هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان بوده‌‌اسـت. مردم ایران باستان از اقوام مختلفی تشکیل می شدند کـه باوجود تفاوت‌هاي‌ فرهنگی، زبانی و قومی، همگی درکنار هم زندگی میکردند.

 

بدنه

ایرانیان باستان از لحاظ فرهنگی و هنری در سطح بالایی قرار داشتند. آن‌ها شهر های بزرگ و زیبایی ساختند ودر معماری، هنر، ادبیات و علوم مختلف پیشرفت‌هاي‌ چشم‌گیری داشتند. آثار باستانی مانند تخت جمشید و بیستون نمونه‌هاي‌ درخشانی از معماری ایران باستان هستند. ایرانیان باستان نخستین کسانی بودند کـه امپراتوری در کشور داشته‌اند و امپراتوری هخامنشی نخستین امپراتوری جهانی شناخته می شود.

 

مردم در ایران باستان بیشتر بـه کشاورزی، دام‌داری و صنایع دستی مشغول بودند. آن‌ها شهرها را بـه صورت منظم طراحی می کردند و خانه‌ها و کاخ‌هایي زیبا می‌ساختند. لباس مردم عمدتاً از پارچه‌هاي‌ کتان و پشم تهیه میشد. غذا هاي رایج مردم شامل انواع غلات، حبوبات، میوه‌ها و سبزیجات بود.

 

یکی از مهم‌ترین جشن‌هاي‌ ایرانیان باستان، جشن نوروز بود کـه نمادی از آغاز سال نو و برکت و طبیعت محسوب میشد. نوروز بـه معنای روز نو اسـت و ریشه در اسطوره‌هاي‌ کهن ایرانی دارد. مردم دراین روز خانه‌هایشان را تمیز میکردند، لباس نو میپوشیدند، بـه دید و بازدید اقوام می‌رفتند و شادمانی می کردند.

 

نتیجه

در مجموع، ایران باستان دارای تمدنی غنی و کهن بود کـه تأثیر عمیقی بر فرهنگ و تاریخ منطقه گذاشت. اگر چه امپراتوری‌هاي‌ بزرگ آن سقوط کردند اما میراث فرهنگی آن‌ها همان‌ گونه پابرجاست. جشن‌هایي مانند نوروز کـه ریشه در ایران باستان دارند هنوز هم توسط مردم ایران و سایر مناطق جشن گرفته می شود. بی شک، شناخت تاریخ و فرهنگ ایران باستان برای درک بهتر هویت ملی ما ایرانیان ضروری اسـت.

 

22. انشا درباره ایران برای پایه هشتم

انشا درباره ایران برای پایه هشتم

ایران برای هر یک از ما معنا و تعبیر خاصی دارد. برای من ایران همه ی چیز اسـت، مادرم اسـت، خانه ام اسـت، مایه آرامشم اسـت، بهانه زندگی ام اسـت. برای من ایران یعنی امنیت، یعنی غرور، یعنی عشق، یعنی شکوه. ایران یک دنیا معنای زیبا دارد و من در دل همه ی آنها این خاک را همه ی وجودم تفسیر می کنم.

 

کشوری پهناور و بزرگ کـه خداوند نظر لطفش را بـه خاک و مردمانش عنایت داشته و بـه هر سوی آن کـه می نگری تنها زیبایی می‌بینی. از سر سبزی و باران هاي‌ فراوان و آفتاب بی نظیرش گرفته تا فصل هاي‌ رنگ بـه رنگ و خاک هاي‌ حاصل خیز و منابع طبیعی اش، همه ی و همه ی نظر لطف پروردگار بـه مردمان این سرزمین اسـت.

 

ایران یک کشور اسلامی اسـت کـه مردم آن در هر نقطه از این پهنه وسیع باشند سعی می کنند بـه قوانین شرعی و عرف آن احترام بگذارند ودر همه ی رویداد های تاریخی و سیاسی آن از انقلاب گرفته تا راهپیمایی ها، انتخابات و نماز جمعه حضور داشته باشند.

 

وطن ما تلخی هاي‌ زیادی کشیده ودر دوران پیش از انقلاب و همچنین هشت سال دفاع مقدس، جوانان زیادی خون خودرا در راه حفظ شکوه و عظمت این سرزمین فدا کرده اند و امروز از خون آنان در سراسر ایران نوگلانی شکفته اند کـه قدر این آب و خاک را می دانند.

 

ایران تنها خاک نیست، ایران بهانه زندگی ایرانیان در هر کجای جهان می‌باشد و هر ایرانی حتی در خارج از این آب و خاک نیز دلش برای سرزمینش می‌تپد، دوستش دارد و بـه آن افتخار می کند. امید اسـت همه ی ما قدر وطن مان را بدانیم و هرروز بیشتر و بیشتر در مسیر ماندگاری اش تلاش کنیم.

 

23. انشا پرمحتوا درباره ایران

انشا پرمحتوا درباره ایران

ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ي ما وجوددارد

 

و تشکیل دهنده ي ذات و شخصیت ما می‌باشد. ما مردم ایرانی هستیم کـه بـه ایرانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا کـه تنها در کشورمان کـه زبان اصلی آن فارسی اسـت زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع و اقسام لهجه ها و گویش ها و دین، مذهب با صلح و آرامش زندگی می کنیم و گام بـه گام همراه یک دیگر و دست در دست هم پله هاي‌ پیشرفت و ترقی را طی می کنیم.

 

بـه امید فردایی بهتر و آینده ایی درخشان تر. ما مردمی هستیم کـه باوجود 32 استان و چند صد روستا با انواع گویش هاي‌ ترکی،کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عرب،گیلک و تالش و… همچنین با دین هاي‌ مختلف مانند مسیحی، زرتشتی و اسلام«شیعه و سنی» درکنار یک دیگر زندگی می کنیم.

 

کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و پرارزش اسـت کـه با یادآوری آن غرور هر ایرانی بـه اوج عرش خود میرسد و هر لحظه بـه ایرانی بودن خود افتخار می کنند. ایران دارای مکان هاي‌ زیارتی و سیاحتی زیادی اسـت کـه سالانه بسیاری از مسافران را از جای جای جهان بـه سمت خود می کشاند.

 

مثل شهر زیارتی مشهد یا قم و شهر های سیاحتی و گردشگری اصفهان ؛ شیراز، گیلان، مازندران و… کـه نام بردن تک تک انها و ذکر مکان هاي‌ دیدنی و تاریخچه ي انها طوماری بلند بالا می خواهد. زیرا هر چه بگوییم کم گفته ایم چون بسیار مکان هاي‌ زیبا و دیدنی دارد کـه دلمان نمی‌آید جایی را از قلم بیندازیم.

 

ایران من یعنی جایی کـه در آن بـه دنیا آمده ام و رشدکرده ام و با تمام وجود خود سعی می کنم بـه عنوان یکی از اعضای بزرگ خانواده ي ایرانی نقشی در پیشرفت و اثربخشی مثبت داشته باشم ودر این خاک با تمام افتخار خود چشم ببندم ودر خاک خود ابدی شوم.

 

نتیجه گیری:

سرزمین و وطن هر انسانی هویت و ملیت اوست، بـه این معنا کـه هر کار زشت یا خوبی انجام دهد نام کشورش نیز همراه اوست و چه خوب کـه همیشه با افتخار از کشور خود نامی نیک و یادی گرانقدر بـه جای بگذاریم.

 


مطالب مشابه: انشا در مورد برف و روزهای برفی برای دانش آموزان


 

در پایان

درباره ایران نوشتن یک غرور و افتخار در دل هر دانش آموزی ایجاد می کند کـه هر چقدر هم ازآن بنویسد هنوز گفتنی هاي‌ زیادی برایش باقیمانده اسـت.

جدیدترین مطالب سایت