'گردشگری

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

آشنایی با دلقک ماهی شانک صورتی

آشنایی با دلقک ماهی شانک صورتی

آشنایی با دلقک ماهی شانک صورتی

 

دلقک ماهی شانک صورتی بومی شرق اقیانوس هند است.

 

دلقک ماهی شانک یکی از کوچک ترین گونه های دلقک ماهی است. این ماهی دارای بدنی متمایل به صورتی به همراه یک خط سفید در قسمت بالایی بدن است. خط سفید روی بدن موجب برگزیدن نام شانک برای این ماهی شده است.

 

شانک نوعی راسو است که او نیز دارای خطی سفید بر روی بدن است.

 

نگهداری از این ماهی کوچک نسبتا” آسان است.  آکواریومی با حداقل حجم ۲۰ گالن با چیدمان صخره های مرجانی برای این ماهی مناسب است.

 

دمای ۲۰ تا ۳۰ درجه ی سانتی گراد محدوده ی دمایی مناسبی برای دلقک شانک  به حساب می آید. دلقک صورتی تا ۱۰ سانتی متر رشد می کند و مانند سایر گونه های این ماهی، جثه ی ماهی ماده نسبت به ماهی نر بزرگتر است.

 

دلقک ماهی شانک صورتی موجودی همه چیز خوار است و می توان آن را با انواع غذاهای ماهیان آب شور تغذیه نمود. در طبیعت این ماهی از پلانکتون ها و همچنین قسمت های مرده ی شقایق های دریایی تغذیه می کند.

 

برای تغذیه ی این ماهی در آکواریوم می توان از انواع غذاهای زنده، غذاهای منجمد و همچنین غذاهای بسته بندی استفاده نمود. توصیه می شود که در هر روز حداقل دو وعده غذا به ماهی داده شود.

 

تکثیر و تخمریزی این ماهی در آکواریوم امکان پذیر است.

 


گیاهان و جانوران

بیشتر بخوانید
این 7 گیاه در آپارتمان فضایی پر انرژی می سازد انرژی مثبت را با این گیاهان به خانه تان تزریق کنید برای ایجاد فضایی پر انرژی  می توانید از این 7 گیاه در آپارتمان و محیط کار استفاده نمایید. با مادر ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

دیده شدن شیطان در تصویر سونوگرافی زن حامله (عکس)
مشاهده بیشتر