بازده مفید مغز مردان تا 2 بعد از ظهر است

مجموعه : دانستنیها
بازده مفید مغز مردان تا 2 بعد از ظهر است

بازده مغز مردان تا 2 بعد از ظهر است

بازده خوب در مغزمردان تا ساعت 2 بعد از ظهر هست و بعد از این ساعت در حالت خواب می باشد براساس جدید ترین پژوهش‌ها مغز آقایان درساعت ۱۰ صبح و ۷ بعد از ظهر بسیار فعال هست، اما در حدود ساعت ۲ بعد از ظهر با افت شدیدی مواجه می شود.

 

به گزارش تالاب براساس جدید ترین پژوهش‌ها مغز آقایان درساعت ۱۰ صبح و ۷ بعد از ظهر بسیار فعال هست، اما در حدود ساعت ۲ بعد از ظهر با افت شدیدی مواجه میشود.

 

به گزارش تالاب:کارشناسان امیدوار میباشند از این یافته‌ها برای کمک به درمان افراد مبتلا به مشکلات خواب و افسردگی بهرهگیری کنند.

 

تعداد زیادی از مردان شاغل پس از صرف نهار و در زمان بعد از ظهر دچار احساس افسردگی، خستگی و کسالت میشوند، بازده کاری آن‌ها افت پیدا کرده و اغلب دچار بی‌انگیزگی موقت و خواب آلودگی میشوند.

 

کارشناسان در این تحقیق با بررسی اسکن مغزی داوطلبان مرد در ساعت‌هاي گوناگون روز دریافتند فعالیت منطقه پوتامن مغزی که با بخش پاداش دهی در ارتباط هست در ساعات بعد از ظهر افت عملکردی پیدا می کند.

 

بر این زمینه کارشناسان به آقایان پیشنهاد می کنند برای پیش گیری از افت توان جسمی و عملکرد ذهنی در ساعات بعداز ظهر، در وعده خوراکی ناهار مواد خوراکی تازه و سالم حاوی میوه و سبزیجات، پروتئین کم چرب، لبنیات، حبوبات و غلات مصرف کنند.

 

 

همینطور بعد از یک الی دو ساعت از مصرف ناهار از نوشیدنی‌هایي، چون چای یا قهوه بهرهگیری کنند که باعث افزایش تمرکز ذهنی آن‌ها میشود.

 

 

خوردن شکلات تلخ و دانه‌هاي آجیل نیز می تواند سبب رفع احساس خستگی و کسالت شود و در نهایت جویدن آدامس بدون شکر برای مدت زمان ۱۵ دقیقه سبب رفع حالت خواب آلودگی در افراد می شود.

 

از جمله دیگر راهکار‌هاي برطرف کردن احساس خواب آلودگی در آقایان در ساعات بعد ازظهر قدم زدن با فاصله نیم ساعت از صرف غذا به مدت یک ربع هست، همینطور انجام ورزش‌هاي کششی و هوازی ساده نیز می تواند باعث بهبود گردش خون و جلوگیري از خواب آلودگی شود.

 

قراردادن گل و گیاهان معطر از جمله سبزی رزماری در محل کار و استشمام رایحه آن می تواند باعث افزایش قدرت عملکرد ذهنی شود، رز ماری مثل یک داروی مکمل از بروز مشکلاتی، چون آلزایمر و افت توان حافظه نیز در افراد جلوگیري میکند.

 

با انجام این راهکار‌ها آقایان می توانند در تمام طول ساعات روز از توانایی بالای ذهنی خود درانجام کار‌ها بهرهگیری کنند.

 

جدیدترین مطالب سایت