جستجو در تالاب

گلچینی از انشاهایی با موضوع آغاز فصل بهار برای تمام پایه

مجموعه : انشا زیبا
گلچینی از انشاهایی با موضوع آغاز فصل بهار برای تمام پایه

چیز زیادی بـه آمدن فصل بهار و بوی خوش این فصل زیبا نمانده اسـت. ما دراین قسمت از مجله تالاب برای شـما همراهان عزیز مقاله اي از گلچینی از انشاهایی با موضوع آغاز فصل بهار برای دانش آموزان منتشر کرده ایم.

 

انشا با موضوع سلام به فصل بهار برای دانش آموزان

آغاز فصل بهار زندگی اي دوباره و طراوت را بـه ما یادآوری میکند. برای نوشتن انشا در مورد فصل بهار بسیار دستتان باز اسـت و برای موضوعات زیادی میتوانید ایده پردازی کنید. شـما می‌توانید در مورد شکوفه زدن دختران، روییدن گل هاي‌ بهاری، در مورد بوی خوش بهار و خیلی چیزهای دیگر انشا بنویسید فقط نیاز بـه کمی خلاقیت دارید.

 

1. انشا ادبی در مورد آغاز فصل بهار

انشا ادبی در مورد آغاز فصل بهار

 

مقدمه:

فصل یکی از زیباترین فصل هاي‌ سال اسـت کـه فروردین و اردیبشه و خرداد ماه هاي‌ ان هستند.

 

بدنه:

با آمدن بهار، طبیعت با پوشیدن لباس سبز نوید بخش روزهای خوب و زیبا برای ماست. ما نیز می توانیم همچون طبیعت و بهار لباس نو بر تن کنیم و عید نوروز و بهار را جشن بگیریم. تغییرات طبیعت در فصل بهار با رویش سبزه هاي‌ و بیدار شدن درختان آغاز می شود، مخصوصا بعد از فصل زمستان وسرما، می توان گرم شدن هوا را حس کرد و درختان شکوفه زده زیبا را تماشا کرد.

 

میوه هاي‌ مخصوص فصل بهار همه ی نوبرانه هستند و فصل رسیدن گوجه سبز و چاقاله بادام و توت فرنگی و سبزیجاتی مانند کنگر و ریواس و شینگ و گیاهان بهاری از دیگر زیبایی ها و خصوصیات آمدن بهار اسـت.

 

فصل بهار فصل رویش و از نو زنده شدن اسـت. سبزه هاي‌ زیر خاک سبز می شوند و گل ها شکوفه می کنند، درختان با شکوفه هاي‌ زیبا زینت بندی می شوند. خورشید پرفروغ تر می تابد، پرندگان لانه هاي‌ جدید می سازند، آسمان آبی تر از قبل اسـت. در فصل بهار بـه هر کجا کـه نگاه می کنیم نشانه اي از قدرت آفریدگار را میبینیم کـه بـه زیبایی تمام هر گوشه اي را بـه شکلی زیبا نقاشی کرده اسـت.

 

در بهار رودخانه ها پرآب می شوند و چشمه ها خروشان و بـه طور کلی همه ی چیز تغییر شکل می دهد. آمدن بهار بعد از زمستان بـه ما می آموزد کـه سختی ها و سردی ها ناپایدارترند و همیشه روزهای زیباتر خواهند آمد. یکی از زیبایی هاي‌ فصل بهار برای من چغاله بادام هاي‌ خوشمزه هستند. در بهار همه ی ي درخت ها پر از سرسبزی و شکوفه اسـت، دشت ها پر از گل هاي‌ تازه و زیبایی طبیعت صد چندان اسـت.

 

در روزهایی از بهار، باران بهاری شروع بـه باریدن می کند و باعث شادی ما و کشاورزان می شود، اما بعضی وقت ها هم اگر باران زیاد باشد باعث ایجاد سیل و خسارت می شود. بهار فصل شروع کار برای کشاورزان اسـت، ان ها محصولاتی کـه نیاز دارند را دراین فصل می کارند و بـه درخت هاي‌ میوه نیز رسیدگی می کنند تا در تابستان از میوه هاي‌ ان ها استفاده کنند.

 

نتیجه:

همه ی فصل ها بـه نوبه خود زیبا هستند و یکی از پس از دیگری برای ما فواید زیادی دارند. پس بهارجان خوش آمدی و ما تو را دوست داریم

 


مطالب مشابه: انشا درباره فصل زیبای بهار | انشا کوتاه درباره زیبایی های فصل بهار


 

2. انشا ادبی در مورد آغاز فصل بهار برای دانش آموزان

انشا ادبی در مورد آغاز فصل بهار برای دانش آموزان

 

بهار زیباترین و طراوت‌بخش‌ترین فصل سال اسـت کـه با آمدنش، طبیعت نیز لباس تازه‌اي میپوشد و زیبایی‌هاي‌ بی‌شماری را بـه نمایش می گذارد. یکی از زیباترین مناظر بهار، شکوفه‌هاي‌ رنگارنگ درختان اسـت. با آغاز بهار، درختانی مانند سیب، گلابی، آلبالو و بادام بـه شکوفایی می رسند و شاخه‌هایشان پوشیده از شکوفه‌هاي‌ صورتی و سفید میشود. دیدن این شکوفه‌هاي‌ زیبا کـه در نسیم ملایم بهاری تکان می خورند، نشاط‌بخش اسـت.

 

بهار فصل سبز شدن مجدد چمن‌ها و چمنزارها نیز هست. با بارش باران‌هاي‌ بهاری، چمن‌ها شروع بـه رویش میکنند و سبزی و طراوت خودرا بازمی‌یابند. قدم زدن و دراز کشیدن روی چمن‌هاي‌ سبز و تازه لذت‌بخش اسـت.

 

صدای آواز پرندگان نیز از دیگر زیبایی‌هاي‌ بهار محسوب میشود. با آمدن بهار، پرندگانی مانند گنجشک، بلبل، قمری و… با آواز دلنشین خود، طراوت ویژه‌اي بـه محیط می‌بخشند. سعدی نیز در شعری زیبا آن گونه بـه این موضوع اشاره میکند:

 

بلبلان وقت گل آمد کـه بنالند از شوق
نه کم از بلبل مستی تو، بنال اي هشیار

 

بهار فصل گرم شدن هوا نیز هست. با بهار، روزها گرم‌تر میشود و میتوان لباس‌هاي‌ سبک‌تری پوشید. این گرما موجب نشاط و سرزندگی بیشتر در انسان و طبیعت میشود. در بهار، روزها بسیار بلند و شب‌ها کوتاه می شود. روزهای بلند بهار موجب می شود بتوان فعالیت‌هاي‌ بیشتری انجام داد. همچنین نور بیشتر آفتاب موجب رشد و نمو گیاهان و درختان می شود.

 

بهار آغاز فصل رویش و باروری در طبیعت بـه شمار می رود. دراین فصل، گیاهان و درختان شروع بـه رویش و باروری می کنند تا محصولاتی شامل میوه، غلات و سبزیجات را برای انسان و سایر موجودات فراهم نمایند. با آمدن بهار، جانورانی مانند خرس، روباه، آهو و خرگوش نیز از خواب زمستانی بیدار میشوند و بـه طبیعت بازمی‌گردند. دیدن این جانوران در حال پرسه زدن و بازی کردن، منظره‌اي دل‌انگیز اسـت.

 

هوای تازه و پاک و نسیم ملایم بهار موجب سرزندگی و نشاط در انسان و طبیعت می شود. عطر گل‌هایي مانند یاس، نرگس و گل محمدی نیز بوی مطبوعی بـه فضای بهار میدهد. سعدی در شعری دیگر دراین باره می گوید:

 

مژدگانی کـه گل از غنچه برون می آید
صد هزار اقچه بریزند درختان بهار

 

بـه‌طور کلی، بهار فصلی پر از زیبایی، طراوت و نشاط اسـت کـه با آمدنش همه ی‌چیز نو میشود. امیدوارم امسال نیز بتوانم درکنار خانواده‌ام از زیبایی‌هاي‌ بی‌شمار این فصل بهاری بهره‌مند شوم.

 

3. انشا ادبی در مورد شروع فصل بهار برای پایه پنجم

انشا ادبی در مورد شروع فصل بهار برای پایه پنجم

 

وقتی کـه آخرین روزهای زمستان در حال گذشتن اسـت همه ی مردم در انتظار فرارسیدن عید نوروز هستند و با خرید و خانه تکانی بـه استقبال عید نوروز میروند .برای ما خیلی مهم اسـت کـه در لحظه تحویل سال و آغاز سال نو همه ی جای خانه تمیز و مرتب باشد. بعضی ها آن قدر درگیر کارهای عید میشوند کـه فراموش میکنند در واقع این بهار اسـت کـه با خود نوروز را می آورد و از آمدن بهار غافل میشوند

 

بله بهار فصل گل و جوانه اسـت دراین فصل مورچه ها از لانه هایشان بیرون می‌آیند و درب خانه هایشان را تمیز و مرتب میکنند و خاکهای اضافه کـه همراه باران به‌صورت گل و لای وارد لانه شده را بیرون می ریزند و کم کم شروع میکنند بـه گرد آوری آذوقه برای فصل پاییز و زمستان با آمدن بهار هوا گرم و گرم تر میشود و کم کم باید لباس هاي زمستانی را بشوییم و تا کرده ودر گنجه قرار دهیم تا برای زمستان بعدی آماده باشند.

 

وقتی تعطیلات نوروز فرار میرسد همه ی بـه دیدار بزرگ تر ها میروند و بعد از ان بزرگ‌تر ها بـه بازدید کوچک تر ها میروند و این رسم بسیار خوبی اسـت کـه ما از ان آداب احترام بـه بزرگ‌تر را یاد میگیریم. طبق معمول بزرگ تر ها بـه بچه ها عیدی میدهند و بچه ها از گرفتن عیدی خیلی خوشحال میشوند

 

در فصل بهار و عید نوروز همه ی لباس نو بـه تن میکنند و بیشتر مردم خوشحال هستند ولی مانباید فراموش کنیم کـه قبل از عید بـه فقرایی کـه میشناسیم کمک کنیم تا آن ها هم بتوانند لباس نو و آجیل و شیرینی بخرند و خوشحال شوند. بهار فصل چاقاله بادام و گوجه سبز اسـت در اواخر فصل بهار زرد آلوها و بعضی میوه هاي‌ دیگر میرسند و گندم زارها کمکم زرد میشوند و آماده درو کردن میشوند.

 

فصل بهار بـه ما چیزهای زیادی می آموزد کـه ما میتوانیم بادقت در طبیعت و همچنین دقت در آداب و رسوم نوروز آن ها را یاد بگیریم. در فصل بهار بارانهای بهاری می بارد و رودخانه ها پر از آب میشوند و گل آلود میشوند
در اواخر بهار فصل امتحانات فرا میرسد ودر خرداد ماه همه ی ما سرگرم درس خواندن برای امتحانات آخر سال می شویم.

 

تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای دوره کردن درسها اسـت تا بتوانیم در پایان سال تحصیلی نمرات خوبی بگیریم ودر آینده موفق باشیم. در فصل بهار بچه گنجشکها بـه دنیا می‌آیند و میوه درختان توت میرسد و مردم در پارکها مشغول چیدن توت میشوند. ما باید در طول سال تحصیلی و مخصوصا در فصل بهار درس هایمان را مرور کنیم تا بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم و با خیال راحت تعطیلات تابستان را شروع کنیم

 

در فصل بهار روزها بلند میشوند و شبها کوتاه تر میشوند. مردم دراین فصل کم کم کولر ها را راه می‌اندازند ودر بعد از ظهرهای گرم و ساکت بهاری صدای کولر هاي‌ آبی بـه گوش میرسد و بـه ما یاد آوری میکند کـه تابستان در راه اسـت…

 

4. انشا احساسی در مورد شروع فصل بهار برای پایه ششم

انشا احساسی در مورد شروع فصل بهار برای پایه ششم

 

ما هر فصلی را بـه خصوصیت خود می شناسیم مثلاً پاییز فصل رنگارنگ و برگ ریزان زمستان فصل سرما و سفیدی زمین و تابستان فصل بارور شدن درختان اما دراین میان فصلی زیباتر از همه ی این‌ها وجوددارد کـه گلها و درختان از خواب بیدار می شوند، نوروز فرا می رسد شب می رود و مشعل خدایی می دمد این فصل، فصل زیبای بهار اسـت کـه در ان گل ها غنچه می دهند و درختان شکوفه می دهند و هر جا پر از زیبایی و قشنگی طبیعت اسـت زمین جان تازه می گیرد و حیوانات و انسانها در بین خود جشن می گیرند.

 

پرنده هاي‌ مهاجر کـه در زمستان کوچ کرده بودند دسته دسته پدیدار می شوند و هر وقت ما آن ها را در آسمان مشاهده می کنیم زیبایی را بیشتر درک می نماییم و هر جا می‌رویم قشنگی گل هاي‌ بهاری را مشاهده می کنیم ودر این میان ما باید از شهیدان راه اسلام تشکر کنیم و برای انها دعا کنیم چون ان ها بودند کـه از سرزمین ما دفاع کردند و حال این شادی ها را برای ما خریدند…

 

وقتی کـه آخرین روزهای زمستان در حال گذشتن اسـت همه ی مردم در انتظار فرارسیدن عید نوروز هستند و با خرید و خانه تکانی بـه استقبال عید نوروز میروند برای ما خیلی مهم اسـت کـه در لحظه تحویل سال و آغاز سال نو همه ی جای خانه تمیز و مرتب باشد. بعضی ها آن قدر درگیر کارهای عید میشوند کـه فراموش میکنند در واقع این بهار اسـت کـه با خود نوروز را می آورد و از آمدن بهار غافل میشوند

 

بله بهار فصل گل و جوانه اسـت دراین فصل مورچه ها از لانه هایشان بیرون می‌آیند و درب خانه هایشان را تمیز و مرتب میکنند و خاکهای اضافه کـه همراه باران به‌صورت گل و لای وارد لانه شده را بیرون می ریزند و کم کم شروع میکنند بـه گرد آوری آذوقه برای فصل پاییز و زمستان با آمدن بهار هوا گرم و گرم تر میشود و کم کم باید لباس هاي زمستانی را بشوییم و تا کرده ودر گنجه قرار دهیم تا برای زمستان بعدی آماده باشند.

 

وقتی تعطیلات نوروز فرار میرسد همه ی بـه دیدار بزرگ تر ها میروند و بعد از ان بزرگ تر ها بـه بازدید کوچک تر ها میروند و این رسم بسیار خوبی اسـت کـه ما از ان آداب احترام بـه بزرگ تر را یاد میگیریم. طبق معمول بزرگ تر ها بـه بچه ها عیدی میدهند و بچه ها از گرفتن عیدی خیلی خوشحال میشوند

 

در فصل بهار و عید نوروز همه ی لباس نو بـه تن میکنند و بیشتر مردم خوشحال هستند ولی مانباید فراموش کنیم کـه قبل از عید بـه فقرایی کـه میشناسیم کمک کنیم تا انها هم بتوانند لباس نو و آجیل و شیرینی بخرند و خوشحال شوند. بهار فصل چاقاله بادام و گوجه سبز اسـت در اواخر فصل بهار زرد آلوها و بعضی میوه هاي‌ دیگر میرسند و گندم زارها کمکم زرد میشوند و آماده درو کردن میشوند.

 

فصل بهار بـه ما چیزهای زیادی می آموزد کـه ما میتوانیم بادقت در طبیعت و همچنین دقت در آداب و رسوم نوروز آن ها را یاد بگیریم. در فصل بهار بارانهای بهاری می بارد و رودخانه ها پر از آب میشوند و گل آلود میشوند در اواخر بهار فصل امتحانات فرا میرسد ودر خرداد ماه همه ی ما سرگرم درس خواندن برای امتحانات آخر سال می شویم

 

تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای دوره کردن درسها اسـت تا بتوانیم در پایان سال تحصیلی نمرات خوبی بگیریم ودر آینده موفق باشیم. در فصل بهار بچه گنجشکها بـه دنیا می‌آیند و میوه درختان توت میرسد و مردم در پارکها مشغول چیدن توت میشوند. ما باید در طول سال تحصیلی و مخصوصا در فصل بهار درس هایمان را مرور کنیم تا بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم و با خیال راحت تعطیلات تابستان را شروع کنیم.

 

در فصل بهار روزها بلند میشوند و شبها کوتاه تر میشوند. مردم دراین فصل کم کم کولر ها را راه می‌اندازند ودر بعد از ظهرهای گرم و ساکت بهاری صدای کولر هاي‌ آبی بـه گوش میرسد و بـه ما یاد آوری میکند کـه تابستان در راه اسـت

 

5. انشا کودکانه در مورد شروع فصل بهار برای پایه دهم

انشا کودکانه در مورد شروع فصل بهار برای پایه دهم

 

با رسیدن بهار، طبیعت ردای سبز بر تن می کند. چکاوک ها، هزار دستان و قمریان، نغمه ها و سرودهای فرح بخش و تازه سرمی دهند و انسانها را بـه مهرورزی، گره گشایی و هم گرایی فرا می خوانند. بهار، پیام آور عشق و رویش اسـت و موسم سرور و آشتی و بـه همین خاطر اسـت کـه خواستنی اسـت و با آمدنش دل ها سرشار از سرور و جان ها معرفت مییابد.

 

بهار، پیام آور تعادل اسـت و این کـه در سایه تعادل، زندگی زیبا می شود. با دیدن بهار، رحمت و محبت خداوند را بـه یاد می آوریم. در این کـه چشمه مهر ایزد همواره بـه سوی آدمیان و همه ی موجودات، سرازیر اسـت و ما اگر او و نشانه هایش را فراموش کنیم، او هرگز ما را فراموش نمی‌کند و با دگرگونی فصل ها نیز بـه جلوه گری قدرت بی پایانش میپردازد تا شاید دلی بـه یاد او افتد و بـه شوق او بتپد و بر اثر تماشای جلوه هایش، اشک شوق از چشمی جاری شود.

 

اساسا جهان هستی، آینه دار خداست و جمال پروردگارش را بـه تماشا گذاشته اسـت. بـه تعبیر زیبای حافظ:

مراد دل ز تماشای باغ عالم چیست؟ بـه دست مردم چشم، از رخ تو گل چیدن

 

بهار نیز یکی از باشکوه ترین جلوه هاي‌ خدا در جهان هستی اسـت کـه می توان با تماشای ان؛ نقبی بـه عالم معنا زد و راهی بـه سوی خدا یافت و جمال پروردگار را بـه تماشا نشست. چه زیبا سروده اسـت، سعدی شیرازی:

بامدادی کـه تفاوت نکند لیل و نهار خوش بود دامن صحرا و تماشای بهار

بلبلان وقت گل آمد کـه بنالند از شوق نه کم از بلبل مستی تو بنال اي هشیار

آفرینش همه ی تنبیه خداوند دل اسـت دل ندارد کـه ندارد بـه خداوند اقرار

خبرت هست کـه مرغان سحر می گویند آخر اي خفته! سر از خواب جهالت بردار

 

6. انشا در مورد درود به فصل بهار

انشا در مورد درود به فصل بهار

 

بهار اولین فصل هر سال اسـت و سه ماه بـه نام هاي‌ فروردین، اردیبهشت و خرداد دارد. ما ایرانیان شروع فصل بهار و سال جدید را نوروز می نامیم و ان را جشن می‌گیریم، یکی از رسم هاي‌ این جشن باز کردن سفره ي هفت سین اسـت،

 

دراین سفره وسایلی چیده می شود کـه با حرف سین شروع می شوند و هر کدام نماد چیزی هستند مثلاً سیب نماد سلامتی و زیبایی اسـت، سنجد نماد سنجیده عمل کردن، سبزه نماد شروع دوباره و سرسبزی و خرمی، سمنو نماد قدرت و خیر و برکت، سرکه نماد تسلیم و رضایت، سماق نماد صبر و بردباری و سیر نشانه ي قناعت اسـت.

 

از رسم هاي‌ دیگر جشن نوروز رفتن بـه خانه هاي‌ یک دیگر، عیدی دادن، پوشیدن لباس هاي‌ نو،رفتن بـه مسافرت و… اسـت. این جشن با شکوه 13 روز طول می‌کشد و روز سیزدهم را کـه بـه ان سیزده بدر می‌گوییم بـه طبیعت میرویم، سیزده بدر روز پایان جشن نوروز می‌باشد.

 

فصل بهار آغاز زندگی دوباره ي طبیعت اسـت، درختان کـه در فصل زمستان همه ی ي برگ هاي‌ شان را از دست داده بودند جان می گیرند و دوباره پوشیده از برگ هاي‌ نو می شوند، کوه ها و دشت ها سر سبز شده و گل هاي‌ وحشی رنگارنگ در همه ی جا می‌روید. درختان میوه در اوایل فصل بهار پر از شکوفه هاي‌ سفید و صورتی می شوند کـه این شکوفه ها بعداً تبدیل بـه میوه خواهند شد.

 

بهار کـه از راه می رسد بسیاری از حیواناتی کـه بـه خواب زمستانی رفته بودند از خواب بیدار می شوند و دوباره زندگی و تلاش را شروع می کنند بسیاری از پرنده ها هم کـه در فصل زمستان مهاجرت کرده بودند دوباره بـه محل زندگی شان باز می گردند. هوای بهار بسیار دلپذیر اسـت هوای خنک با باران هاي‌ رگباری زیبا و شبنم صبحگاهی کـه روی شاخ و برگ گل ها مینشیند هر موجودی را بـه وجد می آورد.

 

در فصل بهار رود خانه ها بر اثر آب شدن یخ و برف کوها و بارش باران، پر آب می شوند و دشت و صحرا را سیراب و سرسبز می کنند، بعضی از گیاهان دارویی مانند آویشن، چای کوهی، پونه کوهی، سیر کوهی و…. دراین فصل در کوه ها و دشت ها می رویند کـه فواید بسیاری برای ما دارند و برخی از ما هر سال در بهار برای چیدن و گرد آوری ان ها بـه طبیعت میرویم.

 

اردیبهشت همانطور کـه از نامش پیداست همه ی جا مثل بهشت زیبا می شود دراین ماه در شهر کاشان و چند شهر دیگر کشور مان مراسم گلاب گیری برگزار می شود، دراین مراسم از گل هاي‌ خوش عطر سرخ محمدی کـه کاشته شده اسـت گلاب تهیه می کنند.

 

فصل بهار میوه هاي‌ خوشمزه اي مثل چاقاله بادام، گوجه سبز، توت فرنگی و انواع سیب مخصوصا سیب گلاب با عطر بسیار دلپذیر دارد، از میوه هاي‌ زمستانی هم تا اواسط فصل بهار می توانیم استفاده کنیم و از خوردن شان لذت ببریم. خرداد ماه زمان امتحانات دانش آموزان اسـت و ان ها نتیجه ي تلاش شان در طول سال را دراین ماه می گیرند و سپس مدرسه ها تا پاییز تعطیل می شود.

 

در خرداد ماه هوا کم کم گرم می شود و بعد از پایان خرداد ما بـه فصل زیبای تابستان میرسیم.

 


مطالب مشابه: انشا عید نوروز را چگونه گذراندید | متن انشا عید نوروز


 

7. انشا در مورد سلام به فصل بهار برای پایه دهم

انشا در مورد سلام به فصل بهار برای پایه دهم

 

فصل بهار بعد از زمستان می آید و دلپذیرترین فصل اسـت. زمین لباس سبز می پوشد و بازهم زنده می شود. دراین فصل طبیعت مهربان اسـت. درختان، یک‌بار دیگر تازه و دوست داشتنی بـه نظر می رسند. این ما را بـه بیرون آمدن و شرکت در شادی دنیا دعوت می کند و یک چشم انداز زیبا بـه ما میدهد. ما از مادر مهربان طبیعت قدرت تازه میگیریم.

 

در روزهای آغازین بهار همه ی احساس شادابی و نشاط می کنند. زمستان کسل کننده اي گذشته اسـت و حالا زمان ان اسـت کـه با جشن هاي‌ فراوان فصل جدید رابا شادی شروع کنید. همه ی این زیبایی‌ها باعث شده شعر و ترانه‌هاي‌ زیادی در وصف فصل بهار سروده شود.

 

هوا در بهار نه سرد اسـت و نه خیلی گرم، و بسیار معتدل با نسیم دلپذیر اسـت خصوصاً در شب. در همه ی جا سرسبزی طبیعت دیده میشود، همه ی درختان و گیاهان برگ‌هاي‌ جدید می دهند و گلهای تازه دراین طرف و ان طرف شکوفا می شوند. جوجه پرندگان سر از تخم در می‌آورند و بسیاری از حیوانات دیگر هم زادآوری دارند. پرندگان کـه در زمستان سکوت میکردند، حالا ترانه می خوانند. انها با هزاران نغمه خدا را شکر می کنند. جیرجیرک‌هاي‌ زیادی در همه ی جا هستند و شنیدن آواز آن ها بسیار لذت بخش اسـت. طبیعت جشن بزرگی بـه نگاه منتظر ما می دهد.

 

بچه ها پر انرژی و شاد هستند و سعی می کنند از پرنده ها تقلید کنند و همراه انها آواز بخوانند. همه ی باغ ها زیبا و دلپذیر بـه نظر می رسند. انواع مختلف گل و گیاه در طبیعت رشد میکند و سراسر زمین خیره کننده و سبز خواهد شد. پس از یک زمستان سرد و خشک طولانی، بهار آرامش بخش می آید و می‌توانید از دمای هوا لذت ببرید و سفر های خوبی داشته باشید. مردم برای لذت بردن از طبیعت و تعطیلات بهاری، سفرها و پیک نیک هاي‌ مختلفی را برنامه ریزی می کنند.

 

در بهار شب و روز برخلاف تابستان یا زمستان خیلی کوتاه یا خیلی بلند نیستند. زمستان بسیار سرد و خشک اسـت و بیرون رفتن و جابجایی ان را دشوار می کند، تابستان گرمای سوزاننده اي دارد کـه بسیار آزار دهنده، فصل بارانی هر چند سرد اسـت اما همه ی جا گل و خاک دارد و راه رفتن یا رانندگی دشوار اسـت. بهار تنها فصلی اسـت کـه در ان هوا مطبوع و دلپذیر اسـت.

 

در بهار همه ی دوست دارند صبح ها بیرون بروند و از آفتاب لذت ببرند ودر هنگام شب از نسیم خنک و مطبوع بهره میبرند. نسیم خنک ما را بـه حضور در فضای باز دعوت می کند و گلها عطر شیرین خودرا بـه همه ی جهات پخش می کنند و ما را غرق در لذت میکنند.

 

همچنین فصل بهار مطمئناً فواید زیادی برای سلامتی بـه همراه دارد. یکی از مزایای مهم فصل بهار تقویت ذهنی اسـت. فصل زمستان می‌تواند باعث افسردگی و اضطراب در بسیاری از افراد شود. زیبایی طبیعت در فصل بهار باعث می شود همه ی نگرانی ها و زمستان کسل کننده و طولانی را فراموش کنیم. بهار انرژی تازه و مثبت را جای گزین این احساسات می کند.

 

طبیعت طراوت دهنده احساس خوبی ایجاد می کند و بدن و ذهن ما احساس شادابی و انرژی می کنند. همه ی دوست دارند چه در روز و چه در شب بیرون بروند و قبل از فرارسیدن تابستان سوزان، مردم در بسیاری از فعالیت هاي‌ خارج از منزل سرگرم می شوند.

 

بهار وقت ان اسـت کـه بـه مکان هاي‌ جدید سر بزنیم ودر زیبایی طبیعت تفریح ​​کنیم و همه ی غم ها را فراموش کنیم ودر طبیعت و آب و هوای زیبا اوقات خوشی را سپری کنیم. برای لذت بردن از این زیبایی، بیایید درختان و گیاهان بیشتری بکاریم و سعی کنیم آلودگی را کاهش دهیم، بـه طوری کـه همه ی فصول سهم مساوی را بدست آورند و جو آن طور کـه قرار اسـت زیبا باشد. در اینروزها این وظیفه ماست کـه از طبیعت و محیط زیست خود محافظت کنیم.

 

نتیجه گیری 

در نتیجه، فصل بهار یقیناً بهترین فصل در هرجای کره زمین اسـت. بسیاری از فعالیت ها را می توان بـه اسانی در فصل بهار انجام داد. این بـه دلیل آب و هوای دلپذیر و خوشایند دراین زمان از سال اسـت. بدون تردید، می توان بهار را بـه عنوان ملکه تمام فصول نامید.

 

8. انشا کودکانه در مورد درود به فصل بهار

انشا کودکانه در مورد درود به فصل بهار

 

درختان خوشحال هستند. حیوانات آخرین غَلت خواب خودرا میزنند. پرندگان بـه خانه‌هاي‌ خود برمی‌گردند. اینک آغاز زیباترین فصل سال اسـت. بهار، دختری لوس و سرسبز با شکوفه‌هایي رنگارنگ بر روی مو هاي خود، در حال آمدن اسـت. همه ی موجودات، انتظار وی را می کشند. انسان‌ها با خریدن لباس‌هاي‌ نو خودرا برای فرارسیدن بهار آماده می کنند. ان‌ها خانه‌هاي‌ خودرا از گرد و غبار پاک کرده و با پاکی تمام بهار را خوشامد میگویند.

 

پروانه‌ها با بال‌هاي‌ زیبای خود، خبر رسیدن بهار را بـه جنگل میدهند. پرنده‌ها سرود دسته‌جمعی میخوانند. ابرها دست یک دیگر را میگیرند و از جلوی خورشید درخشان محو میشوند. حال، آسمان آبی‌تر از همیشه و بدون ابرهای عصبانی، بر بلندترین نقطه زمین خودنمایی می کند.

 

رودخانه با عظمت و شکوه خود از بهار و دوستانش عکس یادگاری می گیرد. انعکاس جنگل سبز در آب، زیبایی بهار را دوچندان می کند. بهار آمده اسـت تا زیبایی را نشان بقیه دهد. او قصه‌هاي‌ رنگارنگ را برای موجودات تعریف میکند. موجودات نیز از سختی‌هاي‌ سرمایی کـه گذشت می گویند و حالا کـه بهار رسیده، خوشحال هستند. بهار فصل گل‌هاي‌ قشنگ، پرندگان آوازخوان، درختان پر شکوفه و آسمان آبی اسـت.

 

دراین فصل می توان نتیجه صبوری درختان در فصل سرد را مشاهده کرد. ان‌ها پاداش مقاومت خودرا با فصلی پربار مشاهده می کنند. فصلی کـه در ان می توانند لباس سبز و تازه‌اي بـه تن داشته باشند. پرندگانی کـه در زمستان جان سالم بـه در می برند، بهار را خیلی دوست خواهند داشت. ان‌ها دوباره کنار خانواده خود جمع میشوند و با خوشحالی بـه دنبال پیدا کردن کرم برای خوردن می گردند.

 

فصل بهار با مهربانی خود، موجودات را در آغوش می گیرد و آنان را برای شروع سالی جدید آماده می کند. این فصل ۳ فرزند دارد کـه نام زیباترین ان‌ها اردیبهشت اسـت. با بهار مهربان باشید تا او نیز نعمت‌هاي‌ فراوان خودرا نصیب شـما کند.

 

9. انشا در مورد درود به فصل بهار برای دانش آموزان

انشا در مورد درود به فصل بهار برای دانش آموزان

 

مقدمه:

بهار فصل شکفتن لاله‌هاي‌ واژگون ودر واقع جشن طبیعت اسـت کـه آدمی را بـه طبیعت می‌کشاند. در فصل بهار عطر شکوفه‌ها در هوا می‌پیچد و بوته‌ها گل میدهند و گل‌ها هم لباس‌هاي‌ رنگارنگی بـه تن کرده و زیبایی خدادادیشان را بـه رخ میکشند. تمامی درختان کـه از سرمای زمستان بـه ستوه آمده‌اند، سبزپوش شده و طبیعت بـه قدری زیبا و چشم نواز میشود کـه چشم‌هاي‌ هرکسی را بـه خود خیره می کند.

 

بهار فصل طراوت و تازگی بوده ودر این فصل کـه فصل آغاز و نو شدن اسـت، پرندگان از لانه‌هاي‌ خود بیرون آمده ودر همه ی جا از شوق رسیدن بهار، نغمه سرایی می کنند. دراین فصل از چهار فصل، زمین انگار کـه دوباره زنده شده و جانی تازه بـه خود میگیرد.

 

بدنه انشا در مورد بهار:

از زیبایی‌هاي‌ بهار هرچقدر گفته شود، کم اسـت؛ زیرا با فرارسیدن این فصل، شور و شوقی وصف نشدنی بـه وجود آمده و حال و هوای خوشی نیز بـه ارمغان می آید. رودخانه‌هاي‌ پرخروش یا باران‌هاي‌ گاو بی گاه در فصل بهار و رنگین کمانی کـه بعد از باران پیدا میشود، لذت قدم زدن درکنار درختان جنگل و رودخانه را چند برابر می کند.
آسمان آبی بهار و گل‌هاي‌ رنگارنگی کـه در بوستان‌ها وجوددارد، باعث شده کودکان عاشق پارک و گردش شوند و همواره بـه این فکر باشند کـه بـه بیرون از خانه بروند تا زیبایی بهار را ببینند.

 

نوروز نماد روزهای زیبا و تازه مثل بهار و شکفتن گل‌ها اسـت کـه پس از برف‌هاي‌ زمستانی پا بـه میدان می گذارد. آب و هوای بهار هیچ گاه ثابت نبوده و همیشه در حال تغییر اسـت؛ گاه بارانی و سرد و گاه بسیار گرم ولی بـه کمک این باران‌ها می توانیم شاهد تابستان پرباری باشیم. در فصل بهار، طبیعت وارد چالش جدیدی میشود و نوید شروع دوباره را بـه انسان‌ها و تمامی موجودات زنده دیگر میدهد.

 

همه ی چیز بهار ان قدر دل انگیز و زیبا اسـت کـه دراین چند خط نمی‌گنجد ولی باید گفت کـه تنها پیام اصلی ان عشق و شادمانی و شکفتن اسـت. دانه‌هایي کـه در دل زمین وجود دارند، در فصل بهار روانه آسمان می شوند و سر از خاک بیرون می‌آورند و کوه‌هایي کـه در فصل زمستان پر از برف بودند، با تابش نور خورشید، چنان رودهایی را از ان‌ها بـه راه می‌افتد کـه دیدنی اسـت.

 

طبیعت زیبا، نشان از بزرگی خداوند بوده کـه با باید بدین گونه بـه گونه‌اي زندگی کنیم کـه حضور خداوند را از یاد نبریم و بدانیم کـه هر نعمتی کـه ما داریم نشان از بزرگی خداوند اسـت. بهار بـه ما یاد میدهد کـه پس از هر سختی سهولت اسـت؛ زیرا بعد از زمستانی سخت بهاری دل‌پذیر، بر پیش روی ما قرار گفته اسـت و نوید روزهای خوب را می دهد.

 

نتیجه گیری:

وجود خداوند با این همه ی زیبایی نفسگیر طبیعت غیر قابل کتمان اسـت و آدمی نباید این موضوع را فراموش کند کـه پشت هر سختی، راه سهولت هم وجوددارد کـه ما نمیتوانیم حتی حکمت ان را هم درک کنیم. در بهار باید مثل بهار غنچه‌هایي زیبا بشکفیم و کینه‌ها و بدی را دور بریزیم تا در سیاهی مطلق غرق نشویم. باید بدانیم کـه بهار اصلی در وجود ما، یعنی در دل ما اسـت کـه باید دلمان بهاری باشد تا بتوانیم از پس روزهای سخت و طاقت فرسای زندگی بربیاییم و هیچ‌گاه شکست نخوریم.

 

10. انشا در مورد درود به فصل بهار برای پنجم

انشا در مورد درود به فصل بهار برای پنجم

 

در شروع بهار ما تعطیل هستیم و بـه مدرسه نمی‌رویم. همه ی این تعطیلات را دوست دارند چون عید اسـت و ما بـه دیدن بقیه فامیل میرویم و بیش تر فرصت برای بازی با دوستانمان داریم. بعضی از سال‌ها، ما در تعطیلات عید نوروز کـه اول بهار اسـت بـه مسافرت میرویم. هر شهری کـه ما بـه ان مسافرت کردیم، در بهار بسیار زیبا بود. درخت ها برگ هاي‌ تازه باز کرده بودند و درخت هاي‌ میوه پر از شکوفه بودند.

 

از کنار هر جاده اي کـه رد می شدیم ان جا پر از گل هاي‌ کوچک زرد و سفید بودو من از دیدن ان گل هاي‌ زیبا خیلی خوشحال میشدم و از مادرم میخواستم کمی از ان ها را برای من بچیند. در بیش تر شهرها بـه خاطر بهار و عید نوروز جشن بر گزار می شد ودر این جشن، بر گزار کنندگان مراسم، لباس هاي‌ محلی می‌پوشیدند تا آداب و رسوم شهر خودرا بـه ما معرفی کنند.

 

در فصل بهار ما اولین چغاله بادام ها را می‌خوریم کـه بسیار خوشمزه اسـت، چون درخت هاي‌ بادام زودتر از بقیه ي درخت ها شکوفه می زنند ودر اول بهار، چغاله ها آماده ي خوردن می شوند. در فصل بهار همه ی جا تمیز تر اسـت، چون قبل از عید همه ی خانه تکانی می کنند، همینطور طبیعت هم دوباره سبز می شود و میدان ها و خیابانها هم پر از گل می شوند.

 

هوای بهار هم خیلی خوب اسـت نه مثل زمستان سرد اسـت کـه وادار باشیم لباس خیلی گرم بپوشیم و نه مثل تابستان خیلی گرم اسـت بـه همین خاطر من بهار را خیلی دوست دارم.

 

11. انشا در مورد خوش آمدگویی به فصل بهار

انشا در مورد خوش آمدگویی به فصل بهار

 

مقدمه:

من فصل بهار دوست دارم ؛ چون گوجه سبز و چاقاله بادام بـه بازار می آید و ما می توانیم این میوه هاي‌ خوشمزه را بخوریم

 

بدنه:

من حال و هوای بهار را دوست دارم چون احساس شروع دوباره، نو شدن و انرژی زیاد می‌کنم. همه ی ما طبق معمول با شروع فصل بهار تصمیمات مهم می‌گیریم و سعی می کنیم سال متفاوت و بهتری را شروع کنیم. بهار فصل نو شدن اسـت پس ما هم باید سعی کنیم همه ی چیزمان را نو کنیم حتی اخلاقمان را و اگر با کسی مشکلی داریم باید ان را برطرف کنیم.

 

فصل بهار مرا بـه یاد باران هاي‌ بهاری زیبا، رنگین کمان، قاصدک ها، آواز گنجشکان، مسافرت و گشت و گذار در طبیعت می اندازد. چون در فصل بهار طبیعت زنده می شود ما هم حال بهتری داریم. دراین فصل طبق معمول شبها و آخر هفته ها پارک ها شلوغ تر اسـت، و همه ی بـه خاطر دیدن زیبایی هاي‌ طبیعت و لذت بردن از هوای بهاری بـه بیرون از خانه می روند.

 

اولین ماه فصل بهار فرودین اسـت کـه همزمان با شروع سال جدید اسـت، و همه ی بـه خاطر عید و آمدن فصل بهار خوشحال هستند. در روز سیزدهم فروردین ما بـه طبیعت می‌رویم تا زیبایی هاي‌ ان را ببینیم و از خداوند بـه خاطر این همه ی نعمتی کـه بـه ما داده اسـت سپاس گزاری کنیم. دراین روز نباید بـه طبیعت آسیب بزنیم و باید حواسمان باشید زیبایی هاي‌ ان رابا آشغال ریختن از بین نبریم.

 

بهار بـه ما خوشحالی و امیدواری را یاد می دهد. بهار بـه ما می گوید کـه اگر زمستان اسـت باید صبور باشیم چون بعد از زمستان فصلی بـه زیبایی بهار خواهد آمد.

 

نتیجه:

حال و هوای فصل بهار ما را بر سر ذوق و شوق می اورد، اما باید بدانیم کـه ما می توانیم روییدن و جوانه زدن را و شروع دوباره را بهار یاد بگیریم

 

12. انشا ادبی در مورد خوش آمدگویی به فصل بهار

انشا ادبی در مورد خوش آمدگویی به فصل بهار

 

مقدمه

توصیف فصل بهار و زیبایی هایش ممکن اسـت کمی تکراری و کلیشه بـه نظر برسد؛ اما مگر می شود این همه ی زیبایی تکراری باشد؟ من می‌خواهم انشا در مورد بهار و زیبایی هایش را، اینبار کمی متفاوت بنویسم؛ شاید برای شـما هم جالب باشد.

 

بدنه

زیبایی هاي‌ بهار در نگاه اول شکوفه درختان و سبزی جوانه گیاهان را بـه خاطر می‌اورد. آسمان آبی خوشرنگ و زمین رنگارنگ از چمن و گل ها. باران نم نم بهاری کـه زمین را خیس می کند و رنگ و بویی تازه و شفاف بـه همه ی چیز می دهد.

 

اما زیبایی هاي‌ بهار تنها دیدنی ها نیستند. تا بـه حال بـه صدای زیبای بهار گوش کرده‌اید؟ صدای شاد پرندگان، صدای باران، صدای آب شدن برف کوه ها، نوای خوش رودخانه ها در طبیعت، بـه صدای آدم ها در بهار دقت کرده‌اید؟ سرشار از امید و شادی، احساس سرزندگی و شروع دوباره، صدای رو بوسی هاي‌ دید و بازدید، احوالپرسی هاي‌ دوستانه و خانوادگی. صدای آشتی هایي کـه می گویند کدورت ها را دور بریزید، سال نو مبارک….

 

بوی بهار هم زیباست، بوی تازگی برگ درخت ها، عطر زمین و درخت هاي‌ خیس و تازه، عطر شکوفه هاي‌ سفید و صورتی و شب بوهای تر و تازه، بوی تن مادربزرگ و پدربزرگ، وقتی تو را در آغوش می گیرند و می بوسند. بوی لباس هاي‌ نو و حتی غذایی کـه روی اجاق قل میخورد تا خانواده ها را دور هم جمع کند. جنس بهار هم لطیف و زیباست، وقتی بـه گل هاي‌ بنفشه و میوه هاي‌ نوبرانه دست می‌کشی.

 

راستی کـه بهار سراسر شور و شوق و زندگی اسـت. نمی‌دانم چرا زمستان را فصل آخر سال میدانند. بـه نظر من بهار، فصل پایان اسـت. پایان خوش همه ی فصل ها، همه ی سختی ها. بـه قول شفیعی کدکنی:

«از این گریوه بـه دور،
در ان کرانه ببین:
بهار آمده،
از سیم خاردار گذشته»

بهار بـه یاد ما می‌آورد سرما و بی برگی پایان نیست. زندگی دوباره می آید و همه ی چیز سبز و زیبا می شود.

 

نتیجه

زیبایی و خوبی، پایان خوش همه ی داستان هاي‌ زندگی اسـت؛ مثل فصل بهار کـه پایانی زیبا برای تمام فصل هاست. پایان خوشی کـه سرزندگی و شادی را بـه همراه دارد.

 

13. انشا دانش آموزان در مورد خوش آمدگویی به فصل بهار

انشا دانش آموزان در مورد خوش آمدگویی به فصل بهار

 

هر شخصی یک فصلی را دوست دارد و من هم فصل بهار را دوست دارم
چون انگار همه ی چیز دوباره زنده شده اسـت . همه ی خوشحال هستند چون عید اسـت
و همه ی بـه مهمانی میروند لباس نو می خرند و می پوشند و خوراکی هاي‌ خوشمزه بـه هم تعارف میکنند
بچه ها همچون عیدی میگیرند و بـه خانه بچه هاي‌ دیگر میروند خوشحال هستند
در فصل بهار ما بـه ۱۳ بـه در میرویم و آنجا بازی میکنیم ؛ می خندیم ؛ آتش روشن میکنیم و سیب زمینی کباب میکنیم
تاب بازی میکنیم و یا توپ بازی میکنیم . و خیلی خوش میگذرد .
وقتی زمستان اسـت درخت ها برگ ندارند و وحشتناک میشوند اما وقتی بهار میشود همه ی چیز سر سبز میشود
و درخت ها شکوفه هاي‌ زیبا میدهند و یا گل میدهند .
من دوست دارم وقتی بهار میشود بـه طبیعت بروم و درخت ها و گل ها و چشمه ها را نگاه کنم .
من فکر میکنم بهار از همه ی فصل ها قشنگ تر اسـت و آدم میتواند هر جا خواست برود .
در بهار آدم نه سردش میشود نه گرمش میشود و هوا خیلی خوب اسـت.
گاهی در بهار باران می آید ؛ من باران را خیلی دوست دارم
چون فکر میکنم درخت ها و گل ها تشنه هستند و وقتی باران می آید آب میخورند و سیر میشوند.
ما در بهار نشانه هاي‌ قدرت خدا را میبینیم کـه همه ی جا را قشنگ کرده اسـت و متوجه می‌شویم خدا چقدر مهربان اسـت.

 

نتیجه گیری :

بهار قشنگ ترین فصل سال اسـت و ما از خدا بـه خاطر این همه ی قشنگی در بهار سپاسگذاریم. این بود انشای من .

 

14. انشا کودکانه در مورد خوش آمدگویی به فصل بهار

انشا کودکانه در مورد خوش آمدگویی به فصل بهار

 

بهار” جشن طبیعت اسـت طبیعت زیبایی کـه آدمی را مسحور می کند بـه طوری کـه از سخن گفتن بازمانده و حرف هایش ناگفته در ژرفای جانش باقی میماند. “بهار” دمیدن روح حیات در کالبد طبیعت و فروردین فصل جریان خون اسـت در شاهرگ هستی، سال بـه اتمام خود نزدیک می شود، روزها، ماه ها درپی هم می- گذرند و سال ها از راه می رسند و این قصه کـه نامش زندگی اسـت، همان‌ گونه ادامه دارد.

 

طبیعت پس از گذران دوره اي سرد و بی محصول، با آغاز بهار زنده شده ودر واقع آفریده می شود پس انسان هم باید بـه عنوان یکی از مخلوقات الهی بـه همراه طبیعت بـه رستاخیز برخیزد.

 

تاریخ آغاز مراسم عید نوروز را بـه پادشاهی جمشید نسبت می دهند، در زمان هخامنشیان و ساسانیان نوروز بـه عنوان سنتی فراگیر و بسیار باشکوه چه در دربار شاهان و چه در خانه هاي‌ مردم اجرا می شد و امروزه نیز اگرچه از تشریفات بسیار و تنوعات قومی نوروز کاسته شده اما بـه نظر می رسد جشن نوروز از ایران جدایی ناپذیر اسـت.

 

ایرانیان قدیم برای استقبال از سبزی بهار، ‪ ۲۵‬روز مانده بـه فروردین، بر ‪ ۱۲‬ستون خشتی یا سنگی سبزه می کاشتند. آینه و شمع بر سر سفره هفت سین نیز نماد نور و روشنایی و شفافیت اسـت، طبق معمول تخم مرغ نیز بر سر سفره هفت سین هست کـه نماد نطفه و باروری و زایش اسـت ودر اساطیر ایران، جهان تخم مرغی شکل اسـت، آسمان چون پوسته تخم مرغ و زرده اش نمودار زمین اسـت، ماهی زنده نیز نماد سرزندگی و شادابی اسـت.

 

و اما، حکایت نوروز عمل کردن بـه فلسفه نو کردن افکار و دلهایمان اسـت و چه چیزی بهتر از ان کـه تمام اشتباهات گذشته را بـه خداوند همواره بخشنده بسپاریم و با روحی آزاد و آزاده زندگی کنیم. با فرار رسیدن بهار و بیدار شدن زمین و گیاهان خفته با نفس روح بخش الهی فرصت مناسبی برای دیدن خویشان و بستگان اسـت کـه این نیز یکی از نشانه هاي‌ اخلاق و سنن مرضیه اسلامی و انسانی اسـت.

 

15. انشا کودکانه در مورد خوش آمدگویی به فصل بهار برای پایه ششم

انشا کودکانه در مورد خوش آمدگویی به فصل بهار برای پایه ششم

 

خداوند متعال همه ی فصل‌ها را بـه زیبایی خلق کرده ودر هر فصلی از سال زیبایی و نعمتی بـه ما ارزانی داشته اسـت. فصل‌هاي‌ رنگارنگ هر کدام نشانی از بزرگی و لطف خداوند هستند. اما در بین همه ی فصل‌ها، فصل بهار سر آغاز سال جدید و آغاز زیبایی‌ها و رشد طبیعت، درختان و گیاهان اسـت. در زمستان درختان بـه خواب میروند و زمین سرد و خاموش زیر برف فرو می رود اما با آمدن بوی بهار همه ی چیز جان دوباره میگیرد. با درخشندگی خورشید بهاری برف‌ها آب و رودهای خروشان جاری میشوند.

 

شاخه‌هاي‌ فرو افتاده درختان سر بلند می کنند و پر از جوانه، گل و برگ میشوند. صدای پرندگان در هر سو می‌پیچد و خبر از آمدن دوباره بهار میدهند. مردم با آمدن بهار آغاز سال جدید را جشن میگیرند. برای نوروز خانه‌هایشان را آماده ورود و پذیرایی از میهمانان عید میکنند.

 

همه ی در لباس‌هاي‌ نو و چهره‌هایي خندان بـه خانه هم میروند و بـه هم عیدی و شیرینی می دهند و چه خوب اسـت کـه ما در اینروزها همشهریان نیازمند خودرا نیز تنها نگذاریم و با کمک بـه افراد نیازمند آن ها را هم دراین جشن زیبا سهیم کنیم.

 

روز ۱۳ فروردین روز طبیعت یا سیزده بدر اسـت ما ایرانی‌ها این روز را بـه گردش و تفریح و دورهمی‌هاي‌ خارج از خانه می‌گذرانیم و غصه‌ها را از خود دور میکنیم. با تمام شدن تعطیلات عید نوروز مدرسه‌ها باز میشوند و مردم بـه سرکارهای خود می روند. هوا کم کم گرم‌تر و گرم‌تر می شود. درختان پر از شکوفه‌هاي‌ رنگین میشوند و اگر باران بهاری ببارد بـه اسانی میتوان رنگین کمان را در آسمان دید کـه در طبق معمول در فصل‌هاي‌ دیگر بـه چشم ما نمی آید.

 

اردیبهشت و خرداد وقت کار و تلاش برای پدر و مادر ها و زمان خوب درس خواندن برای ما دانش آموزان اسـت. ما باید تمام تلاشمان را بـه کار ببریم تا در امتحانات پایان سال نتیجه خوب و دلخواهی بگیریم. از آنجا کـه در بهار روزها طولانی‌تر هستند ما وقت بیشتری برای خواندن درس و مطالعه کتاب‌هایمان داریم پس باید از این فرصت با برنامه ریزی درست بـه خوبی استفاده کنیم.

 

بهار هم مثل بقیه فصل‌ها می‌گذرد تابستان گرم، پاییز زیبا و زمستان سرد و برفی می رسد و بازهم بهار می آید و این چرخه طبیعت اسـت کـه بـه ما یادآوری میکند هیچ چیزی همیشگی نیست و ما باید از فرصت‌هاي‌ زندگیمان نهایت بهره را ببریم.

 


مطالب مشابه: اشعار کوتاه فصل زیبای بهار + شعر درباره بهار از شاعران بزرگ


 

در پایان

امیدواریم از این مطلب از مجله تالاب کـه درمورد گلچینی از انشاهایی در مورد آمدن فصل بهار بود لذت برده باشید و با دوستان و آشنایانتان بـه اشتراک گذاشته باشید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی از حرکت نمایشی خودرو سمند سورن و شانس راننده !
کلیپ دیدنی از حرکت نمایشی خودرو سمند سورن و شانس راننده !