خرید و فروش در اینترنت

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

مجموعه : دانستنیها
اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

ما هرروز از محصولاتی مانند مایکروویو و جعبه کبریت استفاده می‌کنیم تا زندگی خودرا آسان تر کنیم. اما باور کنید یا نه، این اختراعات مبتکرانه اي کـه بـه ما امکان میدهد بدون دردسر زندگی کنیم، محصول آزمون و خطا نبوده، بلکه کاملاً تصادفی ایجاد شده اسـت.

 

30 اختراع عجیب در زندگی

شـما می‌توانید از چیزهای خیره کننده اي در زندگی خود تشکر کنید، از چیپس سیب زمینی خوشمزه گرفته تا داروی نجات دهنده واقعی پنی سیلین. در این جا، ما تعدادی از متحول کننده ترین محصولاتی را کـه اختراعات تصادفی بوده اند، آماده کرده ایم. و برای طرف مقابل «اختراعاتی کـه هرگز محقق نمی‌شوند»؛ بررسی کنید.

 

1. مایکروفر

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

پرسی لبارون اسپنسر در حال کار بر روی مگنترون ها – لوله هاي‌ خلاء پرقدرت کـه امواج رادیویی کوتاهی بـه نام مایکروویو را تولید میکند – کار می کرد کـه بـه طور تصادفی پخت و پز در مایکروویو را کشف کرد. مهندس معمولاً مشغول انجام کارش بود کـه متوجه شد آب نبات در جیبش آب شده اسـت. اسپنسر بـه سرعت متوجه شد کـه این مگنترون ها هستند کـه باعث این پدیده میشوند. درسال 1945؛ او یک پتنت برای جعبه فلزی پخت و پز خود کـه توسط مایکروویو کار می کرد بـه ثبت رساند.

 

2. یادداشت پس از آن

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

دکتر اسپنسر سیلور، دانشمند 3M در حال تحقیق بر روی چسب‌هاي‌ قوی بود کـه کاملاً برعکس ان برخورد کرد: چسبی کـه “بـه آرامی بـه سطوح می‌چسبید اما محکم بـه ان‌ها نمی‌چسبید.” سیلور در ابتدا نمی دانست کـه با کشف خود چه کند، اما سالها بعد دانشمند دیگری بـه نام آرت فرای 3M با این ایده بـه سراغ او آمد کـه نشانکی بسازد کـه بتواند بدون آسیب رساندن بـه کاغذ روی کاغذ بچسبد. 

 

3. اولین شیرین کننده مصنوعی

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

ساخارین، نخستین شیرین کننده مصنوعی، درسال 1878 توسط کنستانتین فالبرگ کشف شد. شیمیدان روسی در آزمایشگاه پروفسور شیمی ایرا رمسن کار می کرد کـه بـه طور تصادفی طعم عده اي از مواد شیمیایی کـه با انها کار می کرد را چشید و متوجه شد چقدر شیرین هستند. پس از چند آزمایش، فالبرگ بـه این نتیجه رسید کـه قندی بودن ناشی از واکنش اسید o-sulfobenzoic با کلرید فسفر «V» و آمونیاک برای ایجاد سولفینید بنزوئیک یا ساخارین اسـت. 

 

4. پنی سیلین

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

پنی سیلین کـه درسال 1928 کشف شد، یکی از نخستین آنتی بیوتیک هاي‌ جهان بود، اما کسی کـه ان را کشف کرد – دکتر. الکساندر فلمینگ – آن طور کـه بعدا ان را توصیف کرد، در واقع هرگز بـه معنای «انقلابی کردن تمام دکتری» نبود. در عوض، فلمینگ زمانی کـه کشت استافیلوکوکوس اورئوس را بـه مدت دوهفته در آزمایشگاه خود کنار گذاشت و متوجه شد کـه رشد آن ها توسط کپکی بـه نام پنی سیلیوم نوتاتوم پیشگیري شده اسـت، کاملاً تصادفی با آنتی بیوتیک برخورد کرد.

 

5. کوکی های شکلاتی

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

تصور دنیایی بدون کوکی‌هاي‌ شکلاتی سخت اسـت، اما دسر لذیذ در واقع تا سال 1930 اختراع نشد. روزی کـه کوکی‌ها ساخته شدند، روث گریوز ویکفیلد، یکی از مالکان مسافرخانه تول هاوس، در حال تهیه چند کوکی شکلاتی بود. برای مهمانانش وقتی متوجه شد کـه شکلات نانوایی تمام شده اسـت. ویکفیلد کـه روی پای خود فکر می کرد، تصمیم گرفت تکه اي از شکلات نیمه شیرین نستله را خرد کند، با این فرض کـه ذوب می شود و بـه طور یکنواخت در سراسر خمیر پخش می شود. در عوض، چیزی کـه از اجاق بیرون آمد نخستین دسته از کوکی‌هاي‌ شکلاتی بود، و دسر مدرن هرگز مثل قبل نبود.

 

6. دستگاه اشعه ایکس

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

در 8 نوامبر 1895؛ فیزیکدان ویلهلم کنراد رونتگن در آزمایشگاه خود در وورزبورگ، کشور آلمان، مشغول آزمایش بر روی یک لوله خلاء پوشیده از مقوا بود کـه متوجه درخشندگی مرموزی شد کـه از یک صفحه با پوشش شیمیایی در ان نزدیکی ساطع می شد. گیج و مجذوب، او پرتوهای جدیدی کـه باعث این درخشندگی میشوند را اشعه ایکس بـه دلیل منشأ ناشناخته انها نامید – و پس از بازی بیشتر با پرتوهای جدید، متوجه شد کـه قرار دادن دستش در مقابل درخشندگی بـه او اجازه میدهد کـه پوست خودرا ببیند. بـه استخوان هایش می‌رسد، بنابر این بـه نخستین اشعه ایکس در جهان منجر می شود.

 

7. چسب فوق العاده

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

درسال 1942؛ هری کوور بـه دنبال موادی بود کـه بتواند از ان برای ساخت دوربین‌هاي‌ تفنگ پلاستیکی شفاف برای جنگ استفاده کند، اما چیزی کـه در عوض کشف کرد یک فرمول شیمیایی بود کـه بـه هر چیزی کـه لمس میکرد می‌چسبید.

 

با این حال، کشف او رد شد زیرا محققان نیازی بـه چنین فرمول چسبناکی ندیدند، و تا سال 1951 بود کـه همان فرمول توسط Coover و همکار محقق Eastman Kodak فرد جوینر بـه عنوان “سیانواکریلات کاتالیز شده با الکل” پذیرفته شد و تغییر کاربری داد. ترکیبات چسب / سوپرچسب، همانگونه کـه در حق ثبت اختراع آمده اسـت. 

 

بیشتر بخوانید: ماشین زمان به دست جوان ایرانی اختراع شد

 

8. ضربان ساز قابل کاشت

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

استاد مهندسی در دانشگاه بوفالو، ویلسون گریت بچ، بـه طور تصادفی درسال 1956 ضربان ساز را اختراع کرد. دانشمند هنگام کار بر روی تجهیزاتی کـه برای ضبط صداهای قلب طراحی شده بود، از ترانزیستور اشتباهی استفاده کرد و متوجه شد کـه دستگاه او بـه جای ضبط صداها، یک ضربان ساز را منتشر می‌کند. پالس الکتریکی، تقلید از ضربان قلب. گریت بچ اختراع خودرا درسال 1958 بـه ویلیام چارداک، جراح بیمارستان مدیریت کهنه سربازان بوفالو ارائه کرد و این دو باهم توانستند ضربان قلب یک سگ ودر سال 1960 یک انسان رابا موفقیت نظارت کنند.

 

9. چیپس سیب زمینی

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

یکی از محبوب ترین خوراکی هاي‌ آمریکایی، چیپس سیب زمینی درسال 1953 توسط جورج کرام، سرآشپز در هتل مون لیک لاج ریزورت در دریاچه ساراتوگا، نیویورک اختراع شد، زمانی کـه یکی از مشتریانش شکایت کرد کـه سیب زمینی هاي‌ سرخ شده انها خیلی غلیظ اسـت. خیس همانگونه کـه افسانه میگوید، راه حل اسپک این بود کـه مقداری سیب زمینی را بـه صورت نازک برش داده و سرخ کرد تا قهوه اي شود، و مشتریان عاشق چیزی بودند کـه قرار بود بـه نخستین دسته چیپس تبدیل شود.

 

10. تفلون

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

ممکن اسـت ان رابا نام تشخیص ندهید، اما تفلون یک پلیمر مصنوعی اسـت کـه برای ساختن همه ی چیز از تابه هاي‌ نچسب تا لاک ناخن استفاده می شود. و اگر چه این یک اختراع نابغه اسـت کـه روش آشپزی، تمیز کردن و نظافت ما را تغییر داد، مردی کـه محصول را کشف کرد – روی جی. پلانکت – کاملاً تصادفی اینکار را انجام داد. این دانشمند درسال 1938 در آزمایشگاه جکسون شرکت DuPont مشغول تحقیق در مورد مبردها «کـه بـه تامین تهویه مطبوع و تبرید کمک می‌کند» بود کـه متوجه شد مقداری از گاز او بـه برق سفید تبدیل شده اسـت. پس از چند آزمایش، پلانکت بـه این نتیجه رسید کـه این ماده با اصطکاک سطحی کم در برابر حرارت مقاوم اسـت و خواص عالی را برای کاربردهای بسیاری کـه امروزه میبینیم بـه ان می‌دهد.

 

11. شامپاین

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

از آنجا کـه انها در چنین ارتفاعات زندگی میکردند، راهبان شامپاین دسترسی زیادی بـه بهترین انگور داشتند. هنگامی کـه دما در ماه‌هاي‌ سردتر بـه شدت کاهش مییابد، فرآیند تخمیر روی شراب موقتاً متوقف میشود و هنگامی کـه دوباره در بهار شروع میشود، مقدار زیادی دی اکسید کربن در داخل بطری‌هاي‌ شراب وجوددارد کـه باعث کربناته شدن ناخواسته شراب می شود.

درسال 1668؛ کلیسای کاتولیک تصمیم گرفت کـه زمان رسیدگی بـه این وضعیت اسـت، و بنابر این انها یک راهب فرانسوی بـه نام Dom Pierre Perignon را برای رفع مشکل تخمیر بـه شامپاین آوردند. با این حال، در پایان قرن هفدهم، مردم بـه این نتیجه رسیدند کـه واقعاً از این نوشیدنی لذت می برند و بنابر این وظیفه پرینیون بـه گازدارتر کردن شراب تغییر کرد. در نهایت، پرینیون فرآیند رسمی ساخت شامپاین مشهور بـه روش فرانسوی را توسعه داد و وی را مخترع جرعه جشن گرفت.

 

بیشتر بخوانید: معرفی اختراعات بسیار کاربردی در زندگی روزانه خود

 

12. آدامس

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

اگر چه انواع آدامس از یونان باستان وجود داشته اسـت، آدامسی کـه امروزه می شناسیم تا اواخر دهه 1800 اختراع نشد. پس از ان بود کـه یک مخترع آمریکایی بـه نام توماس آدامز، پدر، بـه طور تصادفی با این خوراک جویدنی برخورد کرد – اما تنها پس از نخستین تلاش و شکست در تبدیل چیکل «ماده اي کـه آدامس از ان ساخته می شود» بـه لاستیک.

 

13. بستنی

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

باور کنید یا نه، آفريننده این بستنی کسی نبود جز یک پسر بچه 11 ساله بـه نام فرانک اپرسون، کـه بـه سادگی مقداری پودر سودا رابا آب مخلوط کرد و ان را یک شبه با همزن کاملاً تصادفی کنار گذاشت. صبح کـه از خواب بیدار شد، اپرسون تصمیم گرفت مخلوط نوشابه یخ زده خودرا لیس بزند، و متوجه شد کـه طعم ان بسیار خوشمزه اسـت. در ابتدا، کارآفرین جوان معجونی خودرا Epsicle «ترکیب کلمه icicle با نام خود» اعلام کرد، اما او بعدا نام را بـه بستنی تغییر داد، زیرا کودکان بـه هرحال از یخ پاپ ها بـه عنوان “Pop’s ‘Sicle” یاد میکنند. 

 

14. کوکاکولا

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

مردی کـه شربت کوکاکولا را درست کرد، سرآشپز یا حتی در صنایع غذایی نبود. مخترع نوشابه یک داروساز بـه نام دکتر جان استیت پمبرتون بود کـه بـه دنبال تولید یک نوشیدنی الکلی مملو از کوکائین و کافئین بود کـه افراد دارای اعتیاد شیمیایی بـه مواد مخدر «از جمله خودش» بتوانند از ان برای ترک مورفین استفاده کنند. و سایر داروها با این حال، هنگامی کـه ممنوعیت شروع شد، پمبرتون وادار شد الکل را از فرمول خود خارج کند «اگر چه کوکائین برای چندین دهه باقی ماند»؛ و بنابر این نخستین بطری کوکاکولا درسال 1886 ساخته شد.

 

15. دینامیت

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

اگر چه ماده منفجره نیتروگلیسیرین توسط آسکانیو سوبررو اختراع شد، اما این آلفرد نوبل بود کـه از ان برای ساخت دینامیت استفاده کرد. زمانی کـه نوبل در پاریس بود، شروع بـه آزمایش با نیتروگلیسیرین کرد ودر نهایت بـه طور تصادفی راهی برای رام کردن این ماده با مخلوط کردن ان با کیزلگور پیدا کرد – اگر چه دراین فرآیند، افراد زیادی از جمله برادر نوبل، امیل جان خودرا از دست دادند.

 

16. کبریت

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

درسال 1826؛ جان واکر شیمیدان، زمانی کـه بـه طور تصادفی چوبی کـه با مواد شیمیایی پوشانده شده بود را روی اجاق خود خراش داد و متوجه شد کـه ان آتش گرفته اسـت، انچه را کـه امروزه چوب کبریت نامیده می شود، کشف کرد. “چراغ هاي‌ اصطکاکی” واکر، همانگونه کـه او آن ها را نامید، در ابتدا از مقوا ساخته شده بودند، اما در نهایت او بـه استفاده از آتل هاي‌ چوبی و کاغذ سنباده روی آورد.

 

بیشتر بخوانید: اختراع جالب یک مهندس

 

17. ویاگرا

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

اگر چه ویاگرا یکی از سریع‌ترین داروهای فروش در تمام دوران اسـت، اما استفاده کنونی ان با انچه در ابتدا برای ان ساخته شده بود بسیار متفاوت اسـت. بدیهی اسـت، زمانی کـه ویاگرا در مرحله آزمایشی خود بود، در واقع بـه عنوان درمانی برای آنژین، یک بیماری قلبی کـه باعث فشار در قفسه سینه می شود، بـه بازار عرضه شد. و اگر چه ثابت شد کـه این دارو در کمک بـه بیماران آنژینی موثر نیست، شرکت کنندگان در مطالعه متوجه شدند کـه قرص آبی کوچک قادر بـه افزایش دفعات و قدرت نعوظ اسـت.

 

18. شیشه ایمنی

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

یک روز سرنوشت ساز درسال 1903؛ دانشمند ادوارد بندیکتوس در حال کار در آزمایشگاه خود بود کـه بـه طور تصادفی یک فلاسک را کوبید. با این حال، زمانی کـه بندیکتوس بـه پایین نگاه کرد، متوجه شد کـه ظروف شیشه اي بـه جای شکستن بـه میلیونها تکه کوچک، در واقع اندکی ترک خورده و شکل خودرا حفظ کرده اسـت. پس از بررسی کمی بیشتر، دانشمند متوجه شد کـه چیزی کـه شیشه را کنار هم نگه داشته اسـت، نیترات سلولز اسـت کـه داخل شیشه را پوشش داده اسـت – ودر نتیجه، شیشه ایمنی ایجاد شد.

 

19. براندی

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

در قرن شانزدهم، یک کشتی بان هلندی سعی می کرد حمل و نقل شراب را آسان تر کند، بنابر این تصمیم گرفت از گرما برای غلیظ کردن الکل استفاده کند و پس از رسیدن بـه مقصد، بـه ان آب اضافه کرد. با این حال، چیزی کـه او کشف کرد این بود کـه طعم شراب غلیظ بسیار بهتر از شراب آب شده اسـت، و بنابر این او قسمت آب از برنامه خودرا پیشبینی کرد و الکل جدید خودرا brandewijn بـه معنای “شراب سوخته” در هلندی نامید.

 

20. کینین

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

کوینین، داروی ضد مالاریا کـه عمدتاً از پوست درخت سینچونا تشکیل شده اسـت، ظاهرا توسط یک سرخپوست آمریکای جنوبی کشف شده اسـت. در حالی کـه این مرد از مالاریا رنج میبرد، بـه طور تصادفی مقداری پوست سینچونا – کـه تصور می شود سمی اسـت – از طریق یک حوضچه آب مصرف کرد و بـه طور معجزه آسایی تقریبا بلافاصله حس بهتری پیدا کرد.

 

21. پاپ اسمیر

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

دکتر جورج نیکلاس پاپانیکولائو در حین مشاهده اسلاید سلول هاي‌ گرفته شده از رحم یک زن، ایده آزمایش پاپ اسمیر را برای آزمایش سرطان مطرح کرد. هدف پاپانیکولائو در ابتدا صرفاً مشاهده تغییرات سلولی در طول چرخه قاعدگی یک زن بود، اما در طول مطالعه خود متوجه شد کـه یکی از بیمارانش سرطان رحم دارد و سلول هاي‌ سرطانی وی را می‌توان بـه اسانی در زیر میکروسکوپ مشاهده کرد.

 

22. خشک شویی

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

اگر چه مخترع تمیز کردن خشک، ژان باپتیست جولی، در صنعت پوشاک بـه عنوان یک تولید کننده نساجی کار می کرد، کشف یک روش جدید تمیز کردن انقلابی او کاملاً تصادفی بود. فقط زمانی کـه خدمتکار او بـه طور تصادفی یک چراغ نفتی را روی یک سفره کوبید، جولی متوجه شد کـه نفت سفید پارچه را تمیزکننده می‌کند، بنابر این ایده نخستین خشکشویی را ایجاد می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: اختراعات مهمی که دنیای علم پزشکی را تغییر دادند + عکس

 

23. لاستیک ولکانیزه

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

 

لاستیک ولکانیزه کـه برای ساختن چیزهای بادوام مانند لاستیک اتومبیل استفاده می شود، بـه طور تصادفی درسال 1839 توسط چارلز گودیر اختراع شد. اگر چه او سالها تلاش می کرد تا یک لاستیک ضد آب بسازد، اما تنها زمانی موفق شد کـه بـه طور تصادفی مقداری لاستیک معمولی مخلوط با گوگرد را روی اجاق گاز داغ انداخت و متوجه شد کـه هنوز ساختار خودرا حفظ کرده اسـت.

 

24. وازلین

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

شیمیدان 22 ساله رابرت آگوستوس چزبرو کـه در مورد احتمالات چیزی کـه با نفت ساخته می شود هیجان زده بود تصمیم گرفت بـه شهری کـه در ان محصول کشف شده بود برود تا کمی با ان بازی کند. چزبرو در آنجا مشاهده کرد کـه مردان حفاری نفت از یک محصول جانبی این فرآیند روی پوست خود برای تسکین و بهبود بریدگی ها و سوختگی ها استفاده می‌کنند و او این مشاهدات را بـه محصولی تبدیل کرد کـه امروزه بـه نام وازلین شناخته می شود.

 

25. مخروط بستنی

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

امروزه، طرفداران بستنی می توانند بین لذت بردن از غذای خود در فنجان یا مخروط، یکی را انتخاب کنند، اما همیشه اینطور نبود. طبق داستان‌ها، تنها در نمایشگاه جهانی سنت لوئیس درسال 1904 بود کـه کسی بـه فکر چرخاندن یک وافل ویفر مانند بـه شکل مخروط افتاد و این ایده صرفاً از سر ناچاری بـه وجود آمد.

 

وقتی ظروف یک فروشنده بستنی در نمایشگاه به پایان رسید تا بستنی خودرا در ان سرو کند، فروشنده کنار او – بـه نام ارنست آ. هاموی – بـه این فکر افتاد کـه وافل هایش را بـه شکل مخروطی بـه عنوان ظرفی برای غذای یخ زده شکل دهد.

 

26. درمان بوتاکس

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

در دهه 1980؛ چشم‌دکتر سانفرانسیسکو در حال آزمایش درمان‌هاي‌ جدیدی برای چشم‌هاي‌ ضربدری بود – و اگر چه متوجه شد، اما چیزی کـه او نیز کشف کرد این بود کـه درمان او عوارض جانبی معجزه آسایی برای لیفت صورت داشت کـه منجر بـه ایجاد بوتاکس شد.

 

27. کیسه های چای

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

اگر چه دو زن برای نخستین بار درسال 1901 حق ثبت اختراع را برای “نگهدار برگ چای” ساخته شده از مش بـه ثبت رساندند، اختراع چای کیسه اي مدرن بـه تاجر چای توماس سالیوان نسبت داده می شود. درسال 1908؛ سالیوان شروع بـه ارسال نمونه‌هایي از چای خود در کیسه‌هاي‌ ابریشمی کوچک کرد – و اگر چه قصد او این نبود کـه مردم از ان بـه عنوان کیسه‌هاي‌ چای استفاده کنند، اما مشتریان بـه هرحال اینکار را انجام دادند و انها از اسانی ان لذت بردند.

 

28. سنجاق قفلی

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

ظاهرا؛ مخترع والتر هانت پشت میزش نشسته بودو سعی می کرد راهی برای پرداخت بدهی‌ها بیابد کـه شروع کرد بـه دور زدن با سیم. در حالی کـه با ضایعات فلزی بازی می کرد، متوجه شد کـه وقتی حلقه میشود، میتواند بـه خودش بسته شود و دوباره باز شود – ودر 10 آوریل 1849؛ هانت ایده خودرا برای سنجاق قفلی بـه ثبت رساند.

 

29. آدم احمق زودباور

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

در طول جنگ جهانی دوم، مهندس جیمز رایت وظیفه اختراع یک جای گزین ارزان قیمت برای لاستیک مصنوعی را بر عهده گرفت. رایت در حین کار بر روی یافتن جای گزین، اسید بوریک را در روغن سیلیکون ریخت و متوجه شد کـه محصول بـه دست آمده، کشسان و تندرست اسـت، و همچنین می تواند کلمات را از بریده‌هاي‌ روزنامه و کمیک استریپ کپی کند. با این حال، کارفرمایان رایت تحت تأثیر “بتونه آجیلی” او قرار نگرفتند، و تا چند سال بعد، پیتر هاجسون، تاجر، پتانسیل ان را دید.

 

30. بسته بندی حباب دار

اختراعات تصادفی که بسیار کاربردی بودند + عکس

مهندسان آلفرد فیلدینگ و مارک شاوانز بـه طور عمدی پوشش حبابی را اختراع کردند – اما زمانی کـه ان را ساختند، استفاده مورد نظر از این محصول تماما کاغذ دیواری بود، نه بـه عنوان مواد بسته بندی. با این حال، هنگامی کـه کاغذ دیواری حبابدار انها ناموفق بود، این دو کارآفرین تصمیم گرفتند محصول خودرا بـه عنوان عایق گلخانه و بعدا درسال 1960 بـه عنوان بسته بندی محافظ بـه بازار عرضه کنند. و برای نوآوری هاي‌ شگفت انگیز بیشتر، پیشگامانه ترین اختراع را از هر ایالت ایالات متحده بیاموزید.