سخت ترین و آسان ترین زبان های دنیا (زبان های رایج)

مجموعه : دانستنیها
سخت ترین و آسان ترین زبان های دنیا (زبان های رایج)

یادگیری زبان‌ها یکی از تجربیات مهم در زندگی اسـت. بر اساس تعداد نفراتی کـه بـه زبان‌هاي‌ مختلف صحبت میکنند، برخی از زبان‌هاي‌ پراستفاده در جهان وجوددارد. سعی کنید حداقل یک زبان دیگر بـه جز زبان مادری خود بلد باشید.

 

زبان های رایج دنیا کدام اند؟

زبان های رایج دنیا کدام اند؟

زبان‌ها یکی از جذاب‌ترین جوانب فرهنگ‌ها و تاریخ‌هاي‌ مختلف هستند. در ادامه، بـه برخی از زبان‌هاي‌ رایج در دنیا میپردازیم:

 

1. انگلیسی: انگلیسی بـه عنوان زبان مشترک جهانی شناخته میشود. بیش از ۱٫۴ میلیارد نفر از زبان انگلیسی بـه عنوان زبان اول یا دوم خود استفاده می کنند .

2. فرانسوی: حدود ۲۸۰ میلیون نفر زبان فرانسوی را صحبت می کنند .

3. چینی ماندارین: با بیش از ۱ میلیارد و ۱۱۸ میلیون نفر کـه این زبان را صحبت میکنند، چینی ماندارین در دومین جایگاه قرار دارد.

4. اسپانیایی: بیش از ۵۴۸ میلیون نفر از این زبان استفاده میکنند، کـه در چهارمین جایگاه قرار دارد.

5. هندی: زبان هندی با بیش از ۶۰۲ میلیون نفر کـه بـه ان زبان مادری میگویند، در سومین موقعیت قرار دارد .

 


مطالب مشابه: روش های یادگیری انگلیسی به صورت خود آموز توسط میرا عراقی


 

زبان فارسی در چه جایگاهی از زبان های دنیا قرار دارد؟

زبان فارسی در چه جایگاهی از زبان های دنیا قرار دارد؟

زبان فارسی یکی از زبان‌هاي‌ با تاریخ و فرهنگ غنی اسـت. این زبان بـه عنوان زبان رسمی ایران شناخته می شود ودر کشورهایی مانند افغانستان، تاجیکستان و ازبکستان نیز بـه عنوان زبان محاوره‌اي یا دومین زبان استفاده می شود. زبان فارسی دارای الفبای عربی اسـت و از نظر گرامری و واژگانی نیز دارای ویژگی‌هاي‌ خاصی اسـت.

 

شعر، ادبیات، فلسفه، علم و هنر ایرانی از طریق زبان فارسی بـه جهان معرفی شده‌اند. اثر‌هاي‌ بزرگی مانند شاهنامهٔ فردوسی، گلستان و بوستان سعدی، اشعار حافظ، آثار عطار نیشابوری و دیگر نویسندگان و شاعران، ثروت فرهنگی این زبان را نشان می دهند. با توجه بـه تاریخ و تأثیر این زبان، می توان گفت کـه زبان فارسی در جهان یکی از زبان‌هاي‌ مهم و مورد توجه اسـت. 

 

آسان ترین زبان های دنیا کدام اند؟

آسان ترین زبان های دنیا کدام اند؟

بله، ممنون از شـما برای انتخاب این موضوع! زبان‌ها یکی از جذاب‌ترین جوانب فرهنگ‌ها و تاریخ‌هاي‌ مختلف هستند. در ادامه، بـه برخی از زبان‌هاي‌ آسان‌تر در دنیا میپردازیم:

 

1. زبان ترکی استانبولی:

زبان ترکی استانبولی

یادگیری زبان ترکی استانبولی برای فارسی‌زبانان کار بسیار ساده‌اي اسـت. این دو زبان شباهت‌هاي‌ ساختاری و گرامری زیادی دارند. همچنین ترکیه کشور همسایه ایران اسـت و این زبان توجه افراد زیادی را بـه خود جلب کرده اسـت. علاوه بر بعضی ساختارها، آواها و صداها در زبان ترکی استانبولی مشابه زبان فارسی اسـت.

 

ترکی استانبولی در گذشته از رسم‌الخط فارسی در زبان نوشتاری استفاده می کرد، اما در حال حاضر از الفبای لاتین استفاده می کند. یکی از دلایلی کـه باعث شده این زبان طرفداران زیادی در ایران داشته باشد، سفر های زیادی اسـت کـه مردم ایران بـه این کشور دارند. همچنین آداب و رسوم و فرهنگ ترک‌ها بـه ایرانی‌ها نزدیک اسـت.

 

2. زبان فریزی:

زبان فریزی

فریزی بـه عنوان یکی از زبان‌هایي شناخته می شود کـه بـه انگلیسی نزدیک‌ترین اسـت، و بـه همین دلیل نیز برای زبان‌آموزان انگلیسی‌زبان آسان‌تر اسـت. فریزی در قرون وسطی زبان اصلی منطقه‌اي بـه نام فریزیا بود. اگر چه فریزیا دیگر وجود ندارد، اما فریزی، کـه در واقع از سه گویش اصلی تشکیل شده اسـت، هنوز دربخش‌هایي از هلند و کشور آلمان بـه کار میرود.

 

انگلیسی و فریزی در ساختار جمله و واژگان بسیار شباهت دارند. بـه عنوان مثال، عبارت “صبح بخیر” بـه زبان فریزی غربی بـه “Goeie moarn” ترجمه می شود. متأسفانه از آنجا کـه فریزی تنها توسط حدود ۵۰۰٬۰۰۰ نفر صحبت و درک می شود، چندان دلیلی برای یادگیری ان وجود ندارد، مگر این کـه قصد دارید بـه استان فریزلند هلند یا مناطق Saterland یا North Frisia کشور آلمان نقل مکان کنید.

 

3. زبان عربی:

زبان عربی

یادگیری زبان عربی بـه دلیل رسم‌الخط و الفبای مشابه با زبان فارسی برای فارسی‌زبانان بسیار ساده اسـت. همچنین زبان فارسی واژه‌هاي‌ زیادی از این زبان را وام گرفته اسـت، همین موضوع یادگیری زبان عربی را آسان میکند. با شرکت در دوره‌هاي‌ خصوصی یا آنلاین آموزش زبان عربی و همراهی یک استاد خوب می توانید بـه اسانی این زبان را یاد بگیرید.

 

تفاوت میان این دو زبان وجود جنسیت در زبان عربی اسـت. یعنی ممکن اسـت از لحاظ دستوری در عربی اسم‌ها دارای جنسیت باشند، در نتیجه فعل یا صفت مورد نظر ان‌ها باید با اسم مطابقت داشته باشد. فارسی‌زبانان بـه دلیل این کـه مسلمان هستند و کتاب آسمانی‌شان بـه زبان عربی نوشته شده اسـت، علاقمند بـه یادگیری این زبان شده‌اند.

 

4. زبان هلندی:

زبان هلندی

هلندی، مانند فریزی، بـه انگلیسی نزدیک اسـت. این زبان در بسیاری از جنبه‌ها با انگلیسی شباهت دارد، بـه ویژه در واژگان. بـه عنوان مثال، کلماتی مانند “پلاستیک”؛ “آب” و “لامپ” در هلندی و انگلیسی یکسان هستند. چالش‌ترین جنبه این زبان برای زبان‌آموزان انگلیسی احتمالاً تلفظ خواهد بود.

 

در بلژیک، فلمیش، کـه گویش منطقه فلاندرز اسـت، در واقع با هلندی یکسان اسـت. اگر چه تفاوت‌هایي در تلفظ، واژگان و اصطلاحات وجوددارد، اما زبان‌آموزان هلندی بـه اسانی میتوانند فلمیش را درک کنند و بالعکس. هلندی توسط حدود ۲۴ میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود.

 

سخت ترین زبان دنیا کدام است؟

سخت ترین زبان دنیا کدام است؟

بله، زبان‌ها یکی از جذاب‌ترین جوانب فرهنگ‌ها و تاریخ‌هاي‌ مختلف هستند. در ادامه، با سخت‌ترین زبان‌ دنیا برای یادگیری می پردازیم:

 

ماندارین «چینی استاندارد»:

ماندارین «چینی استاندارد»

ماندارین بـه عنوان یکی از زبان‌هایي شناخته میشود کـه بـه انگلیسی نزدیک‌ترین اسـت و بنابر این برای انگلیسی‌زبان‌ها آسان‌تر اسـت. این زبان یکی از شش زبان رسمی معرفی شده توسط سازمان ملل متحد اسـت و حدود یک میلیارد و سیصد میلیون نفر از جمعیت جهان بـه این زبان صحبت میکنند. ماندارین زبان مردم مناطق شمال و سرزمین‌هاي‌ جنوب غربی کشور چین اسـت.

 

این زبان دشوار و اسرارآمیز، زبان رسمی جمهوری خلق چین اسـت و بـه همین دلیل بـه ان چینی استاندارد هم گفته می شود. علاوه بر بخش وسیعی از کشور چین، زبان رسمی تایوان و نیز یکی از اصلی‌ترین زبان‌هاي‌ کشور سنگاپور، ماندارین اسـت. دلیل این کـه ماندارین را سخت‌ترین زبان جهان میدانند؛ تعداد زیاد کاراکترها و نشانه‌هاي‌ این زبان اسـت.

 

نوشتار این زبان بسیار سخت اسـت و بـه همین دلیل بـه ذهن سپاری کلمات ان کار بسیار دشواری اسـت. جالب اسـت کـه جستجوی کلمات و تعریف ان‌ها و نیز لغت‌شناسی در کشور چین یک تخصص مهم و دشوار بحساب می آید. پیچیدگی و تنوع زبان ماندارین بحدی زیاد اسـت کـه گویش ماندارین مناطق شمالی و جنوبی چین، برای اقوام این دو ناحیه قابل درک نیست و بـه اصطلاح دارای فهم متقابل نیستند.

 


مطالب مشابه: بهترین پادکست های آموزش زبان انگلیسی


 

یادگرفتن زبان چندم چه تاثیری در زندگی دارد

یادگرفتن زبان چندم چه تاثیری در زندگی دارد

یادگیری زبان‌ها یکی از تجربیات مهم در زندگی اسـت و تأثیرات ان بر مغز و مهارت‌هاي‌ دیگر بسیار جالب اسـت. بیایید بـه برخی از این تأثیرات نگاهی بیندازیم:

 

1. تغییرات فیزیکی در مغز:

زبان‌آموزی تأثیرات فیزیکی در مغز دارد. افراد دوزبانه، کـه از کودکی دو زبان را بـه صورت هم زمان یاد گرفته‌اند، دارای تعداد بیشتری نورون‌ها و اتصالات بین نورون‌ها «دندریت‌ها» نسبت بـه افرادی هستند کـه فقط یک زبان صحبت میکنند. این تغییرات در ساختار مغز بـه نام “ماده خاکستری” رخ می دهد.

 

همچنین زبان دوم تأثیری بر “ماده سفید” دارد، کـه یک سیستم از الیاف عصبی اسـت کـه تمام لوب‌هاي‌ مغز را بـه هم متصل میکند. این سیستم کارکرد ارتباط بین مناطق مختلف مغز را هماهنگ می کند و بـه مغز کمک می کند تا یاد بگیرد و عمل کند. افراد دوزبانه دارای “ماده سفید” بیشتری نسبت بـه افرادی هستند کـه فقط یک زبان صحبت میکنند. تجربه زبان دوم در واقع ذخیره‌گاه مغز را تقویت میکند.

 

یادگرفتن زبان چندم چه تاثیری در زندگی دارد

 

2. ارتباط و ارتباط‌پذیری:

یادگیری زبان‌ها مهارت‌هاي‌ ارتباطی را التیام می‌بخشد و بـه شـما کمک می کند تا در ارتباط با دیگران موثرتر عمل کنید.

 

3. حافظه و تمرکز:

یادگیری زبان‌ها مغز را بـه چالش می کشد و حافظه و تمرکز شـما را التیام می‌بخشد.

 

یادگرفتن زبان چندم چه تاثیری در زندگی دارد

 

4. خلاقیت:

زبان‌آموزی میتواند خلاقیت شـما را تقویت کند و بـه شـما ایده‌هاي‌ جدید بدهد.

 

5. مهارت‌های تصمیم‌گیری و حل مسئله:

زبان‌آموزی مهارت‌هاي‌ تصمیم‌گیری و حل مسئله را تقویت میکند.

 

چه زبان‌هایی را باید یاد گرفت؟

چه زبان‌هایی را باید یاد گرفت؟

یادگیری زبان‌ها یکی از تجربیات مهم در زندگی اسـت و تأثیرات ان بر مغز و مهارت‌هاي‌ دیگر بسیار جالب اسـت. بیایید بـه برخی از زبان‌هاي‌ مهم برای یادگیری نگاهی بیندازیم:

 

1. زبان اسپانیایی:

زبان اسپانیایی

اسپانیایی با ۵۹۵ میلیون نفر صحبت‌کننده، زبان رسمی بیش از ۲۰ کشور اسـت. این زبان در کشورهایی مانند کاستاریکا، اسپانیا و مکزیک پراستفاده می شود. یادگیری اسپانیایی می تواند در مسیر سفر و تحصیل در خارج از کشور کمک کند.

 

2. زبان چینی «ماندارین»:

زبان چینی «ماندارین»

چینی بـه عنوان زبانی با بیش از ۱٫۳ میلیارد نفر صحبت‌کننده، پراستفاده‌ترین زبان جهان اسـت. یادگیری چینی میتواند در مسیر موفقیت شغلی و تجاری کمک کند. زبان ماندارین، یکی از گویش‌هاي‌ چینی و زبان رسمی چین، گزینه‌اي مناسب برای یادگیری اسـت. با یادگیری ماندارین، میتوانید با میلیون ها نفر در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.

 

3. زبان عربی:

زبان عربی

عربی زبان رسمی کشور های عربی اسـت ودر قرآن کریم نیز بـه کار رفته اسـت. یادگیری عربی میتواند در درک فرهنگ و تاریخ این منطقه کمک کند.

 

4. زبان آلمانی:

زبان آلمانی

آلمانی زبان رسمی کشور آلمان و یکی از زبان‌هاي‌ مهم اروپا اسـت. یادگیری آلمانی می تواند در تحصیل و کار موفقیت آورد.

 

5. زبان فرانسوی:

زبان فرانسوی

فرانسوی بـه عنوان زبان رسمی بیش از ۲۰ کشور شناخته می شود. این زبان در فرهنگ، هنر و ادبیات دارای تأثیر بزرگی اسـت.

 


مطالب مشابه: ویژگی های دوره زبان انگلیسی آنلاین مناسب


 

در پایان

هر زبانی مزایا و چالش‌هاي‌ خودرا دارد، بنابر این انتخاب زبان باید با توجه بـه علاقه‌ها، سفر، تحصیل و اهداف شغلی انجام شود. امیدواریم از این مطلب از مجله تالاب کـه در مورد زبان هاي‌ رایج دنیا بود لذت برده باشید.

جدیدترین مطالب سایت