رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

مجموعه : دانستنیها
رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

رازهای زندگی قوم مایا

قوم مایا یکی از قدیمی‌ترین تمدن های‌ بشر می‌باشد که رازهای عجیب و راز آلود باستانی و زندگی انها باعث شده است ؛ بسیاری دانشمند و محققان درمورد این قوم تحقیق کنند و در این تحقیقات به رازهای عجیبی در مورد انسان های‌ قوم مایا رسیده اند.

 

فرهنگ قوم مایا

درحقیقت بالغ بر 7 میلیون مایایی در مناطق خاصی زندگی میکنند، بسیاری از انها نیز طوری زندگی می‌کنند تا بتوانند آن چه از میراث فرهنگی برایشان باقیمانده را حفظ کنند.

 

بعضی از ان ها به‌طور کامل با فرهنگ مدرن منطقه‌ای که در ان زندگی میکنند خودشان را وفق داده‌اند، در حالیکه دیگران زندگی ویژه سنتی و باستانی خود را ادامه می‌دهند و اغلب اوقات به یکی از زبان‌های مایایی به عنوان زبان اول صحبت میکنند.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

بیشترین جمعیت از افراد مایا در ایالت‌ها و شهر های‌ کشور کشور مکزیک مثل Yucatán، Campeche، Quintana Roo؛ Tabasco ،Chiapas و در بعضی کشور های‌ آمریکای مرکزی مثل Belize، گوآتمالا و قسمت‌های غربی هوندوراس و السالوادور پراکنده‌اند. و جالب است بدانید امکان دارد بعضی از کلمات مثل Shark به معنی کوسه و Cocoa به معنی کاکائو از زبان مایایی گرفته شده باشند.

 

تمدن مایاها

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

مایا یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های تاریخ با قدمت 2000 سال پیش از میلاد محسوب می‌شود. مایایی ها در بیشتر زمینه‌ها ازجمله سنت‌ها، تقویم، اخترشناسی، پزشکی، سازه‌های عظیم، ریاضیات و معماری شهرت داشتند.

 

بررسی‌ های باستان‌ شناسی نشان میدهد که قوم مایا نسبت به سایر تمد‌ن‌ها برتری‌ داشتند. تمدن مایا یکی از پیشرفته‌ترین زبان‌های نوشتاری در کشور کشور آمریکا و هم چنین هنر و معماری خاص خود شهرت دارد.

 

آخرین قلمرو حکومتی قوم مایا

شهر جزیره‌ای تایاسال، مکان آخرین پادشاهی مستقل قوم مایا محسوب می ‌شد و عده ای از کشیشان اسپانیایی تا سال 1969 با مسالمت و آرامش آخرین پادشاه ایتزا یعنی کانک Canek را ملاقات و موعظه میکردند. پادشاهی ایتزا بالاخره در 13 مارچ 1697 تسلیم اسپانیایی‌ها شد.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

حالا مصنوعات و بناهای باستانی در چیچن ایتزا که همه ی ي ما می‌شناسیم، در این آخرین منطقه خودمختار واقع شده است. قابل توجه این‌که بیشتر زمین‌هایی که این مکان‌های باستانی در آنجا واقع شده، جزو زمین‌های خصوصی یک خانوده محسوب میشود، در حالی‌که دولت انها را متعلق به خود و در حقیقت خود را اداره‌کننده این مکان‌ها می‌داند.

 

سونا در قوم مایا

حمام‌های آرامش بخش «zumpul-ché» جایی بود که مردم مایایی زمان باستان خودشان را در آنجا تطهیر و شستشو می‌کردند. این حمام‌ها خیلی شبیه سونای امروزی بودند و دیوارهای سنگی و سرپوشیده داشتند همراه با یک دریچه یا سوراخ کوچک در قسمت سقف.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

آبی که از صخره‌های سنگین وارد اتاق می‌شد تولید بخار کرده و این روند شرایطی فراهم می کرد که تمام ناپاکی‌ها و کثیفی‌ها نابود شود. پادشاهان مایا عادت داشتند بعد از ملاقات‌هایشان حمام سونا بگیرند تا احساس سرزندگی و هم چنین پاکی داشته باشند.

 

زندگی عجیب قوم مایا

اول از همه ی ي باید بگوییم که مایاها فقط یک تقویم ندارند بلکه ان‌ها تقویم‌هایی دارند که با هم ارتباط دارند. در افسانه‌هایی گفته شده که در تقویم “Long Count” زمان به پایان رسیدن جهان مشخص شده است.طبق افسانه‌های قوم مایا ما در جهان چهارم یا جهان «آفرینش» که در افسانه‌ها از آن صحبت شده زندگی می کنیم.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

اثار بدست امده از قوم مایا

 

به گزارش تالاب در تقویم Long Count آخرین خلق یا آفرینش در 12.19.19.17.19 به پایان میرسد. که این سلسله مراتب دوباره در 20 دسامبر 2012 اتفاق می‌افتد. طبق این گفته مایاها، هم اکنون زمان جشن بزرگ بخاطر رسیدن به انتهای چرخه آفرینش فرا رسیده است. این سخن به معنی رسیدن به پایان جهان نیست بلکه منظور از این جمله شروع یک عصر جدید است.

 

ما در 31 دسامبر هر سال، وارد سال جدیدی میشویم. این مساله شبیه دوره‌های آفرینشی تمدن مایاست. در حقیقت نظریه پایان یافتن جهان در سال 2012 «با توجه به افسانه مایایی» را اولین بار «خوزه آرگیولس» سال 1987 در کتابش بنام “The Mayan Factor: Path Beyond Technology” مطرح کرد.

 

مناطق بازی در قوم مایا

بازی‌های توپی «Mesoamerica» ورزشی با انجمن‌های آیینی بود که مردم پیش-کلمبیایی بالغ بر 3000 سال از این ورزش استقبال میکردند. در طول دوره‌ای هزارساله انواع مختلفی از این بازی در سرزمین‌های مختلف وجود داشته و هنوز یک نمونه مدرن از این بازی بنام Ulama در معدودی از مکان‌ها و بین افراد بومی طرفدار دارد.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

مکان بازی تمدن مایا

 

Ball courts مکان‌هایی عمومی بودند که برای حوادث مهم فرهنگی و فعالیت‌های آیینی مثل جشنواره‌ها و اجراهای موسیقی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. این مکان از سراشیبی‌های پله‌دار تشکیل می ‌شد که به صحن مراسم یا پرستشگاه‌های کوچک منتهی می ‌شد، Ball Court‌ها شبیه حرف «I» بودند که تقریبا در تمام شهر های‌ کوچک مایا یافت میشدند.

 

استفاده از مواد مخدر در قوم مایا

مردم قوم مایا در مراسم مذهبی‌شان به طور مرتب از داروهای توهم‌زا استفاده میکردند «که از مواد طبیعی تهیه می ‌شد»؛ اما در زندگی روزمره‌شان نیز برای تسکین درد نیز از این مواد استفاده میکردند.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

معمولاً از گیاهانی مثل peyote، نیلوفر، بعضی از قارچ‌ها، تنباکو و گیاهان دیگر برای ساختن نوشیدنی‌های الکی استفاده میکردند. علاوه‌بر این، همانطوری که در شعرهای مایایی گفته شده و بر سنگ‌ها تراشیده شده؛ ان ها برای جذب سریع‌تر و تاثیرگذاری بیشتر مواد مخدر، داروی مایع و آیینی را به خودشان «از راه مقعد مانند عمل تنقیه» تزریق میکردند.

 

انسان هایی که قربانیان قوم مایا میشدن

قربانی کردن انسان برای اهداف مذهبی و یا پزشکی یکی از موضوعاتی است که اکثر مردم در مورد مایاها می دانند، اما آن چه اغلب مردم نمی‌دانند این است که انها هنوز هم قربانی می‌کنند. اما هیجان زده نشوید! الان خون مرغ جای خون انسان را گرفته است.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

 قربانی کردن انسان ها

 

امروز هنوز هم قوم مایا سنت‌های آیینی اجدادشان را حفظ کرده‌اند. آیین نماز و دعا، هدایا، قربانی‌های خونی «که هم اکنون مرغ‌ها جای انسان را گرفته‌اند»؛ رقص‌ها، مهمانی‌ها، و نوشیدنی‌های آیینی هنوز هم از رسومات دینی و سنتی ان ها محسوب میشود.

 

دکتر‌ های‌ عالی در قوم مایا

سلامت و علم پزشکی در بین مایای باستانی ترکیب پیچیده‌ای از ذهن، بدن، مذهب، مراسم آیینی و دانش محسوب می ‌شد. مهم‌تر از همه ی ي این‌ها کسانی برای وظایف پزشکی انتخاب میشدند که آموزشهای عالی و درستی دیده بودند. این مردان، «شمن» نامیده میشدند و به عنوان واسطه‌ای بین دنیای فیزیکی و دنیای معنوی عمل می‌کردند.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

پیشرفت علم پزشکی در قوم مایا

 

از زمانیکه دانش پزشکی شدیدا با جادوگری و مذهب غرابت پیدا کرد، برای شمن‌ها هم بسیار ضروری و واجب بود که مهارت‌های پزشکی و دانش خود را توسعه بخشند. معروف بود که مایاها زخم‌ها را با موی انسان بخیه می‌زدند، شکستگی استخوان را درمان میکردند و حتی در زمنیه جراحی دندان هم مهارت داشتند. از سولفید آهن برای پر کردن دندان استفاده میکردند و ابزارهای جراحی می‌ساختند.

 

دوران کودکی در قوم مایا

مایاها همواره آرزو داشتند بچه‌های شان تواناهایی جسمی غیرطبیعی داشته باشند. برای مثال در سنین خردسالی تخته‌هایی را روی پیشانی بچه‌ها محکم فشار می‌دادند تا پیشانی پهنی داشته باشند. یکی دیگر از معیار های‌ زیبایی برای بچه‌های مایا چپ بودن چشم‌ها محسوب می ‌شد!

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

بنابراین پدر و مادرها برای رسیدن به این هدف اشیائی را جلوی چشم‌های نوزاد تازه به دنیا آمده آویزان کرده و آن را تکان داده تا بر اثر مداومت و تکرار این عمل، چشم‌های بچه دیگر برای همیشه چپ بشود!

 

حقیقت جذاب دیگر در مورد کودکان مایا این است که بیشتر ان ها را براساس روزی که در ان به دنیا می‌آمدند نام گذاری میکردند. هر روز سال برای بچه‌های پسر و دختر و والدین اسم خاصی داشت.

 


حتماً بخوانید: تصاویری دیدنی از آثار موجودات فرا زمینی در جهان


 

رازهای بدست آمده از رابطه مایاها و آدم فضایی ها

آثار باستانی قوم مایا مربوط به تمدنی هستند که به عنوان یکی از مرموزترین و پیشرفته‌ترین قوم‌های باستانی به شمار می‌آید؛ اما آیا ممکن است که این تمدن با موجودات فضایی در ارتباط بوده باشد؟ هزاران سال پیش تمدنی بنام قوم مایا «Maya» در قسمتی از قاره کشور کشور آمریکا که با نام آمریکای میانه شناخته میشود، شکل گرفت.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

نشانه های ارتباط با فرازمینی ها

 

سپس با در بر گرفتن مناطق وسیعی از کشور کشور مکزیک و السالوادور کنونی و ساخت شهر های‌ بزرگ و آثار باستانی شگفت‌انگیز، به یکی از برجسته‌ترین قدرت‌های منطقه مبدل شد.

 

آثار باستانی قوم مایا در کنار شهرها،‌ بناها و آداب و رسوم مختلف تجارت توسعه داده‌شده توسط این تمدن، در نوع خود شگفت‌انگیزند و به زبان ساده می‌توان گفت که مردم مایا با هر تمدن دیگری در کشور کشور آمریکا و حتی جهان فرق داشتند.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

با این تفاسیر بسیاری از علاقه‌مندان به نظریه‌هایی مانند تئوری فضانوردان باستانی «Ancient Astronaut theory» که به ارتباط موجودات فضایی با نسل بشر در هزاران سال پیش باور دارند، ادعا میکنند که قوم مایا بسیاری از پیشرفت‌هایشان را به فرازمینی ها مدیون است.

 

اطلاعاتی از تمدن مایا

همان طور که اشاره شد، قوم مایا تا هزاران سال پس از پیدایش مردمان ان هنوز معروف است و کمتر کسی پیدا میشود که نام این تمدن را نشنیده باشد؛ هیروگلیف‌های مربوط به این مردمان خبر از توسعه یکی از بدوی‌ترین و اولین زبان‌های تاریخ بشریت توسط مایاها می‌دهد و بر اساس اطلاعات موجود میتوان گفت که پیشرفت هنر،‌ معماری، دانش ریاضی، ستاره شناسی و بوم شناسی در زمان حیات این قوم در نوع خود منحصر به فرد بوده است.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

یکی از معروف‌ ترین بناهای تاریخی جهان مربوط به قوم مایا

 

به عنوان نمونه سبک هنری مایاها با استفاده از مواد مختلف، فرهنگ ان قوم را به نسل‌های بعد منتقل کرده و از طریق اشیا گوناگونی مانند کوزه‌ها، سنگ‌های حکاکی شده و آثار باستانی مختلف، پیشرفت‌های مردم ان دوران را بازگو می‌کند. بناهای به جا مانده در قلمرو قوم مایا هم به خوبی پیچیدگی ساختار اجتماع این تمدن را نشان می دهند.

 

در کنار به نمایش گذاشتن میزان ذوق هنری و استعداد مهندسی سازندگان، توانایی مایاها در اداره تمدنشان را نشان می دهند. با وجود این توضیحات خلاصه‌شده در مورد سطح پیشرفت تمدن مایا، در ذهن بسیاری از مخاطبان و دانشمندان این سوال پیش می‌آید که آیا ممکن است که مایاها دانش خود را از تمدن پیشرفته دیگری که احتمالا مربوط به سیاره‌های دیگر بوده است،‌ گرفته باشند؟

 

ارتباط آثار باستانی قوم مایا با موجودات فضایی

در طول سال ها بسیاری از اشیا مختلف بنام آثار باستانی قوم مایا توجه‌ها را به خود جلب کرده‌اند و کشف بسیاری از مجسمه‌های باستانی آمریکای مرکزی به این تمدن نسبت داده شده است.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

یکی از بارزترین نمونه‌های اکتشاف چنین آثاری مربوط به 6 سال پیش است که گروهی از محققان با پخش عکس هایی عجیب و اسرارآمیز از تعدادی شی باستانی که شبیه به سفینه فضایی و موجودات فرازمینی بودند، باعث حیرت جهانیان شدند.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

چپ بودن چشم ها یکی از معیار های‌ زیبایی برای مایاها بوده است

 

آیا آثار باستانی قوم مایا از ارتباط این تمدن با موجودات فضایی خبر می‌دهند؟

البته بخاطر طبیعت عجیب ادعاها اعتبار یافته‌های این افراد به سرعت زیر سوال رفت و این تحقیقات دیگر موردتوجه قرار نگرفتند؛ به گزارش تالاب با این وجود قبل و بعد از تحقیقات پژوهشگران موارد مختلفی از آثار باستانی قوم مایا کشف شده‌اند که نقش و نگارهای روی ان‌ها بسیار جنجال‌برانگیز بوده و برای علاقه‌مندان به داستان‌های علمی تخیلی خیلی آشنا به نظر میرسند.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

رازهای قوم مایا

 

به عنوان مثال تصویری که در پایین خواهیم دید مربوط به تعدادی‌ شی باستانی از منطقه کالاکمول «Calakmul» در کشور کشور مکزیک است که به عنوان یکی از مهم‌ترین شهر های‌ تمدن مایا شناخته می ‌شد؛ ظاهر این اشیا ان قدر عجیب است و سنگ‌تراشی‌‌ها به حدی واضح‌اند که نیازی به توضیحات بیشتر در مورد چشم‌های بادامی‌شکل، سرهای کشیده، اشیا شبیه به بشقاب پرنده و جزئیات دیگر ان‌ها احساس نمی‌شود!

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

ارتبط قوم مایا با موجودات فضایی

 

البته در مورد این نوع از آثار باستانی قوم مایا صحبت‌های زیادی مطرح شده با این حال منطقی نیست که نظر کارشناسی این افراد را بدون دلیل نادیده بگیریم و مستقیما موضوع را به موجودات فضایی ربط دهیم؛ به عنوان مثال میتوان گفت که تعداد قابل‌توجهی از مقالات و اخبار منتشرشده از کشف اشیا باستانی مرموز قوم مایا معتبر نیستند و اطلاعات ضد و نقیضی در ان‌ها وجود دارد.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

ارتباط با موجودات فضایی

 

به گزارش تالاب بحث سودجویی و جنجال به پا کردن با انتشار خبر های‌ دروغ و جعلی هم موضوع مهمی است و نباید فراموش کنیم که افراد زیادی با در بین گذاشتن ادعاهای دروغ و ساخت عکس‌ها و حتی اشیا باستانی قلابی، می‌توانند سود کلانی به جیب بزنند.

رازهای زندگی قوم مایا | قوم مایا و ارتباط با فرازمینی ها

عجایب تمدن مایاها

 

با این تفاسیر، نکته قابل‌توجه دیگر این است که هر چند سال یکبار محققان خبر از پیدا شدن چنین اشیا اسرارآمیزی در قسمت‌های گوناگون مناطق مربوط به قوم مایا می دهند و وقتی که پیشرفت‌های این مردمان را در هزاران سال پیش در نظر میگیریم، ایده‌های مطرح‌شده از سوی طرفداران تئوری فضانوردان باستانی آنقدرها هم دور از ذهن به نظر نمیرسند.

 

آیا قوم مایا با فرازمینی ها واقعا ارتباط داشته اند ؟ انها به چه میزان از علم دست پیدا کرده بودند؟ این سوالات شما را در مطالب بعدی توضیح خواهیم داد…موفق و پیروز باشید

جدیدترین مطالب سایت