دکتر تاج بخش

زيگيل

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

لاغري و کاهش وزن

شباهت های جالب و دیدنی انسان و حیوانات

مجموعه : دانستنیها
شباهت های جالب و دیدنی انسان و حیوانات

شباهت جالب انسان و حیوان

حیوانات و انسان ها شباهات های جالبی در رفتارهایشان شباهت دارند در ادامه با برخی از انها همراه می‌شویم .

 

فهمیدن این که حیوانات نیز مثل انسان ها عواطف و احساسات دارند شاید کمی عجیب به نظر برسد اما رفتارشناسی محققان روی حیوانات باعث شده تا اشتراکات و مقایسه هاي جالبی از زندگی آنها در رسانه ها منتشر شود که در نگاه اول کمی عجیب به نظر میرسد.

 

تمرکز انسانها از ماهی قرمز هم کمتر شده است

شباهت های جالب و دیدنی انسان و حیوانات

شباهت حیوانات و انسان ها

 

مایکروسافتی ها در پژوهش جدیدی نتیجه گرفتند که دامنه دقت انسان، در حال حاضر از ماهی قرمز هم کمتر هست. این پژوهش که بر روی ۲ هزار شرکت کننده کانادایی و بررسی مغز ۱۱۲ نفر دیگر انجام شده نشان می‌دهد که دامنه دقت انسان از ۱۲ ثانیه در سال ۲۰۰۰ به ۸ ثانیه رسیده هست در حالی‌که این دامنه برای ماهی قرمز حدود ۹ ثانیه هست.

 

این تحقیق همین طور نشان می‌دهد که قابلیت انجام کارهمزمان از سوی انسان در حال حاضر نسبت به گذشته ارتقاء پیدا کرده به طوریکه انسان‌هاي امروزی میتوانند اضافه بر تماشای تلویزیون به طور همزمان دستگاه‌هاي نمایشگر دیگر مثل گوشی و تبلت‌شان را نیز چک کنند.

 
 

مورچه ها از انسان ها خوش سلیقه ترند

شباهت های جالب و دیدنی انسان و حیوانات

 

محققان در پژوهشی با اتصال فرستنده هاي كوچكی به مورچه ها و قراردادن دو لانه با ویژگی هاي متفاوت ، در مسیر آنها به ارزیابی عملكرد مورچه ها پرداختند.

 

در این مطالعه مورچه ها لانه مجلل و زیباتر را گزینه كردند اگر چه این لانه دورتر از لانه ساده بود ترجیح دادند راه بیشتری را برای رسیدن به آن طی کنند. این بررسی همین طور نشان می‌دهد مورچه ها مثل تعداد زیادی از حشرات دیگر به طور اجتماعی و گروهی عمل می كنند و حتی تصمیم میگیرند.

 

این در حالی هست که تعداد زیادی از انسان ها به علت خود رای بودن و مشورت نکردن با دیگران ممکن هست تصمیم درستی نگیرند در حالی‌که مورچه ها باتوجه به زندگی اجتماعی خود همواره تصمیم مناسب تری میگیرند.

 
 
 

گربه ها احساسات انسان ها را به بازی می گیرند

 

شباهت های جالب و دیدنی انسان و حیوانات

 

در پژوهش جالبی هم که محققان دانشگاه ساکس روی گربه ها انجام دادند اعلام شد گربه ها هنگام مواجهه با انسان‌ها نوعی صدای التماس از خود ایجاد میکنند تا انسان را برای کمک به آنها ترغیب کنند. مطالعات اخیر نشان می‌دهد گربه ها به خوبی قادرند از احساسات انسان نسبت به خود برای دستیابی به خواسته هایشان مثل غذا بهره ببرند.

 

آنها با زیرکی تمام میتوانند احساسات انسان‌ها را برای دستیابی به خواسته هایشان به بازی بگیرند. این جاندارن نوعی صدا شبیه صدای گریه را با صدای مخصوص خود ترکیب کرده و به این شکل صاحب خود را برای تهیه غذا ترغیب می‌کنند.

 
 

سگ ها از انسان ها ۷ برابر بزرگتر هستند

 

شباهت های جالب و دیدنی انسان و حیوانات

انواع شباهت حیوانات و انسان ها

 

سگ ها بسیار سریع تر از انسان ها بالغ و پیر می‌شوند. به همین خاطر اصطلاح رایجی برای سگ ها به نام «سن انسانی سگ» وجود دارد.

 

به طوری‌ که بلوغ یک سگ یکساله ۷ برابر انسان هست و به همین ترتیب رشد و بلوغ یک سگ ۲ ساله معادل یک انسان ۱۴ ساله هست. به همین خاطر یک سگ ۸ ساله بسیار پیر حساب میشود.

 
 
 

مورچه ها از بچه های پنجم ابتدایی باهوش ترند

محققان دانشگاه «نووسیبیرسک» و دانشگاه علوم رایانه اي و ارتباطات از راه دور سیبری میگویند مورچه ها به طور حتم در حل کردن مسائل ریاضی از یک بچه کلاس پنجمی باهوش ترند.

 

به گفته محققان گونه هاي بسیار اجتماعی مورچه ها از قبیل مورچه هاي سرخ می‌توانند اطلاعاتی درمورد ارقام را به اعضای گروه مورچه ها انتقال دهند و همین طور عمل‌هاي ساده ریاضی را انجام دهند.

 

شباهت های جالب و دیدنی انسان و حیوانات

 

دانشمندان برای آزمودن برتری مورچه ها، ابزاری مارپیچی و تو در تو را به وجود آوردند که در نقاطی خاص از آن غذا قرار گرفته بود. رها کردن مورچه ها در بین این مارپیچ نشان داد اضافه بر این که مورچه ها از طریق به جا گذاشتن رایحه از خود مسیر راه را به هم گروهی هایشان نشان می دادند، بلکه پیام‌هایي را درمورد ارقامی مرتبط با مارپیچ‌ها، فاصله آنها و تعداد قدم‌هایي که باید برای رسیدن به غذا برداشته شوند را به یکدیگر منتقل می‌کنند.

 
 

عنکبوت ها عاشق بوی بدپا و خون انسان هستند

 

شباهت های جالب و دیدنی انسان و حیوانات

 

بر زمینه آزمایشات دانشگاه کانتربری در نیوزلند، پای انسان نسبت به جوراب، بو را مدت بیشتری نگه می دارد و نوعی از عنکبوت ها عاشق این بود میباشند.

 

دانشمندان این دانشگاه این عنکبوت ها در یک شیشه قرار دادند طوری‌كه آنها اجازه حرکت داشتند و سعی کردند بوی پای عریان و پای دارای جوراب را وارد منطقه عنکبوت ها کنند و متوجه شدند عنکبوت ها به دنبال بوی پای عریان رفته و ۱۰ تا ۳۰ دقیقه اکثر برای این شکار صبر کردند.

 
 
 
شامپانزه ها اکثر از انسان ها از خود گذشتگی دارند

شباهت های جالب و دیدنی انسان و حیوانات

 

محققان آلمانی دریافته‌اند که شامپانزه‌ها بدون هیچ چشم داشتی نسبت به انسان، که از گونه دیگری هست، ایثار و از خودگذشتگی نشان می‌دهند.در آزمایش‌هاي این محققات، شامپانزه‌ها مرتب به انسان‌هایي که تلاش میکردند به چوبی در قفس شامپانزه‌ها برسند، کمک می کردند.

 

با این که این افراد به شامپانزه ها هیچ خوراکی نداده بودند اما این موجودات بامزه همچنان در تلاش بودند که به آنها کمک کنند. روزنامه تایمزدر این باره مینویسد:« با این که انسان شناسان ایثار و از خودگذشتگی را یک عامل اصلی و مهم در ایجاد جوامع متمدن وپیچیده می‌دانند اما این آزمایش نشان میدهد که شامپانزه ها از خود گذشتگی بیشتری از خود نشان میدهند.»

 
 
 
طلاق میان مرغ عشق ها اکثر از انسان هست

شباهت های جالب و دیدنی انسان و حیوانات

نتایج محققان آلمانی نشان می‌دهد نسبت طلاق در بین این پرندگان حدود ۵۰ درصد بوده در حالیکه نسبت طلاق در بین شهروندان آلمانی ۴۴/۲ درصد هست.

 

این تحقیقات که توسط موسسه پژوهشی «ماکس – بلانک» در شهر مونیخ صورت گرفته همین طور نشان می‌دهد این پرنده بسیار جذاب از فضولترین پرندگان و حیوانات هست.

 

علت اصلی بالا بودن نسبت طلاق در بین مرغ عشق ها، متهم شدن مرغ عشق هاي ماده از سوی مرغ عشق هاي نر به تخم گذاری کم هست، به همین علت مرغ عشق هاي نر پس از طلاق به دنبال مرغ عشق هاي ماده اي می‌گردند که آمادگی بسیار برای تخم گذاری داشته باشند.

 

منبع : مهر

برچسب‌ها:

دانستنیها

بیشتر بخوانید
دانستنیهای مهم در مورد انواع سردرد های مزمن آشنایی با انواع سردرد ها  افرادی هستند که در طول هفته بسیار سر درد میشود علت این سردرد ها به عوامل گوناگونی بستگی دارد در ادامه میتوانید با دانستنیهای مهم در مورد ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

تصویر گاوی که زنده زنده پوستش را می کنند +18
تصویر گاوی که زنده زنده پوستش را می کنند +18
مشاهده بیشتر