زيگيل

لاغري و کاهش وزن

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

دانستنی های چاشنی ترش

مجموعه : دانستنیها
دانستنی های چاشنی ترش

دانستنی های چاشنی ترش

 

لیمو ترش، آب نارنج، آبغوره و سرکه چاشنی های مفیدی برای غذا هستند اما هیچ کدام فرد را لاغر نمی کنند.

 

دکتر مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه اظهار داشت: لیمو ترش، آب نارنج، آبغوره و سرکه چاشنی های مفیدی هستند که می توان آنها را جایگزین نمک کرد که با استفاده از این چاشنی ها مزه و طعم غذا خوشمزه تر می شود.

 
وی بیان کرد: برخی از افراد به نیت لاغری از آبغوره، آب لیمو، سرکه، آب نارنج استفاده می کنند که باید به آنها متذکر شد این چاشنی ها فرد را لاغر نمی کنند و کالری غذاها در دستگاه گوارش هضم خواهد شد و در برخی افراد به اندازه اندک می تواند چربی خون را پایین آورد اما برای کنترل و پایین نگه داشتن چربی خون باید فرد دارای تغذیه مناسب و متعادل باشد و صرفا نمی توان با استفاده از این چاشنی ها چربی خون را پایین نگه داشت و افرادی که دارای چربی خون بالا هستند باید تحت کنترل پزشک باشند.
 
این متخصص خاطرنشان کرد: برخی افراد این چاشنی ها را در صبح و هنگام ناشتا استفاده می کنند که دستگاه گوارش آنها را تحریک می کند زیرا آب لیمو، نارنج، آبغوره، سرکه حاوی مواد اسیدی است که بهتر است پس از صرف غذا مصرف شود.

 

مطالب مرتبط:

دانستنی های جالب در مورد موش ها

دانستنی هایی در مورد اسب

دانستنی هایی در مورد عجیب ترین شرایط آب و هوایی + عکس

جالب ترین دانستنی ها برای افزایش معلومات

 


دانستنیها

بیشتر بخوانید
این موجود خشن جفت خودش را می خورد (عکس) مانتیس ماده یکی از خشن ترین موجودات زمین که بعد از جف گیری جفت نر خود را میخورد. مانتیس را شاید نه به اسم، اما به قیافه همه‌ی ما می‌شناسیم. هاچ ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

عکس جنجالی موجودات فضایی که ناسا منتشر کرد
عکس جنجالی موجودات فضایی که ناسا منتشر کرد
مشاهده بیشتر