معرفی سریعترین هواپیمای مسافربری جهان

معرفی سریعترین هواپیمای مسافربری جهان

هواپیما مسافربری موشکی boom

 

BOOM نام یک هواپیمای فوق سریعا موشکی و مسافربری هست که با سرعت بالایی که دارد می‌تواند بسیار سریعا حمل و نقل را به پایان برساند.  

 

از سال 2003 که کنکورد، اولین هواپیمای مسافربری فراصوت جهان، بکار خود پایان داد، شرکت هاي بیشماری سعی کرده اند پرواز هاي فرا صوت را برای مسافران فراهم آورند.

 

به گزارش تالاب ، پیشتر «بلِیک شول» «Blake Scholl» موسس و مدیر عامل شرکت «Boom Supersonic» در مورد رویای خود به غرض عرضه هواپیمای مافوق صوت مسافربری صحبت‌هایي را مطرح ساخته بود . آقای شول بتازگی در کنفرانسی در شهر دبی جزئیات جدیدی از هواپیمای مسافربری 55 نفره خودرا تشریح کرده هست.

معرفی سریعترین هواپیمای مسافربری جهان

 هواپیمای مسافربری Boom درکنار نظیر آزمایشی Baby Boom

او دراین باره اعلام کرده که تا سال 2025 امکان بهرهگیری تجاری از این هواپیما فراهم خواهد شد. آقای شول همینطور خبر از اولین پرواز آزمایشی نسخه کوچک تر این هواپیما به نام «Baby Boom» از سال 2018 میلادی و باسرعت 2330 کیلومتر بر ساعت داده هست.

 

به گزارش تالاب این مدیرعامل بلندپرواز، قول قیمت پرواز در حد کلاس تجاری فعلی را داده و اگرچه امیدوار هست کم کم قیمت پروازهای این هواپیما برای مسافران مقرون به صرفه تر شود.

 

درصورت ورود این هواپیما به ناوگان هوایی شرکت هاي مسافربری، فاصله لندن تا نیویورک تنها در عرض 3 ساعت و 15 دقیقه طی خواهد شد.

 

معرفی سریعترین هواپیمای مسافربری جهان

هواپیمای آزمایشی Baby Boom

در انتها انتظار می‌رود این هواپیما بتواند به حداکثر سرعت 2714 کیلومتر بر ساعت دست یابد که این مقدار حدود 160 کیلومتر بر ساعت از حداکثر سرعت کنکورد نیز بیشتر هست. Boom همینطور 30 درصد سوخت کمتری نسبت به کنکورد مصرف کرده و موتورهای آن صدای کمتری خواهند داشت.

 

آقای شول اعلام کرده تاکنون تعداد 76 سفارش از 5 شرکت هواپیمایی دریافت کرده؛ اگرچه او نام این شرکت ها را بیان نکرد.