چگونه بهترین باغ گردوی تجاری منطقه را احداث کنیم؟

چگونه بهترین باغ گردوی تجاری منطقه را احداث کنیم؟

بهترین باغ گردوی تجاری : باغداری شغلی بسیار محبوب و همچنین آینده دار است. در حال حاضر باغستان های گردوی زیادی در ایران وجود دارد و اقلیم چهار فصل این کشور باعث شده تمام ارقام گردو برای کاشت در آن مناسب باشند.

 

اگر شما هم می خواهید در زمینه باغداری فعالیت کنید و نهال های گردو بکارید، نمی توانید ندانسته به این حرفه وارد شوید. شما قبل از هرچیز باید در مورد باغداری و نهال کاری اطلاعاتی به دست آورید. از همین رو ما این اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم؛ پس همراه ما باشید!

 

آیا کاشت نهال های گردو ارزش سرمایه گذاری دارد؟

احتمالا اکنون بپرسید که چرا باید در زمینه کاشت نهال گردو سرمایه گذاری کنیم و چرا نباید سراغ کاشت نهال های دیگری برویم؟ پاسخ به این سوال را ما از معتبرترین وب سایت های ایران یعنی نهالستان نهالوند، ویکی کشاورز، ویکی پدیا و ویکی هو برای شما نقل می کنیم.

 

به گفته وب سایت های نام برده گردو یکی از محبوب ترین مغزها در آجیل ایرانی به شمار رفته که در وعده های مختلف غذایی آن را میل می کنند. گردو یکی از بهترین مغزها برای صبحانه به شمار می روند و حتی می توان از آن در طبخ غذاهایی اصیل و ایرانی استفاده کرد.

 

با توجه به این توضیحات باید بگوییم که میزان تقاضا برای خرید و استفاده از این مغز بسیار بالا است و همین موضوع باعث می شود که میزان فروش آن بالا باشد؛ پس اگر شما به کاشت نهال های گردو مشغول شوید و در این زمینه فعالیت کنید بدون شک به سود زیادی خواهید رسید.

 

شاید شما فکر کنید که خرید نهال نسبت به خرید طلا و سکه یا دلار سود کمتری به شما می رساند؛ اما واقعیت چیز دیگری است. خرید نهال یک سرمایه گذاری مستمر، ارزشمند، پرسود و بسیار ایمن به شمار می رود و نسبت به سرمایه گذاری های ریسکی انتخاب معقولانه تری به نظر می رسد. با این اوصاف می توان گفت که کاشت نهال های گردو ارزش سرمایه گذاری دارد.

 

کدام نهال گردو را باید بکاریم؟

همانطور که در مطالب فوق هم توضیح دادیم، شرایط اقلیمی ایران برای کاشت ارقام نهال های مختلف گردو بسیار مناسب است. با این حال محبوب ترین نهال های گردو برای کاشت در ایران موارد زیر هستند:

 

نهال گردو چندلر

نهال های چندلر اصالتا آمریکایی هستند و در دسته نهال های اصلاح شده قرار می گیرند. این نهال ها بعد از سرمای بهار گل می دهند و می توان آن ها را در اقلیم های سردسیری کاشت. مناسب ترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت این نهال ها 100 تا 1500 متر بالاتر است. این نهال ها هر 15 روز یکبار به آبیاری نیاز دارند و علی رقم دیرگل بودنشان زود به باردهی می رسند و زمانی که آن ها را بکارید در همان سال اولپ می توانید چیزی حدود 25 کیلوگرم محصول از آن ها برداشت کنید.

 

نهال گردو فرنور

نهال های فرنور از بهترین نهال های گردو در ایران هستند، این نهال ها فرانسوی بوده و در دسته نهال های اصلاح شده قرار می گیرند. نهال های فرانسوی فرنور میوه ای پوست سنگی دارند و میوه آن ها از پوسته به راحتی جدا می شود. میوه این نهال ها رنگ روشن و زیبایی داشته و طعم خوبی دارند. نهال های فرنور هر 15 روز یکبار به آبیاری نیاز دارند و با وجود دیرگل بودنشان در همان اولین سال کاشت به باردهی می رسند. امکان کاشت این نهال ها در ارتفاع 100 تا 3000 متر بالاتر از سطح دریا وجود دارد و زمانی که نهال های فرنور به سن بلوغ برسند تقریبا 25 کیلوگرم ثمر می دهند.

 

نهال گردو ژنوتیپ 21

نهال های ژنو تیپ 21 بومی کشور کانادا هستند و نوعی نهال اصلاح شده به شمار می روند. نهال های ژنوتیپ 21 دیر گل اند و به خوبی می توانند سرمای بهار را تاب بیاورند. میوه و مغز این نهال سفید و روشن است و مغز به راحتی از پوسته جدا می شود. نهال های گردوی ژنوتیپ 21 پوسته نیمه کاغذی دارند و هر 15 روز یکبار باید آن ها را آبیاری کرد.

 

نهال های ژنو زود بازده هستند و شما می توانید انتظار داشته باشید که در همان اولین سال به باردهی می رسند. در فصل باردهی هر نهال ژنوتیپ 21 تقریبا 45 کیلوگرم ثمر می دهد و ضمنا شما می توانید آن ها را در ارتفاع 100 تا 2800 متر بالاتر از سطح دریا بکارید.

بهترین نهال گردو

نهال گردو ژنوتیپ 12

نهال های ژنوتیپ 12 با نهال های ژنوتیپ 21 هم خانواده بوده و این نهال ها هم اصالتا کانادایی هستند. نهال های کانادایی تیپ 12 ژنو جزو نهال های اصلاح شده قرار می گیرند. این نهال ها قابلیت رشد و نمو در ارتفاع 100 تا 3000 متر بالاتر از سطح دریا را داشته و شما می توانید آن ها را در مناطق سردسیری بکارید.

 

نهال های ژنوتیپ 12 هر 15 روز یکبار باید حتما آبیاری شوند و در همان اولین سال کاشت به محصول دهی می رسند. این نهال ها در فصل باردهی تقریبا 35 کیلوگرم محصول می دهند و جزو دسته ارقام اقتصادی گردو قرار می گیرند.

 

آیا می توان گفت هر گردی گردوست!

خیر هر گردی گردو نیست، اگر شما میخواهید صاحب یکی از بهترین باغات گردوی ایران شوید باید بتوانید نهال هایی سالم و باکیفیت خریداری کنید.

نهال های باکیفیت و سالم را شما می توانید از ظاهر آن ها تشخیص دهید، تنها کافی است در ظاهر آن ها به دنبال نشانه های زیر باشید:

 

  • نهال های سالم گردو از نظر ریشه هم کاملا سالم و قوی هستند و هیچ آفت و بیماری روی آن ها دیده نمی شود.
  • یک نهال سالم معمولا به صورت یک تنه رشد می کند و شاخه شاخه نمی شود.
  • روی بدنه نهال های سالم شما نمی توانید هیچگونه خط و خشی پیدا کنید.
  • قسمت پایه و پیوندک نهال با سطح زمین فاصله ای استاندارد دارد، ضمنا زخمی که در این قسمت ایجاد شده کاملا بهبود یافته است.
  • جوانه های روییده شده روی این نهال ها سرسبز و کاملا سرحال هستند.

 

ارقام نهال گردو پیوندی

نهالوند نهالستانی خبره در خاورمیانه

مطالب فوق احتمالا به شما کمک می کند که بتوانید بهترین نهال گردو را برای کاشت در باغ خود خریداری کنید. با این حال اگر باز هم دو دل هستید یا سوالات بیشتری در این زمینه دارید می توانید با کارشناسان خبره نهالوند تماس بگیرید. در کل برای خرید بهترین ارقام نهال گردو و اطلاع از قیمت نهال های گردو تنها کافی است که به آدرس اینترنتی https://nahalvand.com/product-category/walnut/ مراجعه کنید یا حتی نام نهالوند را در مرورگر خود جست و جو نمایید.

 

نهال هایی که در این صفحه اینترنتی مشاهده می کنید، همگی از ویژگی های زیر برخوردارند:

 

  • نهال ها دارای کارت شناسنامه هستند
  • سازمان جهاد کشاورزی ایران برای نهال های نهالستان نهالوند کارت قرنطینه و کارت سلامت صادر کرده است.
  • تمامی نهال ها با قیمت هایی مقرون به صرفه و کیفیت بالایی عرضه می شوند
  • نهال های موجود در نهالوند با ضمانت واقعی بازگشت کالا در دسترس مشتریان قرار می گیرند.
  • امکان ارسال ارقام نهال های مختلف به سراسر ایران وجود دارد.

وب سایت : https://nahalvand.com/

شماره تماس : 09144801930 – 09144801940

جدیدترین مطالب سایت