مجموعه : انشا زیبا
بروزرسانی : 9 اسفند 1402

گلچینی از انشا با موضوع روز دندانپزشک برای تمام پایه ها

گلچینی از انشا با موضوع روز دندانپزشک برای تمام پایه ها

دندان‌پزشکی یک رشته پزشکی است که به تشخیص، پیشگیری و درمان مشکلات دهان و دندان می‌پردازد. دندان‌پزشکان متخصص در مراقبت از دندان‌ها، لثه‌ها، فک‌ها و دهان‌های مصنوعی هستند. ما به مناسبت این روز مهم گلچینی از انشاهایی با موضوع روز دندانپزشک را برای شما دانش آموزان منتشر کرده ایم.

انشای روز دندانپزشک و دندانپزشکی

روز دندان‌پزشک یک روز جهانی است که به منظور تجلیل از دندان‌پزشکان و اهمیت حفظ سلامت دهان و دندان‌ها، برگزار می‌شود. در کشورهای مختلف روزهای متفاوتی به عنوان روز دندان‌پزشک شناخته می‌شود. در ایران، روز ۲۳ فروردین روز دندان‌پزشک و هفته آخر فروردین ماه هفته دندان‌پزشکی نامگذاری شده است. در آمریکا، روز ۶ مارس روز دندان‌پزشک و ماه فوریه، ماه بهداشت دهان و دندان کودکان است. روز ۱۲ سپتامبر نیز روز جهانی بهداشت دهان و دندان است.

1. انشا در مورد روز دندانپزشکی

انشا در مورد روز دندانپزشکی

درد دندان یکی از بدترین دردها در بدن می باشد. دندان به دلیل وصل بودن به اعصاب باعث احساس درد زیاد در بدن می شود. یکی از مهم ترین اعضای بدن که همیشه از آن استفاده خواهیم کرد دندان است. اگر از دندان های خود به خوبی مراقبت کنیم به درد دندان دچار نمی شویم ، این درد باعث می شود عصبی شویم ، خسته شویم و انرژی لازم برای انجام کارها را نداشته باشیم.

معمولا دندان های شیری پس از 7 سالگی شروع به افتادن می کنند و دندان های اصلی رشد می کنند. مراقبت از دندان های اصلی را والدین باید به کودکان آموزش دهند. خوردن شکلات و شیرینی در سنین کودکی باعث خرابی دندان ها می شود که کودکان به دلیل علاقه خاص به غذاهای شیرین به مرور دندان های خود را خراب می کنند.

اگر دندان شما درد می کند سعی کنید با مراجعه به دندانپزشک علت اصلی درد را تشخیص دهید و آن را درمان کنید. همچنین لثه ها هم ممکن است به دلایل مختلفی خراب شوند و درد لثه هم همانند درد دندان باعث ناراحتی ما می شود. یکی از روش های قدیمی و سنتی برای کسی که دندان درد دارد این است که چند قالب یخ را درون پلاستیک بگذارد و آن را روی دندانش بگذارد.

در گذشته مثل امروز ، دکتر دندانپزشک و مطب دندانپزشکی وجود نداشت و معمولا دندان ها را با یک خرابی می کشیدند. خوردن نوشابه و شکلات به دلیل قند زیاد به خرابی دندان ها کمک می کند. شکستن آجیل و مواد سفت مثل پسته و بادام با دندان باعث شکستگی دندان می شود.


مطالب مشابه: عکس پروفایل تبریک روز دندانپزشک | عکس تبریک روز دندانپزشکی


2. انشا در مورد روز دندانپزشکی برای دانش آموزان

انشا در مورد روز دندانپزشکی برای دانش آموزان

دندان یکی از اعضای مهم بدن است که در هضم غذاها نقش حیاتی دارد. این عضو در واقع شروع کننده پروسه گوارش است که هر چه وظیفه خود را بهتر انجام دهد کار را برای سایر اندام های سیستم گوارش راحت تر و دلپذیرتر خواهد کرد.

دندان ها نیز مانند همه اعضای بدن در معرض بیماری قرار دارند و از آن جا که به راحتی می توانند فضای رشد برای میکروب ها فراهم کنند بهداشت آن ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده و کوچک ترین اهمال کاری در این زمینه می تواند عواقب بدی مثل پوسیدگی دندان و دندان درد داشته باشد که نتیجه آن نیز ممکن است چندان خوشایند نباشد.

درد دندان دردی آزار دهنده است که تقریبا همه آدم ها حداقل یک بار در زندگی شان آن را تجربه کرده و مجبور شده اند برای درمان آن به دندان پزشکی مراجعه کنند. این درمان با توجه به شدت و وضعیت دندان می تواند شامل پر کردن، عصب کشی یا حتی کشیدن دندان باشد که به خصوص در سنین پایین تر می تواند مشکل ساز است.

به همین دلیل و طبق توصیه دندان پزشکان همه افراد در هر سن و سال برای مراقبت از دندان ها و جلوگیری از بروز هر گونه مشکل دهان و دندان لازم است هر شش ماه یک بار به پزشک مراجعه کرده و معاینه شوند تا مشکلات دندان در مراحل اولیه تشخیص داده شده و با اقدام به موقع از بروز مشکلات بعدی و به خصوص درد دندان پیشگیری شود.

3. انشا در مورد روز دندانپزشکی برای پایه یازدهم

انشا در مورد روز دندانپزشکی برای پایه یازدهم

مقدمه:

دندان یک بخش مهم از بدن است که اگر به اندازه کافی به آن ها رسیدگی نشود، پوسیده می شوند و پوسیدگی کم کم به عصب دندان رسیده و پس از عفونت درد زیادی ایجاد می کند. درد دندان یکی از دردهایی است که علاوه بر درد خودش، دردی مرموز به گوش و چشم و سر می دهد.

بدنه:

هر بار که مادرم می گفت مسواک بزن؛ توی دلم می گفتم که کی حوصله دارد الان از توی رخت خواب بلند شود و مسواک بزند تا اینکه یک روز سرد زمستان که از مدرسه بر می گشتم ، درد شدیدی همه وجود من را فرا گرفت و من تازه فهمیدم که درد چیست و از کجا شروع می گردد.

دستم را روی صورتم گذاشتم و به یاد حرف مادر افتادم که می گفت : چرا پس مسواک نمی زنی، یا کم شیرینی بخور، یا با دندانت پسته و چیز سخت نشکن، اما من هیچ وقت به گفته های او گوش ندادم و هر بار جدی نگرفتم. آن روز نفسم برید و تا شب از درد به خود پیچیدم. عصری با مادر و پدرم به دندانپزشک مراجعه کردم او هم با تمام تبحری که داشت، همه حرفهای مادرم را تکرار کرد.

چرا مسواک نزدی؟ پوسیدگی به عصب رسیده و باید کشیده بشود. این حرف را که شنیدیم سخت نگران و ناراحت شدم و گفتم ای کاش این همه مدت به حرف مادرم گوش داده بودم. ای کاش مسواک می زدم و بادام را با دندانم نمی شکستم. چه قدر آن روز درد کشیدم ولی با خود عهد کردم که تا همیشه مسواک بزنم. دردی عجیب که همه روزم را خراب کرد. صورتم ورم کرد و به خود آمدم و دانستم که در هر حال باید حرف بزرگتر را گوش کنیم. گاهی حرف شنوی خوب و لازم است.

نتیجه گیری:

روزهایی که به خوبی و خوشی می گذرد حرف بزرگتر را گوش دهیم. مسواک کردن یک نمونه از سخنان است که باید به دیده منت گوش داده شود. بهتر است که برای مراقبت از دندان خود به صورت مرتب از مسواک استفاده شود و نخ دندان هم به کار برده شود.

4. انشا کودکانه در مورد روز دندانپزشکی

انشا کودکانه در مورد روز دندانپزشکی

من شغل پزشکی را دوست دارم با این که می دانم پزشکان شغل حساس، پر خطر، پر از نگرانی و سختی دارند چون جان آدم ها اول دست خدا و بعد دست آن ها است و اشتباه کوچک در کار آن ها می تواند نتیجه خیلی بدی به دنبال داشته باشد.

مادرم می گوید یک پزشک زمانی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شود قسم می خورد که نسبت به جان انسان ها مسئولیت داشته باشد و برای این کار همه تلاشش را بکند. اگر یک پزشک بودم اول از همه سعی می کردم در کارم به پول کمتر از جان آدم ها اهمیت بدهم چون بعضی از دکترها هستند که این کار را به خاطر پول و درآمد بیشتر انتخاب کرده اند و بعضی ها هم فقط به دنبال احترام مردم هستند و به خاطر شغل خود فخر می فروشند.

من اگر پزشک شوم می خواهم پزشک ماهر و خوش اخلاقی شوم چون مهارت بالا در درمان بیماری ها مهم ترین ویژگی یک پزشک است و در کنار مهارت، اخلاق خوب هم برای شغل پزشکی لازم است. اگر پزشک شوم می خواهم پزشکی باشم که مردم را دوست دارد، بیماران فقیر را رایگان درمان کنم و به خاطر پول هیچ بیماری را از مطب خودم برنگردانم.

اگر پزشک شوم قبل از آن که به جیب مردم نگاه کنم به حال آن ها توجه می کنم و تمام تلاشم را می کنم تا با درمان بیماری های سخت خدا و بندگان خدا را شاد کنم.

5. انشا ادبی در مورد روز دندانپزشکی

انشا ادبی در مورد روز دندانپزشکی

مقدمه:

دندانپزشکی شاخه‌ای از علم پزشکی است که به پیشگیری، بررسی علائم و درمان بیماری‌های دهان و دندان می‌پردازد. دندانپزشک، پزشکی است که در زمینه سلامت دهان و دندان تخصص دارد. او به درمان بیماری‌های دهان و دندان، جلوگیری از پیشرفت این نوع بیماری‌ها و بالابردن میزان بهداشت دهان و دندان می‌پردازد. البته در سال‌های اخیر مباحث جدیدی مانند زیبایی دندان وارد حوزه کاری دندانپزشکان شده است.

بدنه:

دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرطرفدار در میان دانش‌آموزان است. این رشته به دلیل اهمیت سلامت دهان و دندان و همچنین درآمد خوب، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

برای ورود به رشته دندانپزشکی، باید در کنکور سراسری شرکت کرده و در این رشته قبول شوید. تحصیل در رشته دندانپزشکی حدود 6 سال طول می‌کشد. در این مدت، دانشجویان با علوم پایه مانند آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، آسیب‌شناسی و … آشنا می‌شوند. همچنین، در زمینه‌های تخصصی دندانپزشکی مانند ترمیمی، پروتز، جراحی، اندو، پریو، ارتودنسی و … آموزش می‌بینند.

دندانپزشکان باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند. آنها باید از نظر جسمی و روانی سالم باشند. همچنین، باید از دستانی توانمند و چشمانی تیزبین برخوردار باشند. علاوه بر این، دندانپزشکان باید دارای روحیه‌ای مهربان و دلسوز باشند تا بتوانند به بیماران خود کمک کنند.

دندانپزشکی یک شغل پردرآمد و آینده‌دار است. دندانپزشکان می‌توانند در مطب‌های خصوصی، بیمارستان‌ها، کلینیک‌های دندانپزشکی و … مشغول به کار شوند. همچنین، می‌توانند در زمینه‌های تحقیقاتی و آموزشی نیز فعالیت کنند. دندان‌ها نقش مهمی در سلامت جسمی و روحی انسان دارند. آنها به ما کمک می‌کنند تا غذا را بجویم و هضم کنیم. همچنین، در زیبایی چهره ما نقش دارند.

بیماری‌های دهان و دندان می‌توانند مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کنند. آنها می‌توانند باعث درد، عفونت، کاهش اشتها، مشکلات گوارشی و … شوند. همچنین، می‌توانند بر زیبایی چهره ما تأثیر بگذارند. دندانپزشکی به ما کمک می‌کند تا از بیماری‌های دهان و دندان پیشگیری کنیم. همچنین، می‌تواند به درمان بیماری‌های دهان و دندان که در حال پیشرفت هستند، کمک کند.

با رعایت بهداشت دهان و دندان می‌توانیم از بسیاری از بیماری‌های دهان و دندان پیشگیری کنیم. مسواک زدن دو بار در روز و استفاده از نخ دندان از جمله راه‌های مهم پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان هستند.

نتیجه‌گیری:

دندانپزشکی یک رشته مهم و تأثیرگذار است. دندانپزشکان با کمک علم و هنر خود، به حفظ سلامت دهان و دندان افراد کمک می‌کنند.

6. انشا ادبی در مورد دندان

انشا ادبی در مورد دندان

مقدمه:

آسیب رسیدن هر نقطه از اعضای بدن انسان موجب درد و مریضی می شود که دندان درد نیز یکی از همان دردهایی است که بسیار تحمل کردن آن سخت و دشوار می باشد.

تنه انشا:

دندان عضوی از بدن برای جویدن و خوب هضم کردن غذا است که در دهان قرار گرفته و انواع و اقسام مختلف دارد. مثل دندان آسیاب و نیش و پیشین که هر کدام وظیفه ایی را برعهده دارند و این ها نیز نشانه ی تدبیر بی کران خداوند است که برای تک تک انسان ها این قابلیت را قرار داده است. ما در سن۶ ماهگی اولین دندانمان از لثه بیرون می آید که تا سن ۹ سالگی یا حداگثر۱۰ سالگی دندان های شیری داریم و بعد از آن دندان اصلی رشد می کند.

به طوری که ما از همان سن۳ سالگی درد دندان را تجربه می کنیم و تا آخرین دندانی که در دهانمان وجود دارد این درد همراه ما است. دندان روی لثه ما وجود دارد و عصب در تمام اعضای ما رشته های آن منشعب شده و در زیر دندان ها نیز مشهود است. زمانی که دندان ما درد می کند این درد در تمام عصب پخش شده به گونه ایی که تمام اعضای بدن درد می کند و در تمام گوشت و استخوان رسوخ کرده و آدمی را سرشار از درد می کند.

تحمل این درد بسیار سخت است و صبر بسیار زیادی را می طلبد. من به شخصه درد دندان را به عنوان یکی از دردهای بسیار وحشتناک و طاقت فرسا می دانم و تحمل این درد را ندارم و همیشه بلافاصله بعد از شروع درد هر چه سریع تر به دندان پزشک مراجعه می کنم و آن را ترمیم یا می کشم.

نتیجه گیری:

چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

هر عضوی که درد بگیرد مانند تکه های پازل سایر نقاط بدن را نیز مختل می کند و موجب می شود دیگر اعضای بدن نیز درد بگیرد و به درستی وظیفه ی خود را انجام ندهند. درد دندان نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد.

7. انشای کودکانه در مورد دندان

انشای کودکانه در مورد دندان

مقدمه:

دندانپزشکان با شغلی که دارند نقش مهمی در سیستم مراقبت های بهداشتی جامعه ما ایفا می کنند. یک دندانپزشک بر حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان بیماران تمرکز دارد. او همچنین هر مشکلی را در مورد دندان، لثه و سایر نواحی دهان تشخیص داده و درمان خواهد کرد.

دندانپزشکان در مطب های خود پوسیدگی دندان را از بین می برند، حفره های دندان را پر می کنند، دندان های ترک خورده را ترمیم می کنند و بیماری لثه را درمان می کنند. کسانی که به این شغل مشغول هستند، برای ترویج عادات خوب بهداشت دهان و دندان تلاش می کنند تا از مشکلات دندان در آینده جلوگیری شود.

برای دندانپزشک شدن، مدرک دکترای جراحی دندان یا دکترای پزشکی دندانپزشکی لازم است. علاوه بر آن لازم است تا مجوز دندانپزشکی نیز گرفته شود. برای ورود به دانشکده دندانپزشکی فرد باید درس خود را با نمرات خوبی به پایان برساند. کسی که میخواهد در آینده دندانپزشک شود باید برای درمان موثر بیماران مهارت های دستی، صبر و مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشد.

یک دندانپزشک روزانه کارهایی همچون معاینه دندان ها و لثه های بیماران، انجام روش هایی مانند پرکردن یا تمیز کردن دندان ها، برقراری ارتباط با بیماران در مورد هر موضوعی و توصیه به آنها در مورد مراقبت های صحیح از دهان و دندان انجام می دهد. دندانپزشکان از ابزارهای مختلفی مانند دستگاه های اشعه ایکس، مته ها، آینه ها و … استفاده می کنند.

از طرفی آنها باید با پیشرفت های تکنولوژی و بهترین شیوه ها همگام باشند. معمولا دندانپزشکان در کنار خود یک فرد برای کمک به عنوان شخصی که با اصول کار او آشنایی دارد بهره می برند.

نتیجه:

در کل میتوان گفت که مانند هر شغل دیگری شغل دندانپزشکی برای سلامت عمومی جامعه مهم است. دندانپزشکان این فرصت را دارند که از طریق مراقبت های بهداشتی دهان و دندان در طول عمر انسان ها، بر رفاه آنها تأثیر مثبت بگذارند. دندانپزشکی حرفه ای پایدار و قابل احترام است که خدمات مهمی در جامعه ما ارائه می دهد.


مطالب مشابه: عادت عجیب یک دندان پزشک آمریکایی (+عکس)


8. انشا در مورد دندان برای دانش آموزان

انشا در مورد دندان برای دانش آموزان

دندانپزشکی شاخه ای از علم پزشکی است که به سلامت دهان و دندان می پردازد. دندانپزشک، پزشکی است که در زمینه پیشگیری، بررسی علائم و درمان بیماری های دهان و دندان تخصص دارد. او به درمان بیماری های دهان و دندان، جلوگیری از پیشرفت این نوع بیماری‌ها و بالا بردن میزان بهداشت دهان و دندان می پردازد. البته در سال های اخیر مباحث جدیدی مانند زیبایی دندان وارد حوزه کاری دندانپزشکان شده است. گاهی دندانپزشک بسته به سطح کاری، یک یا چند دستیار دارد.

دندانپزشک باید تمرکز بالا برای مدت طولانی، هماهنگی خوب بین دستها و چشم ها و مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشد. او باید دارای صبر و حوصله زیاد و قدرت بدنی مناسب باشد، گاهی لازم است چند ساعت مداوم روی یک بیمار کار کند. دندانپزشک باید بتواند به بیماران خود ،به خصوص آنهایی که از دندانپزشکی ترس دارند و همچنین کودکان، آرامش داده و اعتماد و اطمینان آنها را برانگیزد.

کنترل درد یکی از مسایل مهم است که دندانپزشک باید بتواند با کمک روش های موجود و مهارت خود درد بیمار را کاهش دهد. در صورت لزوم قبل از شروع کار با صبر و لحنی دوستانه، اطلاعات لازم را به بیماران بدهد. به طور کلی دندانپزشکان باید مهارت زیادی در این رشته داشته باشند تا بتوانند به خوبی کار خود را انجام دهند.

9. انشا در مورد دندان درد برای پایه دهم

انشا در مورد دندان درد برای پایه دهم

وقتی درد به سراغ دندان های ما می آید آن موقع متوجه شده، مسواک زدن و تمیز کردن آنها را شروع می کنیم . دندان یک عضوی از بدن ماست، که بسیار صبر دارد صبح تا شب از آن کار می کشیم، اذیتش می کنیم هرچه پیدا می کنیم با آن خُرد می کنیم و بعد هیچ تشکر و تقدیری از آن نمی کنیم. اذیت کردن مکرر ما باعث می شود صبر دندان تمام شود، و دیگر کار از کار بگذرد و نوبت دندان شود، تا با درد خودش شما رو اذیت کند

پس بدانیم دندان هم نسبت به کارهایی که برای ما انجام می دهد انتظاراتی دارد ، مثلا بعد از خوردن شکلات و غذا آن را مرتب مسواک بزنیم و تمیزش کنیم، با این کار نه شما دندان را اذیت کردید نه دندان شما رو اذیت می کند. وظیفه دندان، خُرد کردن و جویدن غذاهاست تا راحت بتوانیم غذا بخوریم، در عوض وظیفه ما هم مسواک زدن و تمیز کردن دندان هاست.

10. انشای کودکانه در مورد دندان درد 

انشای کودکانه در مورد دندان درد 

مقدمه:

دندان درد از آن دردهایی است که آه از نهاد آدم در می آورد و بغض فرو خورده ای در عمق گلو ایجاد می کند. آهش به خاطر درد برنده و غیر قابل تصوری است که کمتر کسی را تاب و توان مقابله با آن است و بغضش به خاطر تصور هزینه های سر به فلک کشیده ای است که این درد جانکاه از آن خبر می دهد.

بدنه:

خدا نکند با درد دندان راهی دندان پزشکی شوی که اگرچه در ابتدا دردش امانت را بریده اما با مشاهده لیست هزینه هایی که منشی مطب در اختیارت قرار می دهد سرت سوت خواهد کشید و بخار از سوراخ های بینی ات فوران خواهد کرد!در آن لحظه است که همه دردهایت به یک باره فراموش خواهند شد.

پس چه بهتر که روزهای خوش زندگی که خودت را با کیک و شیرینی خفه می کنی کمی بیشتر فکر روزهای بد را بکنی و بدانی هر که خربزه می خورد باید پای لرزش هم بنشیند. می دانم خط قرمز کشیدن دور خوردن شیرینی سخت است!

اگر نمی توانی جلوی هوس هایت را بگیری حداقل کاری که می توانی بکنی تا هیچ شبی با درد دندان از خواب ناز نپری این است که اولا بهداشت دهان و دندان را به بهترین شکل ممکن رعایت کنی و دوما هر چند ماه و زودتر از آن که درد به سراغت بیاید خودت با پای خودت به دندان پزشکی بروی و با یک معاینه ساده قال قضیه را بکنی و کوچک ترین پوسیدگی را با هزینه بسیار کمتر درمان کنی.

نتیجه:

دندان ها مروارید هستند اما وقتی در اختیار ما قرار می گیرند به زردی برگ های پاییزی می گرایند و گاهی سیاهی ته دیگ را به خودشان می گیرند. قبول کنید مقصر این مسئله خود ما هستیم و نه ارث و جنس و میکروب ها و نزدیک و دور بودن دندان ها و میکروب ها از هم.

11. انشای احساسی در مورد دندان درد 

انشای احساسی در مورد دندان درد 

مقدمه:

درد می کشیدم و حرف نمی زدم، شب تا صبح در راهرو راه می رفتم و بلند بلند گریه می کردم. وقتی مادر صدای گریه مرا شنید به پدر گفت، طفلی خیلی درد می کشد. برخیز ببرش دکتر ، ان روز و شب ها گذشتند و من دانستم که باید از دندان و همه چیزهایی که متعلق به خودم است خوب مراقبت کنم.

بدنه:

حیف مرواریدهای زیبای دهانم نیست که مراقبت نکنم، چرا باید در همه عمرم درد دندان داشته باشم و از خودم مراقبت نکنم. خداوند نعمت های زیادی به همه ما اعطا کرده است تا بتوانیم خوب و راحت زندگی کنیم. یکی از این نعمت ها دندان است که هم موجب زیبایی می شود و از طرفی هم به کمک دندان می توانیم خوب و راحت غذا را بجویم. درد عجیب و نفس گیر دندان موجب از بین رفتن آرامش می گردد.

درد دندان بر اثر عدم مراقبت از دندان رخ می دهد. کم کم مینای دندان خراب شده و ریشه آن هم پوسیده شده و از بین رفته است. عصب دندان به تمام عصب های صورت متصل است و شاید یکی از دلایل اینکه زمان درد دندان تمام سر و صورت به طرز عجیبی درد می کند همین موضوع باشد. درد دندان نوعی درد طولانی مدت است که باید حتما دندان درمان گردد. درد دندان ناشی از بی احتیاطی و قدر ناشناسی رخ می دهد.

مراقبت از دندان چندان سخت نیست و فقط حوصله کافی است. از خوردن آب سرد و گرم خودداری شود و یا از شکستن پسته و بادام خودداری شود. شیرینی زیاد هم مضر است و موجب ضعیف شدن مینا یا روکش دندان می گردد. دندان ها تیشه یا ابزار شما نیستند که هر وقت لازم دارید، هر چیزی را به دندان بیندازید و انتظار داشته باشید که سالم و خوب هم بمانند.

نتیجه گیری:

وقتی از نعمت های خداوند خوب و شایسته استفاده نکنید ممکن است که آن را از دست بدهید. دندان، چشم، گوش و هر عضو دیگری، بهتر است که برای سلامتی و تندرستی خود کوشا باشیم و بدانیم که این عضو مهم و حساس در آینده هم لازم و ضروری خواهد بود.

12. انشا در مورد می خواهم دندانپزشک شوم 

انشا در مورد می خواهم دندانپزشک شوم 

پزشکی جزو شغل های پر درآمد دنیا است و امروزه بسیاری از مردم به علت درآمد بالای این شغل به دنبال آن می روند، در واقع پزشکان زیادی هم هستند که دنبال پول و مادیات هستند و جنبه های دیگر شغل خود را نادیده می گیرند و یا اصلا درکی از آن ندارند.

مثل پزشکی که به خاطر نداشتن هزینه درمانی یک خانواده، بخیه های سر کودکی را باز کرد، این دیدگاه و این رفتار فاجعه ای بزرگ است که ارزش والای حرفه پزشکی را لکه دار می کند. پزشکی شغل مقدسی است و پزشک به دلیل ارتباط مستقیم با جان انسان ها در مرتبه ای بالا و در عین حال حساس مشغول به کار و تلاش است.

او وسیله ای است که خداوند برای شفای بیماران قرار داده و معجزاتش را در دستان او جاری کرده است و کسی است که درمان انسان ها و مراقبت از جان آن ها را به عهده گرفته است. پزشک بابت این وظیفه سوگند یاد کرده و عهد بسته است.

افرادی که پزشک می شوند مدت های زیادی در دانشگاه تحصیل می کنند و مدت زیادی از عمر خود را صرف این کار می کنند زیرا لازمه این شغل مهارت فوق العاده بالا می باشد و از طرف دیگر باید روی جنبه های معنوی و اخلاقی خود نیز کار کنند. پزشک ماهری که اخلاق خوبی ندارد و توانایی ارتباط درست با دیگران را به دست نیاورده نمی تواند وظیفه خود را کامل انجام دهد و بسیاری از مردم را از خود می راند.

با این حال من پزشکان زیادی را سراغ دارم که در حالت عادی ویزیت معمولی خودشان را می گیرند زیرا برای کسب چنین مهارت بالایی سال ها تلاش کرده اند اما همان ها هفته ای یک روز ویزیت رایگان برای بیماران فقیر قرار می دهند، آن ها پزشکانی هستند که جایگاه و وظیفه خود را به خوبی درک کرده اند.

13. انشا در مورد شغل دندان پزشکی

انشا در مورد شغل دندان پزشکی

مقدمه :

درد دندان یکی از سخت ترین و عاجز کننده ترین درد ها است . دردی که باعث بی حوصلگی ، عصبانیت ، تغذیه کم ، بی خوابی و هزاران مسئله دیگر می شود . این درد از آن نوع درد هایی است که باید خوب به آن توجه کرد .

بدنه :

در اولین لحظه ای که درد دندان شروع می شود ، افسوس و پشیمانی غالب ترین حس ما است . لحظه هایی را که نوشابه و شکلات می خوردیم ، شب ها مسواک نمی زدیم و بی توجهی هایی که به دندان هایمان می کردیم از جلوی چشم ما یکی یک می گذرند افسوس که این ها تاثیر خوشا را گذشته غرق کده اند.در هرحال باید خودمان را از از منجلاب پشیمانی بیرون بکشیم و زیاد در آن نمانیم .

اینجاست که شروع می کنیم به پیاده سازی این ضرب المثل که ” ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است “. بعد از هر وعده غذایی ؛ مسواک زدن ، نخ دندان ، آب نمک ، و اجتناب از نوشابه و شکلات و … نمونه هایی از فعالیت های ما هستند که انجام بدهیم تا شر این درد را کم کنیم . چه بسا خرابی دندان ها جدی است و با این کار ها می توان آن را از بین برد . به هر حال ، انسان با امید زنده است و با امید زندگی می کند. نا امیدی عین مرگ است و این امید به آینده است که انسان را زنده نگه می دارد .

اگر همچنان درد دندان دست از سر شما برنداشته است و در رنج و عذاب هستید ، کار سختی در پیش دارید ؛ باید تاوان بدهید ، تاوان بی توجهی ها و نا مراقبتی هایی که در حق دندانتان کرده اید . دندان پزشک ، آخرین راه شماست.مبلغ زیاد ، درد و هز همه مهمتر ، دندانی که دیگر مثل روز اول نیست . آری ؛ حواستان بیاد جمع می بود و فکر این روز را باید سال ها پیش می کردید . دندانی که یا نیست و اگر هم هست ، با مواد شیمیایی پر شده و مثل قبل نیست .

نتیجه :

زندگی ما انسان ها هم دست مثل قضیه دندان درد ماست.در زندگی با مشکلات فراوان روبرو می شویم ، غفلت می کنیم ، بی توجهی می کنیم و در نهایت شکست می خوریم ولی این شکست نباید مارا از پای در بیاورد.باید از شکست ها درس بگیریم و حواسمان را جمع جمع کنیم تا دیگر شکست را تکرار نکنیم .

14. انشا در مورد دندان پزشک

انشا در مورد دندان پزشک

دندانپزشک ها در کشور ما معمولا مطب خصوصی خود را باز کرده و اداره می کنند، شاید بعضی دیگر از آنها برای مراکز مراقبت های بهداشتی مانند بیمارستان ها یا مراکز جراحی دندان کار کنند. یک دندانپزشک معمولاً برنامه کاری انعطاف پذیری دارد و در ساعات دلخواه و مدنظری که دارد می تواند کار کند.

دندانپزشک ها می توانند ساعات کاری خود را برای رفع نیازهای بیماران تعیین نمایند. شغل دندانپزشکی درآمد بسیار خوبی نیز دارد. متوسط ​​درآمد شغل دندانپزشک عمومی از چند میلیون شروع شده تا چند ده میلیون برای متخصصان وجود خواهد داشت که یکی از پردرآمدترین شغل های کشور ماست.

فناوری های جدید همیشه در دندانپزشکی وجود دارد. یک دندانپزشک باید از طریق آموزش مداوم با جدیدترین تجهیزات، داروها و روش های دندانپزشکی همراه باشد. پیشرفت های اخیر این شغل شامل ایمپلنت های دندانی، سفید کردن دندان ها و غربالگری سرطان دهان است.

دندانپزشکان نقش مهمی در سلامت پیشگیرانه دهان و دندان ایفا می کنند. با ترویج مراقبت خوب از دهان، دندانپزشکان می توانند به بیماران کمک کنند تا از مشکلات سلامتی مانند بیماری لثه، پوسیدگی دندان، عفونت ها و حتی دیابت یا بیماری قلبی جلوگیری کنند.

شغل دندانپزشکی به دلیل ایستادن و خم شدن طولانی مدت روی بیماران می تواند از نظر فیزیکی کار سختی باشد. این شغل همچنین می تواند استرس زا باشد و به دقت و تمرکز نیاز دارد. برای آینده شغلی، دندانپزشکی می تواند شغلی با درآمد عالی باشد، اما برای ارائه بالاترین کیفیت به بیماران نیازمند یادگیری و توسعه مداوم است. دندانپزشکان موفق، متخصصان ماهری هستند که به ایمنی، راحتی و سلامت دهان متعهد هستند.

دندانپزشکان موفق می توانند در طول سالیان متمادی با بیماران روابط طولانی مدت برقرار کنند. دندانپزشکی با سخت کوشی و فداکاری، حرفه ای چالش برانگیز و موفق را ارائه می دهد و به ما کمک می کند تا لبخندهای سالم و درخشانی داشته باشیم.


مطالب مشابه: اقدام جالب دندانپزشک تهرانی (+ عکس)


در پایان

دندان‌پزشکی یک بخش مهم از سلامت عمومی است. دهان و دندان‌ها بخشی از سیستم گوارش و تنفس هستند و نقش مهمی در تغذیه، گفتار، بیان و زیبایی دارند. بیماری‌های دهان و دندان می‌توانند عوارض جدی برای سلامت کلی بدن داشته باشند.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت